RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

+2
ProUrke
Rudika
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Rudika Pet Jan 21, 2011 3:51 am

Podstaknut raznoraznim komentarima kakvi smo mi ronioci voleo bih da cujem tj. procitam kako ste se vi osecali ,snasli ,komunicirali ako ste imali ronjenja sa strancima.Molim da se pise iz licnog iskustva a ne rekla kazala.

Hvala

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Rudika Pet Jan 21, 2011 4:33 am

Evo da budem prvi : Jedan od mojih najlepsih zarona se desio pre dve godine.Posto sam poceo da radim na CG primorju kao voditelj ronjenja jedni od mojih prvih grupa za vodjenje je bila grupa Nemaca (mislim 3 muskarca i jedna zena).Lokacija Mogren.pre podne oko 10 casova.Posle zavrsene papirologije (dnevnik ronjenja dozvole itd) sedamo u camac i krecemo put Mogrena koji traje 15 minuta.Priznajem da me je trema sasekla em mi je prva sezona em pocetak a oni nemci a ja ni beknuti nemacki !!!! Blam!!!!Vodja te grupe je izgleda skontao da sam pocetnik i poceo je samnom da prica na engleskom a i ostali polako ! Ljudi meni je pao Mont Everest sa srca a ne kamen!Jos je gore sto sam na toj lokaciji ronio samo jednoma svi znaju da se na Mogrenu lako moze promasiti mali kanjon a pogotovo stici do 20 metara i stene gde su jastozi !! Nadu u dobar zaron sam polagao u gazdu koji je vozio camac nadajuci se da ce dobro da ga usidri i da dobre savete a pogotovo pravac ronjenja !!! Stigli smo na mesto zarona ,usidrili camac i tada mi je gazda rekao da samo opusteno idem "sa"njima posto glavni nemac zna jako dobro lokaciju a inace je i prijatelj sa gazdom a i MSDT je i samo da uzivam i dobro pamtim gde prolazimo.Zaron je trajao 1 sat (normalno da sam pristao da me vode) a grupa je bila homogena ,smirena ,svi su pazili na svakog a ja sam video sve i svasta.Zavirivali smo ispod svakog kamicka i videli od jastoga i murina do zvezda i crva.Svi su sve videli .Po zavrsetku zarona smo se lepo ispricali i izobjasnjavali malo recima malo rukama i bio sam presretan jer mirniji zaron davno do tada nisam imao !!! Imena kluba tj centra i osoba namerno nisam pominjao jer i dalje radim u CG ali kod drugog gazde pa bi ovo bila neka vrsta reklame.Inace gazda ce se prepoznati u ovom tekstu ako ga procita i ovom prilikom bih mu se jos jednom zahvalio na pruzenoj prilici za rad a od tada ove godine pocinjem 3-cu sezonu .Hvala

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od ProUrke Sub Jan 22, 2011 3:21 am


Ja licno vec 5 godina intenzivno ronim sa strancima, i moja iskustva (a i drugih koji rade kao instruktori/DMovi po centrima) mogu da se sklope u nekoliko veeeeliiikiiiih knjiga, a dogadjaji od krajnje bizarnih i neprijatnih do najboljih u zivotu, tako daaaaa... Sta te konkretno interesuje? Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od SRDJAN Sub Jan 22, 2011 4:44 am

Mislim da je tema totalno bezveze, kakve to ima veze ko je koje narodnosti, pa svuda ima normalnih i budala, kao sto kazes mogu se memoari napisati, ali cemu ?
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Rudika Sub Jan 22, 2011 7:53 am

EEEE Srdjane od srca ti zelim barem 400 urona godisnje ,i barem 100 raznoraznih kurseva sa raznoraznim turistima iz svih krajeva sveta pa ces i sam doci do zakljucka da nisu svi narodi isti po pitanju ronilaca a kada o nekima imate neke okvirne osobine lakse je za rad sa njima.Nevredjam nikoga sto mi nije ni na kraj pameti a tvoj destruktivan ton se i dalje nastavlja i jako me podsecas na mene do pre par godina i zato one moje zelje od pocetka odgovora.Ako se mogu pisati memoari pa napisi kako je naprimer roniti sa Mongolima tj ljudima mongoloidne rase na sta se treba obratiti paznja pogotovo ako se radi intro dive ili sa Amerima .... nadjite nesto najbolje ronjenje kao sto sam ja napisao ili najgore iskustvo zasto da ne pa o tome je rec na ovom forumu a ne dali je tema totalno bezveze ,nekome mozda nije to si misljenje mogao da zadrzis za sebe zar nemislis tako ili si tip svadjalice ?? A inace okvirno o ovome i nesto slicno je Gacevic na akademiji pisao ako se nevaram!!!! Suspect Rolling Eyes

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od medigo Sub Jan 22, 2011 9:37 am

Varas se Rudika, ja dosta pratim sve ovo, pratio sam i akademiju i suguran sam da Gacevic nije pisao nista na tom forumu...
Mozda si ga pobrkao sa nekim???
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od SRDJAN Sub Jan 22, 2011 10:06 am

Ne znam samo ko to ima u CG 400 urona godisnje, o tim brojkama je bilo govora na ovim stranama, ti najbolje znas koliko tu traje sezona pa je vrlo lako izracunati, a sto se tice broja kurseva, verovatno je ista matematika kao i Veskova, mora da je Vesko sabirao dnevnike Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Dixie RK Sebastian Sub Jan 22, 2011 10:48 am

Rudika ::Evo da budem prvi : Jedan od mojih najlepsih zarona se desio pre dve godine.Posto sam poceo da radim na CG primorju kao voditelj ronjenja jedni od mojih prvih grupa za vodjenje je bila grupa Nemaca (mislim 3 muskarca i jedna zena).Lokacija Mogren.pre podne oko 10 casova.Posle zavrsene papirologije (dnevnik ronjenja dozvole itd) sedamo u camac i krecemo put Mogrena koji traje 15 minuta.Priznajem da me je trema sasekla em mi je prva sezona em pocetak a oni nemci a ja ni beknuti nemacki !!!! Blam!!!!Vodja te grupe je izgleda skontao da sam pocetnik i poceo je samnom da prica na engleskom a i ostali polako ! Ljudi meni je pao Mont Everest sa srca a ne kamen!Jos je gore sto sam na toj lokaciji ronio samo jednoma svi znaju da se na Mogrenu lako moze promasiti mali kanjon a pogotovo stici do 20 metara i stene gde su jastozi !! Nadu u dobar zaron sam polagao u gazdu koji je vozio camac nadajuci se da ce dobro da ga usidri i da dobre savete a pogotovo pravac ronjenja !!! Stigli smo na mesto zarona ,usidrili camac i tada mi je gazda rekao da samo opusteno idem "sa"njima posto glavni nemac zna jako dobro lokaciju a inace je i prijatelj sa gazdom a i MSDT je i samo da uzivam i dobro pamtim gde prolazimo.Zaron je trajao 1 sat (normalno da sam pristao da me vode) a grupa je bila homogena ,smirena ,svi su pazili na svakog a ja sam video sve i svasta.Zavirivali smo ispod svakog kamicka i videli od jastoga i murina do zvezda i crva.Svi su sve videli .Po zavrsetku zarona smo se lepo ispricali i izobjasnjavali malo recima malo rukama i bio sam presretan jer mirniji zaron davno do tada nisam imao !!! Imena kluba tj centra i osoba namerno nisam pominjao jer i dalje radim u CG ali kod drugog gazde pa bi ovo bila neka vrsta reklame.Inace gazda ce se prepoznati u ovom tekstu ako ga procita i ovom prilikom bih mu se jos jednom zahvalio na pruzenoj prilici za rad a od tada ove godine pocinjem 3-cu sezonu .Hvala
Nadahnuto ! Kao da čitam dnevnike Mire Marković koje je onomad pisala u časopisu Duga. Fali još samo cvrkut ptica i rascvale petunije...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od SRDJAN Sub Jan 22, 2011 11:04 am

E moj Dixie, Urke koji radi u ozbiljnom centru ima toliko zarona godisnje, a oni su toliko ozbiljni da imaju vise ronjenja od svih takozvanih centara u CG zajedno, matematika je cudo, egzaktna nauka.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Dixie RK Sebastian Sub Jan 22, 2011 11:37 am

Laughing Show živi !
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Rudika Sub Jan 22, 2011 11:48 pm

Medigo sto se tice Gacevica to mi je on LICNO rekao kada sam ga vodio na potopljeni brod kod Svetog Stefana pre dve godine a za razdaljinu si u pravu da je 4 nm ali sa druge strane ne praktikujemo da se roni na dve olupine sa jednom grupom isti dan ,ipak radimo sa rekreativnim roniocima a njihova bezbednost je na prvom mestu !! Izvinjavam se na gresci u imenu ORESTE hvala na ispravci !!! A zar ima centara koji furaju jos Tomose ??? Za vece udaljenosti izmedju lokacija ako ima potrebe pa i da skoknemo do Boke ili Petrovca imamo CAMCIC sa VOLVO PENTA motorima od 195 konja . Jeste da nemoze da parira Tomosu ali sta ces nemamo drugi !!!

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Rudika Ned Jan 23, 2011 12:03 am

SRDJAN ::Ne znam samo ko to ima u CG 400 urona godisnje, o tim brojkama je bilo govora na ovim stranama, ti najbolje znas koliko tu traje sezona pa je vrlo lako izracunati, a sto se tice broja kurseva, verovatno je ista matematika kao i Veskova, mora da je Vesko sabirao dnevnike Very Happy


Ajde posto si toliko upucen u materiju kazi ti nama Srdjane koliko traje ta sezona u CG,dobro razmisli i raspitaj se pre nego napises !!! Ja sam tebi kao dobrom roniocu,instruktoru POZELEO (nemoj citati izmedju redova nego ono sto je napisano,jer ja pisem ono sto mislim i zelim da drugi procitaju a ne izmedju redova ) da imas toliko zarona i kurseva ,nigde nisam napisao da JA imam toliko !!!!!! CITAJ STA PISE a ne sta bi ti voleo da pise !!!! A sto se tice vase matematike ajmo da sabiramo i mnozimo 30(dana) X 3 (zarona dnevno prosek) = 90 zarona X 5 (meseci) = ____ ups pa to je malko vise sorry a obaska to sto mi je sezona prosle godine zavrsila 15 decembra ali koga to interesuje jel !!!!!

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Rudika Ned Jan 23, 2011 12:05 am

Dixie RK Sebastian :: Laughing Show živi !

Bas show zivi Very Happy Very Happy Very Happy

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od ProUrke Ned Jan 23, 2011 1:28 am

Rudika ::30(dana) X 3 (zarona dnevno prosek) = 90 zarona X 5 (meseci)

Moram da te pitam koji je to centar u kome DM ima tri zarona dnevno tokom cele sezone u Cg? Imam par ljudi koji bi voleli da rade u takvom centru, i to za male pare, pa mi javi kome da se jave za posao... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Dixie RK Sebastian Ned Jan 23, 2011 3:12 am

Urke brate,odakle niču ovi bezimeni likovi koji nas uveseljavaju ? Kad sam bio mali pa zakasnim na trening i zaboravim da pozdravim sve prisutne, moj trener je obično govorio-citiram: Krava kravi kaže MUUU. Dakle, dođeš na Forum pa prvo kažeš dobar dan, ja se zovem tako i tako... pa tek onda kreneš da uveseljavaš auditorijum. Da bi mi znali dal' da plačemo ili da se smejemo...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od medigo Ned Jan 23, 2011 3:24 am

Rudika ::Medigo sto se tice Gacevica to mi je on LICNO rekao kada sam ga vodio na potopljeni brod kod Svetog Stefana pre dve godine

E moj Rudika, i meni je rekao za Veska da je dobar tip, a on olos nad olosima....Nemoj da mu vjerujes nista i ako te pita da ga ponovo vodis na ronjenje odjebi ga.... Shocked
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od SRDJAN Ned Jan 23, 2011 3:29 am

Ha,ha, bas me zanima koji to centar u CG ima takvu sezonu, a da ne pominjem toliko musterija za 3 zarona svaki dan, mozda u Bjeloj, to bi Medigo mogao da nam kaze, uglavnom ono sto znam da kada smo god isli na ronjenje za 1.Maj, bili smo jedini ronioci na celom primorju, nemas bre gde kafu da popijes, a kamoli da ronis Very Happy Very Happy Very Happy Lepo kazes Dixie
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od medigo Ned Jan 23, 2011 3:57 am

Ma vi ste Beogradjani jako razmazeni, vi bi i kafu da pijete....
Salu na stranu ali mislim da ima centara koji rade cijelu sezonu od februara pa do decembra... otvorili bi i u januaru ali nestizu da prebroje pazare i pociste od predhodne sezone... hahahaha... na jednoj sjednici pokojnog RSCG njegov idejni vodja Dragisa je rekao da on radi sa Leutom od 6.5m, a Gacevic odgovorio da i on radi sa razaracem od 9m.... takva je i sezona... a to sto ste vi bili kad nema nikoga, to bi objasnili da ste upali bas kada je smjena gostiju... Very Happy
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od SRDJAN Ned Jan 23, 2011 4:42 am

U Egiptu na brodu sa 20-30 ronilaca imas u proseku 3-4 coveka koji idu na treci zaron, i to pod obavezno iskljucivo na nitrox, ali izgleda da kod vas u CG svi rone 3 zarona, mora da vi tamo punite neke specijalne mesavine koje stvaraju zavisnost od ronjenja, a vodje mora da su supermeni, nego mi reci Medigo koliko centri placaju vodjama ronjenja kada imaju toliko posla, jel se dobija radna dozvola, jel se uredno izmiruje PDV i da li je i sve ostalo po slovu zakona, jos ispade da je Bleko bio u pravu, da je CG meka za ronjenje, raj na zemlji.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od medigo Ned Jan 23, 2011 6:13 am

Dixie RK Sebastian ::Urke brate,odakle niču ovi bezimeni likovi koji nas uveseljavaju ? Kad sam bio mali pa zakasnim na trening i zaboravim da pozdravim sve prisutne, moj trener je obično govorio-citiram: Krava kravi kaže MUUU. Dakle, dođeš na Forum pa prvo kažeš dobar dan, ja se zovem tako i tako... pa tek onda kreneš da uveseljavaš auditorijum. Da bi mi znali dal' da plačemo ili da se smejemo...
Ovo i ono predjasnje sa Mirom Markovic je za Oskara kunem se, od juce se smijem kao blesav.... svaka cast cheers
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Gost Ned Jan 23, 2011 10:04 pm

Pravi ste matematicari...Žao mi je što nije pomenuo 1000 zarona pa da se svi bace na računanje.400 godišnje je u CG samo san...Osim za Prof.Kremfilda! Ali smo sto rece Srdan, to raspravili na ovim stranica,gde umalo nisam morao da pozivam rodbinu i prijatelje kao svedoke o 200 zarona godišnje...Pa da ne zatrujemo još jednu temu...
Ako sam dobro povezao radi se o DC "Pro dive hidrotech" vlasnik Radan Dragašević. Istina ronili smo tamo i prošle i pre dve godine(bez dnevnika) i bilo je ok.Secam se i Rudike... A Gacević je tamo ronio i u prošloj i pretprošloj deceniji(opet bez dnevnika) tako da se ja ne bih oslanjao previse na njegovu priču...Takvi neregularni,bez dnevnika i kremfild diplome nikada necemo stici u EU.O strancima koji rone sa nama,ni govora... Suspect

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od PasHke Ned Jan 23, 2011 11:53 pm

Mozda je covek mislio na tush kabinu? Jbg, i to je iskustvo pod vodom Smile
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Jan 24, 2011 3:13 am

Galileo ::
Ako sam dobro povezao radi se o DC "Pro dive hidrotech" vlasnik Radan Dragašević.

Radan i supruga mu Marina su moji prijatelji. Malo mi glupo da ga zovem i da mu kažem šta lupeta njegov kmet...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od SRDJAN Pon Jan 24, 2011 4:43 am

Ja mislim da je njemu zabagovala tastatura pa otkucala jednu nulu vise, nije covek kriv Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od medigo Pon Jan 24, 2011 4:45 am

lako moguce da je i dvije nule cuknula... Very Happy
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!! Empty Re: Ronjenje sa stranim turistima i iskustva iz istih !!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu