RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KURSEVI RK TRITON

+5
Bane
SRDJAN
zensea
Diver
TRITON
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od Bane Sre Okt 07, 2009 6:41 am

Срђане, сумњам да би ти реаговао иоле другачије да неко покуша да оспорава твој труд и рад зарад неког личног разлога. За добрим коњем се прашина диже и увек има оних који ти успех не могу опростити. Има много оних који не знају ко је ко и ко је шта па ако се не одбраниш од нечијих инсинуација и напада испашће онако како је то гебелс радио - 100 пута поновљена лаж постаје истина. Колико сам испратио ову тему, никоме из Тритона овде није пало напамет да оспоравају туђ рад и достигнућа. Ти знаш ко је ко али да ли то зна већина?
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Sre Okt 07, 2009 7:12 am

Mislim da ne treba puno raspravljati kada su ovakve teme u pitanju, okacis lepo sertifikate i kartice i time je sve receno, ovako je prica rekla kazala, jesam-nisam, ne treba gubiti energiju glupostima, istina u svemu ovome je da nazalost stvarno ima mnogo njih koji se lazno predstavljaju i rade obuku sa Instruktorskim karticama koje su stampane u kucnoj radinosti, to smo vise puta do sada imali priliku da vidimo, a i sam znas sta neki odredjeni ljudi rade, mislim da ih ne treba imenovati, svi znaju o kome se radi, cak je i Triton to rekao u jednom od postova. Nazalost nas Savez umesto da se bavi takvim stvarima, on se bavi glupostima i svojim (ne)radom doprinosi ovakvoj losoj atmosferi u ronjenju. Mislim da su takva losa iskustva i dovela ovde do nesporazuma na relaciji Triton-Diver. U svakom slucaju, ima istine u postovima obe strane tako da bi iz svega ovoga trebalo izvuci pouku i naci zajednicki jezik.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od Bane Sre Okt 07, 2009 7:59 am

Могло би то и тако да је дајвер имао инерес да стварно полаже тримикс. Тог који има знања и способности да дође на тримикс, мора да зна овде бар 50% искусних ронилаца, а да не причам колико и шта је такав ронио да би стигао дотле. Пошто дотични није хтео да се овде представи ни именом ни презименом а ни да се јави да се интересује око обуке, преостаје само закључак да није уопште постовао због тога....
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Sre Okt 07, 2009 8:13 am

Slazem se apsolutno, ja sam se uvek predstavljao imenom i prezimenom, i uvek sam stajao iza svojih reci, svidjalo se to nekome ili ne, a sto se tice Trimixa, mislim da bez obzira na znanje i sposobnost malo ljudi ovde kod nas ima kvalifikacije i uslove da mu pristupi, ipak su rekreativno i tehnicko ronjenje dva odvojena sveta.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od . Sre Okt 07, 2009 11:53 am

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 12:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od mr joy Sre Okt 07, 2009 10:39 pm

Hvala Bogu nije bilo tako zestoko. Srdjan je u pravu. Ali Uco nas je informisao i tako se resio problem zasto Diver nije nasao doticnog instruktora na strani IANTD.

Ima jedna izreka :
Pre nego sto bilo sta kazes ili uradis uzmi jedan veliki vazduh,
to radi 9 od 10 ronioca !!

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od . Čet Okt 08, 2009 1:16 pm

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 12:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od zensea Pet Okt 09, 2009 4:02 am

E neka si! Dosta vise zracenja
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od . Pet Okt 30, 2009 11:00 am

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 12:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od . Pet Okt 30, 2009 11:02 am

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 12:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od _ Pet Okt 30, 2009 11:41 am

[quote="vlada747"]SRDJAN-ov post


skylab ::



A ti si zavrsavao u Egiptu pa znas kakvi su tamo kursevi, nemoj da pricas nesto sto ne znas, u Egiptu radi veliki broj vrhunskih Instruktora koji imaju daleko vece iskustvo i znanje nego vecina Instruktora u svetu, raspitaj se malo koliko tehnickih kurseva ima godisnje prosecan Instruktor u Evropi, a koliko imaju vodeci Instruktori u Egiptu. To sto svi generalizuju ronjenje u Egiptu gledajuci OWD kurseve koje drze Egipatski Instruktori (koji generalno jesu neznalice) ne znaci da su sve stvari takve, da ti ne nabrajam sad neka svetski poznata imena, uostalom mozes ih naci sirom interneta.



Malo bolje procitaj i videces da ni jednom recju nisam pomenuo rec instruktori u Egiptu, vec kursisti koji dolaze na trimix kurs a da pri tom nisu savladali vestinu balasiranja po vodom. I ovo sam pomenuo bez namere da vredjam bilo koga ko je zavrsio neki tec. kurs u Egiptu, a kamoli dosao do instruktorskog nivoa kao Srdjan na primer. Ja samo vrsim prostu komparaciju onoga sto sam ja video i doziveo u svetu tec. ronjenja. Na primer, na mene je najbolji utisak ostavila madjarska ekipa tec. ronilaca na Visu. Ljudi rone po mom ukusu, a ukusi su razliciti :-). Ja nisam bio u najboljim centrima za tec. ronjenje u Egiptu tako da nisam ni mogao da vidim kako rone kursisti koje obucavaju vrhunski instruktori tec. ronjenja.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Pet Okt 30, 2009 7:45 pm

Pa rekao si "ljudi koji su zavrsili kurs u Egiptu", morali su ih obucavati Instruktori u Egiptu, nisu mogli nauciti sami, komparacija obuke se ne moze bazirati na rekla-kazala, isto kao sto ja ne bih mogao reci nista vezano za obuku u Tritonu ili nekom drugom klubu gde nisam prisustvovao obuci, ni da je dobro, ni da je lose, shvatam tvoju zelju da pohvalis rad Tritona, i ne sumnjam da je kvalitet kao sto kazes, ali prosto porediti sa bilo kojim drugim sistemom ili nacinom obuke koji licno nisi prosao je bezpredmetno i totalno degradirajuce za suprotnu stranu. Losa obuka koju navodis je razlog zasto kursevi trebaju biti javni i podlozni kontroli, a to je upravo jedan od zadataka koje bi Savez trebao imati, da vidimo ko su i gde su ti sto rade takvu obuku, nebitno da li je tehnicka ili rekreativna, bitan je kvalitet i postovanje standarda.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od _ Pet Okt 30, 2009 8:58 pm

Jeste druze u pravu si. Bitni su standradi, i da se postuju ne bi neko ko ne moze da se izbalansira mogao da ide na trimix kurs. Nazalost tehnicko ronjenje danas polako pocinje da se komercijalizuje i pretvara u sport za veliki broj ljudi.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Pet Okt 30, 2009 9:15 pm

Taj Padi kurs je smejurija, to nema veze sa pamecu, kakav crni Padi i tehnicko ronjenje, a sto se balansiranja tice, moj Instruktor je vracao neke takve kursiste sa Advanced Nitrox kursa da se prvo nauce pa da dodju, kaze ja sam Instruktor tehnickog ronjenja, necu ih ja sigurno uciti balansiranje, to su trebali da nauce na prethodnim kursevima, a covek je inace skroz stalozen i u stanju je da ponovi svaku vezbu po sto puta, ali prosto neke stvari su preduslov za pristupanje tehnickim kursevima.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od _ Pet Okt 30, 2009 9:42 pm

To se zove nelojalna konkurencija, i sto je najgore na kraju ce PADI DSAT kursevi da sjebu ozbiljne tehnicke federacije. I svaki "rus" koji ima dovoljno para ce stavi dvobocnik na ledja i ode u Blue Hole da se ubije. :-)

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od zensea Pet Okt 30, 2009 9:51 pm

Ma kakv crni DSAT??? ko to radi? Rusi uglavnom ginu sto su budale, misle da su besmrtni ,imaju mnogo para i malo mozga, i misle da je CNS trovanje neki deo na automobilu. Uglavnom su TDI i IANTD sertifikovani i naravno opremnjeni po poslednjoj DIR modi.
Tako da im za to nije potrebna ni Blue hole.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Pet Okt 30, 2009 9:55 pm

Ma nema sanse, to su sve sitni misevi, isto je kao i u rekreativnom ronjenju , onaj ko hoce da nauci ozbiljno njega ne mozes prevariti i dati mu sarenu lazu, nije kriv Padi vec njegovi Instruktori koji ne ispostuju standarde u potpunosti, pa javna je tajna da neki Padi Instruktori kod nas drze OWD kurseve za 2 dana i 100 Evra, kakav onda moze biti taj ronilac? Gledao sam neke od njih kako rone, tragedija, a ubedjeni su da su do jaja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Pet Okt 30, 2009 10:02 pm

zensea ::Ma kakv crni DSAT??? ko to radi? Rusi uglavnom ginu sto su budale, misle da su besmrtni ,imaju mnogo para i malo mozga, i misle da je CNS trovanje neki deo na automobilu. Uglavnom su TDI i IANTD sertifikovani i naravno opremnjeni po poslednjoj DIR modi.
Tako da im za to nije potrebna ni Blue hole.

Ne bi se slozio da je u pitanju CNS, znam da svi stavljaju veliki akcenat na njega, cak sam i ja na svakom kursu slusao o tome do besvesti, ali ne moze CNS da se desi tako brzo, vecina njih sto su se udavili su prvo imali klasicno pijanstvo zbog azota, a onda posle vise i nije bitno sta se desava kad ne znaju sta rade, ne znam koliko si upucen, ali vojska je kod nas trpala ronioce u komoru i izlagala ih ppO2 2.5 Bara po 45 minuta pa nista, retko da je ko pokazao ikakve znake trovanja, tako da te price po meni slabo piju vodu, vecina njih su se zablesavili vec na 50-60 metara gde je ppO2 smesan. Manjak treninga, zdranje, alkohol................to je ono sto ih najvise jebe.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od zensea Pet Okt 30, 2009 10:43 pm

Pa nije problem dok se ne dogodi, al istina je tek su pre manje od 10g ne znam tacno pomerili ppO2 sa 2.0 na 1.6. Ipak, sad se svako bavi disanjem na gasne mesavine, a ne samo mladi i fit od 18-19 godina.Ma da ne treba je (trovanje) potcenjivati ipak je to jako nepredvidiva i opaka stavka. Tacno je isto da je narkoza glavni okidac za vecinu nesreca sa posledicama tako da ni nju ne bi trebalo podcenjivati..Sto rece manjak treninga.. kod ovih gore (russians) ni nema treninga, koji ce im kad oni sve znaju Laughing
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od _ Sub Okt 31, 2009 12:02 am

PADI DSAT http://www.padi.com/padi/en/kd/tecrec/default.aspx
Znate li kad bi ona dvojica likova sa slike, sto klece na dnu dok vezbaju kacenje stage boca odradili nesto slicno u Adi, Ledinackom jezeru ili bilo kom jezeru gde je fini sediment na dnu. Zamutili bi toliko da ne bi videli dalje od nosa. U tehnickom ronjenju nema kontakta sa dnom sem bas kad ne moras i na dekompresiji ukoliko to konfiguracija dna dozvoljava.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od zensea Sub Okt 31, 2009 12:07 am

Pa nema u pravu si, ali dok se radi kurs MORA da se bude u kontaktu sa dnom dok se rade skills tj. confined water makar to bio i trimix kurs. A to je u svakoj asocijaciji s t a n d a r d.Sto bi kao DM trebalo da znades.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od _ Sub Okt 31, 2009 12:30 am

To vazi za PADI. Za IANTD u mom manual-u za trimix pise pod stavkom:
12. Practice removing and replacing both stage cylinders, both at rest and while swimming. Nigde se ne pominje bilo kakav kontakt sa dnom.
Verujem da je i kod TDI slicno to moze Srdjan da nam pojasni.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Sub Okt 31, 2009 3:11 am

Jeste za stage-ove, ali kompletno skidanje opreme sa crnom maskom se radi na dnu.
TDI vezbe nisu direktno odredjene standardima vec je data mala sloboda Instruktoru, ali evo kako to otprilike izgleda za Trimix kurs.

1) skidanje i vracanje citave opreme na dnu za zatamnjenom maskom.
2) pokazati kompetentnost dok ronis sa 5 boca.
3) sa 3 stage skidanje i zamena dok lebdite 0.5 metara od simulirane dubine stajanja bez maske.
4) scenario spasavanja, simulira se da ronilac bez svesti pliva, izron i vucenje na povrsini.
5) scenario osiromašenog vazduha, simulirajte da ronilac bez gasa pliva 10 metara da deli gas sa donorom.
6) zatvaranje svih ventila
7) vestina postavljanja uzeta (vezivanje reela)
8) simulirani kvar na regulatoru, manualno uzimanje gasa
9) Izbacivanje SMB dok izranjate kroz 3 simulirana stajanja, odrzavajući se na 0.5 metara od dubine stajanja dok delite gas as donorom, bez maske.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od SRDJAN Sub Okt 31, 2009 3:13 am

Mogu da okacim i standarde, i Instructor guide za sve kurseve, ali ima mnogo toga, ako vas nesto konkretno zanima pitajte.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

KURSEVI RK TRITON - Page 2 Empty Re: KURSEVI RK TRITON

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu