RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

5 posters

Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od ACA NIKOLIC Pet Sep 02, 2011 1:31 am

Interesuje me koji su po vama najbolji tereni za podvodni ribolov u Srbiji?
Sta mislite o Beloj Crkvi i njenim jezerima?
Da cujem vase predloge.
ACA NIKOLIC
ACA NIKOLIC

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od _ Pet Sep 02, 2011 4:18 am

Drina je zakon i reke tog tipa. Jezera zaboravi. Vecina je previse mutna za takve stvari.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od ACA NIKOLIC Uto Sep 20, 2011 8:02 am

Osim Drine jel' neko probao da lovi jos negde?
Koja po vama od jezera su najbolja za ove stvari?
ACA NIKOLIC
ACA NIKOLIC

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od controlsound Uto Sep 20, 2011 10:00 am

Nikad probao ali bih strasno to zeleo! Tako da ako neko nesto organizuje neka objavi to na sva zvona!
controlsound
controlsound

Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od ACA NIKOLIC Uto Sep 20, 2011 10:01 pm

Nisam ni ja probao ali probacu. Bavim se pecanjem i bio sam na mnogo jezera ali mislim da je velika Sljunkara u Beloj Crkvi dosta dobra lokacija. Nalazi se preko puta Vracevgajskog jezera, kamenim pa zemljanim putem jedno 2 km, nije mnogo poseceno kupaca nije bilo kada god sam bio, nema uredjenu plazu. Sto se tice ribljeg fonda i nije bas sjajno ima sarana, soma i stuke i krupnog karasa ali na stap retko grizu, tako da tamo planiram da ih lovim sa puskom. Vidljivost je dobra prilicno je bistro, zavisno od vremenskih uslova.
ACA NIKOLIC
ACA NIKOLIC

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od crazydiver Ned Sep 25, 2011 10:33 pm

...i mene ovo zanima,ali se "priča" da čuvari to nedozvoljavaju,na jezerima,neki su imali probleme sa njima a posle i sa policijom. Opet kažem da su glasine...al nek neko proba, pa nam prenese iskustva.
Dobar teren je Dunav posle druge brane,odlična vidljivost,veliki somovi koji se love po rupama.
crazydiver
crazydiver

Broj poruka : 10
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od ACA NIKOLIC Pon Nov 14, 2011 4:51 am

A sta kaze zakon za podvodni ribolov na jezerima i rekama?
ACA NIKOLIC
ACA NIKOLIC

Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od controlsound Čet Apr 26, 2012 8:51 pm

... i kad idemo? jel neko predlaze neki teren?
controlsound
controlsound

Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od 100ka Uto Jun 26, 2012 6:46 am

Zdravo svima ovde sam nov, ali sam u svetu ribolova +15 godina. Kod nas je zabranjen podvodni ribolov u slatkim vodama, a slane u Srbiji i onako nemamo. Evo dela teksta zakona o ribarstvu. Konkretno član 28. stav 3. govori o tome da nije dozvoljeno koristiti podvodne puške i osti.

IV. ОЧУВАЊЕ И ЗАШТИТА РИБЉЕГ ФОНДА

Члан 28.
На рибарском подручју и другој риболовној води не може се:
1) ловити и уништавати рибља млађ и примерци рибе веће биолошке вредности у време мреста и ловостаја;
2) ловити риба непосредно руком;
3) ловити риба експлозивом и другим распрскавајућим средствима, харпуном, остима, подводном пушком и другим забрањеним средствима и алатима, ватреним оружјем, струјом или хемијским и другим средствима која убијају, трују или омамљују рибу;
4) преграђивати водени ток привременим или сталним преградама које ометају пролаз рибе, ако то није предвиђено инвестиционо-техничком документацијом за изградњу, односно реконструкцију објеката или постројења или средњорочним програмом;
5) ловити ноћу младицу, липљана и пастрмку, на рибарском подручју које се може користити само за рекреативни риболов;
6) затварати, одвраћати и исцрпљивати вода из риболовне воде, ако се тиме проузрокује опасност за опстанак рибе;
7) нагло испуштати вода из природних и вештачких језера и других акумулација ако се тиме проузрокује опасност за опстанак рибе;
Cool ометати постављање знакова којима се обележава рибарско подручје, природно рибље плодиште, природно добро, рибњак или риболовна вода за риболов под посебним условима и местима на којима је риболов забрањен, као и вршити оштећивање и премештање знакова;
9) спречавати спашавање рибе и рибље млађи, са земљишта које је поплављено;
10) лице без дозволе кретати са средствима и алатима за риболов ван путева поред рибарског подручја, рибњака или других риболовних вода;
11) држати алат и средства за привредни риболов у објектима и на објектима који се налазе на риболовној води или на другим објектима у рибарском подручју од стране лица које није овлашћено да обавља привредни риболов;
12) мочити лан и конопља;
13) ловити риба потезањем односно качењем удицом за тело-грабуљањем.
Одредбе става 1. тач. 2), 4), 5) и 7) овога члана односе се и на рибњаке, одређене делове риболовне воде, као и на гајење риба у кавезима.

Sećam se kao klinac da sam gledao na Belom Timoku kako su neki momci podvodnom puškom lovili ribu. Dubina te reke je prosečno 1-1,5m. Jedan je PLIVAO sa maskom i disaljkom, faktički samo mu je lice bilo pod vodom i tamanio klenove i mrene o kojima smo mi mogli samo da sanjamo, a ostatak družine je teglio ulov za njim. Znajući mentalitet našeg naroda ne treba da čudi što kod nas nije dozvoljen podvodni ribolov.

100ka

Broj poruka : 2
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od _ Ned Jul 01, 2012 8:55 am

Moje licno misljenje je da treba da ostane zabranjen! Kome se jede riba nek lepo ode u ribarnicu i kupi ribu koju hoce da pojede.
Jedino sto odobravam je lov na trofejne ribe gde je sama borba sa ribom poduhvat za pamcenje. Na primer velike Kernje ili Murine, pa ako neko ima muda za to onda mu skidam kapu.
Naravno ovo govorim sa aspekta ronioca kom je uzivanje da roni okruzen ribama.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tereni za podvodni ribolov u Srbiji Empty Re: Tereni za podvodni ribolov u Srbiji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu