RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

+10
Diver
mica77
ProUrke
Svet Ronjenja
.
mr joy
zensea
medigo
Dixie RK Sebastian
SRDJAN
14 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od _ Pon Nov 16, 2009 1:32 am

Meni da budem iskren sva ta prica nije do kraja jasna, ovamo s jedne strane ga javno osudjuju i pljuju po njemu a s druge strane preko njegovog centra rade. Krajnje licemerno po meni!
Nije bitno da li je to samo padi on-line procesiranje ili kursevi. Vidjao sam dosta instruktorskih "faca" kako u ucionici TDA centra na Novom Beogradu tako i na bazenu sportskog centra Vracar i nepobitna je cinjenica da je Petar obezbedio svu logistiku i materijale za cross-over instruktorske kurseve za SSI.
To sto je uradio na Pivskom jezeru je u svakom slucaju za svaku osudu, mada je do dan danas deo te cele price o onome sta se stvarno desavalo pod vodom ostao nerasvetljen do kraja. Do sad sam cuo bar tri razlicite verzije price.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od ProUrke Pon Nov 16, 2009 1:43 am

Vidi, jedina istina je da je momak nestao kao posledica lose organizacije ronjenja...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Uto Nov 17, 2009 11:12 am

Vidi, to ronjenje je bio jedan krupan zalogaj, i zahteva mnogo, mnogo svega i svacega, a niko od njih nije bio niti ovlascen, niti kompetentan, niti obucen za tako nesto ni priblizno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Sre Nov 18, 2009 5:11 am

Da se vratimo prvobitnoj temi, a sto se pomenutog tragicnog dogadjaja tice, mislim da bi trebali otvoriti temu "Pivsko jezero" i nastaviti tamo, da se konacno ustanovi prava istina. Zamolio bih cenjenu Gospodu administratore da to urade.


Ronilacke kategorije stecene na nacin mimo normalnog sveta. Brodovi opljackani sa Dubrovackog ratista. Brod Explorer i camci neregistrovani. Kombi, takodje ukraden na Dubrovackom ratistu, tablice da ne pominjem. Dzip Nissan Patrol SKINUT S OSIGURANJA. Opljackana ronilacka oprema ronilaca iz Srbije koju nikada nije vratio. Prodaje dnevnike i kartice i trpa lovu u dzepove. Savez neregistrovan, klubovi nereistrovani, a on im ladno valja diplome. Camac uvozi kao klub u drzavnoj svojini. I na kraju pogledajte clanak iz prekjucerasnjeg Crnogorskog dnevnog lista VIJESTI.
Gde je kraj Veselinu Mijajlovicu?
Ima li Crne Gora Drzavnog tuzioca ili samo pojedince koji se bore sa vetrenjacama.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Bijelarcudvijesti161120
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Sre Nov 18, 2009 6:33 am

Ovi Djurkovici stvarno porodica od tradicije. I zbirka djela im velika, skoro kao zbirka Bleskovih zlodjela....... Imali su bas cudo raznih knjizevnih izdanja, ali greska im je sto nisu imali dnevnik.....
Uvjek ima resenja, mozda im Blesko da neki plac u Tolose ili Momisice odakle se i sam dovukao.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Sre Nov 18, 2009 7:44 am

A mozda ih i zaposli u nekom magacinu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Sre Nov 18, 2009 10:00 am

Tim jadnim ljudima nema ko da pogura taj slucaj.... Kad imas prijatelje, kumove i rodjake sve noze brze da se zavrsi, pogotovo ako ti neko stane na zulj..... Onda covjek burgija kao lud.... Znam coveka!!!!!!!!!!!
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Nov 20, 2009 10:48 am

Nego, šta se dešava sa bazenima ? Na Tašu cifra za jedan termin 17 'iljada dinara !!! Ko to može da plati ? A termini, o tome da ne govorim. Kao oni telefonski brojevi na kojima tete dahću, znalo se gde mogu da se kupe pa da se izdaju. Tako i termini za bazen !!! Strahota !
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pet Nov 20, 2009 10:55 am

Ti dobro znas celu pricu sa bazenom, zna se ko je inicijator tih kola koja su krenula nizbrdo, do prosle godine je sve bilo u redu, a onda su neki poceli da pametuju i.................
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Nov 20, 2009 10:57 am

Jeziva je situacija, finansijski neodrživa ! na kraju ćemo svi morati kod Počuče na bazen, i kod njega na kurseve...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pet Nov 20, 2009 10:59 am

Jel u Pivsko jezero?
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pet Nov 20, 2009 11:01 am

Taj njegov jajarluk oko bazena i podmicivanje onog retardiranog i mutavog pijanca je samo doprineo tome da svima dignu cene.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od _ Pet Nov 20, 2009 12:17 pm

Zalosno je sto u celom Beogradu jedino Tas ispunjava neke minimalne uslove za nas sport. Da Čavić nije došao ni ove godine ne bi radio... Mad

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Nov 20, 2009 12:17 pm

SRDJAN ::Jel u Pivsko jezero?
Uh, ne podsećaj me na to, muka mi je kad se setim.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Nov 20, 2009 12:18 pm

A što se cena na bazenu Taš tiče, neka svi koji se ljute protiv, kako oni kažu "vođenja politike na ovom forumu", pomnože 17 000 dinara sa 2 ( subota i nedelja ), pa ponda to sa brojem vikenada u godini i dobiće cifru koja govori samo jedno - RONJENJE U SRBIJI LAGANO UMIRE !!!
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od _ Pet Nov 20, 2009 12:25 pm

Jer Bozana i dalje ima 4 termina na bazenu sedmicno? Pre dve godine imala je petkom, subotom, nedeljom i ponedeljakom! Ne znam kako joj je to uspevalo (citaj isplatilo?)

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pet Nov 20, 2009 6:56 pm

E ovo nas opet dovodi do povratka na staru temu, "SOPAS", sta su uradili da nam omoguce da koristimo bazen, nikada nista, a u svim drugim gradovima sem u Beogradu, cak i lokalni plivacki klubovi dobijaju termine od opstina za dzabe, a sto se Bozane tice, mislim da je ostala na 3 termina, lako je njoj kad ne placa nego cisti, i mi smo mogli cistiti i koristiti do mile volje da nam je neko to omogucio, ovako posto se Savez bavi budalastinama, ostaje samo da se uhvatimo za dzep i placamo harac.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Silent Pet Nov 20, 2009 9:05 pm

Dixie RK Sebastian ::A što se cena na bazenu Taš tiče, neka svi koji se ljute protiv, kako oni kažu "vođenja politike na ovom forumu", pomnože 17 000 dinara sa 2 ( subota i nedelja ), pa ponda to sa brojem vikenada u godini i dobiće cifru koja govori samo jedno - RONJENJE U SRBIJI LAGANO UMIRE !!!

Peace burazeru! Ovo o cemu pricas nije politika vec stvarno zapanjujuce stanje o kome treba ne da se prica nego da se zaista bori protiv toga. Kada kazem politika (barem ja licno) mislim prazna besmislena pljuvacina koja ne vodi nikuda. A ovo to sigurno nije.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Sub Nov 21, 2009 3:53 am

Na žalost, ovde je sve politika pa i način na koji su podigli cene zakupa termina. Da vam olakšam računanje, na godišnjem nivou RK Sebastian mora da plati 960 000 dinara za bazen Tašmajdan !!! E sad vi vidite kako to izgleda pa probajte da zamislite koliko bi SOPAS, da je normalna a ne NENORMALNA institucija, mogao i MORAO da pomogne SVIMA a ne samo nekima.
A dešava se da se povremeno sruši deo krova, da nema tople vode na tuševima, da je voda u bazenu nedovoljno topla, itd... Bruka !
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Sub Nov 21, 2009 4:20 am

Losa ti racunica Dixie, treba da se plati 1.300.000 godisnje, a ogradili su se i od te cene rekavsi da ima tendenciju da se jos jednom podigne u toku godine, to sve obrazlazu povecanjem cene energenata, budalastina.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Sub Nov 21, 2009 6:50 am

Da, ja sam besan računao prvo poskupljenje koje je bilo 13 000, onda je 960 000. pomuti mi se razum kad mislim na to.
Što se mene tiče, mogu da razrežu i 99 300 000 jer to više nema veze sa mozgom i zdravim razumom ! Sramota !!! A od juna do oktobra nemamo termine !!!
E pa dragi prijatelji, lako ćemo da rešimo DIR or not DIR, DOtF or not DOtF. A kako ćemo da rešimo golu egzistenciju naših klubova, nisam pametan...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Dixie RK Sebastian Sub Nov 21, 2009 6:56 am

Da samo podsetim: od leta su dva puta dizali cene, prvo na 13 000 dinara po terminu, a onda na 17 000 dinara po terminu. Zato sam se i sludeo...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od _ Sub Nov 21, 2009 9:33 am

Jednog lepog dana kad budemo ziveli kao sav normalan svet mi ronioci cemo u Beogradu mozda negde imati ovo:

http://www.weirdomatic.com/wp-content/pictures/pool/deepest_pool_08.jpg

Ako moje dete to dozivi bicu srećan a do tad snalazi se ko moze i kako moze...
confused

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Ned Nov 29, 2009 3:29 am

Da se vratimo na temu.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Ned Nov 29, 2009 3:35 am

Da su zloupotrebe pojedinaca u RSCG prevrsile svaku mjeru svima je odavno poznato, od obicnog ronioca pa do Drzavnog tuzioca Crne Gore.
Manje je poznato sta se sve radilo ili pokusalo raditi kako bi se tim svinjarijama stalo na kraj.
Ovih dana sam bio kad Dragan Gačevića da mu vratim neku opremu i tu se zadrzim u duzem razgovoru sa njim. Bilo je price i o forumima i svemu sto je zadnju sezonu bilo interesantno. Kad smo dosli na temu 82. Pomorskog centra, znao sam da ima dobru arhivu ali ni priblizno onoliki koliko sam vidio. Onda se malo opustio i narezao mi skoro kompletan DVD raznih foldera kako mu je sta nailazilo na misa.
Kad sam dosao kuci i otvorio ima sta da vidis. Neke od materijala cu mozda po prvi put prezentovati u ovom forumu s obzirom da on nije lik koji bi vodio polemiku na forumima. U gomili plavih koverata koje su stajale na stolu bile su neke koje se odnose i na tuzbu Dragise Koprivice prtiv njega. Pokazao mi je jednu kovertu koja je skoro dosla na njegovu adresu a vezana je za pomenutu tuzbu. Kad sam ga pitao sta je rijeseno on mi rece: pa sta bi bilo. Nije mi htio dati da je kopiram mada sam imao strasnu zelju. Kaze da je nije ni on procitao samo je vidio da pise ODBIJA SE pa vise nije ni citao. Nadam se da cu ga uloviti na krivu nogu i kopirati te gluposti.

Kako mi Gacevic rece i koliko sam ja upoznat problem u crnogorskom ronilastvu pokusan je rijesiti na civilizovan i institucionalan nacin. Kako sam dosao do podataka do kojih sam dosao sve sam vise uvjeren da je tako i bilo.
Nagomilani problemi su se poceli izmedju ostalog resavati i formiranjem NVO Udruzenje profesionalnih ronilaca Crne Gore koje u svom Statutu ima jedan od zacrtanih ciljva da se izbori za sto bolji statut ronjenja u drzavi. Tako se kroz vise pokusaja nastojalo napraviti sastanak prvo sa Predsjednikom skupstine RSCG, gospodinom Dejanom Bajicem. Mada mu je zahtjev na noge odnesen do sastanka nikada nije doslo, kao ni do odgovora na zahtjev. Upucen je od strane 6 ronilackih klubova, sto je bio i uslov prema Statutu RSCG Predsjedniku RSCG za sazivanje Vanredne skupstine RSCG, na koji se isti oglusio i nije reagovao.
Nase Udruzenje uputilo je dopis Predsjedniku RSCG za zajednicki sastanak u cilju prevazilazenja problema u ronjenju, i umjesto sastanka Udruzenje je dobilo pisani odgovor koji prilazem ovoj prici a vi ga komentarisite.
Onda je Gacevic kao predsjednik Uruzenja u vise navrata boravio u Ministarstvo kulture sporta i medija Crne Gore i uputio vise zahtjeva za pribavljanje raznih potvrda. Rezultati su porazavajuci. Od cinjenjice da klubovi nijesu registrovani do katastrofe da RSCG nije registrovan i sve sam ja to ranije znao i pisao po ovom forumu dok ostali crnogorski ronioci skriveni ispod suknje Veselina Mijajlovica cute ko pizde i mole da im ne sere po glavi. Ja svakako nemam namjeru nikoga da molim, a najmanje Veselina Mijajlovica.
Onda je Dragan Gacevic pitao u ministrstvi da mu kazu ili napisu sta oni kao resorno ministarstvo misle na stanje u ronilackom sprtu Crne Gore. Oni su se sve slozili da nije dobro i da bi voljeli znati ima li on neki predlog za izlazak iz nastale situacije. On om je rekao da ima i da ga moze ponuditi ali ne odma. Napravio je predlog prevazilezenja problema i donio ga u ministarstvo. Uporan je bio da mi napisu dokument da RSCG nije registrovan, i napisali su mu taj papir. Isti dan je obavijesten Veselin Mijajlovic koji je pod hitno i na prevaru sazvao sastanak prestavnika registrovanih klubova i rekao im da sto prije sa pecatom kluba trebaju doci u Podgoricu jer je raspodjela sredstava od Lutrije Crne Gore i ako pozure dobice neka sredstva. Trabanti i poltroni su odmah pozurili u Podgoricu. To je znao i Gacevic svojim kanalima i zvao ih dok su putovali prema podgorici. To je po njegovoj prici bio cirkus. Lukavi Veselin Mijajlovic iskoristio je tu navlakusu najivaca i napravio Osnivacku skupstinu RSCG. Iz dokumentacije koju sam od Gacevica dobio pokusavam da slozim kockice posto toga ima gomila. Pokusacu hronoloskim redom da to kacim a vas molim za komentar. Odjednom sam dobio gomilu materijala i dok to razvrstam nece mi biti lako.
Molim Crnogorske ronioce da se malo manje ukljucuju kako ne bi doslo do pada servera s obzirom na njihove komentare i polemiku samnom.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 4 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu