RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

+4
Dixie RK Sebastian
Petkovic Matija
zensea
_
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od SRDJAN Ned Dec 06, 2009 10:01 pm

Ako vam treba U.S. Navy Diving Manual imam ga ja
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od Petkovic Matija Ned Dec 06, 2009 10:12 pm

Supe, onda mi pomozi da nadjem jer meni ne ide. Volume 2 > 6 Operational planning > 6-6.11 ima kratak tekst koji upucuje na 1A apendix, i na NAVE SEAINST 3150.2A koji nemam. Ne mogu da se snadjem ali znam da sam procitao vie o tome.

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od zensea Ned Dec 06, 2009 10:18 pm

Imam i ja kopiju...da secam se da ima nesto o sonarima i tablice i izlozenost sonarima....a tek us navy dive tables..xaxaxa..ludilo
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od zensea Ned Dec 06, 2009 10:28 pm

@matija
To sto pise na info-u je neki lik proizvoljno pisao, inace je sakupljao neke klipove pa ih postovao medju kojima je i ovaj. Cak je napisao 130 umesto 122m a razlika je vel'ka.
A ovome Hubertu bih preporucio da uzme flasu KNJAZ MILOS pa da vi's kaki rezultati se postizu!
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od PasHke Ned Dec 06, 2009 10:39 pm

Evo tablice! Ima jos neka ali mislim da je ova dovoljna, ko ima manual iste se nalaze na 242-oj strani!

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Sonarb
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od Petkovic Matija Ned Dec 06, 2009 10:51 pm

Predpostavio Zenase ali ipak hteo da proverio kada vec imam priliku, tj tebe koji znas safety diver-a.

Nisu bitna vremena i kako su do njih dosli vec da ljudima steti boravak u blizini. Hvala Pashke

U.S. Navy dive tables su pravljene za drugu upotrebu. Mislim da cemo se svi slozicemo u sledecem . . . Vojnici koji ih koriste su u top kondiciji za min% masnog tkiva. U vreme ratnog dejstva njemu je bitno da u sto kracem roku obavi zadatak, tj udhe i izadje iz vode. Svako odugovlacenje je dodatan rizik. Vremena u tim tapblicama su ekstremno kratka ali ne mogu da verujem da NOAA i slicni centri koji verujem imaju neogracina sredstva i vrh kadrove mogli da naprave gresku. Rizik je veliki kod koriscenja istih, verujem da su i tako spremni ljudi na granici dobijanja DCS, ali ne zaboravimo da postoji i kod koriscenja rekreativnih.

Ukoliko nadjem izvor vezano za kitove kacim ga. . .

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od PasHke Pon Dec 07, 2009 12:58 am

sad bas gledam ovu tablicu...
"recimo" da bilo koji diverzant ronilac roni sa kapuljacom
"recimo" da roni na nekih 10-15m
Dozvoljen boravak u krugu sonara (2 jarde je blizu 2 metra) je 120 min a to je 2 sata:D
Na 15m dubine, u 100-tom minutu ulazis u deco. Sto je apsurdno da oni ulaze u rezim!
Bas me interesuje sta ima da trazi 100 minuta statican pored sonara Very Happy
Ko sto kaze Matija: U vreme ratnog dejstva njemu je bitno da u sto kracem roku obavi zadatak, tj udhe i izadje iz vode. Svako odugovlacenje je dodatan rizik.
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od _ Pon Dec 07, 2009 1:14 am

Eto zasto ja i u Egiptu uvek nosim kapu na glavi...! Very Happy
Ko zna cuo sam da se Izraelske podmornice sunjaju u blizini hurgade i sarma pa sto je sigurno sigurno. Very Happy

Ipak to za DCS kod kitova moze biti tacno ali mi je prosto neverovatno, ipak su to bica koja milionima godina plivaju okeanima. I odjedanput dodju rusi sa svojim sonarima i sjebu ih!

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od Petkovic Matija Pon Dec 07, 2009 2:07 am

Pogledaj malo pazljivije sta si napisiao i upravo ces uvideti odgovor. Evolucija je stalan proces i traje dan danas. Kitovi koje danas vidjamo su prozivod prilagodjavanja koja se desavaju u dugackom vremenskom intervalu. Sonari i slicne stvari se su se desile skoro, u odnosu na vremensku skalu evolucije.

Daniel Colloden je 1822. koristio podvodno zvono ( ne habitat ) kako bi izracunao brzinu prostiranja brzine zvuka u jezeru Geneva u Svajcarskoj.
Levis Nixon je 1906 konstruisao spravu tipa " slusajuce naprave" kao nacin otkrivanja ledenih bregova. U II svetskom ratu je pocelo intezivno razvijanje i usavrsavanje.
Paul Langevin 1915. konstruise napravu koji moze da detektuje podmornice i naziva je " eho lokacija za detektovanje podmornica.
Sonar ili ti SOund, NAvigation and Ranging kao termin se koristi u Americi tokom II svetskog rata.

Za organ cula koji ima organizam kao kit trebalo je milione godina da se "stvori" i bude u dansanjem obliku. On ne moze da se tako rapidno prilagodi koliko je brz razvoj sonara.
Mislim da postoji podela na dve grupe sonara: aktivni i pasivni. Postoje i mnoge druge podele !!!Aktivan tip proizvodi puls zvuka, cesto zvan i "ping" na engleskom. Ping se odbija od predmete zatim detektuje na osnovu cega se dalje utvrdjuje udajenost, velicina objekta . . . OVAKAV TIP STETI ! ! !
Ne pokusavam da te ubedim Nemanja vec da objasnim na koji nacin se to desava. Da ne steknes pogresan utisak

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od Petkovic Matija Pon Dec 07, 2009 2:11 am


Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od PasHke Pon Dec 07, 2009 2:38 am

hmmm....mozda to moze da bude uzrok jos uvek ne objasnjenog izlazenja kitova na obalu? da beze od sonara i da se nasuku na plazu?
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od ProUrke Sre Dec 30, 2009 1:08 am

@ Nemanja - sto se tice flase, to je Herbertov "nacin" da izjednaci pritisak na tim ekstremnim dubinama, i dozvoljeno je samo i iskljucivo u disciplini No Limit... On zaroni na nekih 30tak metara, tu se zaustavi, napuni flasu vazduhom koji posle koristi za izjednacavanje pritiska... Pokazalo se kao daleko bolja metoda od Musimuove "plavljenja" unutrasnjih supljina... Ponavljam, dozvoljeno samo u NLT disciplini... Vise podataka o samim disciplinama kod najozbiljnije asocijacije za to na http://www.aida-international.org/

A sto se tice deco zastanaka u ronjenju na dah, pokazalo se za potrebno - neke od legendi podvodnog ribolova su radili nekoliko desetina ceka u istom danu na dubinama od 35+ metara i imali su deco povredu - stoga je cista higijena da se po zavrsenom zaronu i odradjenim protokolima uzme boca O2 i uradi jedan preventivan zastanak ana 5-6m u trajanju od 10tak minuta...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od _ Sre Dec 30, 2009 2:09 am

@Urke hvala na odgovoru i dobrodosao nazad na forum nesto te dugo nije bilo... Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od ProUrke Sre Dec 30, 2009 3:26 am

Nesto sam bio iskljucio mozak na kratko... Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna? - Page 2 Empty Re: Patrick Musimu 209,6m - u čemu je tajna?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu