RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

+10
denasi
.
cma(r)sovac
mikal
SRDJAN
digger
mica77
PasHke
mr joy
Happy Frog
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Uto Feb 22, 2011 6:14 am

Postovani ronioci

usled viska vremena koje imam odlucila sam da Vas sve zajedno pozovem da ucestvujete u nastajanju stiva koje smatram da bi trebalo da postoji - a to je drustvena istorija nase ronilacke zajednice (kakva god da je zajednica ipak je ronilacka). Namera mi je da prikupim sav moguci materijal vezan za ronjenje na prostorima Srbije.
Na ovo me je podstaklo slicno izdanje koje sam procitala a vezano je za jedan drugi sport koji se zove streljastvo.....kako ovakve knjige nisu nista neobicno - i uvek su plod visegodisnjeg iscrpnog rada veceg broja ljudi - pozivam Vas da ucestvujete aktivno koliko mislite da treba - ne u materijalnom smislu (stampar je obezbedjen) vec slanjem informacija koje mozda posedujete na sledeci email tanjastevcic@gmail.com
Kako je veliki deo ovog materijala vezan za klubove i njihove aktivnosti (bilo da su klubovi nastajali za vreme stare Jugoslavije ili kasnije) molim sve koji su u na rukovodecim pozicijama u klubu (u svojstvu vlasnika ili rukovodilaca) da mi pomognu pri ovom sakupljanju materijala svojim doprinosima (u vidu fotografija, tekstova i zanimljivosti) a vezanim za nastajanje, postojanje i aktivnosti klubova u kojima se nalaze.
Nadam se da cete se pronaci u ovoj ideji i da cemo za 2 do 4 godine moci da citamo ovu knjigu.

hvala unapred
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od mr joy Uto Feb 22, 2011 9:46 am

Uzela si sebi jedan lep ali veoma tezak zadatak. Pitanje da li hoces , bas sve da napises ili samo lepe stvari. Jer po pisanju kolega, desavalo se svasta tokom ovih godina.
U svakom slucaju sto se tice zrenjaninskog ronjenja, tu mogu da ti pomognem.

Dubok pozdrav
mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Uto Feb 22, 2011 1:04 pm

generalno - ideja je da napravim zapis o necemu sto je ocigledno vec davno sazrelo da u pisanoj formi postoji. Zao mi je sto nemam na sta da se nadogradim ali verujem da ima "starina" koje su ponesto i belezile - poznajem neke od njih i znam da mogu da budu vrlo korisni kada hoce. Samo na ovom forumu postoji dosta podataka koji su izuzetno zanimljivi i upotrebljivi. Ne interesuje me "politicka" izdeljenost i ne bih se bavila time imenom i prezimenom - vec paket aranzman - ko je sta u ronjenju u odredjenom trenutku uradio i tako pomerio pravac - u smislu doprineo boljitku....znaci - vise osvrt na pozitvne stvari i otvaranje prema globalnim tokovima (ne bih zelela da prouzrokujem nikakve traceve i lose talasanje - mada smo mi nacija gde je jedino to sigurno zagarantovano). Sto u praksi znaci da - napisala bih da su se grupe mladih - zrelih ronilaca koristile razlicitim nacinima komunikacije da bi razmenjivale informacije, nalazile zaposlenja i sl. putem ovakvih foruma i da je napredak tehnologije doneo ubrzani razvoj usled brzine putovanja informacije kojima se vise nije moglo manipulisati ......itd.... - ali sa druge strane ne bih pominjala nikakva imena (vezana za manipulaciju)......po meni ISTINA jeste krajnje resenje.....pa zasto ne bismo pisali kako je stvarno i bilo.....ili jeste.....
ili npr pisala bih o svim organizacijama paralelno tipa.....cmas je bio...pa sta je bio i sta jeste....jer padi, ssi, aida....i mnogi drugi nisu ni postojali u vreme kada je ronjenje u Jugoslaviji pocinjalo i sve je poteklo odatle......to niko ne osporava......ALI..... ne bih preskocila sadasnjost gde je situacija realno daleko od nekadasnje gde sada imamo 2 PADI centra - 1 IDC 5star i jedan Dive centar i da su oba na Tasmajdanu ....SSI centar.....porast broja tehnickih ronilaca...mlade ljude takmicare - ronioce na dah.....veliki broj instruktora svih asocijacija .....i slicne detalje....naravno to je dobro....jer svedoci o napretku u ronjenju.....jasno pokazuje novi pravac kretanja..... pa sve po redu ukljucujuci i standarde koji su tek pred nama .....jer kako ja vidim stvari - a one ne mogu biti drugacije od onoga kakve jesu - privatni interes jeste obelezio veliki deo ronjenja u Srbiji (i to u mnogim slucajevima nije bilo lose - cak suprotno - upravo su pojedinci - entuzijasti - mnogo toga dobrog napravili do nesrecnih devedesetih godina kada je nastao karambol - ali ne samo u ronjenju vec i u drzavi - tadasnjoj SFRJ - i posledice toga su bile visestruke ne samo u ronjenju naravno....) ali sa druge strane nije sprecena globalizacija (bila ona dobra ili ne) pa je napravljen kontra teg - veliki broj ronilaca orijentisanih na ronjenje koji pokusavaju da funkcionisu bez raznih "nameta" - i da prosto uzivaju u ronjenju na nacin koji njima prija..... sto je i glavni razlog nastajanja velikog broja klubova sa manjim clanstvom....statisticki - ono sto sam uspela do sada da obuhvatim - u Srbiji se generalno DOBRO i SVESNO roni.....ali je teritorijalni polozaj i ekonomska situacija u regionu UVEK obelezavala sfere koje mi zovemo - rekreativno ronjenje, komercijalno ronjenje, tehnicko ronjenje, takmicenja ..... i naravno razvoj svake od ovih grana.
Cinjenica je da kada govorimo o ronjenju u Srbiji postoje ljudi koji su ga obelezili i da cak i ako nisu omiljeni od strane mnogih (jer mnogi misljenje menjaju jako brzo) ONI imaju svoje mesto - svidjalo se to nama ili ne - i takve ljude ne treba preskakati.....jer oni jesu menjali ronjenje i pravac istog.....a to sto se ne vole i ne mogu da borave u istoj prostoriji jedni sa drugima....pa to je njihov problem.....nije nas.....neka njima i ostane.....
Svakako - postoje specificnosti za ronjenje u Srbiji - i to treba zabeleziti.
Naravno da bih rado preskocila izuzetno neprijatne situacije koje su se desavale a vezane su za incidente u ronjenju (mozemo da napravimo listu ronilaca koji su stradali tokom ronjenja - gde i kada - ali bez navodjenja zasto...jer nismo bili tamo i nismo sudije)
Takodje me interesuje da ta knjiga ima i upotrebnu vrednost i sluzi kao vodic za ronjenje u Srbiji - jer me dosta poznanika pita - pa gde vi ronite tamo - vi nemate more....(sto ce upravo klubovi svojom teritorijalnom odredjenoscu definisati jer vecina izvodi svoja stazna ronjenja na lokalnim jezerima). Jeste da nije more i nije specijalno bistro ponekad ali ima svoje drazi za svakoga ko voli da roni.
Svakako da je zadatak lep (sa druge strane zahtevan i izuzetno tezak) i drago mi je da zelis da ucestvujes u nastajanju ove knjige jer jedini nacin da zadrzim objektivnost jeste nalazenje saradnika koji su jednako objektivni - kako mislis da je najbolje da zapocnemo. da li hoces da ti posaljem koncept - ceo - ili da jednostavno preuzmes na sebe deo vezan za ronjenje u Zrenjaninu (klubove, njihovo pominjanje, aktivnosti svakog kluba ponaosob - posto verujem da poznajes sve koji se ozbiljno bave ronjenjem u tom regionu- pa ce ti biti lakse da dalje kontaktiras koga treba - ko su bili osnivaci, kako je do osnivanja doslo i zasto - ovo je bitna stavka, fotografije ako ih ima, itd......ili zelis da sacekas neko vreme da se sastavi "kriticna masa" saradnika koja moze da zavrsi ovaj posao - koji ce svakako trajati......mozemo cak i da napravimo nesto poput ONLINE stvaranja.....pa posle samo prebacimo u stampu.....


Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od mr joy Sre Feb 23, 2011 6:35 am

Meni je svejedno. Posto je ideja tvoja, kako tebi vise odgovara. Posalji mi mail marex@vipmail.hu, pa cemo se dogovoriti.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od PasHke Pet Feb 25, 2011 3:38 am

Prvo, veoma pozdravljam entuzijazam i zelju za pisanjem! Ali, pritom mislim da kopas sebi rupu ispod nogu jer sta god da napises, koju god asocijaciju da spomenes, zadiranje i busenje u iste snose mnoogo negodovanja. koliko sam shvatio za vreme koje se bavim ronjenjem, o istoriji ronjenja na ovim prostorima, te rane su jos uvek veoma sveze, bilo koji dodir moze izazvati jos vece rasprave a uzrok moze biti tvoja knjiga. bice ti to mnogo mukotrpan i tezak zadatak. sta god da napises nekome se nece svideti, pa cak i da je istina dobices gadne kritike jer je ovo Srbija, i time zakopati svoj mukotrpan rad sto jel' te, nije cilj.
Srdjan se vec neko vreme trudi da objasni sta je ronjenje u srbiji, da dokumentuje svaku kontraverzu i dogadjaj, pa i pored toga sto je pun dokumenata praviti knjigu o tome....to je suluda ideja. ne znam koliko si dugo u ovom sportu i koliko imas iskustva, ali sve ovo mogu da poredim sa knjigom koja bi imala naslov "istorija stvaranja fudbalskih klubova u Srbiji". jos ako pomenes Crnu Goru....leleeeee, za to bi ti trebalo jedno 5 izdanja Smile
cak i medvedi beze od koshnice Smile
ako vec imas zelju da pises, upotrebi Goshovica, Koprivicu, jos neka starija izdanja! napravi univerzalan prirucnik za ronioce, koji ce biti koristan da se procita i da sluzi kao podsetnik svakom roniocu pred zarone! baci akcenat na novu opremu, nove kompjutere, nove asocijacije! Istorija je istorija, okreni se buducnosti a ne proslosti. Mozda ti se ne svidi savet, ali porazgovaraj sa nekim jacim roniocima ovde, smatram zasigurno da ce ti svi dati savet da se manes vadjenja kamenja iz bunara Smile
Veliki pozdrav, PasHke!
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Pet Feb 25, 2011 7:19 am

hvala na iskrenom i otvorenom odgovoru i na lepim zeljama.....
1. vezano za kopanje rupe - rupu sam davno iskopala......a sto se tice rasprava u ronjenju - njih slusam vec 20 godina i moram da priznam da poslednjih par godina uopste ne obracam paznju na zle jezike - slusam samo one sklone napretku i trudim se da se u takvom drustvu krecem tj. da se sto manje bavim glupostima
2. sto se tice fudbala.....moj otac je bio fudbalski sudija jos za vreme SFRJ....tako da sam dobar detinjstva provela na utakmicama...fudbal gledam od kada znam za sebe.....i vidi gde me je to dovelo.....inace sjajan sport veoma "ispomeran" u poslednjih 20 godina u Srbiji......ali eto skoro sam gledala Montevideo - Bog te video.....bas lep film o fudbalu nekada - nastao sada - o sjajnom necemu od ranije - da mozda podseti ljude da mogu da menjaju stvari kada hoce...
3. prirucnika za ronjenje sam do sada prevela na srpski najmanje 30tak komada.....ako te neki interesuje poslacu ti ih.....
4. uvek sam bila okrenuta ka buducnosti......pa zato ovo i pokusavam
5. bas bi mi pomogao kada bi mi poslao tu listu jakih ronilaca trenutno .....pa da se njima dalje obratim tj probam da popricam sa njima....i na tome bih ti bila stvarno zahvalna....
6. sto se kamenja tice....moj muz je vajar....mi inace kupujemo kamenje ali nismo do sada vadili iz bunara.....
7. moram da proverim ovaj deo sa medvedom i kosnicom.....nekako sam ubedjena da med iz kosnice meda jede tako da je potpuno apsurdno da bezi......

u svakom slucaju hvala
sve najbolje
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od PasHke Pet Feb 25, 2011 8:58 am

Pa dobro, moj savet je bio dobronameran no svako neka radi kako zeli Smile Sarkazam me tera da citam svaku drugu recenicu, valjda sto sam kivan na srpski mentalitet? Smile
Mogu i javno, ne krijem ja nista! Tu ti je na forumu Urke i Srdjan! Za pocetak. A iz postova po forumu mozes videti ko je jos "potkovan" za pricu. Posto se jos uvek nisi predstavila (u medjuvremenu sam saznao), zelim ti puno srece u skupljanju informacija Smile
a sto se medveda tice, ne bezi on od meda (vode), vec od osa (raznih ronioca koji ti mogu zagorcati zivot u skupljanju informacija). no, da nema osa, med ne bi bio toliko sladak Wink
Kao sto rekoh, puno srece Tanja Smile
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Pet Feb 25, 2011 9:39 am

Znam da je savet bio dobronameran. Na tome hvala.

Svi smo izgleda kivni na srpski mentalitet ali mnogi jesu Srbi.....sto ne znaci da treba sad i ovde da "komsiji crkne krava" bolje da je ziva i zdrava kao civava.

Moja priroda jeste takva da sebi postavljam zahtevne zadatke.....ne znaci da ovaj koji sam sada zamislila necu ili hocu uspeti da ostvarim jer je skoro ravan nemogucem.....to zavisi i od drugih a ne samo od mene - u ovom slucaju.....i upravo je to poenta i lepota ovog zadatka ....mora da postoji jos ljudi koji zele da se stvar definise na lep i konstruktivan nacin koji svima koristi a ne samo pojedincima......i to je sve....tako da kada malo bolje razmislis - svako bi trebao da se zapita sta i zasto radi.
Procitala sam i Urketove i Srdjanove postove - ovi sa istorije ronjenja su divni - slika na kamionu ispred skupstine......za korice.....
Svako ima svoj nacin.
Ta knjiga bi mogla da bude i zajednicki projekat svih pozitivno orijentisanih ljudi u ronjenju jer samo takvi i napreduju.....a ostali tupkaju u mestu.....

Ne znam sta si mislio ali ako si pri nekom klubu - jer ja i dalje ne znam ko si ti - bilo bi super da organizujes neko pisanije za taj klub....

a za namere....one su sigurno bile na mestu.
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od mica77 Pet Feb 25, 2011 2:42 pm

Napisi malo sta se sve radilo u kosnici Tuljana i TDA i kakav ste tamo med skupljali,nekima je bio i suvise gorak,umesto sto pokusavas da se pravis pametna,toliko gluposti i losih stvari ste napravili da bi vam trebalo zakonom zabraniti da cak i pisete o ronjenju,a ne da se njime bavite

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od digger Pet Feb 25, 2011 5:18 pm

mica77 ::Napisi malo sta se sve radilo u kosnici Tuljana i TDA i kakav ste tamo med skupljali,nekima je bio i suvise gorak,umesto sto pokusavas da se pravis pametna,toliko gluposti i losih stvari ste napravili da bi vam trebalo zakonom zabraniti da cak i pisete o ronjenju,a ne da se njime bavite

E vas hejtera mi je stvarno pun Q na ovom forumu!!!
ovakve postove ostavi za private, ko god da si/ste i kakvi god da su vam medjusobni odnosi!!!
sacekaj gotov proizvod, pa ako ti se ne dopadne opljuni po njemu, nemoj da pljujes po necijoj ambiciji!!!

btw, da ne bude da drzim neciju stranu, osobu koja je zapocela temu cak ni ne poznajem!!!
digger
digger

Broj poruka : 30
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od SRDJAN Sub Feb 26, 2011 1:17 am

Ovo ima malo drugaciju pozadinu nego sto ti mislis, i ja sam misljenja da ima dosta ljudi koji bi bili kompetentniji za nesto ovako, po meni je to neko od doajena ronjenja ko je ostavio upecatljiv trag u svom radu i neko sa ogromnim iskustvom i znanjem, a neko ko je ceo zivot pravio spletke i intrige, podmetao noge drugima i unistavao sve oko sebe je poslednji ko bi trebao da pise na pomenutu temu, primereniji naslov bi bio NAJVECE TRAGEDIJE SRPSKOG RONJENJA, u tom domenu bi mogli mnogo toga interesantnog procitati.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Sub Feb 26, 2011 3:22 am

ok

za mica77
1. vezano za tda - nadam se da ti je jasna razlika izmedju pojedinacne i kolektivne odgovornosti.
nisam tehnicki ronilac - i ne bavim se istim......tako da vezano za tda mozes da me pitas sta god zelis a vezano je za SSI, Padi ili za prodaju opreme - to je bila privatna firma u kojoj sam radila odredjen deo posla i nista vise od toga i bila odgovorna za svoj deo posla za sta sam bila placena. Ja znam sta sam radila tamo a znam i sta nisam.

za Srdjana
meni je neverovatno da mnogi u ronjenju imaju samo pozadine ili se kriju iza drugih. za tebe znam da se ne krijes ni iza koga za pozadinu ne znam o cemu se radi i zasto se tako ponasas - ne krijem se ni ja - sto se pozadine tice u slucaju ove knjige je stvarno nema - mozes da proveris i kod Pece posto se druzite on me poznaje dobro i zna da se vec dugo bavim ronilackom literaturom - raznom i da istu sakupljam.
sigurno da ima kompetentnijih......ali su verovatno davno vec odustali od pomisli da bilo sta urade jer se svi samo raspravljaju ili su neutralisani tako sto su proglaseni neuracunljivima, nepouzdanima, spletkarosima i ostalim divnim srpskim nazivima...pa im se smucilo sve zajedno. ako je to poenta...rasterati dobronamerne na bilo koji nacin....nije problem i ja cu odustati od ove ideje.....
vezano za prozivku oko podmetanja nogu, spletkama i intrigama ceo zivot...u tome se ne pronalazim tako da smatram da nije meni upuceno... vidim da bi mnogi voleli da ispadnem neki teski negativac - ja ne razumem zasto je to tako ali ljudi su razliciti - sreca je da ima bas dosta onih koji me jako dobro poznaju ....
da li je svrha tvog posta bila da mi kazes da je moja ideja losa i da nisam kompetentna uopste po tom pitanju - da je najbolje da ne radim nista dalje na tu temu i da ce eventualno neka kompetentnija osoba to preuzeti na sebe....ili da tako nesto ne treba ni da postoji....
da mozda jos nije vreme za tako nesto....

sve najbolje

Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od SRDJAN Sub Feb 26, 2011 3:38 am

Bolje je da ne pisem neke stvari koje su vezane za te intrige u proslosti, mnogi na ovim stranama znaju o cemu govorim tako da ce im biti i vise nego jasno, a sto se knjige tice............daleko si ti od kompetentnosti i znanja da se bavis necim takvim, sto Pashke rece, imam materijala, znanja, iskustva i mnogo toga jos daleko vise od tebe, a sebe ne smatram takodje kompetentnim za tako nesto, ostavimo to nekim ljudima koji su kao sto rekoh ostavili upecatljiv trag u Srpskom ronjenju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Sub Feb 26, 2011 3:46 am

kad malo bolje razmislim....postoji pozadina....ona je sledeca:
pokusavam da shvatim ko su pozitivci u ronjenju...i vise mi nisu interesantni neki stariji....tu je sve vec jasno...
interesuje me sta mogu novi mladji ronioci da urade za sebe i svoje klubove.....pa sam nekako mislila da je ta knjiga za njih....
vise nego za starije...njih sam nekako zamislila samo kao uvod jer drugacije ne moze.....njihovu je Sloba vec napisao samo je nije izdao....
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od mikal Sub Feb 26, 2011 4:21 am

Ako si vec prevela tridesetak knjiga na srpski, daj neki link, da instruktori mogu da ih uvrste u svoje programe, da vise ne mora da koriste knjige stare trideset i vise godina. O toj istoriji pisi, o tome da nema literature, da u nekim asocijacijama jos uvek vlada staljinizam, nasledjen iz vremena kada je jedini interes za ronjenje pokazivala jna, i kada su vecina "sportskih" ronioca bili oficiri. I zasto mislis da ronioc mora da pripada nekom klubu? Pogledaj malo kako se to radi van granica. Nisam siguran da zemlje koje imaju duzu tradiciju, imaju knjigu o istorijatu, ali znam da imaju literaturu za obuku, neki pregled ronilackih lokacija i zanimljivih mesta za ronjenje.

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od cma(r)sovac Sub Feb 26, 2011 4:54 am

Ma prevela je sa Hrvatskog na Srpski, a gresaka u pravopisu ima kao da je prevodila sa Arapskog....
Odlicna ti je ideja, a mislim i da si kompetentna jer je i ronjenje kod nas bas na takvom nivou....

p.s.
Slika koju si namjerila za korice je uradjena ispred Skupstine Jugoslavije, ako se nevaram, mislim da je iz tog perioda...

cma(r)sovac

Broj poruka : 11
Datum upisa : 15.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od . Sub Feb 26, 2011 6:04 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Sub Feb 26, 2011 7:06 am

hvala vlado747 sigurno mozes kao sto verovatno i ostali mogu......ali hajde da sacekamo da vidimo koliko nas ima.....
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Sub Feb 26, 2011 11:54 am

za mikal-a

vecina knjiga koje sam prevela su literatura ssi jer je to asocijacija kojom sam se bavila poslednjih 5 godina.....tacnije sve ssi knjige, prirucnici - instruktorski i oni za kursiste su prevedene na srpski jezik - ili su prekucavane sa hrvatskog (nisam ih sve sama radila - imala sam i pomoc) - te knjige su licencirane tako da nisam njihov vlasnik i ne mogu ih staviti u javnu upotrebu - one su vlasnistvo ssi-a a Peca je trenutno zaduzen za SSI u Srbiji....ali

mogu ti poslati neke druge koje nisu vlasnistvo - posalji mi svoj email - i napisi mi sta te interesuje. da li citas i sa engleskog ili samo sa srpskog?

ne mislim da treba biti clan nekog kluba ali to je krajnje korisno - ako je klub zdrav. pre par godina sam bila na proslavi 25 godina rada jednog kluba u unutrasnjosti.....ali u Beogradu ne znam da li postoji jedan stariji od 15 godina a da nije samo na papiru.....

ima slicnih knjiga u svakoj razvijenijoj "ronilackoj" zemlji .....a u poslednje vreme ronilacki centri ulaze u sve zvanicne turisticke ponude ....

za cmarsovca
owd ssi knjiga je imala gresku pri stampanju jer je neko ko je otvarao "ploce" zaboravio u brzini da "otvori" i fontove pa je doslo do nekih neslaganja ali nema "sustinskih" gresaka ... i zvanicno to je jedina licencirana - izdata - zavedena u biblioteci knjiga o ronjenju u poslednjih 10 godina u Srbiji.
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od SRDJAN Sub Feb 26, 2011 2:43 pm

Poznati su nam ti prevodi, toliku nepismenost odavno nisam video
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od mica77 Ned Feb 27, 2011 12:22 am

Naravno da je imala pomoc,njenog idola i idejnog vodje Pocuce,dobro da nije ispao prevod na Kineskom na kraju jer cega god su se njih dvoje uhvatili znamo kako je zavrsilo

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Ned Feb 27, 2011 12:26 am

vidim da ti je neko bas isprao mozak......da li se mi uopste poznajemo?
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od SRDJAN Ned Feb 27, 2011 12:43 am

Nema sta tu kome da ispira mozak, to je sve tacno, to sta ste vi uradili sa SSI-em za 5 godina je stvarno cudo, prosto ni Nemci nisu mogli da se nacude toj kolicini gluposti i budalastina, a tu pricu za ploce idi pa pricaj deci u vrtic, licno poznajem devojku koja je otvarala ploce i radila stampu, jedan veliki profesionalac i za razliku od vas poznaje svoj posao, bili ste nesposobni da uradite knigu koja je imala jedan vrlo jednostavan sablon za prevod po kome mogu i moja deca da rade, bolje se ti uhvati metle i varjace..............
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Ned Feb 27, 2011 12:45 am

da li je iza mica 77 - Ana Nemanjina devojka?
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Happy Frog Ned Feb 27, 2011 12:50 am

ako jeste - onda znas da ja nisam bila za ronjenje na jezeru.
a sve ostalo mogu da ti ispricam ali ne preko ovog foruma.....
Happy Frog
Happy Frog

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija Empty Re: Poziv za saradnju vezanu za sakupljanje materijala radni naslov: Istorija ronjenja - Srbija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu