RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

+4
Diver
SRDJAN
medigo
milutinm
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od milutinm Sub Jun 06, 2009 4:03 am

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 3:00 am

Evo da kazem malo na ovu temu posto smatram da sam legitiman, ranije sam par puta prokomentarisao rad Beogratskih klubova u koaliciji sa neregistrovanim klubovima u CG. Kada neki ronilacki klub organizuje ekskurziju u Crnoj Gori, a pri tome za partnera odabere bilo koji ronilacki klub iz Crne Gore onda obadvoje krse zakon. Jos je gore ako taj klub ustvari ne postoji u registru klubova.U Crnoj Gori uslugu ronjenja moze da vam pruzi samo ronilacki centar koji je za to registrovan i obavezan je da vam izda fiskalni racun. Znam da ce sad neki da me napadaju sa glupostima kao prosli put, pa bice reg. samo sto nije registrovan ili kad nemaju sta drugo onda isprepadanim i po meni u vrijeme tehnologije priglupim roniocima kazu "NISTA NE BRINITE MI SMO SVE DOGOVORILI SA VESKOM".
Odgovorno tvrdim da svaka do sada organizovana ekskurzija u CG je kriminal i nezakonita radnja, ali svaka. Ako neko misli drugacije naka me ubjedi, a ja sam spreman da ga razuvjerim.
Da stvar bude gora isti ti ljudi koji krse zakon CG, cime sticu pravo da ih nazovem kako god, daju sebi za pravo da komentarisu ronjenje, a bave se nezakonitim stvarima.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 3:07 am

http://www.triton-ast.rs/ekspeMariaPompei.htm

Evo ti jedne regularne koja je postovana skoro
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od Diver Ned Nov 15, 2009 3:12 am

A sta je sa ekskurzijama koje pravi svet ronjenja,evo gledali smo slike ove zadnje iz bara

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 3:28 am

Moje misljenje je da ekspedicija Tritona je organizovana u saradnji ronilackog kluba Triton i ronilackog centra Marina iz HN. Nisam primjetio da Triton poziva ljude na tu ekspediciju po nekoj cijeni, cime i ne pruzaju uslugu ronjenja trecem licu. Dali su oni to platili ili nisu i po kojoj cijeni nije ni bitno, u stvari i da jesu Marina je registrivano preduzece za pruzanje usluga ronjenja, nije klub.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 3:30 am

O ekskurziji iz Bara sam pisao na toj temi, nisam pisao o oktopusima posto oni sa okto krse samo standarde, a ekskurzijom zakone sto je velika razlika.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 9:22 am

Hrvati su to najbolje resili! Ronjenje je organizovano preko centara ko hoce da roni individualno placa godisnje oko 300 evra ako se ne varam i kraj price.
Isto to moze i u Crnoj Gori da se uvede u kratkom roku samo da postoji volja za time. I pozeljno bi bilo da postoji vise centara za ronjenje, neka dodju i stranci da uloze pare i kupe vece brodove. Veca konkurencija = nize cene i bolja usluga.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 9:50 am

Dodju kod nas stranci obave ronjenje sa grupom uz pomoc nekih lokalnih giliptera pokupe lovu i pale kuci da okace slike na net i razglabaju o tome kako bi trebalo.....
I ako mislis da mi ne zanamo kako treba varas se, isto se varas ako mislis da ne znamo sta se radi i ko radi....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 10:07 am

Posto vidim da si najupuceniji u svet ronjenja u Crnoj Gori kazi mi ko je vlasnik broda "Kanjos" u Petrovcu. Njime je ekipa madjarskih tehnickih ronilaca isla u detaljno ispitivanje i snimanje filma o Zenti 2003 ili 2004 godine. O tome je posle snimljen film koji je prikazan na festivalu podv. filma u Beogradu.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od TRITON Ned Nov 15, 2009 10:19 am

Mad Malo sam lenj da pisem, ali kad ovako nesto procitam tesko ostanem ravnodusan.
Dragi moji ronioci. Stvarno mi vec duze vremena neke stvari ne ulaze u glavu. Kao prvo da vas pitam: "Jel navijate za mene ili za mecku?".
Malo da pojasnim. Hrvatska je jedina zemlja iz blizeg okruzenja (Grcka, Italija, Austrija, Nemacka, Francuska i td) u kojoj je ronjenje organizovano na taj nacin. Sada je sledi i Crna Gora, kao prvo Vesko kako bi uzeo sto veci deo kolaca. U svim navedenim zemljama je "individualno" ronjenje dozvoljeno BEZ NADOKNADE. Uvodjenje takse za ronjenje ili kako god se zvala je dobra, ili za drzavu (ako je ona uvela) ili za klubove koji drze monopol-koncesiju na deo mora ili vode, A NE ZA NAS RONIOCE. U Crnoj Gori je doslo do uvodjenja takse prvo da bi se obracunali-sprecili ronjenje srpskih klubova, a kasnije kao lukreativan "biznis".
Po meni uopste da raspravljate o tome je suludo. Skylab je odusevljen Hrvatskim uredjenjem, ali ga to sprecava da se pokupimo i odemo ronimo "za nasu dusu" (ne znam da li je toga svestan bom ). U Crnoj Gori je isto.
Slazem se da ako je neko na nekoj lokaciji prvi put, nema logistiku (punjenje boca ili opremu) najbolje je (i najeftinije) potraziti bazu i "unajmiti" njihove usluge. Medjutim ako to sve imate, na pr. na jedrilici ili brodu, necete moci roniti jer morate platiti 300EUR za po koji zaron. Znaci nista od ronilacke slobode!
Jos malo cemo placati i vazduh koji disemo. Na granici sa CG cemo ostavljati automobile i uzimati Rent a Car kako bi pomogli crnogorsku hrvatsku ili bilo koju ekonomiju.

MOLIM VAS RAZMISLJAJTE MALO "SEBICNO" IZ UGLA RONILACA I BICE NAM SVIMA BOLJE.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 10:26 am

I jos nesto, ako se ne spreci prekomerno bacanje mreza, izlovljavanje ribe i dinamit, ja cisto sumljam da ce neko vise dolaziti u Crnu goru da roni. Postoje dve seke ispred hotela As u Petrovcu gde vrhovi pocinju na na nekih 37 do 40m i padaju na skoro 55m. Obicno je tu bilo i nekih krupnijih komada ribe da se vidi, ali jedne godine kad smo se spustili nije bilo nicega...pustos. Posle smo saznali od lokalnih ribara da je neko "spustio kofu" dinamita.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 10:46 am

TRITON ::Mad Malo sam lenj da pisem, ali kad ovako nesto procitam tesko ostanem ravnodusan.
Dragi moji ronioci. Stvarno mi vec duze vremena neke stvari ne ulaze u glavu. Kao prvo da vas pitam: "Jel navijate za mene ili za mecku?".
Malo da pojasnim. Hrvatska je jedina zemlja iz blizeg okruzenja (Grcka, Italija, Austrija, Nemacka, Francuska i td) u kojoj je ronjenje organizovano na taj nacin. Sada je sledi i Crna Gora, kao prvo Vesko kako bi uzeo sto veci deo kolaca. U svim navedenim zemljama je "individualno" ronjenje dozvoljeno BEZ NADOKNADE. Uvodjenje takse za ronjenje ili kako god se zvala je dobra, ili za drzavu (ako je ona uvela) ili za klubove koji drze monopol-koncesiju na deo mora ili vode, A NE ZA NAS RONIOCE. U Crnoj Gori je doslo do uvodjenja takse prvo da bi se obracunali-sprecili ronjenje srpskih klubova, a kasnije kao lukreativan "biznis".
Po meni uopste da raspravljate o tome je suludo. Skylab je odusevljen Hrvatskim uredjenjem, ali ga to sprecava da se pokupimo i odemo ronimo "za nasu dusu" (ne znam da li je toga svestan bom ). U Crnoj Gori je isto.
Slazem se da ako je neko na nekoj lokaciji prvi put, nema logistiku (punjenje boca ili opremu) najbolje je (i najeftinije) potraziti bazu i "unajmiti" njihove usluge. Medjutim ako to sve imate, na pr. na jedrilici ili brodu, necete moci roniti jer morate platiti 300EUR za po koji zaron. Znaci nista od ronilacke slobode!
Jos malo cemo placati i vazduh koji disemo. Na granici sa CG cemo ostavljati automobile i uzimati Rent a Car kako bi pomogli crnogorsku hrvatsku ili bilo koju ekonomiju.

MOLIM VAS RAZMISLJAJTE MALO "SEBICNO" IZ UGLA RONILACA I BICE NAM SVIMA BOLJE.

Ja uopste nisam odusevljen nikakvim taksama i zabranama, cak sta vise u nekom postu sam pozitivno pomenuo tvoje iskustvo iz Nemacke gde se spakujes odes i ronis gde hoces (osim ako strikto ne postoji zabrana ronjenja), cak imas automat koji ti napuni bocu.
Medjutim posto tako nesto u Crnoj Gori nece biti moguce ni za 100 godina gde svakako svakog napada kako krade i uzima pare onda je najbolje resenje da se primeni Hrvatski model. On je, da se razumemo daleko od idealnog, i jako los za klubove koji dolaze sa strane.
I ja otkad sam u ronjenju slusam price o tom "Vesku2 i kako je on alfa i omega ronjenja u Crnoj Gori. On ti uzima opremu ako ronis "nelegalno" on ti je posle i vraca ako imas vezu. Srecom nisam doziveo tako nesto ali mogu samo da zamislim kolicinu zivaca, vremena i para potrebnu da se izadjes na kraj sa time. E da jedan covek ne bi komandovao ronjenjem u crnoj Gori potrebno je doneti neki zakon.
A kad nam sad 19.decembra ukinu vize reci cu samo zbogom Crna Goro i Hrvatsko primorje.... (i zbogom Kopaonik) Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od ProUrke Ned Nov 15, 2009 11:17 am

Ljudi, ajmo malo ovako, za pocetak :
1. KLUB je UDRUZENJE GRADJANA, neprofitabilna organizacija, bavi se sportom i razonodom... NEMA PRAVO da organizuje ronilacke aktivnosti IKOME osim clanovima kluba, KOJIMA TO NE SME DA NAPLATI SA ZARADOM ! Ako i naplati svoje usluge, MORA da plati porez...
2. RONILACKI CENTAR je FIRMA, sa svime sto taj status donosi, a najbitnije mogu da RADE...
Organizovano ronjenje u Hrvatskoj je moguce preko kluba ili centra, uz "malu" opasku da i jedni i drugi MORAJU da plate KONCESIJSKO ODOBRENJE ZA OBAVLJANE DELATNOSTI U OBALNOM MORU RH, kao i da imaju placeno osiguranje od odgovornosti prema trecem licu - voditelji ronjenja takodje moraju da imaju svoje posebno osiguranje, a brodovi/brodice registrovani u Cro i placeno putno osiguranje... Dalje, svaki "turisticki" ronilac MORA da bude osiguran od strane organizatora ronjenja (ronilackog centra)...
Individualno ronjenje u Hrvatskoj se placa za sada, ali, ne jos dugo - u pripremi su neke promene, videcemo na sta - u praksi, nece se placati nikakav harac za individualno ronjenje (najverovatnije...), ali, dace se koncesije na najlepse zone ronjenja (olupine npr...) i tu NECE moci da se roni individualno, samo preko nekoga ko je PLATIO koncesiju... Takodje, postojace ne male zone gde se nece smeti roniti, i sva ronjenja ce morati da se prijavljuju luckim kapetanijama i tsl... Tako da opcija "dodjem, skocim, ronim" ce da bude skupa skoro kao i "turisticko" ronjenje preko centra, ako ne i skuplje, uzevsi u obzir da ce sve olupine biti pod koncesijama...

A sto se tice Veskovog pravilnika, on je prepisao Hrvatski (nesretni) pravilnik, i dodao svojih par bisera, tako da bi on i njegova vesela druzina mogli da kontrolisu ronjenje i od njega zaradjuju...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 11:35 am

Inace upoznao sam na Dugom otoku neku devojku iz Zagreba ona je instruktor u svom klubu u Zagrebu i taj klub je kupio ronilacki centar u stecaju na Krku! Naravno klub i njegovi clanovi imaju daleko finansijskih mogucnosti i skontali su da ce im se kupovina centra isplatiti za oko 5 godina kad preracunaju broj clanova tj. koliko bi svaki clan morao da daje na godisnju taksu za ronjenje. I skoro svaki vikend organizuju ture ronilaca, clanova kluba da rone na Krku. Imaju i svoj brod sa kojim mogu sasvim regularno ici bilo gde po Hrvatskom primorju i roniti.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Ned Nov 15, 2009 11:46 am

ProUrke ::Ljudi, ajmo malo ovako, za pocetak :
1. KLUB je UDRUZENJE GRADJANA, neprofitabilna organizacija, bavi se sportom i razonodom... NEMA PRAVO da organizuje ronilacke aktivnosti IKOME osim clanovima kluba, KOJIMA TO NE SME DA NAPLATI SA ZARADOM ! Ako i naplati svoje usluge, MORA da plati porez...
2. RONILACKI CENTAR je FIRMA, sa svime sto taj status donosi, a najbitnije mogu da RADE...
Organizovano ronjenje u Hrvatskoj je moguce preko kluba ili centra, uz "malu" opasku da i jedni i drugi MORAJU da plate KONCESIJSKO ODOBRENJE ZA OBAVLJANE DELATNOSTI U OBALNOM MORU RH, kao i da imaju placeno osiguranje od odgovornosti prema trecem licu - voditelji ronjenja takodje moraju da imaju svoje posebno osiguranje, a brodovi/brodice registrovani u Cro i placeno putno osiguranje... Dalje, svaki "turisticki" ronilac MORA da bude osiguran od strane organizatora ronjenja (ronilackog centra)...
Individualno ronjenje u Hrvatskoj se placa za sada, ali, ne jos dugo - u pripremi su neke promene, videcemo na sta - u praksi, nece se placati nikakav harac za individualno ronjenje (najverovatnije...), ali, dace se koncesije na najlepse zone ronjenja (olupine npr...) i tu NECE moci da se roni individualno, samo preko nekoga ko je PLATIO koncesiju... Takodje, postojace ne male zone gde se nece smeti roniti, i sva ronjenja ce morati da se prijavljuju luckim kapetanijama i tsl... Tako da opcija "dodjem, skocim, ronim" ce da bude skupa skoro kao i "turisticko" ronjenje preko centra, ako ne i skuplje, uzevsi u obzir da ce sve olupine biti pod koncesijama...

A sto se tice Veskovog pravilnika, on je prepisao Hrvatski (nesretni) pravilnik, i dodao svojih par bisera, tako da bi on i njegova vesela druzina mogli da kontrolisu ronjenje i od njega zaradjuju...

Urke znam da Hrvati imaju vrlo rigidan zakon i ako te uhvate sa bocom ili ne daj boze sa puskom u krivolovu nikakav "hrvatski Vesko" ti ne bi pomogao. E to u Crnoj Gori nikad nece biti slucaj, bar dok je Vesko na vlasti. Ako imas vezu kod Veska mozes da radis sa hoces. Znaci ono sto je bitno jednak zakon za sve!

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Pon Nov 16, 2009 12:57 am

Bas ste mi pametni nema sta, sve vi znate pa cak i kako treba.....
A to da je Vesko alfa i omega to je mozda vama, vi ste takvog napravili jer ga tako dozivljavate.... Vesko je niko i nista za mene i za svakog ko ima nesto u glavi, on da se pojavi na Adi pola vas nebi smjelo da udje u vodu jer ste takvi kakv i ste...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od ProUrke Pon Nov 16, 2009 1:14 am

@ Nemanja : To je samo napola istina - i ovde se "zmuri" kada treba da se zmuri, lokalci krivolove, rone, drndaju, i to se sve tolerise do odredjene mere... Sve je manje toga, fala bogu, a veruj mi da ce i u Cg to morati da bude tako... I to jako brzo...

@ Medigo : neki od nas ne rone u Adi, pa se ne bi ni zamarali sa Veskom... A da je niko i nista, to je jasno od prvog dana...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Pon Nov 16, 2009 1:48 am

Ok mozda je i tako, ti si bolje upucen jer boravis na Visu. Samo pogledaj riblji fond u Crnoj Gori i na Visu. Ja ribu "kovac" nikad nisam video u Crnoj Gori, a na Visu i u okolini Dugog otoka sam ih video bar 10 komada. O ugorima, murinama i kernjama da ne govorim. Mislim da smo ti i ja zajedno na jednom zaronu videli cak dva "kovaca", ti si ih cak i snimio kamerom imam jos taj snimak.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Pon Nov 16, 2009 2:49 am

medigo ::Bas ste mi pametni nema sta, sve vi znate pa cak i kako treba.....
A to da je Vesko alfa i omega to je mozda vama, vi ste takvog napravili jer ga tako dozivljavate.... Vesko je niko i nista za mene i za svakog ko ima nesto u glavi, on da se pojavi na Adi pola vas nebi smjelo da udje u vodu jer ste takvi kakv i ste...

Prijatelju stvari nazalost trenutno stoje ovako Vesko (kao i Milo) je konstanta koja traje duze vreme i ne verujem da ce se tu promeniti bilo sta. Osim toga on je mnogo pametniji od ovih nasih "srpskih" scubasaurusa ide u korak sa vremenom i shvatio je da se od ronjenja moze lepo ziveti posebno ako imas prirodne uslove za to kao sto Crna Gora ima. Evo jedan lep tekst o tome: http://www.pobjeda.co.me/citanje.php?datum=2003-08-17&id=2877 Licno je Dado Podnar drzao obuku za njegove ljude.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Pon Nov 16, 2009 2:57 am

I glavno sam zaboravio da kazem, Drzava Crna Gora stoji iza njega i tu se sva prica zavrsava, a mi mozemo pejevat borbene...

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Pon Nov 16, 2009 4:30 am

Dragi moj skylab..... Ti svodis pricu na " pise pobjeda" to je Veskov tekst, pobjeda je copy paste. Dado Podnar drzao obuku, pa sta si time htio da kazes molim te????
I Drzava Crna Gora ima svoje zakone i sudstvo.....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Pon Nov 16, 2009 4:34 am

Pa stvarno skylab nisi se valjda upecao na onu bljuvotinu iz novina...Hahahahahahaah, CG ima 1500 ronilaca, i zaradili u Bjeloj 2.000.000eura od ronjenja.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od _ Pon Nov 16, 2009 4:43 am

To je tekst iz 2003 u medjuvremenu su uznapredovali, dosli su Rusi ostavili brdo para a nesto je valjda "preteklo" i za Veska. Osim toga pise vlada Crne Gore osnovala... znaci zvanicna drzavna institucija.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od medigo Pon Nov 16, 2009 5:18 am

Tacno, drzava je osnovala i to je nepobitno< ali ko boga vas molim posto ste kadri naci na netu sve i svasta, nadjite i za sta je vlada osnovala centar u bjeloj. Nije za borbu protiv nas ronilaca nego za nesto skroz drugo cime se oni i ne bave.....
Razdvojte bar u glavi babe i zabe i onda je kasnije sve ok.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od sale88 Sub Nov 28, 2009 7:41 am

Da li ima neko e-mail od Dragana Gacevica iz DC"Marina"Herceg Novi? HVALA Unapred! ;-)
sale88
sale88

Broj poruka : 25
Godina : 36
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 26.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG Empty Re: Ronilacki klubovi, centri i institucije u CG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu