RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZLI JEZICI...

+3
Scubasaurus
SRDJAN
Silent
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Sre Mar 07, 2012 9:12 pm

Scubasaurus ::Pa jel ne shvatate jos uvek koliki je taj Miha vacaros,kakvi ste vi instruktori kad ne znate da je padijeva msdt specijalnost samo administrativna kategorija za koju ne treba kurs,a on vam kao prodaje aprilske msdt programe i zove vas da dodjete u Sloveniju,pa za to vam ne treba niko da vas vacari za pare,taj kurs dobijate sami kada ispunite odredjene uslove i posaljete u padi zahtev.Malo se raspitajte sta Slovenci i Hrvati misle o njemu,niko ne moze da ga smisli jer je takav covek da nema obraza gazi preko mrtvih i nikoga ne postuje,samo jos kod nas moze da glumi neku facu i da prodaje maglu.


Sto se MSDT specijalnosti tice, to je tacno, moze se uraditi samostalno bez ikakvog kursa, postoji procedura i kada se ispostuje dobija se zvanje MSDT Instruktora
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Sre Mar 07, 2012 9:15 pm

stojkuki ::UH. Pa ne bih baš bio siguran u tako nešto.
Što se tiče IP adresa i utvrđivanja izvora čisto sumnjam da je neko ko je to uradio mentalno sposoban da vodi računa o tome odakle je slao mail, odnosno da zna za mogućnost ulaženja u trag čak i mailovima otvorenim po principu alias-a. Ima ovde na forumu ITa koji o tome dovoljno znaju.
Ukoliko je tekst poruke autentičan, a i to se može vrlo lako proveriti (ne zavaravajmo se da se kompletan promet preko neta ne motri i evidentira), onda postoji osnovana sumnja da je izvršeno krivično delo pretnje ugrozavanja zivota. Za to u Krivicnom zakonu postoji precizna odredba o zaprećenoj kazni. Prema tome sve se ponovo svodi na jednu jednostavnu stvar, kome je interes i da oi postoji da se ovo istera na čistac. Lično mislim da ne postoji, pa će kao i mnoge krupnije stvari i ovo pojesti mačka.


Ovde nema direktne pretnje ugrozavanja zivota, niti je ova stvar u delokrugu rada nasih organa (policije i tuzilastva) Ovde je koliko vidim ugrozen jedan drugi deo tela, a ne glava Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od . Čet Mar 08, 2012 1:21 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Čet Mar 08, 2012 3:02 am

Tesko bogami, igranje je daleko od pretnje, niko mu nije napisao ni da ce mu je razbiti, ni slomiti, ni odseci, ni nista slicno, to sto se neko igra glavom umesto da razmislja nista ne znaci, a i glavobolja je sirok pojam, napravis neku glupost u zivotu pa te posle boli glava, jebiga, nas jezik je veoma bogat raznoraznim opisnim pridevima, sad ako neko to shvati na pogresan nacin, to je njegov licni dozivljaj. To je isto kao kad nekom kazes da ces mu j..... mater, sta to znaci? Moze eventualno da te tuzi za verbalni delikt ako mu se posreci. Krivicno delo o kome pricamo je jasno definisano i tu nema dileme, ko ne veruje neka kupi zakon pa neka procita, sve ovo je jedna obicna ispolitizovana budalastina, a ne nikakva pretnja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Čet Mar 08, 2012 3:08 am

I jos nesto, kada krsis zakon, u neku ruku se i igras glavom, rizikujes da imas raznorazne probleme koji proisticu iz kaznene politike istog tog zakona o kome pricamo, zar to nije ozbiljna glavobolja, platis kaznu, dobijes raznorazne zabrane, za teze oblike cak i zatvor mozes da fasujes, mislim da je to i te kako igranje sopstvenom glavom.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od Silent Čet Mar 08, 2012 3:16 am

Ma da li to potpada pod krivicno delo ili ne je prica o kojoj pravnici mogu da glabaju do mile volje, 'bes formu, bitna je sustina.

A sustina je da je jedan takav cin sraman i nije mu mesto u ronjenju, ma od koga potekao i ma ka kome bio upucen.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od Scubasaurus Čet Mar 08, 2012 3:30 am

Ne znam sto se toliko brinete za slovenca,pa kako je radio tako je dobio,sto se niko nije brinuo dok je ovde krsio zakone,radio bez dozvole,nije placao poreze i bolelo ga uvo,ko je on da bane ovde ko padobranac i radi sta mu se hoce,ceo zivot nas drugi j...... i onda nam posle djavo kriv,ne treba ni da dolazi nikada vise,koji ce nam djavo.

Scubasaurus

Broj poruka : 26
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od Silent Čet Mar 08, 2012 3:36 am

Ma ne radi se konkretno o Mihi, Peri, Lazi, vec o takvom ponasanju.

Uostalom da ista od toga o krsenju propisa i sl. ima uporiste u realnom zivotu, bar dve stvari bi sigurno bile drugacije:

1. Ljudi koji su placali za te kurseve pa bili prevareni ili ozlojedjeni bilo cime bi bili prvi koji bi digli frku i
2. Oni koji to tvrde ne bi se uopste osecali ugrozenima i ako bi bas bili dusebriznici, mogli bi da to kazu nekim argumentima, a ne takvim postupcima...

Opet ako je email potekao od takvih, ako je u pitanju drugi scenario kao sto pretpostavlja Srdjan, to je onda sasvim "drugi par rukava", ali svejedno to izuzetno GLASNO govori sta je na sceni u Srpskom ronjenju. Pljuvacina najgore vrste. Umesto da ronimo, ajde da se pljujemo...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Čet Mar 08, 2012 3:49 am

Slazem se sa tobom, ali je i cinjenica da su sa zakonskog gledista svi dosadasnji kursevi bili u neku ruku neregularni, za kursiste je to manje bitno, oni plate odredjen iznos, znaju sta za to dobijaju (kurs, materijale, ispit....) i to je to, ali ostalo je sve mimo zakona, i da je drzava zajebana za porez, zajebana je, koliko god nama lepo bilo da platimo tih 18% manje (svi mi volimo da se provucemo jeftinije) ne mozemo reci da to nije istina i da je sve regularno. A sto se Saveza tice, svi ga pljujemo, a podrzavamo ovakve stvari, pa kako onda ocekivati napredak, jednom mora da se podvuce crta i da se krene legalnim tokovima. Novi statut Saveza jasno definise neke stvari, a svi ostali akti i pravilnici ce biti takvi da ce se zastupati interesi svih ronilaca, ali prvenstveno postovati zakonska regulativa.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od Silent Čet Mar 08, 2012 3:55 am

Tooooo!!! cheers cheers cheers
...samo daj boze da moji unuci docekaju da taj famozni savet uradi bilo sta produktivno za ronjenje... Ja prvi cu volonterski da se ukljucim u koju god promotivnu aktivnost RONjENjA, a ne da hvatam niski start za lansiranje u neciju guzicu da bi bio blizi izvoru moci...

A neki ljudi na nasim prostorima koji su najahali na neke kakve takve pozicije, ne rade nista od onoga za sta su deklarativno nadlezni, ali ne daj boze da neko drugi radi nesto a da nije njih pitao za to... I onda kada ih normalno realna situacija na terenu pregazi, pocnu da trljaju ustinute udove pa pljuste psovke....

Cast izuzetcima, ali SISTEM je umro, a neki mu i dalje slave rodjendan... Kao sto bi sutra neko slavio Titov rodjendan... OK, njegovo pravo, ali ko mu daje za pravo da psuje i preti onome ko samo tiho prodje pored svecane povorke svojim poslom i slavi 1, Maj drugim povodom... a ne ukaze Titu (duzno) postovanje i uredno prilozi za proslavu...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Čet Mar 08, 2012 4:10 am

Ali ces se sloziti da je Tito bio Tito, i da mu nema ravnog Very Happy Very Happy
I svi mi bi veoma voleli kada bi mogao da nam se vrati.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od Silent Čet Mar 08, 2012 8:03 pm

Dobro, de, ne budi bukvalista... Very Happy
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od . Čet Mar 08, 2012 11:00 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:44 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od Silent Čet Mar 08, 2012 11:04 pm

A Evo i da ja potkrepim koliko je to na dalekom stapu...

http://blog.b92.net/text/19841/Pravo-i-Pravda%3A-o-sudbini-Srbijanskog-Anonymousa/

JBG, ljudi SISTEM je mrtav. Slava mu...

NAJJACI DEO iz gore navedenog komentara je to da je ZVANICNI SAJT REPUBLICKOG JAVNOG TUZILASTVA host-ovan u NEMACKOJ... E jadna nam majka...
Najmanji problem ove drzave je sto je "jedan Slovenac ovde drzao neke kurseve..."...ako uporedimo ova dva, sve sam rekao...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Pet Mar 09, 2012 12:32 am

To je upravo ono sto ti pricam, da je tebi neko uputio preteci mail, ti bi otisao u lokalnu policijsku stanicu, podneo prijavu protiv NN lica i onda bi to krenulo da se odmotava, ukoliko bi nasli nekoga na ovim prostorima onda bi imalo osnova da ga gone, a ako ti je neko poslao iz druge drzave onda bi mogli samo da ga mrze. Nije to mrtav sistem nego pojam nadleznosti, a ukoliko se ne radi o organizovanom kriminalu i o krajnje ozbiljnim stvarima, nema mesta prici, kada je stvar ozbiljna onda ide preko Interpola i tu odlicno saradjuju, ali je iluzorno ocekivati da se Interpol i ozbiljne policijske sluzbe bave sa nekim pojedincem poput mene, tebe ili nekog tamo Mihe. Sve sto moze je da prijavi Slovenackoj policiji i ako su oni raspolozeni da se mlate sa time, mogu da ustanove da je doslo sa nekog tamo servera, u nekoj drzavi, a kao sto si i pomenuo ranije, odes u bilo koji kafic ili igraonicu i tu je kraj bilo kakvoj istrazi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Pet Mar 09, 2012 12:35 am

Nego da batalimo ove gluposti, uskoro se sprema Skupstina SOPAS-a i ocekuju se novosti u obuci, bolje da se pozabavimo time nego ovim budalastinama.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od mikal Sub Mar 10, 2012 2:18 am

Ajd i ja da dodam nesto.
Sto se Tanje tice, upoznao sam je u toku IDC-a aprila u Bgd. I izlazila mi je u susret za sve sitnice koje su mi bile neophodne. Hvala joj. Da li i kako organizuje kurseve, to je njena licna stvar i stvar federacije odnosno onog ko joj je dao pravo da drzi kurseve. Ako nesto ne radi kako treba obice joj se o glavu, pre ili kasnije.
Takodje pozitivno misljenje imam i o Miroslavu, mada koliko sam ukapirao on se polako povlaci iz IDC-a.
A Mihi hvala sto je uopste dosao u Bgd i odrzao tih par kurseva. Kvaliitet tog kursa je u rangu ostalih kurseva u svetu, odnosno za par svetlosnih godina ispred srpskog SOPAS. Potvrda tome je i to da par nas vec radimo van kao instruktori.
Takodje tvrdim da nikakva utaja PDV-a nije postojala. Svako ko prica o krsenju zakona, kursu na crno i ne placanju poreza, lupa gluposti. Pre ce biti da rada na crno,kriminalnih radnji i utaje poreza ima kod SOPAS-ovaca.
Mihi sve najbolje i puno srece na lepim svetskim morima, a scubasaurusi neka nastave da rone po blatu gde se uspesno valjaju sve ove godine.

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Sub Mar 10, 2012 3:24 am

Nisi u pravu, ajmo redom, prvo neregularnosti.
Tanji nikada niko u zivotu nije dao nikakvo odobrenje niti dozvolu da se bavi bilo kojim vidom obuke niti organizacije bilo kakvog kursa, znaci sve je cista samovolja i samim tim je neregularna 1000 posto.
Zakon o Sportu je itekako prekrsen, u njemu jasno pise ko moze drzati kurseve i pod kojim uslovima, cak postoji poseban deo koji se odnosi na strane drzavljane, samim tim neispunjavanje tih stvari kao i nepostojanje nacionalne licence i saglasnosti Saveza dovodi do toga da kurs bude na crno.
Sto se utaje PDV-a tice, niko od nas nikada nije dobio racun, niti je bilo ko od organizatora ijednog kursa do sada platio PDV, kako se to naziva nego utaja.
Sto se Miroslava tice, on nema vise nikakve veze sa time, on je centar i prodavnicu prodao Tanji i izasao kompletno iz cele price, sto je po meni velika steta jer da je ostao poznavajuci ga, sigurno je da bi celu pricu uveo u legalne tokove na zadovoljstvo svih nas.
Sto se Mihe tice tu se apsolutno slazem sa tobom, i ja sam mu veoma zahvalan, kvalitet je neosporan, i bilo ko normalan ne moze imati nikakvih zamerki na njegov rad sto se tice znanja i kvaliteta, ali kao sto rekoh, potrcao je pred rudu slusajuci savete drugih, umesto da je legalizovao svoj rad, sada je napravio sebi magarecu uslugu. To ti je isto kao kada bi dao vozacu formule jedan da vozi bez dozvole, jebe se policajcu koji ga zaustavi na slaviji to sta i kako on vozi, on trazi vozacku, i ako je nemas sve ti je dzabe, pljusne prijavu pa ti objasnjavaj sudiji.
Sto se SOPAS-a tice, tu nema sanse da bilo ko utaji porez na bilo koji kurs jer sva placanja idu na racun i sve se prijavljuje, niko nista ne placa kesom niti na crno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od mikal Sub Mar 10, 2012 6:20 am

Bez zelje da se raspravljam i ubedjujem sa Srdjanom, da probam da argumentujem ono sto sam rekao.
Prvo, ronjenje nije sport po PADI-ju, dok je po CMAS-u sport, cak su i u olimpijskom komitetu. Iz toga proizilazi da sve obuke po PADI-ju ne potpadaju pod Zakon o sportu. To znaci da se, malo banalizujem, PADI-jev kurs tretira isto kao i kurs krojenja i sivenja u Bozidar Adzije.
Po zakonu o fisk.kasama, delatnosti iz oblasti obrazovanja (u koje spadaju i razni kursevi, prekvalifikacije, skole jezika, baleta...), te delatnosti su oslobodjene evidencije preko fiskalne kase.
Dalje PDV, mali poreski obveznici (svi koji imaju promet do 4mil.din) su oslobodjeni svakog placanja PDV-a. Materijal koji je uvezen za potrebe kursa je legalno usao u zemlju uz placanje svih dazbina.
A sad malo o SOPAS-u. Odmah da se ogradim, nikada nisam bio clan ni jednog kluba u okviru SOPAS-a, ali koliko je meni poznato, svake godine supruga jednog od funkcionera SOPAS-a vodi clanove svog kluba u Grcku na stazna ronjena. Oni te urone placaju po normalnim cenama plus najam opreme za one koji nemaju svoju.
Znaci obavljanje privredne delatnosti u stranoj zemlji bez dozvole. Koliko je meni poznato taj klub od opreme ne poseduje kompresor, camac, itd. Kako je moguce organizovati ronjenje bez svega toga? Brat njenog supruga je predsednik ronilackog kluba iz malog mesta, a takodje i direktor u velikoj firmi. Ta firma je kupila celokupnu opremu za mali palanacki klub. Onda mali palanacki klub posalje svoju opremu za Grcku pocetkom leta, a onda krajem leta odu na petnaestak dana, da bi opravdali privremeni izvoz opreme. U medjuvremenu supruga funkcionera SOPAS-a i njen suprug nemilice eksploatisu tu opremu. Da li ovde ima krsenja Zakona? O organizovanju kurseva u inostranstvu, naplacivanju urona strancima, krivolovu necu ni da pricam.
Ja se ovim iskljucujem iz dalje diskusije na temu IDC-a. Stvarno mi je zao sto jos ljudi sa nasih prostora nisu u mogucnosti da zavrse obuku i postanu Instruktori po jednom normalnom sistemu.
Nego Srdjane da te priupitam nesto, da li smem da CW1-5 saberem u dva ili tri ulaska u bazen ili moram da idem 5 puta? Razduvao se neki vetar, nije za CW u moru, a u bazenu ladno, ja poneo samo 3mil. Smile

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od SRDJAN Sub Mar 10, 2012 8:49 am

Sto se ronjenja tice, zakon ga definise kao podvodnu aktivnost i tu je stvar jasna, nadlezan je iskljucivo SOPAS, pogotovo ako pricamo o obuci. To kako ga PADI definise je njihova stvar, u standardima jasno i nedvosmisleno pise da se pre svega moraju ispuniti lokalni standardi i zakoni drzave gde radis, tu nema dileme.
Sto se poreza tice, nisam knjigovodja da bih ulazio u detalje, ali za svaku delatnost i uslugu koja se naplati obaveza je da se izda racun i plati neki porez, sad u kom vidu to je drugi par rukava, ali mora se platiti. Ne mozes da uradis kurs i da izdas racun za kiflu ili burek, mora jasno da pise da je kurs i koliko kosta. Ne postoji drzava na ovom svetu gde mozes da odes, radis, uzmes pare i hvala lepo dovidjenja, pa nije niko lud, svuda moras da platis neke dazbine.
Sto se SOPAS-a tice, on nije odgovoran za ono sto njegovi clanovi rade u slobodno vreme, pa ni PADI ne moze biti kriv za Tanjine budalastine. SOPAS je nadlezan ukoliko neko od njih prekrsi deo koji se odnosi na obuku i bio bi kriv samo ukoliko to ne bi sankcionisao, a ko ce gde koga da vodi i da li ce da uzme pare ili plati porez to nije u njegovom domenu. Ako vec pricas o nekim ljudima onda ih imenuj, glupo je pricati o "tamo nekima koji rade nesto" znam da si mislio na Valerija, Zoricu, ronilacki klub iz Pirota i Tigar, cemu tajanstvenost, pa nismo u doba inforbiroa, ja sam za transparentnost u svemu. To sto oni rade jeste krsenje zakona, ali svako ima pravo da radi kako misli da treba, u skladu sa time i odgovara svojim dupetom. Javna je tajna da u malim sredinama kao sto je Pirot zajedno u kafani sede Predsednik opstine, lokalni nacelnici policije i drzavnih organa, direktori vecih firmi i ostale mudonje i da se tu stvar zavrsava po principu "ja tebi - ti meni", sve do momenta dok ne preteraju pa ih neko ne pohapsi i pokaznjava, ali kao sto rekoh, svako sam sebi kroji sudbinu.
Sto se Grcke tice, i tu si u pravu, Grci imaju liberalan zakon i nasi to koriste za lov u mutnom, a suvise smo sitna riba da bi se Grci zamajavali i gubili vreme sa nama, ali kada bi ih provalili zna se sta bi usledilo, astronomske kazne, oduzimanje sve opreme, i proterivanje na par godina.
Pa i Peca je dok je drzao kamp u Zanjicama morao da ima sve papire i da placa lokalne dazbine Crnogorcima, nista nije moglo na foru, jebali su ga najstrasnije.
Koliko znam iz glave, za CW ne smes mesati redosled niti kombinovati module osim onih fleksibilnih vezbi, i pre svakog ulaska u vodu moras da zavrsis teoriju i da ti kursista popuni pitanja iz tog poglavlja. Imas sve lepo opisano u standardima pa pogledaj.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZLI JEZICI... - Page 2 Empty Re: ZLI JEZICI...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu