RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronjenje u okolini Pefkohorija

+9
Sile
Neo
TRITON
stojkuki
Maras
Điđi
MILAN.MURINA
.
rumeni
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od stojkuki Pet Jun 03, 2011 9:01 am

Konsultovao sam drugara koji je prosle godine bio u porto carassu i ronio kod tih u posejdonu. Kaze da je 8 zarona platio 240 ojra. Tj .30/zaron. Sto i nije strasno. Kaze da iako je bilo leto nije bilo bog zna sta, mrtvo ali da si tereni lepi.


stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od posejdon Sub Jun 04, 2011 5:57 am

Samo vi placajte zarone kad imate para, kod mene se zaroni NE NAPLACUJU
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od stojkuki Sub Jun 04, 2011 6:30 am

Lepo je to, ... i retko.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od posejdon Sub Jun 04, 2011 7:27 am

Pa pridruzi nam se na leto. Ponudu si verovatno procitao
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od stojkuki Sub Jun 04, 2011 8:27 am

Drage volje, ali sam u to vreme u italiji, ali bice ronjanja i tamo. No, za drugi put da znam....
Thx na pozivu anyway

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od SRDJAN Sub Jun 04, 2011 9:00 am

Ajde Grci jos jedna informacija kad smo vec kod Grcke, ima li neko da je ronio na Kritu
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Sub Jun 04, 2011 9:08 am

Ako budes nastavio da radis te ekskurzije Posejdon, ja sto posto ronim sa vama. Nazalost ne ove godine. Ali sledece, iskreno se nadam.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Neo Sub Jun 04, 2011 10:51 am

Za Marasa : naravno ,dobrodosao kao i ostali .

Za Sileta : I u Siriji mozes organizovati ronjenje na "stari " nacin ,kao nekada u SFRJ.









Neo

Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Sile Sub Jun 04, 2011 11:50 am

Neo ::Za Sileta : I u Siriji mozes organizovati ronjenje na "stari " nacin ,kao nekada u SFRJ.

Mislim da tamo ne bih išao, nemam neki poseban razlog, ali... eto! Jel znaš nekoga, ili si ti ronio u Siriji? Znam da su neki išli da rade tamo nešto, ali ništa više Question
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Neo Sub Jun 04, 2011 6:22 pm

Nisam ja ronio ,ali znam Nisliju koji jeste,pa smo imali neke planove , ali ....




Neo

Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Silent Uto Jun 07, 2011 10:51 pm

Evo i mene drustvo. Izvinjavam se privremenom odsustvu iz ronilackog sveta, koje je ipak ispalo privremeno hvala bogu.

Za one koji ne znaju prilikom IDC-a u Bgd-u 7. aprila ove godine sam izronio sa plucnom tromb-embolijom i proveo taj dan sa neizvesnim ishodom u gradskoj bolnici na Zvezdari.

Ovom prilikom se najdublje zahvaljujem kolegama Milanu i Srdjanu koji su reagovali i odvezli mene u onako konfuznom stanju u bolnicu.

Posle nekih 10-ak dana posto sam se oporavio otisao sam u HBO na pregled gde su mi ustanovili da imam srcanih problema te me uputili kardiologu.
Kardiolog na VMA mi nalozio silne analize i snimanja, i to je potrajalo do pre neki dan, a u medjuvremenu sam ozbiljno shvativsi da me lose zdravstveno stanje moze trajno udaljiti od ronjenja i sam preduzeo sto je do mene, znaci omrsao sam nesto manje od 20kg, vise se fizicki aktivirao i redukovao stresiranje na poslu.

Posle svih obavljenih pregleda i analiza zdravstveno stanje mi je OK, i vec sam obavio nekoliko zarona da to i potvrdim. Ipak ove sezone cu roniti samo turisticki, necu raditi, a od sledece se boze zdravlja vracam u te vode.

Sto se tice zarona na Halkidikiju, prvi prsten je zaista neinteresantan, drugi je OK, centar desavanja i najbolja lokacija za "bazu" je Neos Marmares koji ima velike smestajne kapacitete (citaj ima smestaj za svaciji ukus i dzep) i najbolje lokacije jesu oko Kelifosa i dole na dnu Porto Kofo.

Za sve nase ljude, neka se jave, da boksujemo "srpske cene" kod dragog nam Zohana u ronilackom centru u Porto Carras-u.

Za sva pitanja mozete pisati na forumu ili na PM.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od stojkuki Uto Jun 07, 2011 10:55 pm

Drago nam je zbog uspesnog oporavka.

Keep on bubbling ...

drunken

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od veljabukvic Uto Jun 07, 2011 11:59 pm

Drago mi je da si se oporavio i zelim ti sto skorije urone.

veljabukvic

Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od . Sre Jun 08, 2011 12:47 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Silent Sre Jun 08, 2011 3:21 am

Hvala, hvala.

Zaboravih da kazem, mada mislim da sam to vec negde pisao. Ako ronite u sopstvenoj reziji u Grckoj nije neka komplikovana procedura sa Port Police. Znaci samo odete tamo tog dana kada stignete, da vas "registruju", i u teoretskoj ste obavezi (mnogi to ne praktikuju, ali ja praktikujem) da ih pozovete telefonom predstavite se i kazete gde upravo zaranjate pre svakog zarona, i da se takodje javite telefonom kada izronite. I to je sve. Znaci ne treba svaki put da idete kod njih. Jako su ljubazni, i nece vam praviti nikakve komplikacije niti traziti dlaku u jajetu daleko bilo.

Ne placaju se nikakve takse, niti se vade ikakve posebne dozvole bilo za grupe ili pojedince.

Jedini izuzetak su nocni zaroni gde je zahtevana malo veca logistika tj. npr. camac sa upaljenim svetlom ili bova sa svetiljkom da se moze nocu uociti gde su ronioci u smislu da ih ne opali neki camac ili sl.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od TRITON Sre Jun 08, 2011 6:20 am

Cao Silent,

cuo sam za dogadjaj na Adi ali nisam znao da se o tebi radi. Hvala bogu sve se dobro zavrsilo.

Sve najbolje i puno lepih zarona,

Pozdrav
Triton
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Neo Sre Jun 08, 2011 11:39 am

Welcome back my friend ,
to the show that never end ...

Dobro je da si resio da povedes racuna o zdravlju- kondiciji.
Zato i postoje sportske discipline u ronjenju i takmicenja. Da bi se druzilli i bili aktivni preko cele godine.

'ajde sada sa nama juna na Kalogriju !!!
Pozdrav iz Nisa
Nesa

Neo

Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Uto Jun 14, 2011 11:47 pm

Da napisem par informacija o centrima/cenama koje sam prikupio u poslednjih par nedelja mozda nekom bude od koristi. Naime, kao sto sam vec pisao idem na godisnji sa porodicom na Sitoniju pa sam hteo da zaronim par puta. Nasao sam tri ronilacka centra i to:

http://www.poseidondivingacademy.com/
http://www.kalamitsi.com/
http://www.aqualand.gr/

Svima sam poslao zahtev za ponudu za paket od 5 do 7 zarona sa i bez opreme. Posle par mailova prepiske (citaj pokusaja obaranja cena), ovo su konacne ponude koje sam dobio:

Posejdon (Neos Marmaras):

if you like to make 5 dives is 180 euro, everything is inclusive ( full equipment, fruits, soft drinks)
If you like to make 7 dives the price is 250 euro also everything is inclusive ( full equipment, fruits, soft drinks).

Dolphin (Kalamitsi):

we can offer you a package of 7 Dives for 325 Euros inclusive Rent-equipment...
Boot dives..possible 2 Dives a day...12 Lt. Steel tanks...

Aqualand (Sarti):

in our web page www.aqualand.gr there are infos about the dive spots
in the season all dives are from boat

dive time 45min

tanks 12 and 15 Lit

the prises are:
Single Dive 35.00€ / 45.00€ with full Equipment
Double Dive 60.00€ / 80.00€ with full Equipment
Night Dive 40.00€ / 60.00€ with full Equipment
Nitrox 32% / 36% +5.00€ / +10.00€
4 Dives 120.00€ / 160.00€ with full Equipment
6 dives 170.00€ / 230.00€ with full Equipment
10 dives 260.00€ / 360.00€ with full Equipment

if you come in June because is low season the best i can do is 20% on prices above if you do 5-7 dives

To je to, ponude necu komentarisati. Samo sam postovao da bi nekom eventualno pomoglo.

P.S. Silent, iako se ne poznajemo, zelim ti puno lepih i zdravih zarona.

Hvala svima

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Silent Uto Jun 14, 2011 11:50 pm

@Maras

Hvala na lepim zeljama, ako stignes na Sitoniju dok sam tu, mozes mi se javiti pa da ti boksujem "Srpsku cenu" kod Zohana, ili ako imas svoju opremu, javi mi se da napunimo boce, pa odosmo u tandemu na Kalogriju ili neki priobalni zaron u svojoj reziji.

Pozz
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Maras Sre Jun 15, 2011 8:21 pm

Hvala Silent. Poslao sam ti PM.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje u okolini Pefkohorija - Page 2 Empty Re: Ronjenje u okolini Pefkohorija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu