RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IANDT u Srbiji

+16
Dragan
anibus
milutinm
medigo
.
morfeo
alijas
Mirjana
Silent
Bane
zensea
mr joy
mica77
TRITON
Diver
SRDJAN
20 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od SRDJAN Čet Okt 08, 2009 8:44 am

Setih se da pitam Dragana Gacevica jer je on IANTD Instruktor, pa mi je to ukratko objasnio.
Svaki Instruktor ili Instruktor trener ima godisnji ugovor sa asocijacijom koju radi. Njega potpisuje, i placa obaveze kako bi postao Instruktor ili Instruktor trener sa aktivnim statusom za tekucu godinu. Tako on sklapa ugovor sa SSI i IANTD. Poslao mi je primer ugovora sa IANTD koji mozete videti dole. Mislim da je sada sve i vise nego jasno.

IANDT u Srbiji Godisnjaobnovalicenceiaux


IANDT u Srbiji Godisnjaobnovalicenceiar
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Diver Čet Okt 08, 2009 10:24 am

Toliko price a nigde ni traga od pomenute kartice a da ne pominjemo ovaj ugovor,kada triton zakaci to kao dokaz onda mozemo da nastavimo sa diskusijom,dotle...........NO COMENT
Prazna prica kao i Pocucina

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od TRITON Čet Okt 08, 2009 10:38 am

Naravno, a svi polaznici su se do sad sami sertifikovali cheers
U koliko neko dodje na kurs dobice i dokaz o kredibilitetu.
Kad bi svakome kome se i kad svidi pokazivali samo kartice ne bi imali vremena nizasta drugo.
U ostalom prijatelju, ti izgleda sa tritonom imas neki problem. Ne videh ni jedan tvoj post koji se odnosi na ronjenje. Pa ako je tako mogli bi da se vidimo u 4 oka i to resimo i ne smaramo ljude sa tvojim problemima.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Diver Čet Okt 08, 2009 11:35 am

sertifikovao je i onaj Vesko pola Crne gore.A svi znamo ko je i sta je
Jako ti je to merilo,nemam ja nista protiv tritona,vec samo protiv onih koji nece da se adekvatno predstave i legitimisu a pricaju nam bajke,sta vi to krijete kad bezite od pokazivanja kartica diploma i ostalih dokumenata.Svako ko drzi bilo kakve kurseve mora da se predstavi i da dokaze da je taj za koga se predstavlja,to se svuda u svetu radi a sta vi radite ???????????obracunavate se sa nekim kada trazi od vas to??????
kad stavite naslov kursevi rk triton,onda prvi post treba da vam bude predstavljanje a onda tek da objasnjavate sta nudite.To treba biti praksa i svih ostalih indtruktora.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od mica77 Pet Okt 09, 2009 2:04 am

Sramota,covek je apsolutno u pravu,dokazite ko ste i sta ste pre bilo kakve price.
Je li ovaj Uco IANTD instruktor te drzi predavanja o IANTD-u. Ako jeste neka okaci svoju IANTD karticu, diplomu i sve sto ide uz to pa neka prica. Neka okaci svoj ronilacki CV i neka pise o onome po cemu je licenciran za 2009. godinu. Neka se ne krije iz pseudonima. Iz kog je kluba ili centra ili je slobodni strelac pa mlati na sve strane. Ispade da on sve zna a ronioci IANTD treba da uce od njega.
Predstavi se pa onda pricaj. Internet ronioc je previse i ni jedan se na internetu nije udavio niti zagrcnuo.

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od mr joy Pet Okt 09, 2009 2:42 am

Ne treba nista dokazivati. Dovoljno je ako se svako predstavi imenom. Posle se na internetu moze proveriti sve.
Ja verujem svakom ako ovde nesto napise, ali iskreno receno probao sam da nadjem Aleksandra Ljustinu na internetu ali nisam uspeo. Mozda sam ja bio nepazljiv i nisam dobro trazio ali Google je izbacio njegovo ime samo na stranicu Triton-a.
Da ne bi doslo ponovo do nekih nezdravih sukoba, eto prilike da svako dokaze svoju teoriju o ovoj temi.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od zensea Pet Okt 09, 2009 4:00 am

Polako deco, ovo je internet forum i svako moze da bude sta hoce i ko hoce.
Koliko ja znam ni na jednom dive forumu se ljudi ne predstavljaju imenom i prezimenom nego "user name" pa ti prosudi dalje.
Ako nekog nesto zanima neka ode u klub gde se drze odredjeni kursevi i raspita se sta ga interesuje. Ako nije zadovoljan moze da ode negde drugde.
P.S. ja sam se na ovom forumu vise puta zagrcnuo Laughing
Ma salama!
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od SRDJAN Pet Okt 09, 2009 6:09 am

Slazem se da svako moze da bude i Pera Detlic na forumu, ali prosto ne vidim razlog da se neko ne predstavi, licno to cak smatram i nekulturom, osnovno je da znamo sa kim komuniciramo, imenom i prezimenom. Sto se ostalog predstavljanja tice, ipak smo mi profesionalci kada govorimo kao Instruktori, i u tom slucaju sam takodje misljenja da se trebamo legitimisati u potpunosti, uostalom zbog cega onda postoje online provere u vecini asocijacija, pa bas zbog toga, da ne dolazi do ovakvih praznih prica i sumnji. Svuda u svetu je rad javan, ne znam zasto i kod nas ne bi bio.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od zensea Pet Okt 09, 2009 6:40 am

Cini mi se da postoji negde topic "predstavite se" ja sam to davno uradio.
A ako nekom treba Inst.No moze dobiti na PM.
Ko zna ko se ovde smuca po forumu pa da zloupotrebi jos! Laughing
Nego da malo posvetlimo teme ovde, samo se mraci.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 50
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Diver Sub Okt 10, 2009 9:03 am

Kao sto vidite, moja sumnja je bila apsolutno opravdana.
Posto niko nije dokazao svoju autenticnost jasno je da se radi o cistim divljacima a ne sertifikovanim instruktorima.
Slazem se sa mr.joyem ali kada pretraga ne urodi plodom onda je objasnjenje i dokazivanje prosto neophodno da bi znali o kome govorimo.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Bane Sub Okt 10, 2009 10:04 am

Ало, "дајвер", ко си ти да било кога проглашаваш дивљаком. Представи се лепо именом и својом кваификацијом гуштерчино. Најдубљи зарон ти је у кади докте мама држала за ногу да се не удавиш. Знаш ли ти о коме причаш и шта с....еш овде. Гаде ми се такви медиокритети као што си ти који зарад очигледно личног разлога и вероватно љубоморе мисле да могу да пљују по људима који су у спском роњењу сам врх и легенде. Што ниси назвао Тритон, лепо ти је Мирко дао телефон па отишао да видиш шта те занима??? Рећи ћу ти: зато што то и није твој циљ. И још нешто, интернет памти све, па и ИП адресе!
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Silent Ned Okt 11, 2009 5:37 am

E ovo je da ne poverujes. Cemu vredjanje. Neka neko iz Tritona okaci svoje ime i broj certifikata koji se moze proveriti, i neka stavi tacku na to. Iskreno gledajuci citajuci reportazu i gledajuci slike sa onog izvestaja o zaronu u vrelo, bilo mi je jasno da to nije nimalo amaterski poduhvat, i sigurno se radi o veoma naprednim profesionalcima, i za to svaka cast. I u prvom trenutku mi se ucinilo da "diver" zaista ima neke maliciozne pretenzije. Ali kako je "diskusija" napredovala, sve je manje cinjenica, a sve vise vredjanja, a sad prelazimo i na pretnje. Mislim da tome nije mesto medju ljudima dobre volje. Dakle, diver je izrazio svoje sumnje iz bilo kojih razloga, a ljudi iz Tritona mogu da ih opovrgnu cinjenicama, i nema mesta vredanju, zar ne?
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Mirjana Ned Okt 11, 2009 9:37 am

Zovem se Mirjana Stefanovic i član sam ronilačkog kluba "Triton" već šestu godinu. Često putujem po svetu i ronim sa raznim kategorijama i tipovima ronilaca. Ronila sam u različitim sredinama - mora, okeani, slatkovodna jezera, pećine.

Kategorije: IANTD Advanced EANx, PADI Rescue. Kategoriju "Nitrox" ronioca sam stekla u italijanskoj asocijaciji SNSI (Scuba Nitrox Safety International), a sve ostale kategorije - i PADI i IANTD - u ronilačkom klubu "Triton".

Broj moje Advanced EANx kartice u asocijaciji IANTD je INT/F01/D/09G2395.
Broj moje Deep Air Diver kartice je INT/F01/75224.

Svi sertifikati/kartice koje sam dobila nakon završenih kurseva su originali i apsolutno validni. Sa tim karticama sam ronila u različitim centrima u svetu.

Sve što znam o ronjenju naučila sam od Mirka Bevenje i Vlatka Taleskog. Prema mojim iskustvima, to su dva najveća profesionalca u ronilačkom sportu, koji su u ronjenju svim srcem i dušom, što danas u našoj zemlji baš i nije česta stvar.

Za sve ove godine sa njima sam učestvovala u zaronima različitih nivoa kompleksnosti i u različitim sredinama. Moje poverenje oba instruktora su stekli pre svega kvalitetnom obukom, velikim iskustvom i znanjem i činjenicom da čak i u najkomplikovanijim zaronima niko nikada od naših članova nije izašao povređen ili ugrožen.

Svima koji žele da se bave ronjenjem - iz ličnog iskustva savetujem da informacije o klubovima i instruktorima ne traže preko interneta i foruma, već u ličnom kontaktu u samim klubovima.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 12
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od SRDJAN Ned Okt 11, 2009 10:05 am

Svaka cast, ali apsolutno se slazem sa Silentom, nema potrebe niti mesta vredjanju, svacije pravo, pa cak i Diverovo je da izrazi dozu sumnje, i ja sam imao tih problema sa raznoraznim clanovima foruma koji nisu hteli da se predstave vec su ostali bezimeni, pod nekim pseudonimima, toga se svi secaju, cak i sa umrle Akademije ronjenja, ali prosto, okacio sam sve svoje papire u koje se sumnjalo i time im zapusio usta za sva vremena, sto se argumenta sile tice, veliki sam pristalica toga, ali samo u slucaju kada postoje opravdani razlozi za to, u ovom slucaju mislim da nisu opravdani, Mirko, Vlatko i ostali iz Tritona, zasto ne okacite vazece sertifikate i dokaze da ste i zvanicno licencirani i time prekinete ovu agoniju i dalje prepucavanje koje nema smisla niti vodi cemu, pa time cete samo dokazati da ste pravi profesionalci i da ste daleko iznad nekih ljudi koji koji se nasladjuju ovakvim stvarima.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od alijas Ned Okt 11, 2009 10:27 am

Zovem se Trkulja Aleksandar-Mika. U TRITONU sam zavrsio tri IANTD kursa: EANx DIVER br.kartice INT/F01/7/34, DEEP AIR DIVER br.kartice INT/F01/D/08A37, ADVANCED EANx DIVER br.kartice INT/F01/D/09G2393 i ispunjavam uslov za trimix kurs. Kartice cu okaciti kada gospodin DIVER dokaze svoje kvalifikacije za pohadjanje TRIMIX kursa. A da su u TRITONU profesionalci to svi već znaju!!! Naš rad govori za sebe.
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od morfeo Ned Okt 11, 2009 10:30 am

Forum je po svojoj definiciji mesto okupljanja ljudi istih ili slicnih interesovanja. Ovaj forum je sasvim jasno, svojim imenom, postavio svoju preferencijalnu temu. Tako da cu ja ovom prilikom iskoristiti fokusiranost ovog foruma i iskljucivo govoriti o ronjenju. Ronjenje je pre svega zadovoljstvo koje vremenom prerasta u vrstu strasti kako Vase znanje i tehnike napreduju. Takodje, ronjenje je po svojoj definiciji timski sport. Uce Vas da morate imati svog "badija" od trenutka kada prvi put spustite glavu ispod vode. Zato, dodacu, zadovoljstvo ce biti potpuno tek kada ga sa nekim podelite, bilo da je to Vas badi ili jos bolje, jedan tim ljudi koji teze istom cilju.
Postoje ljudi koji su u stanju da Vas nauce da nesto radite. Postoje ljudi koji su u stanju da afirmisu Vase komparativne prednosti u odnosu na druge ronioce i da ih kao takve uklope u tim. I konacno, postoje ljudi koji su u stanju da ucine da jedan tim kao takav postane aktivan i dobar tim. Tim koji ima znanje, tim koji ima vestine, koji je u stalnom treningu, postize rezultate. Sto je tim fokusiraniji, sto je atmosfera u njemu bolja, time i rezultati postaju sve znacajniji.
Bio sam dovoljno informisan, naglasavam informisan, i moram dodati da sam imao i dosta srece da postanem clan kluba TRITON. Tamo sam upozano neke nove aspekte ronjenja kao vestine, upoznao sam ljude koji se po svojim ljudskim i instruktorskim kvalitetima jednostavno namecu kao Vasi ucitelji. Njihovi rezultati su ono sto ih odvaja od vecine, tako glasne vecine, na ovim prostorima. Jedino sto se ovde ne oprasta to je uspeh. Nemojte pomisliti da sam skrenuo sa teme ronjenja, rekao sam da cu samo o njemu pricati, ali kada o necemu pricate najbolje je to demostrirati primerom. Morate shvatiti da ronjenje cine ljudi. U TRITONU ih ima to Vam tvrdim.

Sada cu nerado, jer se ne uklapa u gore navedenu pricu, da uvedem i nesto formalizma. Kao i za sve u zivotu treba nam nekakvo uverenje, potvrda da smo nekakvim znanjima i vestinama ovladali i da se po tome razlikujemo od nekih drugih ljudi. Potvrda formalnog obrazovanje je neophodno da bi ste nekome mogli, na ocigledan nacin, da pokazete da nesto poznajete i da sebe nekome preporucite.
Ostavljm na ovom postu svoju karticu, jednu od mnogih koje sam zasluzio u klubu TRITON. Izvinjavam se sto je u pitanju kartica sa "najnizim" zvanjem u populaciji tehnickih ronilaca, ali trenutno na raspolaganju imam samo njen sken, ali nadam se da ce isti posluziti svrsi da se ostvari uvid u ime instruktora instruktora cija se kvalifikacija ovde olako osporava, a samim tim i ime kluba i imena ljudi koji ga cine.

Mozda ce biti onih koji ce reci da sam naseo na provokaciju. Dajem im za pravo, ali isto tako im porucujem da se slobodno jave, jer cu im dati da se uvere u autenticnost kartice, a mogu im i pomoci da je stave i medju zube kako bi se uverili da je prava!

Pozdrav za sve prave ronioce, koji sebe tako ne nazivaju vec se tako osecaju.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od morfeo Ned Okt 11, 2009 10:39 am



Poslednji izmenio morfeo dana Uto Okt 20, 2009 7:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od . Ned Okt 11, 2009 11:25 am

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 11:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Diver Pon Okt 12, 2009 6:01 am

Samo polako,posto na pomenutoj kartici ima i kontakt adresa poslao sam mejl i dobio sledeci odgovor

Good afternoon Mr. Letic,



Mr. Alexander Ljustina is a certified Normoxic Trimix Instructor and a CCR Inspiration Instructor of ours, I do not know him personally because he obtained his certifications with IANTD South Africa, in Komati Springs in 2004, he is renewed for 2009 and he can teach all the IANTD courses allowed by his instructor levels. Instead, The Diving Center Triton do not result to us as an official IANTD Training Facility.

Mr Ljustina can teach you up to Normoxic Trimix Diver level (Tx mix 20/30 max depth 60 meters ) and up to CCR Inspiration level 1 (nitrox), he is not yet able to teach Trimix Diver Course ( hypoxic mixtures max depth 100 meters ).

Regarding the issuing of certificate by the instructor, I think is a matter of misunderstanding because, to my knowledge, Mr. Ljustina has always processed the certifications through this office, but I underline that all the certification processed here were up to Normoxic Trimix Diver.

In Serbia he is the only renewed IANTD instructor, we have another one in Montenegro that is Mr. Boris Koprovica , but he is not an IANTD Trimix Instructor, just an EANx Instructor; the nearest Trimix Instructors are in Zagreb (Croatia): Mr. Neven Lukas and Ante Plancic or several others in Italy, let me know if you need detailed information about them.



I hope to have cleared your doubts, do not hesitate to contact us if you need further clarifications.



Kind regard

Fabio Ruberti, Ph.D.

Sole Director

IANTD S.r.l.

IANTD Expeditions

Tel. ++39 050-35601

Fax ++39 050-35535

www.iantd.info

www.iantdexpeditions.com

mislim da se ovo kosi sa onime sto gospoda nude

http://www.triton-ast.rs/Trimixobuka.htm

http://www.triton-ast.rs/TRIMix%20Okt%2008.htm

neka objasne kako drze i kako su drzali trimix kurs sa ronjenjem na 120 metara kada nisu ovlasceni za to
ovo je cisto krsenje standarda i neko bi za to trebao da odgovara
nije ni cudo sto gospodin Ljustina nije hteo da dokaze svoju kvalifikaciju

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od . Pon Okt 12, 2009 6:10 am

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Sre Jun 26, 2013 11:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Diver Pon Okt 12, 2009 6:24 am

ja sam se predstavio odmah pri registraciji

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od medigo Pon Okt 12, 2009 6:36 am

Pocinju zimske carolije.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od SRDJAN Pon Okt 12, 2009 6:39 am

Pa gde si druze moj, nema te odavno, nestao si od proslih carolija Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty у "дајверу" (стварно бре удави)

Počalji od Bane Pon Okt 12, 2009 6:45 am

Пошто смо изгледа сви пропустили тај величанствен моменат твоје регистрације, ајде нам реци име и презиме и твоју ронилачку квалификацију и дубину до које си заронио.
За твоју информацију Љуштина је један од власника "Тритона".
не видим зашто би неко теби више дао било какав одговор пошто ти ни један није довољно добар. Као што видиш квалификовао си људе као преваранте и не квалификоване, дивљаке у техничком роњењу. Бар извините би било минимум пристојности а ти на то још и нећеш и несмеш да се представиш.
..........ето, опет неки надобудни овд гуштер........... lol!
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od milutinm Pon Okt 12, 2009 6:50 am

Izgleda da sam propustio predstavljanje, upravo sam trazio i nigde nema!
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu