RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

+11
Maychek
Vlada
medigo
fico
Silent
Ucenik
SRDJAN
mr joy
ProUrke
PasHke
pluzine
15 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od pluzine Uto Mar 29, 2011 12:15 pm


Postovani clanovi foruma,
Na zahtev nekih od Vas, kao i na molbu mojih prijatelja, resila sam da otvorim ovu temu kako bi se podsetili nemilog dogadjaja koji se desio 22.02.2006. godine i kako bi smo konacno pokusali da dodjemo do saznanja sta se tacno desilo, odnosno do onih koji su odgovorni za ovaj incident. U sledecim postovima pokusacu da hronoloski ispratim tok dogadjaja i da vam stavim na raspolaganje informacije i dokumentaciju koju posedujem. Svaka pomoc kao i saznanja bice dobrodosli, te molim sve koji ih imaju i mogu da pomognu da se prikljuce temi.

Ana

pluzine

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od PasHke Uto Mar 29, 2011 9:12 pm

Nemanju sam dobro poznavao, kao i njegovu majku, bili smo dobri kucni prijatelji, blejali cesto na srebrnom jezeru. Fascinirao me je svojim zeljama ka extremizmu, voznji motora, studijama u Engleskoj (ako se dobro secam za brokera je zavrsavao....), a takodje i ronjenjem. Momcina koja zasluzuje pravu istinu! Samo napred Ana.
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od ProUrke Uto Mar 29, 2011 11:41 pm


Mucna tema koja ce godinama progoniti sve koji imaju i najmanju vezu sa njome...

Moj stav o incidentu je jednak sada kao i pre 5 godina - Nemanji i Duci NIJE BILO MESTO na Pivi u tom trenutku njihove ronilacke karijere koja je tek pocela - treba shvatiti da su njih dvojca u tom trenutku imali cca 50 zarona od kojih je vecina radjena u Adi Ciganliji, i da znanjem i iskustvom nisu smeli ni da pridju izvodjenju takvih zarona kao sto je onaj na kome je Nemanja nastradao...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od mr joy Sre Mar 30, 2011 1:01 am

Ajde da vidimo, ko ima dokumentaciju i tacne informacije, sta se desilo. Koliko se ja secam na prethodnom forumu Akademije ronjenja, je bilo reci o tome. Ako moze molim Vas bez vredjanja i kojekakvih izraza. Na kraju kad zakljucimo ko je bio kriv ( mada mi se cini da svi znamo ko je organizovao taj zaron !), onda cemo ga prozvati neka on iznese svoj stav.
Isto tako, molim kolege isntruktore, ako su voljni neka postave plan, kako bi oni izveli jedan takav zaron.

Unapred hvala svima.

Dubok pozdrav mr joy

ps. imam jednu ideju, ovde u pecini Molnár János postoji crni zid. Tu se postavljaju ploce sa imenima onih ronioca koji poginu. Zasto ne bismo tako nesto uradili i u Srbiji??? Samo bi trebalo da se nadje jedno lepo jezero.
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Sre Mar 30, 2011 4:00 am

Mislim da je najbolje da zapocnemo sa kategorijama koje je Nemanja imao, kao i sa njegovim zaronima
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Ucenik Sre Mar 30, 2011 9:15 am

Ja mislim da napokon treba da se zna istina..Nadam se da ce neko detaljno opisati nezeljeni incident,naravno samo ako ima cinjenice..,,Rekla,kazala" price,ne bi trebalo da se pisu..

Pozdrav svima

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Silent Sre Mar 30, 2011 7:33 pm

Ajme ljudi, evo i ja da se prikljucim, mada o svemu znam samo iz n-te ruke prepricanu verziju kao i vecina gore, pa kad vam iskoci obavestenje da je neko napisao nesto na ovu temu, a vi se ponadate (kao ja jadan vec koji put) da je Ana ili neko ko o dogadjaju zna nesto bar iz druge ruke, napisao nesto konkretno, a ono opet neko ko bi da komentarise nesto unaped...

Znaci u ime izostanka "laznih uzbuna" (u smislu obavestenja da je ovde napisano nesto konkretno na ovu temu) zamolio bih za "radio tisinu" sve osim onih koji ce nesto konkretno napisati o samom dogadjaju, a posle neka svi pisu komentare do sutra...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od fico Sre Apr 13, 2011 10:16 pm

Evo verzije koju sam ja cuo od momaka koji rade u ronilackom timu MUP-a CG i koji su ucestvovali u nekim od pokusaja.Ukratko su mi rekli da su oni pokusavali (ronioci MUP-a na celu sa V. Mijaijlovicem) i da nisu nista mogli jer je ogromna dubina i veoma slaba vidljivost Cak su cekali da se ispusti veca kolicina vode iz akumulacije HE Piva pa su opet probali i opet nista. Na kraju su rekli porodici nastradalih da je jedina mogucnost da se dovuce neka specijalna oprema iz Splita ali da bi iznajmljivanje i transportovanje iste na taj tesko pristupacni teren bio veoma skup i gotovo neizvodljiv. Tu je bio prisutan neki General JNA u penziji (prijateljh porodice nastradalih) koji je rekao nesto u stilu " Okanite se vi ovih nesposobnih , imam ja prijatelja u Beogradu koji vam moze pomoci ".Nakon toga je on angazovao ovog instruktora iz BG a ostalo nazalost znate. Po prici ovih MUP-ovih ronilaca najvjerovatnije je da su se zapetljali u u grane drveca kojeg ima puno na tom mjestu i da su se u strahu katapultirali...
Molim vas da uzmete ovo sa rezervom jer je to prica koju sam cuo od momaka koji su direktno ucestvovali u ovome. Ne bih volio da se neko nadje uvrijedjen jer mi nije namjera da ikog optuzujem i krivim u ovom nesrecnom slucaju No

fico

Broj poruka : 4
Godina : 49
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 13, 2011 10:44 pm

Prica jeste tacna delimicno, ronioci MUP-a su nakon pokusaja da izvade vozilo i telo odustali zbog pomenutih uslova, cak su kontaktirani i neki ozbiljni tehnicki i komercijalni ronioci koji su takodje odbili posao zbog pomenutih uslova. Onda se nasao pametan ronilac P2 (a ne instruktor) sa svojom fantomskom ponudom i rekreativnim roniocima sa PADI pocetnickim kategorijama da se pravi pametan. Ovde je u tome stvar, cisto da ne dodje do zabune.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od pluzine Sre Apr 13, 2011 11:18 pm

Kategorije koje je Nemanja imao su PADI open water, advanced i rescue, koje je stekao u veoma kratkom vremenskom periodu. Prvi kurs je zavrsio u Maju 2005. godine, nepunih 10 meseci pre incidenta. Sto se zarona tice, imao je ukupno 62 zarona od kojih su vecina kao sto je Urke rekao bila u Adi.

pluzine

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od medigo Čet Apr 14, 2011 1:04 am

obzirom da je pomenuta tehnika iz Splita evo da se nadovezem i kazem da je ta oprema koristena, to je angazman gosp. Mijajlovica. Nakon toga Hidroelektrana je istom gosp. uplatila odredjenu sumu novca za poboljsanje ronilacke opreme, tu uplatnicu sam kacio na ovom forumu... Naravno da nije ni kupljeno nista od opreme, stavio lovu u dzep kao i sve ostalo, nego nije to sada ni bitno... Ronioci MUP-a su ronili do 35m i sve ostalo je cista laz...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Čet Apr 14, 2011 8:27 am

Evo konsultovao sam PADI check i mozete videti sta kaze

OWD - 07. Maj 2005
AOWD - 15. Maj 2005
Rescue - 22. Jun 2005

S obzirom na datume, iskustvo mi govori, a i vecina vas ce se sloziti samnom da su i ovi kursevi uradjeni na sumnjiv nacin, posebno sto znam da je Nemanja u periodu od 7. - 15. Maja bio u Beogradu sto samo po sebi govori da je nemoguce ispuniti standarde koji su zahtevani za AOWD, osim ako Instruktor ne ponese asov na Adu pa uradi dubinski zaron koji je obavezan za ovu kategoriju. Javna je tajna da je Sasa Mitrovic dugovao pare Pocuci pa je morao da potpisuje sve sto mu je potureno, kurseve su mimo svih standarda radili Pocuca i Tanja koji niti su bili obuceni, niti ovlasceni za tako nesto. Zamolio bih Anu da nam okaci Nemanjin log book kako bi se citaoci foruma uverili u ovo o cemu pricam, a i u neke druge stvari koje su cinjene. Sve u svemu vec smo zakljucili da je Nemanja cak i da je sve bilo uradjeno po propisu, bio obucen za rekreativno ronjenje do 30 metara, te da nije imao sta da trazi u Pivskom jezeru, prosto poredjenje je kao kada bi novopecenom vozacu koji je tek polozio vozacki ispit na nekom krsevitom Jugicu dali da vozi sleper sa prikolicom, pun eksploziva, Ibarskom magistralom po snegu i ledu u sred zime, ovde je svaki komentar suvisan.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Ucenik Čet Apr 14, 2011 9:39 am

Ijaooooooo....bez komentara sam.

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od pluzine Čet Apr 14, 2011 11:03 am

Nemanjin log book
PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine 42556293



PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine 50809063



PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine 13727066



PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine 84488799


pluzine

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Čet Apr 14, 2011 7:30 pm

Hvala Ana,

Da pocnemo sa prvom stranom, mozda sam ja obnevideo ali neka mi ostali pomognu i pokusaju da pronadju zarone koje je obavio sertifikujuci Instruktor, PADI standardi nam kazu da je u okviru obuke za OWD potrebno obaviti 4 ronjenja, a za AOWD 5 od kojih dva moraju biti deep i navigacija. Isti moraju biti izvedeni iskljucivo sa Instruktorom, a nikako sa nekim drugim. Ako pogledamo pecat kojim su overavani zaroni docicemo do neke fantomske titule koju do sada verujem niko od vas nije susreo, Petar Pocuca ONTR Trainer 180303 kao i kluba "extreme dive team seal`s". U razgovoru sa nekim ljudima iz okruzenja uspeo sam da delimicno odgonetnem sta ovo znaci, Oxigen, Nitrox, Trimix, Rebreather Trainer, veoma zanimljivo i prosto neverovatno, mozda ce neko od citalaca ovog foruma moci da nas prosvetli i da nam objasni koja asocijacija ima pomenuta zvanja i kategorije, broj je verovatno datum rodjenja necije pokojne babe i tu se nasao da upotpuni sijaset ostalih gluposti koje imamo priliku da citamo. Sto se "extreme dive team seal`s-a tice, tu nemam komentar, stvarno su bili extremni, sumnjam da cete ovoliku kolicinu gluposti, krsenja standarda i svih ostalih pravila naci bilo gde u svetu, mozak koji ovo moze da smisli je stvarno i vise nego extreman. Samo da jos napomenem da je Pocuca u ovo vreme imao kategorije P2 i PADI Rescue diver sto se da i proveriti. Ako izuzmemo zarone 4,6 i 7 za koje u Srbiji obicno imamo izgovor da se ovde roni malo dublje nego u normalnom svetu, ne mozemo zanemariti zaron broj 9 koji nam govori o pomenutom ekstremizmu, kaze Zenta - 65 metara, divna specijalizacija za jednog OWD ronioca, voleo bih da cujem sta ostali misle o ovome. Eto toliko za prvu stranu, da vidimo i druga misljenja o svemu ovome pa da nastavimo sa sledecim stranama.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Vlada Čet Apr 14, 2011 11:01 pm

Mozda nije u redu da ja kao pocetnik u ronjenju iznesem svoje misljenje o nesreci o kojoj skoro nista ne znam, ali me zainteresovala tema pa .. da pocnem

sa delom deo teksta o nesreci sa zvanicnog sajta POBJEDE :

Direktor Regionalnog centra za podvodno razminiranje u Bijeloj Vesko Mijajlović noćas nam je rekao da ekipa "Tuljana" nikom nije prijavila najnoviju akciju na Pivskom jezeru , te da ovi ronioci ni od koga nijesu dobili dozvolu.

Ceo tekst

http://www.pobjeda.co.me/citanje.php?datum=2006-02-23&id=83253

Ako je ovo istina i na ovo dodamo Srdjanov post od danas, onda se namece zakljucak da ovakve stvari ne mogu da se zabrane cak ni nekim zakonom i da ce se uvek naci neko 'pametan' koji ne zna koliko ne zna.






Vlada

Broj poruka : 33
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Zrenjanin
Datum upisa : 07.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Pet Apr 15, 2011 12:29 am

Nista se u principu ne moze zabraniti ako neko nesto naumi da uradi, ali se ovde postavlja pitanje odgovornosti, organizator ronjenja je u obavezi da postuje zakone, ovo nije slucajni incident prilikom rekreativnog ronjenja vec svesno krsenje svih mogucih standarda i zakona pa se samim tim namece i odgovornost, ljudi koji su u stanju da rade ovakve stvari ne treba uopste ni da se bave ronjenjem, treba im zakonom to zabraniti, u svetu se to zove zastitna mera i sud je izrice kao obaveznu uz primarnu koju izrekne, znaci ides lepo malo u zatvor pa kad izadjes radis nesto drugo jer je ocigledno da nisi za to.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Vlada Pet Apr 15, 2011 7:16 am

Roniti bez odobrenja (govorimo o vadjenju tela nastradale, a ne rekreativnom), roniti sa amaterskim zvanjima u ronjenju na ovoj dubini, govori da je ovo bilo svesno krsenje ronilackih kodeksa. Cak i ako toga nisu bili svesni ( da li neko u to veruje) ne znanje ovde nije opravdanje.
Ovde ne treba da se postavlja pitanje odgovornosti. Svi koji su u ovome ucestvovali treba da odgovaraju, srazmerno svojoj ‘zasluzi’. I onaj koji je ovo predlozio i predvodio i oni koji su ga sledili (ne ulazim u njihove motive)
Na kraju, Srdjane, ako dozvolis dva pitanja. Jedno vezano za ovaj slucaj, a drugo opste
Koliko je verovatno da se svima upetlja oprema u isto vreme ?
Da li u ronjenju, vi profesionalci, treba da organizujete sud casti i da kada se nesto ovako desi, zauzmete zajednicki stav i o tome obavestite javnost?
Drugo pitanje, znam, nije predmet ove teme, al ti ga postavljam jer me zanima tvoje misljenje, a pitanje ne mogu da ti posaljem mailom

Vlada

Broj poruka : 33
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Zrenjanin
Datum upisa : 07.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Pet Apr 15, 2011 7:35 am

To upetljavanje je prica za malu decu, moguce je, ali kao i za sve drugo postoji procedura koja se uci na kursu, zato kursevi i postoje, ovde je neiskustvo i neznanje bilo presudno. Sto se drugog pitanja tice, cemu sud casti, pa ovde treba pravi sud da aktere posalje u zatvor, a sto se profesionalizma, stava i obavestavanja tice, SOPAS nije nasao za shodno da kao maticni Savez napise ni tri reci, a kamoli nesto vise, da je Savez iole ozbiljan ne bi dozvolio da se akteri ovog dogadjaja i dalje sepure okolo i da obucavaju ljude, to je sramota.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Pet Apr 15, 2011 7:42 am

I jos sam jednu sitnicu zaboravio, posle svega neke od njih nije sramota i imaju obraza da na ovim stranama pisu o istoriji ronjenja u Srbiji, i sebi daju neke vesele nadimke, Happy frog, mozes misliti, pa posle svega ovoga bi adekvatnije bilo Toad, kad vec pricamo o zabama.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od ProUrke Pet Apr 15, 2011 10:06 am

Sto se tice svega do sada napisanog, treba jos reci da ne postoji nikakav nacin da se sankcionise bilo kakav "ispad" bilo koga u ronjenju, osim ako nije doslo do krsenja zakonskih regulativa - ne postoji nikakav "sud casti" (ne postoji esnaf ili teko neko slicno udruzenje) ili "disciplinska mera" koja se moze izdati nekome ko nije clan SOPAS-a...
Logbuk (Nemanjin...) govori sve jezike ovog sveta nekome ko zna da cita - ne zelim da komentarisem Zentu kao 9 zaron, fasciniran sam cinjenicom da ga je neko (Pera?) obucavao u koristenju ribridera (57-mi zaron) i da je nakon toga ronio pod ledom sa istim tim ribriderom... Takodje, prakticno svi zaroni su "trenazni" u orijentaciji, i po tome se vidi gde je dat akcenat na obuci koju je imao Nemanja - da moze da u uslovima lose vidljivosti "vozi" okolo po kompasu - nigde (osim na jednom mestu) se ne pominje cak ni Nitrox, a kamoli Trimix kao mesavina (mesavine) koje su koristili, niti se pominje ikakva druga obuka osim u orijentaciji...
Mene su davnih godina ucili da pazim da ne upadnem u zamku sujete i ega, i da se trudim da ne dozvolim da lecim svoje komplekse tako sto cu se lazno predstavljati kao nedodirljiva i svemocna faca svojim kursistima i/ili ljudima koje vodim na ronjenje, niti da "hranim" njihovu sujetu time sto cu im govoriti da mogu da urade stvari koje nisu za njih - kao mozda najvecu gresku koju je Pera napravio bih naveo to sto je Nemanju i Ducu "ubedio" da oni taj(te) zaron(e) mogu da izvedu na pravi nacin, i na taj nacin im nerealno i neracionalno podigao ego, a potpuno bez osnova u realnosti i razumu...
Proslo je vec 5 godina od dogadjaja na Pivskom jezeru, a mi svi nismo ni korak blizi saznanju sta se tamo dogodilo, jer (kao i uvek...) imamo samo vrlo subjektivne iskaze prezivelih ucesnika, sa veoma malo materijalnih dokaza...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Pet Apr 15, 2011 10:27 am

Poenta je da je ovde doslo do krsenja zakonskih regulativa, a da istraga jos uvek tapka u mestu, sto bi nas narod rekao "para vrti gde burgija nece" pa cak i u reformi sudstva. A sto se ribridera tice, na njega cemo doci, kao i na onoga koji je potpisivao te zarone, a nama prodavao pricu "da sa time nema nista"
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od ProUrke Pet Apr 15, 2011 10:42 am


Jednostavno se to zakonski resava - vidi se ZASTO su oni otisli dole (sta je bila svrha tih zarona - rad, rekreacija, istrazivanje, trenaza...), i u odnosu na SVRHU ronjenja se vidi postoji li zakonska odgovornost Organizatora ronjenja... Veoma jednostavno, samo je potrebno ZELETI resiti problem...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Silent Pet Apr 15, 2011 7:37 pm

Opet Rog i Sveca... Opet politika... Opet sve po hiljadu puta ponovljeno a poznato. OK, EgoManijakalni zaron koji je rezultirao tragedijom. Ocigledna glupost, nepromisljenost, srljanje u smrt...

Dajmo mesta konkretnim informacijama. Logbook, to je jedna od njih.

Ako neko ima konkretne informacije o koriscenoj opremi, ili ne daj boze plan ronjenja (ako je isti i postojao), to bi bilo zanimljivo videti.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Pet Apr 15, 2011 8:51 pm

Oprema nema veze sa ovim, do nesrece nije doslo zbog nje vec kao sto sam rekao zbog neiskustva i neznanja, ali doci ce na red i neki sturi detalji koji su nam poznati, a sto se plana tice, koji cemo takodje videti u nastavku, bio je vise virtuelan, ne znam kako mozete ocekivati od nekoga ko nije obucen da napravi adekvatan plan za ovako ozbiljno ronjenje, pa to je nesto sto se uci godinama, tokom vise uzastopnih kurseva koji obradjuju ovu oblast, a iskustvo je jedan od nezaobilaznih faktora. Ali kao sto rekoh vec, pogledajmo dokumentaciju do kraja, sada bih se vratio na log book.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu