RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dry Suit (Suvo Odelo)

3 posters

Ići dole

Dry Suit (Suvo Odelo) Empty Dry Suit (Suvo Odelo)

Počalji od zensea Pet Dec 26, 2008 9:10 am

Evo posto sam od skoro ponosni vlasnik jednog, da napisem nesto i na tu temu.
Prvo da kazem da "nikad vise u 'ladnu vodu ili zimi bez suvog odelca". Toliko o ekonomicnosti.
Sada, posto postoje dve vrste, neoprenska i najlonska ili trilaminatna vredi razmisliti i proveriti sta vam treba i kave zarone ce te najvise raditi. Ja bas nisam mogao puno da biram zbog izbora i cene pa je palao neoprensko od 6mm. tj BARE D6. Problem sa istim je sto u jako slanoj vodi nosim tricavih 14kg tegova, a nisam neka grdosija od coveka.
Sad ako je suvo ne znaci da nije i ladnjikavo. Ispod nosim duks i trenerku i naravno charapke. Pozeljno bi bilo da se ima neko pod odelo ne bas debelo to je za malo ladniju vodu. Bice i to uskoro. Ovako je bilo savim ok na zaronu od 70min, temp vode 23C. MOglo je komotno da se ostane i duze al mi se toliko pisalo da sam teo da puknem! pale Tako da ako mozete kupite neko sa pee valave-om. postoje i opcije da se naknadno ugradi sto cu sigurno uciniti. Mislim da OMS peevalve kosta ono 180$. nema bas puno proizvodjaca koji to prave (kvalitetno).
Zatim obratiti paznji na manzetne postoje isto tako neopranske i lateks. Ako imate prvu, oko vrata, trebalo bi zavrnuti na unutra kao obrnutu rolku. Lateks manzetene izuzetno kloniti od sunca jer se tope ko puter i bas mogu da sjebu odelo. E da i cvrste cizme vise preferiram nego carape zbog lakseg kretanja po neravnom terenu. Ako uzmete odelo sa carpom nabavite neke cipele/patike izgledaju kao tracking cipele tzv. rock-boots.
Sve u svemu preporucujem svakome jer vas hladna voda vise ne moze sprecavati da ronite. Sto se tice tehnike ronjenja u suvom odelu....piece of piss sto bi rekli englezi.
Sada postoji gomila modela, boja, marki i materijala i cene su pristupacnije nego ikada tako da...mislite o tome.


'Ladna voda leci sve!....bile su njegove poslednje reci


Poslednji put izmenio zensea dana Pon Feb 09, 2009 1:58 am, izmenio ukupno 5 puta
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dry Suit (Suvo Odelo) Empty Re: Dry Suit (Suvo Odelo)

Počalji od SRDJAN Pet Dec 26, 2008 9:31 am

Nadam se da ce mi do proleca stici ovo lepo odelce

Dry Suit (Suvo Odelo) Duitls350bv7

Naravno bice napravljeno po meri i sa svim dodacima po zelji, ima i opciju suvih rukavica, materijal je trilaminat, a pododela ima razlicitih u zavisnosti od temperature vode, ja sam narucio jedno 10-18 , a drugo 18-24 stepeni.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dry Suit (Suvo Odelo) Empty Re: Dry Suit (Suvo Odelo)

Počalji od zensea Pet Dec 26, 2008 9:59 am

Da mislim da ce ti ta dva biti sasvim dovoljna. Mislim da i to od 10-18C radi poso i u ladnijim vodama ako nije neki duzi deco.Naravno DUI je majka, i vidi da porucis i taj pis-ventil, zivot ce ti biti mnogo laksi. bez njega stalno moram da tempiram kad pijem vodu i kad oblacim odelo.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dry Suit (Suvo Odelo) Empty Re: Dry Suit (Suvo Odelo)

Počalji od SRDJAN Pet Dec 26, 2008 9:54 pm

To se podrazumeva, jedino sto jos nikada nisam probao kako funkcionise, nadam se da ne moze da spadne pa da pisas u cizme Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dry Suit (Suvo Odelo) Empty Re: Dry Suit (Suvo Odelo)

Počalji od Dixie RK Sebastian Sub Dec 27, 2008 12:19 am

Ma jok. Opustiš se, obrneš se naglavačke, popustiš okovratnik i milinaaaaaaaaa... pale
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dry Suit (Suvo Odelo) Empty Re: Dry Suit (Suvo Odelo)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu