RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odabir puske za podvodni ribolov

+5
FLOYD_APNEA
posejdon
controlsound
Edgar
ACA NIKOLIC
9 posters

Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od ACA NIKOLIC Čet Sep 01, 2011 10:33 pm

Pozdrav svima, nov sam u ovoj prici pa mi treba vasa pomoc. Par godina ronim na dah, ronio sam i sa opremom ali me izuzetno zainteresovao podvodni ribolov, potrebna mi je puska pa mi je potreban savet i preporuka sta da kupim i gde, uzeo bih neku kracu pneumatsku.
Hvala unapred
ACA NIKOLIC
ACA NIKOLIC

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od Edgar Pet Sep 02, 2011 3:37 am

Imam Maresovu, koju sam kupio odavno ali sam je koristio svega par puta. Pa kako procitah ovo shvatim da meni puska samo zauzima prostor u ormanu.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od ACA NIKOLIC Pet Sep 02, 2011 4:11 am

Kakva je, koje je velicine i koja bi bila cena?
ACA NIKOLIC
ACA NIKOLIC

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od controlsound Pet Sep 02, 2011 10:17 pm

pazi ovo Smile


Subcraft slicercombo

Malo je skupa, ali ... sve ima svoju cenu.
Ja ronim sa Omer puškama, i odlične su, ali ne znam da li ih iko u Srbiji prodaje. U Italiji mogu da se dobiju za ok cenu, pa skineš porez...
Ovde možeš da nađeš Seac i Cressi, kod Posejdona.
controlsound
controlsound

Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od ACA NIKOLIC Sub Sep 03, 2011 12:49 am

Gledao sam po primojru i nasao sam u budvi na popustu pneumatsku duzine oko 50 cm za nesto malo vise od 75€ ali lik sto tu radi me je uputio kod nekog sto rentira camce za pecanje on ima polovne. Nije trenutno imao a rece mi da je cena polovnih u toj kategoriji od 20-30€ , cuo sam da su u Grckoj oko 50€. Pokusao sam da dobijem Posejdona i na mob. i preko poruka ali nisam uspeo. Meni treba neka rekreativna jeftinija.
ACA NIKOLIC
ACA NIKOLIC

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od posejdon Sre Sep 07, 2011 8:59 am

Stigao sam sa mora i sad mozes da me dobijes
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od FLOYD_APNEA Čet Mar 08, 2012 9:50 am

pozdrav ljudi,nov sam na forumu a i u podvodnom ribolovu.
porucio sam jednu pusku treba da mi stigne do kraja meseca pa me interesuju misljenja o toj pusci. u Pitanju je slavimar voodoo rail open,95cm...
dorum mi ne dozovoljava,ne znam zasto da okacim sliku dok ne istekne 7 dana od registracije,znaci sliku cu okaciti najranije za 7 dana,a do tada ako neko zna neka mi pogne
unapred zahvalan Very Happy
Odabir puske za podvodni ribolov Voodoorailopen-new
FLOYD_APNEA
FLOYD_APNEA

Broj poruka : 26
Godina : 28
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od . Čet Mar 08, 2012 11:09 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od vjanda Pon Apr 02, 2012 9:56 pm

Bavim se podvodnim ribolovom preko 10 godina
Batali kompresorke, oplase svu ribu u okruzenju, to ti je moj savet.
90cm je dobra za pocetak a posle predes na 100 ili 110.
Ako ces iskljucivo da lovis po rupama onda moze i kraca.
Jedna guma od 18mm za pocetak je ok.
Beuchat je odlicna marka.
Mogu da ti uvezem bilo koju opremu sa sajta scubastore . com
Pozz

vjanda

Broj poruka : 17
Lokacija : Beograd / Rogoznica
Datum upisa : 02.04.2012

http://lukovi.in.rs/Bluefin%20Tuna%20Adriatic/index%20UK.html

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od Andrija C Pon Okt 22, 2012 9:30 am

Zdravo, zanimaju me puske za podvodni ribolov, mogu li dobiti neke slike i cenovnike?

Andrija C

Broj poruka : 1
Datum upisa : 20.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od smexy Pon Okt 22, 2012 10:36 am

Andrija C ::Zdravo, zanimaju me puske za podvodni ribolov, mogu li dobiti neke slike i cenovnike?
Ernest (na ovom forumu pod nickom posejdon): ernest@stcable.net
Konsultuj se sa covekom, po meni od svega sto sam video (tj ponuda koje sam dobio) ovaj covek je najkorektniji sa cenama.

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od smexy Ned Dec 02, 2012 7:12 am

Jos jedna bitna stavka koju cu da napomenem, posto su ljudi dosta kriticni prema ljudima koji nabavljaju robu iz inostranstva itd kako se ugradjuju i slicno.
Ja sam identicno razmisljao do pre par meseci kada sam dobavljao neki objektiv za moj fotoaparat (180eura bio preko, ovde je 350 eura u radnji).

I tako ja narucim isti (naravno jedini pay sistem na tom sajtu je nazalost bio Money ili bolje receno Bank Order... sto znaci preko deviznih doznaka).
Platim 180 eura za objektiv, 50 eura za shipping istog i to naglasim da zelim da mi posalju postom (nikako DHL,TNT,UPS i slicni...).
I kroz par dana mi jave da nema uslova da se salje iz Japana za Srbiju preko njihove-nase poste vec iskljucivo privatno,... I kao oni ce da plate drugi deo shippinga ali da robu primim preko TNT servisa. I tu ja posto mi je gorelo pod nogama (trebao sam da snimam nesto, a taj objektiv mi je bio nepohodan), pristanem. Elem da ne duzim pricu.
Dodje ovde da se carini (iako na deklaraciji pise 50 eura sto je nas limit da se roba ne carini (neki kazu i 75 eura nebitno isti djavo).... Carinici otvorili paket i procene mi robu na 400 eura i krene dranje... 10% carina na sledecu cenu (400 eura procene vrednosti robe + 90 eura koliko je bio transport) pa onda 18 ili 20% PDV (na cenu 400+90+49 eura) .... Pa se spediteri ugradili oko 5000 din... sve u svemu... Cena objektiva bila je sledeca : 180 e(shop cena) + 50e(transport)+ 25 evra banka uzela za proviziju (1000din troskovi +1700 troskovi transfera novca) +49e carina + oko 100 evra pdv + oko 50 evra spediterski troskovi.... I tako ja pljusnem 450 evra u prazno za stvar koja ovde kosta 350 evra (jedino sto ne zalim je sto se vidi razlika u kvalitetu... u radnjama se prodaju kineski kanon objektivi a ovaj iz japana je valjda iz tajlandske fabrike i kao za zapadno trziste je....

Tako da studirajuci cenovnike ljudi koji dovoze robu i konkretno ernestov cenovnik dodje dzaba u odnosu na ono koliko bi platio da kupujes u nekom web shopu u italiji...
Preko ernesta sam uzeo sad neke stvari skoro i cene su oke (identicne kao npr u Hrvatskoj koja je daleko jeftinija od nasih shopova). Tako da savet za sve koji zele da kupe neki komad opreme je da to cine preko ovih ljudi jer su jeftiniji od lokalnih radnji i nema glavobolje kad roba stigne na carinu.

Morao sam ovo da napisem, da se oni koji pazljivo ovo iscitaju ne izjebu kao ja pre 4 meseca Sad

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od . Ned Dec 02, 2012 11:13 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od smexy Ned Dec 02, 2012 1:58 pm

vlada747 ::@SMEXY

Kad nesto narucujem, saljem prijatelju u Berlin ili Budimpestu, a oni mi posalju po kombiju ili busu i prodjem bez glavobolje.
Sta god poslao na adresu u Srbiji, racunaj na "dranje" carinika. Pa makar to bila i jedna spajalica.

V.

Dranje je samo ako ide preko UPS-a ili slicnih sluzbi (TNT,DHL itd). Kad ide preko obicne poste oni ne uzimaju te takse tipa 2h skladistenja 1500 din i popunjavanje 1 papira 2500 din i sve one usrane takse i pdv na njihove zarade sve ti placas... Preko poste sam dobijao ranije... bitno je da na deklaraciji o ceni pise "gift" ili da bude ispod recimo 70-75 eura koliko je po zakonu (mada ne garantujem... kazem da meni nije carinjeno sto ne znaci da neki nervozni carinik bas vama naidje). Recimo 10tak posiljki mi je stiglo tako... donese je postar ili dobijes poziv da preuzmes i to u slucaju da je kabasto pa im se jebe da vucaraju... ali opet i to je super naspram 200+ eura troskova... A da i prijatelj mi je rekao da se ne zajebavam sa kupovinom ronilacke opreme... kaze "to carinici uglavnom vide kao luksuz i onda shrafe sa carinom...."

Sve u svemu tema je bila vezana za nabavku puske... smatram da se u Beogradskim radnjama ne moze naci nista "ozbiljnije" za PR... pa sam hteo da koliko toliko prenesem neko iskustvo sa uvozom robe...
A sto se tice Berlina ili Budimpeste... Ista je prica kad roba stize van EU (konkretno za objektiv iz Japana bi opet platio slicnu cifru, ali za ronilacku opremu to je druga prica sobzirom da se vecina pravi u zemljama EU).

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odabir puske za podvodni ribolov Empty Re: Odabir puske za podvodni ribolov

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu