RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporuka za suvo odelo

+2
_
chipi
6 posters

Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Preporuka za suvo odelo

Počalji od chipi Čet Jan 05, 2012 5:58 am

Cao svima

Planiram u sledecih par nedelja da pazarim suvo odelo.

Sa njim planiram da:
1. ronim u hladnim jezerima ponekad: Holandija, Austrija, Srbija
2. ronim u severnom moru: Holandija, Norveska, Island
3. mozda ako se ukaze prilka overim neki safari na severnom moru
4. mislim da na godisnjem nivou to je manji deo zarona, pricamo o manje od 20 zarona godisnje (voleo bih da je vise)

Ne planiram:
1. nikakvi tehnicki zaroni (sto ce reci, ne nosim 100 boca, 5 sati ispod, 150m dubine ... itd)
2. nikakav rad ispod vode
3. nikavi visesatni zaroni po pecinama
4. da zamenim mokro suvim ... bar za sada, videcemo ka dudjem u njega

Voleo bih:
1. da se relativno lako oblaci
2. da je odrzavanje jednostavno
3. da mogu fotografisem ispod vode normalno, znaci pokretljivost da je dobra
4. da se relativno jeftino (da se isplati popravka ako se desi nesto) popravlja sta god da se pokvari (citao sam na netu da je neko dao 700USD za promenu patenta na nekom posidon odelu !@#$%^&*())
5. da nije bas mnogo tesko i nezgrapno

Procao sam sa ljudima i kao rezultat toga naginjem ka naoprenu a ne laminatima. Sta mislite o tome?
E sad naopren sam sveo na Bare (XCD2 Tech Dry, XCD2 Pro Dry ili CD4 Pro Dry) i Scubapro (EVERDRY 4). Nikavi posebni razlozi, ljudi oko mene to imaju i ne zelim nikakvu egzotiku. Sta mislite o tome i koje biste preporucili?

Vidim neki kukakju po svetu, kupe jedno pa im se s...e za mesec dana, a drugima traje 5 godina i nema problema.

Neki kukaju kako te neoprenske manzetne nisu nesto, latex je valjda mnogo bolji , lakse se menja ... sta mislite o tome iz aspekta ovih odela koje sam spominjao?

Icicu na Boot u Disledorf pa cu moci vidim mozda sva odela i probacu i sve to ... ali rekoh da vidim neka iskustva iz prve ruke.

Pozdrav,
Marko

chipi

Broj poruka : 23
Lokacija : Amsterdam
Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od _ Pet Jan 06, 2012 11:41 pm

Iz onoga sto si napisao logican odgovor je da uzmes najjeftinije neoprensko suvo odelo (sa obicnim neoprenom a ne kompresovanim). Izbor je zaista ogroman pogotovo ako imas priliku da putujes po Nemackoj. Kod nas je najjeftinije u toj klasi Bare D6. Moj savet je da uzmes sa neoprenskom vratnom manzetnom posto je znatno toplije i udobnije. A i sama manzetna znatno duze traje. Za rucne manzetne uzmi latex posto nesto bolje dihtuju ali i vise stezu. Ovo je bitno iz razloga ako rukujes foto aparatom pod vodom pravis vise pokreta rukom i samim tim je bolje da manzetna bolje steze. E sad sto se tice odrzavanja i servisiranja tu razlike nema. Kad ti crkne ziper bilo na najjeftinijem ili na najskupljem cena zipera je slicna. Naravno pricamo o standardnom a ne hevi-duty ziperu.
Ali ako ces da ronis samo 20 zarona godisnje mnogo godina ce proci pre nego sto budes morao da menjas ziprer.


Pozdrav
Nemanja

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Kalle Ned Feb 26, 2012 9:19 am

santi

Kalle

Broj poruka : 3
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 16.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Edgar Pon Feb 27, 2012 5:07 am

Proslo je dosta vremena od kada nisam obhodio forum.Uhvatila me neka nostalgija pa sam ga pregledao. Evo da probam da ti pomognem.

Scubapro Fusion vel.od xxs do xs . Karakteristike pogledaj na sajtu.

Cena je 599 eur. minus porez od 20% ,sto izadje 479 e.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Edgar Pon Feb 27, 2012 5:20 am

Da . da sada sam proverio cene po netu i ovo je stvarno veoma ugodna cena.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Edgar Pon Feb 27, 2012 5:28 am

I Imas jos aqualung-ov blizzard za 514 eura ( i ovde mozes skinuti porez)
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od chipi Pon Feb 27, 2012 2:09 pm

Hvala svima na odgovorima.

Otvorio sam se u fullu i uzeo na kraju Whites Fusion Bullet. Motao se tamo po sajmu, gledao, pipko i ovo me odusevilo i uzeo. Prelomilo je to da sam stvarno hteo da bude streamlined i mogao sam da si priustim to. Link je http://whitesdiving.com/sport-diving/fusion-bullet-drysuit. Svideo mi se bio i Waterproof-ov D1 hybrid, ali sam prelomio sa Whites jer mi je nekako delovao mnogo laksi.

chipi

Broj poruka : 23
Lokacija : Amsterdam
Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Maras Pon Feb 27, 2012 8:15 pm

Izvinjavam se sto ulecem u temu al kad si pazario onda valjda ne smetam mnogo. Svi pominju kupovinu opreme "napolju". Gde i kako se najvise isplati kupovina. Putujem dosta a imam i prijatelje svuda po evropi. Koja je zemlja pa i radnje najisplativije za kupovinu? Ili mozda net sa isporukom na neku evropsku destinaciju?

Hvala unapred na odgovorima.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od chipi Pon Feb 27, 2012 9:26 pm

Po meni licno to je pitanje koje zavisi od toga sta se kupuje tacno.
Ima momenat kada i ne jurim najjftinije, vec jurim da ima dosta toga kako bi mogao dosta toga da probam, pa cak i istu stvar u vise velicina ... kad vec kupim volim da sam skroz zadovoljan, tako da za stvari koje se oblace a nisam mogao ranije da ih bas ja probam, volim da ne radim to preko neta vec u radnji.
Sa druge strane nekada je lepo kupiti nesto u lokalnoj radnji/dive centru jer znas da je support tu a nekako i podrzavas ljudi koje tu rade, tako da nekada i preplatim nesto malo ali imam neke druge benefite kao sto je garancija, servis i tako to.
Kod kupovanja uzivo, najvise volim da odem na taj sajam Boot u Duseldorfu, koji je obicno drugi deo Januara. Obicno ima i popusta raznih, a tu su i sve nove stvari za tu godinu plus ima dosta toga sto je i neka vrsta egzotike pa bukvalno moze svasta nesto da se nadje.
Kod kupovine online, volim Scubastore.com jer imaju dosta toga i imaju dosta raznih popusta koji su realni. Oni su iz Spanije pa ze EU to je bas easy. Cuo sam je je radnja odavde iz Holadnije koja se zove Lucas Dive Store dobra, ali nisam je probao. Vidim d aje sajt krcat, ali mislim da je malo pricy a fizicka radnja je u nekoj selendri pa nisam ni otisao tamo. Mislim da ko uzima iz USA obicno je to Leisure Pro, mada meni se iz EU to bas ne isplati jer je veca postarina i carina. Na kraju to je Simply Scuba, kao najbolja UK radnja, tako da je i to neka opcija, jer imaju neke specificne stvari koje enma po drugim radnjama (tu sam recimo uzeo neko neoprensko tanko odelo neke UK firme koje nije bilo nigde drugde da se uzme a znao sam koja velicina mi treba).
Mislim da ko se bavi tehnickim ronjenjem ima neke druge opcije, pa mozda neki drugi kolega moze da uputi na par resurasa.
Kad bi ti iz Srbije kupovao negde, najbolje je da se orgaznizujes za taj povracaj PDV-a, moze i online (ako je finalna adresa van EU, ali s eonda pazi carina) i ovako fizicki, ali ide na pasos i moras da pokazes stvari kada to claim-ujes na granicnom prelazu. To ti spusti cenu za oko ja mislim 12 posto. IMam veoma losa iskustav narucivanja online a zemlja destinacije Srbioja zbog carina i extra troskova oko obrade iste pa to ne preporucujem iako na ustrb usdede komplet PDV-a.
Da rezimiram: ako volim da opipam, ispipam, probam, uporedim ... kupujem u radnji. Ako znam tacno sta hoce onda on line. Iznenadio bi s ekoliko ima predrasuda i kada krenes da pipkas, kako se lako predmilsis ili nadjes bolji fit u necemu drugom.

chipi

Broj poruka : 23
Lokacija : Amsterdam
Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Điđi Uto Feb 28, 2012 3:10 am

Scubastore.com. Prošlo leto sam pazario BCD Seacsub Protech SWS. Platio karticom sa isporukom za Nemačku. Stiglo za 4 dana. Sačekao drugara da dođe u otadžbinu, i nema carine. A , što je najvažnije , BCD je bio na popustu od 48 procenata, ali samo ako se isporučuje za Nemačku. Na zvaničnoj stranici sajta toga nije bilo, ali kada sam tražio mesto isporuke,iznenadih se !!! Eto, mog iskustva

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Maras Sre Mar 21, 2012 2:18 am

Hvala chipi i Điđi na savetima i jos jedno izvinjenje sto sam upao na temu.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporuka za suvo odelo Empty Re: Preporuka za suvo odelo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu