RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podvodni skuteri

+3
zensea
SRDJAN
_
7 posters

Ići dole

Podvodni skuteri Empty Podvodni skuteri

Počalji od _ Čet Nov 05, 2009 2:13 am

Pitanje za sve...

Jeste li nekad ronili sa tim? Kakav je osecaj? Kako je uticalo na potrosnju vazduha?

Ja sam licno ronio par puta sa nekom "plasticnom igrackom" od skutera. Bez obzira na to osecaj je bio super. Preronio sam adu u jednom smeru za oko 7min a potrosio sam jedva 20 bara. Malo je falilo da se zakucam u neki panj zbog slabije vidljivosti. Medjutim kad sam otisao na more, iako je u uputsvu je lepo pisalo da ne moze ici preko 30m, ja sam ga "naravno" spustio na 34,5m i implodirao je. cherry
I dalje kuci imam delove istog, cak sam premotao napotaje elektro-motora i ako budem imao vremena i zivaca napravicu novu elektroniku.

Za ozbiljnija ronjenja i vece dubine treba neka ozbiljnija masina, poput Gavina ili nekog od klonova. Za pocetak dobro bi dosao neki ovakav: http://www.gavinscootersfl.com/1247436.html

Pozdrav
skylab

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od SRDJAN Čet Nov 05, 2009 2:19 am

Skupa zabava, mislim da je kupovina opravdana samo ukoliko je neophodno, ovako za rekreaciju bi bilo greota baciti pare, u svakom slucaju ko ima mogucnost da proba lepo je zezanje
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od zensea Čet Nov 05, 2009 2:49 am

Probao i ja neki plasticni prdavac, sve se ribe razbezale.
Onako, za zezanje ko to voli i za petjinare. Drift dive mnogo bolja stvar kad te nosi sila prirode.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od PasHke Pet Nov 06, 2009 1:46 am

Doneo drugar na bazen neki kineski:D bilo dobro zezanje ali, mislim da je to bacanje para. Po meni, to je za gojazne tajkune amerikance koje mrzi da se pomere dalje iz svoje fotelje a hoce da rone! Nema nista lepse nego kada zaperjas nogama i sklopis se sa podvodnim svetom:D ipak je ovo sport, zar ne? Very Happy zamisli fudbalera da skuterom pichi na drugi kraj terena da stigne do lopte..... ne ide:D
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od _ Pet Nov 06, 2009 2:01 am

A zamisli na 70 - 80 metara treba da napravis par krugova oko olupine, koja je dugacka 60+ metara radi snimanja. A imas na primer samo 10min botom time. Da pertlas perajima otici ce gro gasa, jos ako je struja... Ovako samo umiris disanje i uzivas. Sve u svemu korisna naprava za pojedine situacije.
A inace samo disanje pod vodom se vec kvalifikuje kao tezak fizicki rad tako da nema potrebe dodatno ga otezavati pertlanjem...

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od ProUrke Pet Nov 06, 2009 2:25 am

DPV je odlicna stvar, ali, da bi ista vredeo mora da kosta kao autic polovan... :/ To u praksi znaci da bez 2500eura teeeeskooo mozes da uzmes ista da vredi...
I da ga imas, uvek ces mu naci namenu, i koristiti na dosta "solo" ronjenja... Mi ovde u centru razmatramo kupovinu dva komada za nas i eventualno drzanje specijalnosti DPV...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od _ Pet Nov 06, 2009 2:29 am

Salzem se, kad kupite zovite me da ronim sa vama... Smile

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od ProUrke Pet Nov 06, 2009 2:31 am

A i ovako nisi biJo godinama... :/
A nesto razmisljamo da uzmemo dva polovna na testiranje, jer nam nude skroz korektnu cenu...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od zensea Pet Nov 06, 2009 5:36 am

Chekirajte ovaj http://www.nobubblediving.com/protei.htm
Ruski na nuklearni pogon Laughing
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od _ Pet Nov 06, 2009 7:09 am

Ovo je nesto poput T-34 pod vodom!

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od _ Uto Nov 10, 2009 12:30 pm

Evo nasao sam nesto interesantno: http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:Mala_R2_M_underwater_craft.jpg

Zanima me da li vojska mozda prodaje ovakve rashodovane ronilice?

Tehnicki podaci:
Mokra diverzantska ronilica R-2 razvijena je krajem šezdesetih godina u bivšoj SFRJ na osnovu francuske ronilice PR-77. Prvenstveno je namenjena za prebacivanje diverzanata do objekta dejstva, a može se koristiti i u protivdiverzantskoj odbrani, za lociranje potonulih objekata ili podvodnih prepreka, pomoć u spasilačkim operacijama, pročavanje morskog dna...

Trup ronilice izrađen je od aluminijuma i pleksiglasa. U prednjem delu ronilice je prostor za dva ronioca (diverzanta), upravljački uređaji, sistemi za navigaciju i oprema za disanje. Za diverzante je obezbeđena zaliha vazduha dovoljna za četiri sata ronjenja u normalnim uslovima.

Akumulatorska baterija smeštena je u srednjem delu trupa. Kapacitet olovnog akumulatora je 122 A/h, što ronilici obezbeđuje akcioni radijus od 23 nautičke milje pri brzini 3,7 čvorova. Umesto olovnih baterija mogu se koristiti i srebro-cink baterije koje obezbeđuju veći akcioni radijus.

Iza akumulatora nalazi se prostor za smeštaj korisnog tereta. U zavisnosti od zadatka ronilica može poneti dve mine težine 50 kg, eksplozivna punjenja, različitu opremu i naoružanje za diverzante.

U krmenom delu nalazi se pogonski elektromotor snage 4,5 kW. Motor pokreće jedan propeler koji zbog smanjenja šumnosti ima mali broj obrtaja.

Ronilica je opremljena sonarom, žiro-kompasom, dubinomerom, reflektorima i opremom za spasavanje.

Pored RM SR Jugoslavije, ronilicu R-2 koriste oružane snage Hrvatske i RM Švedske. Razvijena je i modernizovana varijanta R-2M sa poboljšanom upravljivošću, nešto drugačijom opremom i manjom šumnošću.

TAKTIČKO-TEHNIČKE KARAKTERISTIKE:

Dužina preko svega: 4,9 m
Širina: 1,32 m
Srednji gaz: 1,03 m
Masa: 1400 kg
Maksimalna brzina: 4,5 čvorova
Ekonomska brzina: 3,7 čvorova
Radijus dejstva: 23 nm
Operativna dubina ronjenja: 30 m
Dopuštena granična dubina ronjenja: 60 m
Najveća dubina ronjenja: 100 m

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od ProUrke Uto Nov 10, 2009 8:50 pm

Mislim da su rasprodali veci deo, ili ustupili kao ostavstinu pok. SFRJ, mada, Gacevic ce sigurno znati...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od Svet Ronjenja Uto Nov 10, 2009 10:24 pm

Moja iskustva sa skuterima su uglavnom pozitivna.Vozio sam dva modela srednje klase (Oceanic MAKO i Dakor) koje ne mozes vise od par minuta da drzis u rukama,vec moras da se prikacis za njih. Skoro smo za klub nabavili dva Sea Doo skutercica,koji iako su znatno slabiji pruzaju dobro zezanje.
Inace smo one ozbiljnije koristili prilikom pretrage i mnooogo olaksavaju stvar.Svrha im nije lenstvovanje pod vodom vec prelazak veceg dela terena za krace vreme.
Sto se tice ronilica i ozbiljnijih skutera,o tome dosta zna Beli jer ih se u bivsoj JNA navozao.....
Janez Kranjc
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od SRDJAN Uto Nov 10, 2009 11:07 pm

Nemoj samo da je vozio kao sto je ronio na Trimix
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od Svet Ronjenja Uto Nov 10, 2009 11:34 pm

Znam da je tesko zamisliti Belog sa jedno 40kg manje,ali mislim da negde imam i fotke.... Tada je Pula bila glavni ronilacki centar RM i mislim da je dosta stvari bilo u fazi protoptipa i eksperimenata...Steta sto se Beli ne prikljuci i sam kaze nesto o tome.
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od SRDJAN Uto Nov 10, 2009 11:50 pm

Kad smo vec kod Pule i RM, ajde da otvorimo novu temu pa da kroz nju napravimo kompletnu retrospektivu i konacno vidimo ko je i sta tamo radio, kako ne bi pricali prazne price.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od medigo Sre Nov 11, 2009 12:38 am

Moj savjet je da se preskoci tema ako Beli treba da komentarise bilo sta...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od SRDJAN Pet Nov 13, 2009 10:53 am

Nesto nam se Beli ucutao, mora da se uplasio vec od same pomisli na otvaranje pomenute teme.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od ProUrke Pet Nov 13, 2009 11:04 am

A izgleda da nece niko, pa cu morati ja da otvorim temu o 82PC... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od SRDJAN Pet Nov 13, 2009 11:06 am

Ajde, jedva cekamo, da konacno vidimo pravu istinu umesto sto slusamo bajke.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni skuteri Empty Re: Podvodni skuteri

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu