RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronjenje i zubi

3 posters

Ići dole

Ronjenje i zubi Empty Ronjenje i zubi

Počalji od BlackMarlin Pet Jul 04, 2014 11:30 am

Pozdrav ekipi sa foruma,
jako dugo vas pratim i citam ali nisam imao ni jednu pametnu stvar da kazem, a sve sto sam zeleo da pitam nalazio sam na internetu.
Ne volim da zatrpavam forume glupim pitanjima ali na ovo nisam pronasao odgovor.Tj.pise se po internetu ali tamo ne mogu da pohvatam ko je tu pametan a ko ne, a ovde sam iskristalisao ekipu i znacilo bi mi misljenje.
Elem, spremam se za odmor, planiram ronjenje ali sam imao pre par dana intervenciju na zubu.Zub je otovren i ociscen(duboki karijes), ne leci se koren vec je stavljen lek za mineralizaciju tkiva.Idem na reviziju leka za par dana a onda se stavlja neki koji ce ostati tu do dva meseca.Stomatolog me uverava da sa tim ispunom smem na odmor i da to nece ispasti.
E sada, ono sto mene brine je, smem li da ronim sa tim privremenim ispunom/lekom?Nije probijena komora pulpe niti je radjen endodontski tretman.
Citam svasta, te izlecu plombe, ispuni, bolovi zbog ekspanzije vazdusnog dzepa itd...
Ne bih da preuvelicavam stvari ali me zanima obektivno i potencijalno sta moze da nastupi?Smem li na zarone ili bolje ne?Zdravlje je uvek na prvom mestu koliko god hteo ja pod vodu...  Rolling Eyes 
Da li je neko od vas imao iskustva da ode na zaron sa privremenim ispunom?
Inace sam po "struci" OWD , najdublje sam isao do 23m do sada ako je uopste bitno za slucaj.
Hvala unapred na vremenu & trudu!  Smile 

BlackMarlin

Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje i zubi Empty Re: Ronjenje i zubi

Počalji od Điđi Pet Jul 04, 2014 6:01 pm

Možeš da roniš bez problema.

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje i zubi Empty Re: Ronjenje i zubi

Počalji od saleks Ned Jul 06, 2014 1:23 am

+ 1 da mozes da ronis
saleks
saleks

Broj poruka : 30
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje i zubi Empty Re: Ronjenje i zubi

Počalji od BlackMarlin Ned Jul 06, 2014 1:30 am

Hvala puno na odgovorima ljudi , laknulo mi je Smile

BlackMarlin

Broj poruka : 2
Datum upisa : 04.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje i zubi Empty Re: Ronjenje i zubi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu