RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

+2
Điđi
crazydiver
6 posters

Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od crazydiver Uto Sep 13, 2011 10:51 pm

Zanima me da li neko zna kako se određuje veličina cirkularne gume u odnosu na duzinu puške, mene zanima za 90cm? Takodje me zanima prečnik te gume jer sam čuo da što deblja ne znači i bolja,16mm,18mm ili 20mm ?

POZDRAV
crazydiver
crazydiver

Broj poruka : 10
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od Điđi Sre Sep 14, 2011 12:34 am

Ako sam se snašao sa ovim sokoćalom trebao bi da dobiješ uputstvo za cirkularnu gumu.

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Ovde ti je sve detaljno objasnjeno.

Počalji od djapez Sre Sep 14, 2011 2:51 am

djapez
djapez

Broj poruka : 7
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od crazydiver Uto Sep 20, 2011 11:08 pm

VELIKO HVALA
crazydiver
crazydiver

Broj poruka : 10
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od markokg1982 Sub Jun 21, 2014 9:55 pm

Da li je neko kombinovao velicinu guma na svojoj pusci?
Ja na mojoj salvimar voodoo rail open pro 95 imam dve gume od po 14mm.
Na streli imam 3 mesta za kacenje gume prilikom zatezanja. Prvi nivo na dve trecine od gume, i jos dva "nivoa" za koje treba imati snage. Ukupno 3 kopcice.
Jednu gumu natezem na drugu "kopcu" tako sto prvo nju nategnem na prvi nivo, pa onda i na drugu. Ovu gumu od 14mm taman imam snage da je nategnem na tu drugu kopcu, a drugu gumu od 14mm kacim na prvu tezinu tj kopcu (bez ikakvih poteskoca) i tu ostaje.
Razmisljao sam da mi ostane jedna guma od 14mm tj ova koju jedva natezem daleko na drugu kopcu, a da jednu gumu zamenim sa bar 16mm.
Tako bih dobio jacu izlaznu moc strele, a glupo je da to ne uradim kada vec imam mogucnosti da stavim bilo koju gumu, a imam i snage da nategnem 16mm na prvi nivo.

Pitanje: da li bi mogao da se nekako poremeti uskladjenost, ili je ovo skroz normalno da se uradi?
Ako ovu prvu gumu od 14mm razvucem mnoogo vise na drugi nivo, onda je i logicno da se stavi druga guma od 16mm koja ce se manje rastezati, a opet imati vecu moc. Ili skratiti ovu moju jednu gumu od 14mm obzirom da se ne razvlaci do kraja..

Malo sam udavio, ali se nadam da je jasno Smile
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od milutinm Ned Jun 22, 2014 2:22 am

Ja na mojoj marlin 105 imam takvu kombinaciju, jedna guma od 14, druga 16mm. I meni licno ova kombinacija odgovara. A kada sam spomenuo ovo nekim poznaznatim podvodnim ribolovcima rekli su mi da se to ne radi da se uvek koriste gume iste debljine. Probao sam kombinaciju sa dve od 14mm razlicitih duzina kao sto preporuciju, al moje licno misljenje je da sa razlicitim gumama imam vecu brzinu. Ako imas mogucnosti eksperimentisi, i vidi sata ti je bolje. Pozdrav
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od pecaros021 Ned Jun 22, 2014 3:00 am

milutinm ::Ja na mojoj marlin 105 imam takvu kombinaciju, jedna guma od 14, druga 16mm. I meni licno ova kombinacija odgovara. A kada sam spomenuo ovo nekim poznaznatim podvodnim ribolovcima rekli su mi da se to ne radi da se uvek koriste gume iste debljine. Probao sam kombinaciju sa dve od 14mm razlicitih duzina kao sto preporuciju, al moje licno misljenje je da sa razlicitim gumama imam vecu brzinu. Ako imas mogucnosti eksperimentisi, i vidi sata ti je bolje. Pozdrav
da a šta je sa trzajem u momentu ispaljivanja ja sam lično na mog omer cayman hf 95 skinuo 1x18 i stavio 2x14 na koeficient 3,4 u avgustu idem da je isprobam pa valjda bi trebalo da fercera
pecaros021
pecaros021

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od markokg1982 Ned Jun 22, 2014 5:11 am

Milutine, hvala na odgovoru.

Pecaros, ja sada sa 2x14 ne osecam nikakav veci trzaj. Imam amortizer, i verujem da znaci, jer i kada izvucem jos kanapa i ispalim, strela sve odvuce i sigurno bi bez njega trzaj posle samog pucnja bio malo veci.
Znaci, smatras da bi 16 ili 18 pravilo veci trzaj pri samom pucnju, sto smanjuje sansu za uspesan pogodak?
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od pecaros021 Pon Jun 23, 2014 3:21 am

trzaj se dešava u samom momentu okidanja on zavisi od debljine lastiša,balansiranosti puške, a dužina najlona tek kasnije posle okidanja dolazi do izdažaja ...zavisi kako složiš najlon koliko ga imaš, a kada pogodiš ribu i dođe do bežanja ulova u stranu onda preuzima mulinel posao. dali imaš mulinel na pušci?
pecaros021
pecaros021

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od markokg1982 Pon Jun 23, 2014 3:33 am

Da, imam. Kao sto napisah, kada izvucem iz mulinela jos kanapa, posle pucnja puska sve izvuce.
Kanap izvlacim tako da lebdi oslobodjen, da kada izleti kanap, i kada povuce to sto je namotano, da povuce i jos ovo sto sam rukom izvukao iz mulinela da lebdi.

Bas sam smisljao kao da namotam kanap da posle pucnja dobijem jos nekih 1,5m. Mislim da sam smislio.

Kanap je vezan za strelu,
1. pa ide do vrha puske i
2. na onoj levoj zabici prolazi ispod nje pa preko tela strele,
3. zatim upada u zljeb vrha puske sa desne strane
4. i ide dole ka zakacki mehanizma sa desne strane (koji popusta prilikom pucnja, kao na svakoj pusci)
5. pa onda struna ide napred gde se vezuje za amortizer
6. Amortizer je sa druge strane vezan za kanap koji prolazi kroz malu omcu sa dodnje strane puske i ide u mulinel. To je sada tako.
E sada, planiram da posle koraka broj 4 obavijem kanap oko ove omce pa jos jednom preko zakacke mehanizma (broj 4) pa tek onda na amortizer. Nema razloga da ne uspe i u praksi.
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od pecaros021 Pon Jun 23, 2014 5:14 am

trebalo bi da uspe
pecaros021
pecaros021

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU Empty Re: CIRKULARNA GUMA ZA PODVODNU PUŠKU

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu