RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

+3
SRDJAN
Maras
Petko
7 posters

Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Petko Čet Mar 14, 2013 8:07 pm

Evo iskopiranog odgovora od Scubastora, trazio sam ako mogu da odobre direktno placanje.

Dear Petko,

Thank you for contacting us. Unfortunately, if an order has to be shipped
to Serbia, that country has to be selected when you place the order. If
you place an order for example with Italy selected as a country in order
to get credit card payments as an option, we can not change the country on
this order afterwards, due to administrative limitations. Payments by
Mastercard can be accepted for Serbia, as you will see on the page where
you can select the option you need. If you dont have a Mastercard, it is
possible, though, to place the order for another country if you know
anybody to receive it, as we have done before.

Kind regards,

Thomas
Tradeinn Customer Service

_________________________ORIGINAL MESSAGE__________________________

Hello, Divers in Serbia have a problem with ordering items from your
store, because you allowed only payment over Paypal, which is not possible
from Serbia. Serbian divers found a way to deal with it, by selecting
another country and having an option for pay with credit card and sending
to there friends all over the world. Is it possible that you allow
direct credit card payment and shipping directly to Serbia. Thank you,
I hope you take this in consideration. Petko Zaric
Petko
Petko

Broj poruka : 14
Datum upisa : 06.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Maras Čet Mar 14, 2013 8:52 pm

"Payments by
Mastercard can be accepted for Serbia, as you will see on the page where
you can select the option you need."

Ovo mi nije jasno. Ili se lose izrazio ili laze. Ili sam ja pglu. Ako izaberes Srbiju onda je metod placanja jedino PayPal.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od SRDJAN Čet Mar 14, 2013 9:53 pm

Kako god bilo ne isplati se jer kad odaberes Srbiju sleduje drzavni harac, zato je mnogo bolja opcija paypal jer onda biras gde god hoces da ti stigne
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Maras Čet Mar 14, 2013 10:00 pm

Slazem se! I postarina je kao da ti peske donose.

Ali kad odaberes neku drugu zemlju onda mozes sa nasom Mastercard da platis bez problema. To je super povoljna opcija ali moras da imas nekog ko ce ti poslati / doneti.

Ma totalna zbrka, kad zivimo u supku od zemlje!

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od smexy Čet Mar 14, 2013 11:17 pm

Petko ::Evo iskopiranog odgovora od Scubastora, trazio sam ako mogu da odobre direktno placanje.

Dear Petko,

Thank you for contacting us. Unfortunately, if an order has to be shipped
to Serbia, that country has to be selected when you place the order. If
you place an order for example with Italy selected as a country in order
to get credit card payments as an option, we can not change the country on
this order afterwards, due to administrative limitations. Payments by
Mastercard can be accepted for Serbia, as you will see on the page where
you can select the option you need. If you dont have a Mastercard, it is
possible, though, to place the order for another country if you know
anybody to receive it, as we have done before.

Kind regards,

Thomas
Tradeinn Customer Service

_________________________ORIGINAL MESSAGE__________________________

Hello, Divers in Serbia have a problem with ordering items from your
store, because you allowed only payment over Paypal, which is not possible
from Serbia. Serbian divers found a way to deal with it, by selecting
another country and having an option for pay with credit card and sending
to there friends all over the world. Is it possible that you allow
direct credit card payment and shipping directly to Serbia. Thank you,
I hope you take this in consideration. Petko Zaric

Odlicno. Ovo ti je najbolje sto je moglo da se dogodi... eh da su mene odbili ustedeo bi 100 i kusur eura raznih poreza, ugradnji i slicno... koje uzima ova drzava na robu vrednu tipa 60-70 eura...
Ukoliko zelis opremu najpovoljniju za nase uslove lepo kontaktiraj "posejdona" (jednostavno moram reklamirati coveka kod kojega sam obnovio opremu ove godine)... i cene su razumne za razliku od Beogradskih prodavnica (ko da kupujem odelo za svemir a ne apnea odelo od 5mm.... u prevodu dranje)...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od posejdon Pet Mar 15, 2013 2:23 am

Hvala svima na poverenju.
Koga interesuje kompletan cenovnik neka mi posalje svoj mejl.
Pozdrav drugari
Ernest Posejdon Becej 0638004583
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Maras Pet Mar 15, 2013 2:50 am

Aj kad smo vec kod toga moze meni jedan. Mail saljem na PM.

U planu mi je kupovina odela pa cu otvoriti topic ovih dana za pomoc i savete.

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Silent Čet Mar 21, 2013 4:40 am

Cek, cek, da ne bude zabune, na scubatore.com MOZES da platis direktno mastrercard-om iz Srbije. E sad, druga je prica da li ti se isplati da ti se isporuci u Srbiju.

Ali mozes slobodno da izaberes zemlju npr. Nemacka, Austrija, Grcka, platis Srpskim MasterCard-om, i da ti se isporuci na adresu u toj zemlji,

Ako te buni razlika u ceni, oni su maksimalno korektni u vezi sa time, tj. ako narucujes na Svajcarsku ili neku zemlju van EU (kao npr. Srbiju) onda su prikazane cene umanjene (i stvarno placas umanjeno) za njihov domicilni (EU) PDV.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od smexy Čet Mar 21, 2013 6:03 am

Silent ::Cek, cek, da ne bude zabune, na scubatore.com MOZES da platis direktno mastrercard-om iz Srbije. E sad, druga je prica da li ti se isplati da ti se isporuci u Srbiju.

Ali mozes slobodno da izaberes zemlju npr. Nemacka, Austrija, Grcka, platis Srpskim MasterCard-om, i da ti se isporuci na adresu u toj zemlji,

Ako te buni razlika u ceni, oni su maksimalno korektni u vezi sa time, tj. ako narucujes na Svajcarsku ili neku zemlju van EU (kao npr. Srbiju) onda su prikazane cene umanjene (i stvarno placas umanjeno) za njihov domicilni (EU) PDV.

Ali kao opciju za slanje vecina njih ima samo DHL,TNT ili neki tako UPS servis koji shrafi tj imaju ustaljenu praksu da u zemljama van EU odma nose robu na carinu bez obzira na zakone i procedure te drzave (i onda u slucaju Srbije, carinik po automatizmu ti naplati carinu, ****** se njemu sto u zakonu stoji da roba tipa do 70 ili 100 eura nisam 100% siguran, je oslobodjena carine). A recimo ako se kupuje sa amazona, i salju ti royal mail-om (moj slucaj iz UK,) ili HongKong post, Singaporepost (to su poste ako se salje iz Azije-Kine). I takva roba ako se deklarise lupam kao "gift" ili stave neku totalno smesnu cenu 10-15$ po automatizmu stize do tvog praga bez ikakvih carinskih pregleda, tovarnih listova, carinjenja, cak je oslobodjena i PDV-a (bar ja nikad nista nisam platio kad je stizalo obicnom postom). E sad druga strana medalje je sto u scubastore-u, subproof-u ili nekoj trecoj online prodavnici ljudi nece jednostavno da se zajebavaju sa regularnom postom kad za 20-100 eura salju DHL-om u zavisnosti od dimenzija i velicine paketa.

Dok ova banana drzava ne prihvati uslove (promeni zakon o internet bankarstvu, tj banke garantuju za kartice koje izdaju, da ljudi nece varati sa istim i slicno... do tad smo u ozbiljnoj online izolaciji), a realno PayPal u Srbiju nece doci jer se zna koliki bi tek onda bio deficit u Srbiji... i to vec i vrabci na grani znaju...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Silent Čet Mar 21, 2013 10:40 pm

Joj, dostavne sluzbe u Srbiji jesu jadni pirati... tu nema sta da se doda.

Ali sto se tice narucivanja pojedinih komada opreme da stigne "kod rodjaka" negde preko, a da se plati direktno nekom platnom karticom iz Srbije, sto je bitno iz razloga sto ne placamo kursne razlike, i nikakvu proviziju, to funkcionise.
Ne samo za Scubastore, nego i generalno za online shop-ove u svetu.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od mr joy Ned Mar 24, 2013 6:41 am

Ako nekom treba adresa. moze da salje na moju adresu u austriji. Ja mogu da mu dobacim opremu do Segedina i tamo moze bilo ko da je preuzme.
Ako nekom to pomaze, stojim na raspolaganje.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Maras Ned Mar 24, 2013 8:45 am

mr joy ::Ako nekom treba adresa. moze da salje na moju adresu u austriji. Ja mogu da mu dobacim opremu do Segedina i tamo moze bilo ko da je preuzme.
Ako nekom to pomaze, stojim na raspolaganje.

Dubok pozdrav mr joy

Veoma lepo od tebe!!! Svaka cast!

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od smexy Ned Mar 24, 2013 10:32 am

mr joy ::Ako nekom treba adresa. moze da salje na moju adresu u austriji. Ja mogu da mu dobacim opremu do Segedina i tamo moze bilo ko da je preuzme.
Ako nekom to pomaze, stojim na raspolaganje.

Dubok pozdrav mr joy

Velikodusno nema sta. Smile
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od smexy Sre Apr 10, 2013 11:18 am

http://pcpress.rs/paypal-u-srbiji-sada/

Demantovali me... e sad o ogranicenjima nisam citao a i mrzi me u sitne sate...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju) Empty Re: Scubastore.com i (placanje direktno karticom + slanje u Srbiju)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu