RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bonaire - raj za ronjenja sa obale

Ići dole

Bonaire - raj za ronjenja sa obale Empty Bonaire - raj za ronjenja sa obale

Počalji od Shale Ned Nov 11, 2012 9:15 am

Kada sam u jednom ronilačkom časopisu koji sam pokupio na aerodromu video sliku američkih ronilaca (u drečavim odelima su samo amerikanci) kako silaze niz neke stepenice na čijem vrhu su se nalazila dva žuta kamena, reči i termini "Bonaire", "1000 steps", "shore-diving" mi i nisu puno značili, a tekst o ostrvu mi nije puno privukao pažnju.
Tek smo se kasnije, kada je Nevena nešto brljala po netu i natrčala na listu na kojoj je isti taj Bonarie pri vrhu top lista ronilačkih destinacija, zainteresovali da vidimo zašto je to malo ostrvo Holandskih Antila toliko izuzetno.
Većina tih članaka na koje smo nabasali se slaže u istom - Bonaire je apsolutni, jedan jedini, neprevaziđeni raj za obalsko ronjenje. Jedno jedino mesto na svetu gde je više ronioca nego običnih turista, jedino ostrvo koje skoro isključivo živi i funkcioniše zarad ronjenja. Jedino mesto na kome prosečan AOWD sam sebi diktira raspored, turu, vremena i profil zarona. Jedina ronilačka destinacija gde komercijalne vođe zarona praktično i ne postoje, a ronilačkih radnji ima više nego običnih super-marketa.Ovo nam je već dobro privuklo pažnju i rešili smo da ispitamo šta je u stvari taj Bonaire.
Nova sumnja bila je vezana za cenu i fenseraj - raj za ronjenje nadomak Amerike, koga svi u Americi preporučuju i hvala, po svim definicijama zdrave logike mora da bude skup. Ako ne smeštaj, onda zaron? Klopa? Avionska karta? Nešto?

Pročitajte izveštaj i pogledajte foto galeriju:
http://www.h2o-divegroup.com/aktivnosti/bonaire-raj-za-ronjenja-sa-obale
Shale
Shale

Broj poruka : 22
Lokacija : Earth
Datum upisa : 04.12.2008

http://www.h2o-divegroup.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu