RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliki je Vaš S.A.C. rate?

5 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od ProUrke Sub Nov 21, 2009 11:03 am

Meni potrosnja ne varira puno - kada ronim "za sebe", u nekim normalnim uslovima (EAN, dubina do 30-35m, jedna boca bez stagea, optimalna brzina kretanja, mokro odelo, voda do 15-16stepeni) potrosnja mi je u kretanju nekih 15tak litara u minuti - treba reci da je moja "optimalna" brzina kretanja za tu potrosnju neuhvatljiva "obicnim" roniocima - u mirovanju ili jako laganom kretanju, kada dekomprimujem sa nekim jacim EANom ili cistim kiseonikom pada na manje od 10l min (poslednji put manje od 25bara iz 11l EAN 65 za 22 minuta deka od 14m pa na gore po kompjuteru) - u uslovima kada vodim ljude, nimalo ne pazim na potrosnju, stalno se vrtim, krecem, pokazujem, ne prelazi mi potrosnja tih 15l... Interesantno mi je da mi u dubini (preko 55-60m), kada azot pocinje da me radi, imam smesno malu potrosnju, ispod 15l... Dodavanjem stagea ili ronjenjem u suvarku mi lagano raste potrosnja u kretanju, ali ne znacajno, ali zato na decu u suvom odelu ne trosim nista...
Faktori koji meni uticu na potrosnju su standardni - umor, opste fizicko stanje, nivo ronilackog "treninga", uslovi ronjenja, cilj zarona...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od _ Sub Nov 21, 2009 11:16 am

TRITON ::Zbog velike vlage se ne moze dobro analizirati, ali mislim da se penje do nekih 60-70%. CO2 ne eliminises nakom uptrebe, sta te boli k... sto ce se neko otrovati.
Salim se naravno, mora se ventilirati TOKOM upotrebe kao bi izbacio i O2 i CO2.

Jesi li razmisljao da ugradis u habitat neki filter sa apsorbentom za CO2 i isušivac vlage?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od TRITON Sub Nov 21, 2009 11:46 am

Cemu?
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od TRITON Sub Nov 21, 2009 11:50 am

ProUrke ::Meni potrosnja ne varira puno - kada ronim "za sebe", u nekim normalnim uslovima (EAN, dubina do 30-35m, jedna boca bez stagea, optimalna brzina kretanja, mokro odelo, voda do 15-16stepeni) potrosnja mi je u kretanju nekih 15tak litara u minuti - treba reci da je moja "optimalna" brzina kretanja za tu potrosnju neuhvatljiva "obicnim" roniocima - u mirovanju ili jako laganom kretanju, kada dekomprimujem sa nekim jacim EANom ili cistim kiseonikom pada na manje od 10l min (poslednji put manje od 25bara iz 11l EAN 65 za 22 minuta deka od 14m pa na gore po kompjuteru) - u uslovima kada vodim ljude, nimalo ne pazim na potrosnju, stalno se vrtim, krecem, pokazujem, ne prelazi mi potrosnja tih 15l... Interesantno mi je da mi u dubini (preko 55-60m), kada azot pocinje da me radi, imam smesno malu potrosnju, ispod 15l... Dodavanjem stagea ili ronjenjem u suvarku mi lagano raste potrosnja u kretanju, ali ne znacajno, ali zato na decu u suvom odelu ne trosim nista...
Faktori koji meni uticu na potrosnju su standardni - umor, opste fizicko stanje, nivo ronilackog "treninga", uslovi ronjenja, cilj zarona...

To samo pokazuje da si u super (ronilackom) treningu i imas rutinu tako da su svi pokreti optimizovani.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od _ Sub Nov 21, 2009 11:51 am

Cisto onako radi poboljsanja zivotnih uslova u habitatu...salim se naravno Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od ProUrke Sub Nov 21, 2009 12:12 pm

@ Mirko : Da, dodaj neki absorbens, i onda ga samo dovoljno pokvasi - imacete dovoljno vremena da kontemplirate o prolaznosti zivota dok bude dolazilo do kausticne reakcije... Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od TRITON Sub Nov 21, 2009 12:16 pm

Skylab je na cas zaboravio na ribrider i vodu u njemu Laughing
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od SRDJAN Sub Nov 21, 2009 12:17 pm

Ma neka ponese da zapali pljugu, da se opusti malo bom bom bom
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od ProUrke Sub Nov 21, 2009 12:23 pm

Brrrrrrr kako mrzim ribridere... Evil or Very Mad
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od _ Sub Nov 21, 2009 12:24 pm

Znas sta je Apolo 13 misiju odrzalo u zivotu...? Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od ProUrke Sub Nov 21, 2009 12:26 pm

Znas koliko su oni vode imali oko sebe? Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od SRDJAN Sub Nov 21, 2009 12:26 pm

Ja sam u jednom momentu dobio ideju da probam, a onda kada sam procitao malo detaljnije o svemu................nije mi se bas dopalo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od _ Sub Nov 21, 2009 12:31 pm

Bogami mrzeo ih ili ne ribrideri su buducnost ronjenja. I Mirko ce kad tad morati da nabavi neki RB-80 da bi konacno saznali gde je kraj Krupaje?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od _ Sub Nov 21, 2009 12:33 pm

TRITON ::Skylab je na cas zaboravio na ribrider i vodu u njemu Laughing

Pa dobro ali sam i napomenuo jedan dobar isusivac vlage... Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od ProUrke Sub Nov 21, 2009 12:37 pm

skylab ::Bogami mrzeo ih ili ne ribrideri su buducnost ronjenja. I Mirko ce kad tad morati da nabavi neki RB-80 da bi konacno saznali gde je kraj Krupaje?
Gledaj, ja od 1992ge slusam kako je ribrider buducnost ronjenja, i jedino sto se promenilo da sve vise i vise ljudi gine od njega, nesrezmerno broju novih jedinica koje se naprave... I zapamti brate moj, NIKADA NIKADA NIKADA to nece biti buducnost ronjenja... Hoce zanemarljivo malom broju ronilaca na Tx, i to zanemarljivo malom u odnosu na one koji rone Tx u otvorenom krugu...
Zatvoreni krug ti je stvar koja zahteva ogromno tehnicko znanje, ima abnormalno mnogo ogranicenja u koristenju, i sto je najgore, zavisis od hemijske i elektricne akcije u vodi... Nikada nece imati ni milioniti deo pouzdanosti otvorenog kruga...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od _ Pon Nov 23, 2009 7:38 am

Dobro Urke slazem se da nikad nece imati pouzdanost otvorenog kruga ali prosto postoje mesta koja nisu dostupna sa otvorenim krugom jer jednostavno ne mozes da poneses dovoljno gasa. Ja bih prvi kad bi imao dovoljno para uzeo jedan ribrider, mislim da bi poceo prvo sa nekim vojnim kiseonickim cisto da probam kako je roniti sa tim.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od SRDJAN Pon Nov 23, 2009 8:28 am

Pa ako ne mozes poneti dovoljno gasa, onda po pravilu ni sa njime ne mozes roniti, koliko me secanje drzi, uvek moras imati rezervu otvorenog kruga dovoljnu da zavrsis zapoceti zaron. Jebes ti to gde ti zivot zavisi od senzora, pa meni je na analyzeru senzor riknuo iz cista mira, stajao na stolu u dnevnoj sobi, danas radio, ujutru mrtav, nikada ne znas sta moze da te snadje.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od ProUrke Sre Dec 30, 2009 3:13 am

skylab ::Dobro Urke slazem se da nikad nece imati pouzdanost otvorenog kruga ali prosto postoje mesta koja nisu dostupna sa otvorenim krugom jer jednostavno ne mozes da poneses dovoljno gasa. Ja bih prvi kad bi imao dovoljno para uzeo jedan ribrider, mislim da bi poceo prvo sa nekim vojnim kiseonickim cisto da probam kako je roniti sa tim.

Gle, ja samo znam jednu stvar - ribrideri su PRVI autonomni sistemi ikada koristeni, razvijeni davno pre otvorenog kruga, i ako za mnooogooo godina nisu uspeli da ih naprave "dostupnima" sirokim narodnim masama, onda znaci da postoji neki trik... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koliki je Vaš S.A.C. rate? - Page 2 Empty Re: Koliki je Vaš S.A.C. rate?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu