RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

+10
Diver
mica77
ProUrke
Svet Ronjenja
.
mr joy
zensea
medigo
Dixie RK Sebastian
SRDJAN
14 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od ProUrke Ned Nov 15, 2009 5:36 am

Kad se napravi zakon po kome ce moci da se odgovara po sluzbenoj duznosti, onda ce da odgovara, dotle pojeo vuk magarca...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 5:39 am

To svi misle da je pojeo vuk magarca, nije bas tako i magarac ima nekoga svoga.........
Pera je u mom postu ubacen figurativno, a djoka je namjerno jer ga zasluzuje 98% ronilaca u CG i isto toliko u SRB.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od mica77 Ned Nov 15, 2009 7:15 am

Figurativno ili ne,svi znamo o kome se radi,kako onda objasnjavate ovu ponudu

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Ponuda1.th


Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Ponuda2.th


Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Ponuda3.th


Molim i za komentar na ove gluposti i budalastine koje su ovde napisane.

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 7:27 am

Isto kao i ronjenje.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Diver Ned Nov 15, 2009 7:41 am

Pa ovo kao da su pisala deca iz vrtica,iako je ceo tekst ekstremna budalastina tri stvari bih izdvojio

"upoznati sa konfiguracijom terena"

Pa ko je tamo uopste ikada ronio


"tim od deset ljudi"

Kojih deset ljudi, pa on ne moze da nadje deset ljudi ni na burek da ih vodi


"komandant ronjenja"

mora da je mnogo gledao filmove verovatno je sebe video u toj ulozi,veliki specijalac koji je zavrsavao virtuelne kurseve po nato bazama

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od ProUrke Ned Nov 15, 2009 8:38 am

Sta reci na sve ovo - da je organizacija tih zarona bila makar na pola puta ka ovoj profakturi, verovatno ne bi doslo do nestanka jednog od ronilaca...

A sama prica o "poznatoj konfiguraciji" je pala u vodu na prvom zaronu... Isto, da je onaj ko je pravio ovu profakturu ikada trazio neki potopljeni objekat, ni slucajno ne bi napisao ovakav plan ronjenja - u moru je tesko naci u daleko povoljnijim uslovima auto, a kamoli u planinskom jezeru na tim dubinama...
A ono sto je najinteresantnije meni je prica ZASTO je ovakav zaron neko i pokusavao da uradi - ovo je dokaz da su samo pare bile u pitanju... I "malo" sujete...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 8:58 am

Jednu stvar si propustio, po meni najbitniju, koliki kreten i imbecil treba da budes da na ovakav zaron, pa cak i da si za isti kompetentan i sertifikovan, cak i da imas kakav god tim i opremu, povedes OWD ronioca sa iskustvom od godinu dana i 50-ak zarona u Adi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od ProUrke Ned Nov 15, 2009 9:22 am

Gle, zato sam i napisao "da je bilo makar na pola puta" - i dalje mislim da je potpuno bespotrebno napominjati da ti ljudi i oprema budu adekvatni zadatku koji si planirao da izvrsis... A to je bio zadatak koji su odbili i drasticno bolje osposobljene firme i organizacije od ove... Tu bi realni troskovi trebali da budu min. 100.000 eura i to bez garancije o uspesnom pronalazenju auta...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 9:32 am

Nemanjino iskustvo, ronjenja, kao i nacin i spektar obuke mozete videti iz prilozenog.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 59448167.th

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 85123322.th

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 19352750.th

Postavio sam u vecoj rezoluciji kako bi se moglo lepo procitati.




Mislim da je nepotrebno da nabrajam, i sami vidite cime poverenje u nekoga i slepo verovanje moze rezultovati. Nepostojeci Instruktor, nepostojece kategorije i asocijacije. Da ne pominjem stvari kao sto su 9-i zaron na Zenti, ronjenja sa suvim odelom, FF maskom, nekom "military equipment, i kao vrhunac svega ronjenje sa Rebreatherom i to sve bez ikakve obuke i iskustva, a o iskustvu vam dovoljno govori 47-i zaron iz koga se vidi da je zavrsen posle 30 minuta na 14 metara zbog nestanka vazduha, boca 12L na 200 Bara. To vam je dragi moji ono o cemu se ovde godinama vodi polemika, nema zakona, nema standarda i svako radi kako mu je volja, a ronioci...........? Koleteralna steta? Da li je Nemanjano stradanje doprinelo da se ovakvi ljudi dozovu svesti? Nazalost nije, oni i dalje rade sta hoce i radice sve dok im se ne stane na put, ili dok ne udave jos nekoga pa konacno zavrse tamo gde im je i mesto.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 9:41 am

I jos jedno pitanje, sta je SOPAS uradio u vezi sa ovime? Ja cu vam reci, te smrdljive picketine su samo savile glave kao nojevi i nabili ih u pesak, i nastavili dalje sa svojim malverzacijama i lopovlucima kao da se nista nije ni desilo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od ProUrke Ned Nov 15, 2009 10:30 am

Svaka ti cast za ovaj logbuk - ja komegod da sam pricao pricu o tom ronjenju i njegovim ucesnicima niko mi nije verovao... Strasne stvari... 16 zaron "asistiranje poč." - verovatno je asistirao nekom instruktoru u izvodjenju obuke...
A i ti sa tim SOPAS-om, koj' ti je kju? Koji su oni kuratz uopste? I nad cime oni imaju ingerenciju osim nad samim sobom? SOPAS je nista... Manje od nista... Nepriznati nacionalni savez ronjenja, bez registrovanih planova i programa, sa fiktivnim funkcijama i jos fiktivnijim klubovima koji su clanovi... Koja je njihova funkcija osim da seru po drugima i sami sebi u usta? A i da nije tako, oni NISU nikakva drzavna institucija, i kao takvi, jedino sto bi mogli da iskljuce Pocucin klub iz clanstva... Ides... Kazna u tri p.m... Ne bi mogli da spavaju danima ljudi zbog toga... Isto kao i ronilacki savez CG, koji je deo ove teme... Jedino sto mogu, a i to je upitno, znajuci kvalitete ljudi iz tih organizacija, to je da organizuju neka kvazi takmicenja u nekim ronilackim sportovima... I to retko i lose... Pusti ih da kao mamuti izumru na svojim pozicijama, a ako i ne odu sami, ZAKON ce ih odatle oterati...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 11:06 am

Ima toga jos.................. A sto se SOPAS-a tice, da imaju bar malo ljudskog dostojanstva i casti, i da nisu tolike gnjide i bezkicmenjaci, makar bi odgovorili na ovaj dopis, a primili su ga sigurno posto imam i kopiju povratnice.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Sopasq
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Diver Ned Nov 15, 2009 11:14 am

SRDJAN ::I jos jedno pitanje, sta je SOPAS uradio u vezi sa ovime? Ja cu vam reci, te smrdljive picketine su samo savile glave kao nojevi i nabili ih u pesak, i nastavili dalje sa svojim malverzacijama i lopovlucima kao da se nista nije ni desilo.

Zna se da je na prvoj sednici SOPAS-a koja je odrzana posle ovog incidenta jedan od clanova UO (svaka mu cast)insistirao da savez pokrene proceduru i trazi od nadleznih organa da se sprovede kompletna istraga i Pocuca kazni,ali su ostali clanovi izglasali da je bolje da savez ostane po strani i da mu jos i oni ne otezavaju situaciju u kojoj se nasao.O ovome postoji i zvanican zapisnik u koji bi svi clanovi morali imati uvid.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 11:20 am

Kako ce se Kurir obradovati tom dokumentu, evo placam za njega isto kao i neki za Bleskov dnevnik, ako ti Diver mozes da ga obezbedis, bices bogatiji za par stotina Evrica.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Diver Ned Nov 15, 2009 11:27 am

A sto niko ne postavi pitanje Pocucine licence SSI Certifiera koju je dobio za 30.000 Eura!!!!!!!!! gde je tu ta cuvena evropa i njeni standardi,da li znate sta je potrebno da se do iste dodje

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od ProUrke Ned Nov 15, 2009 11:42 am

Znas sta je potrebno? Malo falsifikovanih dokumenata i Izjava da si ti to sto jesi... Potpises izjavu da imas tu i tu kategoriju, toliko i toliko ronjenja, fotokopiras, platis, i sve ok...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 11:46 am

To je tema o kojoj se i u SSI-u odavno i uveliko raspravlja, zbog reorganizacije i promene vlasnistva koja je u to vreme bila aktuelna, doslo je do nekih zloupotreba u SSI regionalnom centru u Italiji, sve to je rezultovalo ovakvim stvarima, cak su pokusali i da izbace Adriatic grupu sa ovih prostora, sto im na svu srecu nije poslo za rukom. Smetalo im je sto u Adriatic grupi nema takvih stvari i sto se sve radi po standardima i krajnje profesionalno. A sto se uslova za pomenutu kategoriju tice, mozete procitati sta kazu standardi.

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Ssid

Sta reci, svaki komentar je suvisan, papiri sve govore, pa znamo odlicno da retko ko na ovim prostorima ima obucenih 200 ronilaca, a jos bolje da ne postoji niko sa obucenih 150 SSI ronilaca, uostalom o tome mora postojati i prateca dokumentacija, a narocito ona koja je vezana za studente (student record file) Jedino ako joj sudbina nije ista kao i SOPAS-ovoj.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 11:58 am

Mozda ce vas zanimati i ovaj dokument koji mi je stigao na mail

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Ssiger


Da se ne mucite, poslali su mi i prevod.


Postovana gospodo,

Obracam vam se sa molbom da mi objasnite neke pojedinosti vezane za rad SSI ronilackog centra 722063-TDA koji se nalazi u Srbiji kao i njegovog vlasnika Petra Pocuce kao i da vam ukazem na neke cinjenice koje se kose sa standardima i ruse ugled SSI-a.
Po informacijama koje sam procitala na vasem web sajtu,u delu za instruktore koji se odnose na standarde (sto su mi omogucili nekolicina SSI instruktora kojima se ovom prilikom zahvaljujem) mogla sam videti da se kao jedan od preduslova navodi da osoba koja otvara centar ne sme biti pod krivicnom istragom niti se protiv iste sme voditi bilo kakav krivicni postupak.
Odgovorno i argumentovano tvrdim (mogu vam poslati dokaze) da se u vreme otvaranja centra TDA, kao i nekoliko godina unazad protiv vlasnika i osnivaca Petra Pocuce vodi ne jedan,vec vise krivicnih postupaka koji se odnose na najteza krivicna dela kao i postupak koji se odnosi na nezakonito i neovlasceno izvodjenje ronjenja koje je Petar Pocuca izvodio na svoju ruku protivno svim zakonima i standardima,a pri kome je doslo do incidenta u kome je jedan ronioc izgubio zivot. Pored ovog apsurda koji je direktno vezan za bavljenje ronjenjem i koji stvara vise nego krivu sliku ronjenja na ovim prostorima i unazadjuje ronjenje, navedeni centar se prvenstveno koristi kao paravan za pranje novca od nezakonitih poslova po cemu je Petar Pocuca poznat na ovim prostorima i protiv koga se kao sto sam i navela vode vise postupaka vezanih za pranje novca i utaju poreza.
Vezano za samog Petra Pocucu,interesuje me na koji nacin je dosao do kategorije SSI sertifajera posto se zna koji je put potreban da se do istog zvanja dodje,a pomenuti gospodin nikada nije bio nikakav instruktor,a kamoli nesto vise ni jedne ronilacke asocijacije vec je sve svoje titule dokazivao falsifikovanim karticama raznoraznih ronilackih asocijacija o cemu je upoznat i nacionalni ronilacki savez. Napominjem da je Petar Pocuca u Srbiji sinonim za nesigurno ronjenje i ronilacke incidente jer je incident koji sam pomenula kulminacija desetina prethodnih koji su zavrsavali lecenjem ronilaca u hiperbaricnim komorama.
Molim vas da izvrsite sve neophodne provere kako bi se ustanovio status navedenog ronilackog centra kao i put Petra Pocuce do titule sertifajera kao i verodostojnost svih predocenih dokumenata i kategorija ostalih ronilackih asocijacija i da me o istom obavestite,kao i o merama koje cete preduzeti.
Smatram da je SSI jedna ozbiljna i svetski priznata asocijacija kojoj je negativna reklama poput ove kao i krsenje standarda nesto sto joj bespotrebno kalja ugled i da cete kao neko ko je nadlezan tome kategoricki stati na put i onemoguciti ljudima poput Petra Pocuce ovakve zloupotrebe.
U ocekivanju vaseg skorog odgovora.

S postovanjem


Oba maila su mi forwardovana, i vidi se da su upucena centrali SSI, odgovor jos nemam, ali se nadam da cu i njega dobiti, cim stigne bice i on okacen.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 11:59 am

Urke izvoli, da cujem komentar na ovo
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 12:10 pm

Srdjane ako nije tajna gde si ti zavrsio za SSI AOWI?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 8:04 pm

Kod Pece, On je SSI IT isto kao i Dragan Gacevic
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 11:24 pm

Ja sam jedno vreme radio honorarno kod Pocuce naime odrzavao sam mu i servisirao racunare u firmi. Za svo to vreme vidjao sam da dolaze mnogi nasi poznati instruktori kod njega, i da preko njegove TDA akademije drze obuku. Pri tom to se sve desavalo posle incidenta u Pivskom jezeru. Da li neko ima komentar na ovo?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od SRDJAN Pon Nov 16, 2009 12:58 am

Da, drzao je Mitrovic koji mu je dugovao pare pa je morao da odradi, ostalo su ljudi samo procesirali preko njega jer je imao PADI online procesiranje posto je platio registraciju toga, sto se SSI tice, i tu je pokusao da uzme monopol, ucenjivao je Instruktore, postavljao svoje uslove, davao netacne informacije, prodavao materijale za duplu cenu od oficijelne, drzao nepostojece seminare i sl. Zbog toga smo u saradnji sa Adriatic grupom otvorili SSI centar u kome su dobrodosli svi ljudi dobre volje, i koji radi iskljucivo po SSI standardima.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od medigo Pon Nov 16, 2009 1:02 am

Hahahahah, a svi ste kod istog tog Pocuce zavrsili SSI kurseve...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od ProUrke Pon Nov 16, 2009 1:11 am

Vidi, komentari su suvisni - on ima vazecu kategoriju Instruktor Certifiera, i za sada ima jedini regionalni centar (ako se ne varam...) i to je to - kako je on dosao do te kategorije je upitno, jer 2004te nije imao da da na uvid ni R3 kategoriju (niti njen ekvivalent), a kamoli neku instruktorsku kategoriju - lako bi bilo proveriti u svim tim asocijacijama koji je broj sertifikata koje je on izdao kao instruktor, i onda videti da li je imao realne uslove za tu kategoriju... Ili je sve bio falsifikat...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu - Page 3 Empty Re: Ronilacki Savez Crne Gore i zloupotrebe u njemu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu