RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

3 posters

Ići dole

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE Empty POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

Počalji od Mikota Pon Jan 20, 2014 2:48 am

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

Nastavna komisija SOPAS  poziva instruktore ronjenja  SVIH ASOCIJACIJA zaintresovanih za dobijanje dozvole za rad preko SOPAS   (PRAVILNIK o dozvoli za rad sportskih stručnjaka "Službeni glasnik RS", br. 7/2013) na Savetovanje  instruktora ronjenja   08.02. i 09.02.2014. god. u Babama

Prisustvovanje Savetovanjima ( Seminarima )  ispunjenje je jednog od uslova za dobijanje NACIONALNE LICENCE U OBLASTI PODVODNOG SPORTA / DOZVOLE ZA RAD.

Nastavna komisija SOPAS  poziva sve licencirane instruktore SOPAS da do 01.02.2014 prijave teme koje su spremni da izlože na Savetovanju instruktora 08.02. i 09.02.2014. god. u Babama, kao i da dostave vreme potrebno za izlaganje kako bi se napravio dnevni red i dinamika savetovanja.

Učesnici Seminara sami snose sve troskove puta i smeštaja tokom Savetovanja, izuzimajući licencirane instruktore SOPAS kojima je obezbeđen smeštaj i ishrana.

Prijave na e-mail: office@sopas.rs / nastavna.komisija@sopas.rs

Mikota

Broj poruka : 48
Datum upisa : 06.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE Empty Re: POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

Počalji od mikal Pon Jan 27, 2014 2:26 am

Preterali ste ga drugovi kolege. Nacionalne licence, izlaganje tema, i SOPAS. Pa ima li nekog razumnog u Srbiji ili ste svi prihvatili ovo?
Hvala na pozivu, ali ja cu kao drzavljanin Srbije i kao PADI instruktor da budem priznat i da radim svuda u svetu, osim u svojoj zemlji! Pa stvarno ste stigli u srednjni vek.

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE Empty Re: POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

Počalji od Mikota Pon Jan 27, 2014 2:37 am

Mikal ,

nije to SOPAS trazio , to je sad zakonska obaveza za sve koji se bave obukom i treningom u sportu.

Niko ne negira strucnost nijednom instruktoru ronjenja bilo koje asocijacije , naprotiv preko SOPAS-a imaju mogucnost dobijanja DOZVOLE ZA RAD , istu obavezu imaju svi CMAS instruktori



Pravilnik imas u postu  Re: Poziv na Savetovanje instruktora ronjenja

PRAVILNIK
o dozvoli za rad sportskih stručnjaka

"Službeni glasnik RS", br. 7/2013
Na osnovu člana 28. stav 1. Zakona o sportu ("Službeni glasnik RS", br. 24/11 i 99/11 - dr. zakon),

Mikota

Broj poruka : 48
Datum upisa : 06.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE Empty Re: POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

Počalji od mikal Pon Jan 27, 2014 3:19 am

Pod jedan ronjenje nije sport. A pod dva, i do sada je bilo idiotskih zakona, ali i pametnih ljudi koji su se borili protiv. Sakrivati se iza zakona je samo los izgovor. Da li to znaci da ja kada dodjem kuci u Srbiju nemam prava da clanove svoje porodice obucavam ronjenju iako se time profesionalno bavim? Ostao sam bez reci. Ako ovo progutate, progutacete i buduce gluposti. Svaki dalji komentar je suvisan. Laku noc Srbijo.

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE Empty Re: POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

Počalji od mr joy Uto Jan 28, 2014 7:13 am

O toj temi smo vec pricali u vise navrata. Nema nikog ko ce da kontrolise rad instruktora. A postavlja se pitanje ( kad Srbija udje u evropsku uniju), koji je zakon merodavan? Evropski koji priznaje instruktora ili srpski koji ne priznaje instruktora, koji je polozio ispit u jednoj medjunarodnoj asocijaciji.
Bice isto ko u madjarskoj. Doneli su zakon da svi instruktori moraju da imaju polozeni ispit ( isli smo pola godine na predavanja i posle polagali ispite) i dobili smo nacionalnu licencu.
I da li je iko trazioo od nas tu licencu????? NIKO !!!!!
Pre ce me kontrolisati poreska sluzba, nego neko da proverava da li imam nacionalnu licencu.
Ako ja nisam sportko drustvo nego pravno lice ( doo) i pod svojom firmom radim i drzim kurseve, onda fakticki ja ne spadam pod zakon koji se odnosi na sporstka drustva.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE Empty Re: POZIV SVIM INSTRUKTORIMA RONJENJA REPUBLIKE SRBIJE I REPUBLIKE SRPSKE

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu