RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronioci Vojske Srbije

+11
TRITON
trident
Svet Ronjenja
Darko Petkovic
zensea
_
Silent
SRDJAN
Dixie RK Sebastian
medigo
PasHke
15 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Čet Jan 21, 2010 5:11 am

Pa upravo sam gore dao nacin legalizacije bilo koje stvari vezane za vodu, a za kradenu stvar treba neko da prijavi nestanak i seriski broj uredjaja...
Mislim da stvarno nema potrebe dalje diskutovati, ja se ne bojim sto je imam pa nemorate ni vi...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od PasHke Čet Jan 21, 2010 5:51 am

Jel vas dvoje citate sta sam napisao????

ukoliko krene (buduci da je ovo balkan nece nikad) hajka na ukradenu opremu, mozes lako nadrljati!


e tako, valjda cete sad primetiti tekst i polako ga iscitati!

@ SRDJAN
hehehehehehehehehehehehe:D savestan kupac:D dobronamerni prolaznik:D ispalo iz kamiona a ja samo pruzio ruke i upalo u iste:D hehehehee
za takvu izjavu mozes i batine da dobijes! svi su krivi dokle se na sudu ne dokaze drugacije! jel ti treba sud i advokati zarad kutije lima? jok!

@ Vlada747
jooooj:D kad se samo setim:D hahahaha
sve u svemu, liku je otvoren dosije! iako je bio "savestan" kupac mobilnog! "savestni" kupci kupuju u prodavnicama a ne na trange frange buvljaku na dodjem ti i tako te fore.

@ medigo
druze moj:D nadjenu tudju imovinu prijavljujes policiji:D prisvajanje je opet kradja:D blaza naravno...

Zasto pricam ovo sve? pored mene sedi komsija, advokat koji, citajuci postove mi i sve objasnjava.

sve u svemu, skrenuo sam sa teme. samo sam hteo da iznesem podatke da ne bude zabune
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Čet Jan 21, 2010 5:59 am

Pozdravi komsiju i pitaj ga,
ako se nadje sredstvo na pucini mora u medjunarodnim vodama i nakon prijave poslije 24 sata niko se ne javi ili ne postoji prijava da je takva stvar izgubljena, cija je to stvar???????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od SRDJAN Čet Jan 21, 2010 8:54 am

Los je advokat, ako ce da stavi neki dinar na opkladu mozemo malo i da se zabavljamo i da mu dokazemo suprotno, svaki zakon ima rupe tako da ta prica ne pije vodu, naravno uvek ima budala koje najebu ni krivi ni duzni, kao taj sa telefonom.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od SRDJAN Čet Jan 21, 2010 8:58 am

A to sto Medigo kaze je prica za sebe, cak i jahtu od milion Eura da nadjes, ako je prijavis tvoja je, ma koliko smesno delovalo istina je.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Čet Jan 21, 2010 9:04 am

Ma da jos ce biti da je propala JNA zbog moje Drine, a ne zbog njenih elitnih pripadnika koji su prodavali stvari...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od PasHke Čet Jan 21, 2010 11:23 pm

8. Nalaz stvari

Predaja nađene stvari

Član 92
Lice koje nađe izgubljenu stvar dužno je predati tu stvar nadležnom organu opštine na čijoj je teritoriji nađena.
Opština je dužna da od nalazača nađenu stvar primi i o tome sačini zapisnik, a nalazaču izda potvrdu o prijemu nađene stvari.
U zapisnik se unosi mjesto i vrijeme nalaska, podrobni opis stvari, porodično i rođeno ime i tačna adresa nalazača, kao i njegov eventualni zahtjev za nagradu.
Nalazač može stvar predati u najbližoj stanici policije ili je vratiti vlasniku, odnosno onome ko ju je izgubio, ako se na osnovu znakova sa stvari ili iz drugih okolnosti za njega može saznati.

@ Srdjan
Toliko o tome:D Lepo bi se zabavljali:D (kud ti ne uze pare prvo...) Very Happy
Imas zakon, dokazi drugacije! Ako nadjes nesto ovde sto pobija ovu tacku priznajem da gresim!

@Medigo
Ako se lice koje je stvar izgubilo javi u roku od godinu dana, računajući od dana objavljivanja nalaska, stvar ili novac dobijen njenom prodajom će mu se predati po naplati, odnosno odbitku troškova čuvanja i objavljivanja, kao i po naplati, odnosno odbitku nagrade nalazaču.
Znaci, godinu dana.

www.gov.me/files/1237459643.doc (Strana 17.)

Mislim, niko tebe nece sigurno dirati za tu Drinu. To je cinjenica! Ipak smo mi banana drzava.
Postupak: Prijavis, cekas godinu dana da predmet lezi kod opstine, zatrazis otkup predmeta po proceni i predmet je tvoj i stari vlasnik moze da zaboravi na njega ako se pojavi posle 2 godine jer si ga ti kupio od drzave!
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Čet Jan 21, 2010 11:47 pm

Sve je to tacno i tako, ali ja sam ti namjerno napisao da sam stver nasao na MORU u MEDJUNARODNIM vodama....
To je prica za sebe, Skiper sam vec dugo vremena i znam neke stvari, za koji dan idem u Albaniju i donijecu potvrdu da sam Drinu nasao na moru i potvrdu da je moja, jeli to OK.
Cim se vratim videcete potvrdu, to sve da bi vam pokazao kako moze...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Pet Jan 22, 2010 12:16 am

Evo sam se potrudio sto mi inace nije obicaj ali sam iznerviran sto puca po meni....
Taj cin se u medjunarodnom pomorskom pravu naziva RES NULLIUS..
I to je opet diskutabilno i mozde se opovrgnuti a moze i da prodje, kod nas pogotovo...Mislim da i nije vise vazna ta Drina, nego da skratimo, ko misli da je njegova neka brate prijavi nestanak pa da se ganjamo...
Sad kao svi su odrasli na mares i scubapro, da nije bilo vojske i kradene opreme pola nebi ni naucilo da roni, a pola ih jos i roni sa tenkovskim regulatorima i onim odvratnim dvobocnikom....Sigurno su kupljeni na ebay...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od PasHke Pet Jan 22, 2010 12:33 am

hehehe:D
aman medigo, ne napadam ja tebe:D nije mi to cilj bio uopste! Cinjenica je da tu Drinu niko nece traziti! Ronilacki domovi (mnogih ronioca) su puni te opreme a cak i amfora i zlatnika vadjenih bez ikakve dozvole! Nista nije belo u svetu ronjenja! Samo sam hteo da predocim i napisem kako i sta pise u zakonu! Da inspekcija krene po specifikaciji ronioca iznad jedne zvezde i da sa arheolozima preture sve domove garantujem da bi morali da otvore ronilacki zatvor:D I da sam ja u pitanju i da sam nasao sigurno ne bi bio dobri samarcanin i odneo opremu u policiju da je neki pandur preproda i uzme pare. Zakon je jedno a realnost drugo! Jedino, u slucaju da dodje do potraznje robe sudski moze da se goni zbog prikrivanja iste i ne prijavljivanja. Iovako je sva ta oprema za vojni otpad.
Skrenuli smo sa teme! Oprema iz vojske jeste posluzila mnogo za razvijanje ronjenja kao sporta u bivsoj Jugi! Jer, jedino su oni imali u ono vreme hvalitetnu opremu! Cak i danas, nabavljaju skupocenu opremu koju cemo za nekih 20 godina isto ovako komentarisati kao Drinu:D
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Pet Jan 22, 2010 12:59 am

Znam da me ne napadas, a inemas razloga za to...
To sam i provlacio cijelo vrijeme kroz pricu da vidim oce li neko pomenuti amfore, to je predmet za policiju, to mora biti kradena roba, nema varijante da se opravda, za ovu Drinu ima, rekao sam i kako, a i pokazacu za 15-tak dana...
Neki vazni likovi cah se i slikavaju sa njima i to vecim brojem, cisto sumnjam da im ih je djede ostavio....


Poslednji izmenio medigo dana Pet Jan 22, 2010 6:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od PasHke Pet Jan 22, 2010 1:06 am

pa tako nekako! Aj izvadi nesto u egiptu! pa sobarica ce da te prijavi ako vidi u sobi:D Mislim da je aleksandar imao slicno iskustvo za skoljkicu...tako nesto ako se dobro secam! Gledaj i NE PIPAJ! Crna Gora se popularnije zove butik:D Sve za dinar:D
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Pet Jan 22, 2010 1:14 am

E to druze, a sad ti butikasi drze govor, kako treba i kako bi trebalo...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od SRDJAN Pet Jan 22, 2010 2:08 am

Taj clan govori o nadjenoj stvari, a ne o kupljenoj, ukoliko imas poreklo (a isto se moze ostvariti na nekoliko nacina, onda si cist ko suza), a to sto je Medigo napisao za Medjunarodne vode, to se svuda u svetu postuje, na to sam i mislio. Slobodno mozemo da stavimo pare, veruj mi da znam sta ti pricam, Advokat mozda zna ono sto je ucio u skoli, ali mnogo toga ima da se nauci u praksi i na drugim stranama, veruj mi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Jan 22, 2010 10:28 am

... A ništa se od ovoga ne bi desilo da je Pera Detlić na vreme otišao u policiju... Sleep
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od djuro strugar-stari Pon Feb 22, 2010 2:40 am

SAMO DA SE OSVRNEMO NA NEKA OBRAZLOZENJA , SPISTILI SU SE VANZEMALJCI I OSTAVILI DOTICNOM GOSPODINU DATU NAPRAVU ,
A JEBG-A POSTO SU TO VANZEMALJCI TO NIJE KRIVICNO DELO ,
JADNO VEOMA JADNO.
djuro strugar-stari
djuro strugar-stari

Broj poruka : 58
Datum upisa : 24.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Pon Feb 22, 2010 3:28 am

Moram da kazem da je ipak mnogo jadnije sto su isti ti VANZEMLjACI u vise navrata spustajuci se opremili mnoge klubove i sadasnje instruktore....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od Svet Ronjenja Pon Feb 22, 2010 5:24 am

U bre al ste zapeli za Drinu...prodavale su se u Kumboru na vojnom otpadu na kilo!Jedino sto si morao da kupis nekoliko komada da bi sklopio jednu ispravnu...
Na Drini mi se najvise svidja kofer u koji je spakovana Laughing
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od ProUrke Pon Feb 22, 2010 6:11 am

Meni se na drini jedino svidela ona cuprija... Sve ove vojne su za muzej, ne zasluzuju da se ovoliko pise o njima...
I ja sam zainteresovan da li STVARNO misle ljudi da je to djubre kradeno od vojske?
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od medigo Pon Feb 22, 2010 8:37 am

Ali vidis kako ljudi to smece dozivljavaju, kao napravu.... Uzas
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronioci Vojske Srbije - Page 3 Empty Re: Ronioci Vojske Srbije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu