RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

+6
bluevet
zensea
SRDJAN
Silent
.
ratko
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od ratko Čet Mar 26, 2009 2:02 am

Posto se blizi sezona godisnjih odmora bilo bi dobro da forumasi koji su ronili na raznim mestima daju svoje preporuke odnosno cene i kontakte sa diving centrima cije su usluge koristili u Grckoj, Turskoj, Italiji, Malti, Crnoj Gori... Npr. ja bih konkretno letovao u Grckoj ili Turskoj, ali bih odmor uskladio tako da napravim bar nakoliko zarona. Gde je dobro roniti, kakve su lokacije, ima li neki diving centar na Krfu, Tasosu...
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovakvu temu, ali ako ima bolje rešenje neka je administrator pomeri.

ratko

Broj poruka : 18
Godina : 46
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od . Čet Mar 26, 2009 9:28 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Silent Sub Mar 28, 2009 1:15 am

Grcka ti je najbolji odnos daljina/kvalitet. I cene im nisu preostre, i podlozne su cenkanju. Ali evo ovako. Na Krfu su najostrije cene (kao i inace na ostrvima), pa Tasos (koliko znam ima samo jedan Ronilacki centar na jugu ostrva), mozes kontaktirati Janu Krstic na jfdivers@gmail.com ciji suprug je vlasnik tog centra. Tu su onako srednje cene (60-80 evra paket aranzman 2 zarona na otvorenom moru sa opremom) zavisno od ukupnog broja zarona i sezone (Jul i Avgust su najskuplji, itd).
E sad imas relativno blizo (80-ak kilometara juzno od Soluna) na srednjem prstenu Halkidikija, novootvoreni ronilacki centar Poseidon Diving Academy, koji je vise baziran na kvalitetnim kursevima, ali zarone organizuju oko ostrva Kelifos, pa su tereni dosta raznoliki i interesantni, a i oprema im je glanc nova (deo ekipe iz najjaceg ronilackog centra u tom regionu Nireas se odvojio i otvorio svoj centar u okviru Athena Pallas kompleksa sad u Martu). Imas vise informacija na http://www.poseidondivingacademy.com/srp/index.html, a cenovnik na http://www.poseidondivingacademy.com/pricelist.html (srpska verzija sajta im jos nije sasvim zavrsena). Stim sto racunaj da na on-line zakazivanje daju 10% popusta, a ako se odlucis za ovaj centar, javi se na PM, pa cu ja verovatno moci da ti izboksujem i jos bolju cenu. Inace cene smestaja u Grckoj su jako povoljne (ne bacajte pare na agencije vec ugovarajte sami). Npr. ja tamo za sebe i svoju porodicu iznajmljujem 4-krevetni apartman de-lux (ali stvarno de-lux) na halkidikiju za 30 evra noc (ukupno ne po osobi).
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od SRDJAN Sub Mar 28, 2009 9:27 am

Grcka je preskupa za ono sto nudi, sto se ronilackog dela tice, lokacije su nikakve, a cene junacke.Od svega navedenog Italija je najbolja
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od . Sub Mar 28, 2009 1:58 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od ratko Ned Mar 29, 2009 4:12 am

Hvala Silent, ako resim da idem tamo svakako da cu ti se javiti. Moja ideja nije bila samo da se ja informisem o uslovima ronjenja vec da dobijemo lep "listing" diving centara, njihove blizine/udaljenosti od raznih letovališta. Sa tom bazom podataka bi onda mogli da se konsultuju svi forumaši posebno pred godišnje odmore. Zato, ako vas ne mrzi i ako vas sećanje služi, navedite što više diving centara sa kojima ste ronili i ne obazirite se samo na zemlje koje sam ja naveo u prvom postu.
Eto, npr. Srđane reci nam nesto konkretnije o Italiji i diving centrima sa kojima si tamo ronio i ako imas neke kontakte (web site, e-mail).
Vlado to je ok cena-koliko je zarona uracunato (tvoja ili njihova oprema)?

ratko

Broj poruka : 18
Godina : 46
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od . Ned Mar 29, 2009 7:18 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od zensea Pon Mar 30, 2009 2:57 am

Dodji u Dahab/Egipat, samo nadji kartu ja ti sredim sve ostalo...pod uslovom da si opusten i da ti nije frka od ne luksuza, a moze i to da se sredi ako bas mora i imas kintu.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od . Uto Mar 31, 2009 11:47 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Silent Uto Mar 31, 2009 8:20 pm

U Solunu sam trazio intenzivno i preko net-a i po preporuci, radnje ronilacke opreme proslo leto, i ispostavilo se da postoji samo jedna radnja toga tipa a da nije tipa autodelovi, brodski motori i dve maske i jedna peraja, ali nisam uspeo da je nadjem. Medjutim kasnije sam saznao da je ta radnja deo jednog ronilackog centra, i kada sam se posle telefonom raspitao za cene, bilo mi je drago sto ih nisam nasao. Znaci cene su im krajnje "turisticke", znaci jace od Bg cena.
Koliko sam se raspitao, svi ronilacki centri iz Grcke se snadbevaju iz Atine ili iz inostranstva. Jedina radnja koja nije bas specijalno ronilacke opreme, ali imaju solidan asortiman iste (recimo da je radnja tipa kao kod Dzeme u Budvi, i te velicine) znaci ekstremni sportovi (od skijanja, preko planinarske opreme pa i do ronilacke) sa ne nesto ekstremno niskim, ali ako vam fali komad-dva opreme, cenama koje mogu da se plate, se nalazi u trznom centru COSMOS, na izlasku iz Soluna na ring-road (obilaznica oko Soluna kada vec krenete ka Halkidikiju), ne moze da se omasi, ima i znak, a i centar je direktno pored puta, i vidi se. Sama radnja je locirana na najnizoj etazi od kruzne fontane prema apoteci koja je na samom glavnom ulazu, i kada se gleda od fontane sa desne strane u zadnjoj trecini (duzinski) prema izlazu.
Inace jos jedna verovatno interesantna stvar vezana za Grcku. Po njihovim aktuelnim propisima, bilo ko, domaci, stranac, nebitno, ko zeli da roni, potrebno je samo da se prijavi luckoj policiji u mestu gde je odseo, tj. vise da ih obavesti i popuni formular, verovatno u svrhe da ako vas voda negde izbaci da znaju o kome se radi. To se zavrsi za 5 minuta, i nista se ne placa. Posle toga masku na lice i bocu na ledja i siroko vam more. Znaci ne morate da placate lokalni klub da vas vodi na ronjenje, nema taksi i dozvola i sl.
Ovo je interesantno za drustvance od nekoliko ljudi koji mogu da tamo samo iznajme camac i da rone do mile volje. Punjenje boca je zanemarljiv trosak, tako da za takve vrste ronilackih ekskurzija, Grcka je raj sto se tice papirologije i taksologije...
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od . Sre Apr 01, 2009 7:26 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Silent Sre Apr 01, 2009 10:17 pm

Neces mi verovati, ali jos stoji na polici u firmi, evo ga gledam dok pisem ovo, a kompjuter mi je kuci. Ova ekonomska kriza ubi, kadrovi su nam desetkovani, profit prepolovljen, a mi kao pravi domacini umesto da stezemo kais, mi poturamo ledja jace, da odrzimo dosadasnji nivo. Tako da i ja lomim ledja i po terenu, a kad se vratim u firmu, doceka me zaostalog posla sto u servisu, sto papirologije, i osim sto odvojim par minuta dnevno da pogledam forum, nemam vremena za to. Cim probam, javljam, kako sam i obecao.
Inace ako vec ides u Kalamitsi, prolazis pored 2 takodje interesantna ronilacka centra, ne samo radi ronjenja, vec radi pratecih sadrzaja (narocito bitno za onoga ko ide sa porodicom, znas zena, sitna ili krupnija deca i sl.). Npr. U Athena Pallas komplesku pored ronilackog centra imas kompleks bazena sa ugradjenim grejanjem, i za sve posetioce je slobodan za upotrebu. Citaj ja pobegnem na ronjenje, a moji uzivaju na bazenima, jer realno Grcko more je super, ali plaze su im monotone. A da ne pominjem Porto Carras (pored kojeg takodje prolazis) gde je provod za zene i decu tako dobar, da mozes da ronis danima, i da ne pocnu da ti zvocaju (tj. ne dosadi im). Ovo obavestenje je korisno za sve ronioce koji idu na odmor sa porodicom i imaju problem da usklade ronjenje sa porodicnim obavezama (citaj da se ne osecas lose ako se ti super provodis, a oni crkli od dosade, a zene od zavisti, pa jos ti nabiju kompleks krivice, ili zvocaju, zvocaju, zvocaju...)
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od bluevet Čet Apr 02, 2009 2:30 am

Kako se snalaziš za vizu? Jel komplikovana procedura dobijanja kad ideš sam?

bluevet

Broj poruka : 3
Lokacija : Niš
Datum upisa : 22.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od . Čet Apr 02, 2009 6:06 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Silent Čet Apr 02, 2009 8:39 pm

Za grcku vizu nije neki problem. Najvece smaranje je okretanje telefona call centra Grcke ambasade. Kada zakazes termin, sve sto ti treba za vizu je (tacan spisak, pre neki dan sam resavao to za zenu i cerku):

- Popunjena molba za izdavanje vize. Ovaj obrazac imas na:
http://www.greekemb.rs/proxeneio_beograd/visa_application.pdf
-Pasos koji vazi jos najmanje 3 meseca od dana zavrsetka posete (znaci moze i stari pasos)
-Stari (prethodni pasos) ako si u njemu imao nekih viza, to ti je plus, jer onda imaju manje stvari za proveru, ako vec imas pozitivnu istoriju putovanja.
-Pozivno pismo, tj. potvrdu o rezervaciji u kojoj mora da pisu imena svih koji putuju, njihovi datumi rodjenja i brojevi pasosa. To moze da ti izda bilo koji hotel ili privatni smestaj koji zvanicno radi u Grckoj, i tu mora biti tacno naveden datum dolaska i odlaska. I to ne mora original, vec mogu da ti posalju iz Grcke i na fax. Jako bitan detalj je da na potvrdi o rezervaciji mora da pise i da si uplatio koliki god avans. Znaci to nije neki strogi obrazac, vec obican A4 sa nazivom hotela/privatnog smestaja u vrhu, i njihovim potpisom&pecatom na kraju.
-Ako putujes sopstvenim prevozom, fotokopija saobracajne dozvole.
-Potvrda o zaposlenju (izdaje ti tvoja firma u kojoj si zaposlen), znaci opet nije obrazac, vec slobodna forma, u kojoj pise na kom radnom mestu radis i od kada. Naravno na memorandumu firme ili u vrhu strane podaci od firme, sa potpisom i pecatom.
-Original polisa o putnickom zdravstvenom osiguranju za taj period, ili ako imas vec putno osiguranje uz npr. platnu karticu, fotokopija te kartice.
-Nekad traze i fotokopije radne knjizice, pa ponesi za svaki slucaj.
I to je sve, u poredjenju sa nekim drugim zapadnim zemljama, prilicno su ok, ne traze dlaku u jajetu, a ako vam ne daj boze nesto fali od dokumentacije, ljubazno ce vam obijasniti sta, i overiti vam zahtev pecatom, tako da kad god narednih dana sredite tu dokumentaciju, sa time se pojavite u ambasadi, i pustaju vas preko reda. A inace redovi nisu veliki, zakazuju prilicno efikasno, pa ocekujte cekanje od 15-45 minuta. (ne znam kasnije u toku leta, ovo su iskustva iz aprila i maja od prethodnih godina).
Posto ovo pisem iz glave, proveri ipak da nisam sta propustio na sajtu amabasade.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od bluevet Čet Apr 02, 2009 8:56 pm

Hvala Silent na ovako iscrpnoj informaciji, najvise me zanimalo ovo oko pozivnog pisma, mada bi mi dobro dosla jos neka informacija o mestu gde letujes i eventualno neki sajt gde mogu da se pogledaju ti apartmani ili kontakt, jer sam u velikoj nedoumici gde ove godine na letovanje. Neki mi vec tvrde da kasnim sa rezervacijama za Grcku jer su najbolje ponude (preko agencija) odavno rasprodate...

bluevet

Broj poruka : 3
Lokacija : Niš
Datum upisa : 22.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Silent Čet Apr 02, 2009 9:16 pm

Nikada ne veruj agencijama. Pazi sad ovako. Ja sam prvi put otisao u Grcku onako "pao s' Marsa" pre nekoliko godina. Znaci trazio sta se gde nudi na Internetu, uz kriterijum da nije predaleko da se ide sopstvenim prevozom i da ima ronilacki centar na dohvat ruke. I mogu ti reci da su mi iskustva (za razliku od ljudi koji su isli preko agencija, izvinjavam se casnim izuzetcima, jer sigurno ima i kvalitetnih agencija) izuzetno pozitiva. Konkretno ja vec par godina unazad odsedam u privatnom motelu koji se skromno zove kucom, link za informacije je
http://www.georgeandsiashouse.gr
Sve sto vidis tamo na slikama je ISTOVETNO ili BOLJE. To ti garantujem iz licnog iskustva. Usluga je fenomenalna. Svaki dan ciste apartmane, svaki treci menjaju posteljinu i peskire i na usluzi su za svaki hir. A cena npr. u Junu je 30evra/noc za ceo apartman (3 ili 4-voro krevetni) znaci NE PO OSOBI. Lokacija je udaljena nesto manje od 100km od Soluna. Jako je blizu plaze. itd. Oni su jako poslovni, i odmah ce ti odgovoriti na svaki email. U samom mestu imas jedan supermarket koji drzi Srpkinja, a samo mesto je onako zgodno za letovanje sa porodicom. Ako opet trazis pansionski smestaj (sa ishranom) onda mozes da razmotris Athena Pallas komples, nekih 10 km blize na obali, koji ima specijalnu ponudu za ronioce. Ne znam aktuelne detalje, ali kontaktiraj gospodina Tasosa na (+30) 6946064668. On moze da ti da informacije iz prve ruke. U okviru Athena Pallas-a radi i ronilacki centar, pogledaj
http://www.poseidondivingacademy.com/srp/ A za cene u tom ronilackom centru, mozes lepo da se nacenjkas, ako slucajno budes isao tamo, obavezno mi se javi da izbokusujemo najbolje cene. Inace tu ima i komples bazena sa grejanom vodom i svasta, uostalom pogledaj slike, nisu fotomontaza.
Takodje 3,5 km dalje od Neos Marmarasa imas porto Carras i jos jedan ronilacki centar, koji je nesto skuplji, ali imas zato besplatan ulaz u porto Carras za celu porodicu na kompleks bazena itd.
Kao sto rekoh inace, odnos daljina/cena/kvalitet je fenomenalan za ronioca(e) sa porodicom. Ima sve za svakog, a cene su prihvatljive i za nase uslove.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od bluevet Pet Apr 03, 2009 12:48 am

Hvala još jednom...

bluevet

Broj poruka : 3
Lokacija : Niš
Datum upisa : 22.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Edgar Čet Apr 30, 2009 5:08 am

[quote="SRDJAN"]Grcka je preskupa za ono sto nudi, sto se ronilackog dela tice, lokacije su nikakve, a cene junacke.Od svega navedenog Italija je najbolja[/quote

Srdjane,

ja sam ovo leto manje vise isplanirao osim sto jos nisam smislio gde bih isao pocetkom septembra.
I I inace volim otici u Italiju pa bih te zamolio da napises nesto konkretnije, koje mesto, koji ronilacki centar i sl.
Ono sto sam ja zakljucio je da su cene u It. slicne onima u Croatiji (+ - ),

Hvala

Pozdrav
Edgar
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od SRDJAN Čet Apr 30, 2009 5:38 am

Nazalost nisam licno bio,u stvari bio sam ali nisam ronio,znam da je extra posto mi je dosta ljudi sa kojima sam ronio pricalo svoja iskustva odande,u svakom slucaju to je ozbiljna zemlja tako da mora na internetu da bude celokupna ponuda,Sicilija bi trebalo da bude najbolji deo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od zensea Čet Apr 30, 2009 7:33 am

Nisam ni ja bio, elem cuo sam i citao da su sicilija a pogotovo korzika(jes francuska) mnogo dobra mesta za ronjanje. Pogotovu me interesuje ta korzika i njihov koziji sir posle zarona. Bernabe Pascal 330m na korzici sa otvorenim krugom bar tako kaze covek. http://www.xray-mag.com/en/content/deconstructing-330m-world-record-dive
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Edgar Čet Apr 30, 2009 7:38 am

ok. ja sam veliku vecinu sajtova d.c. sa Sicilije pregledao i jos pripadajuca ostrva ali jos nisam nasao nekog sa licnim iskustvima vezano za ronjenje tamo.

U svakom slucaju hvala.

Pozz.
Edgar
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od zensea Čet Apr 30, 2009 7:48 am

Ha, cim nam olabave sa vizama eto nas po celoj jevropi, pa ce biti puno prica i iskustava. do tada . . . . .
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od SRDJAN Čet Apr 30, 2009 8:25 am

Nije valjda da bi se zadrzao samo na siru, a sta je sa prsutom i vinom geek
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Edgar Čet Apr 30, 2009 8:33 am

Pa i vize.
Malko i financije.Meni je cisti promasaj da odem negde a da ne ronjam, a cisti mi je promasaj i da ne odem nigde.I onda mi se letnji meseci svode na bar 3-5 odlazaka na more.A kada se to skupi na gomilu bude dosta para. U hrvatskoj se cene pojedinacnog urona (ako ides samostalno a ne grupno pa ima popusta) krecu od 19-3o eura plus jos doplata ako se radi o nekoj zasticenoj lokaciji.(ovo naravno ako imas svoju opremu) Na Azurnoj obali su cene slicne,a smestaj generalno skuplji,osim ako se ne snadjes nekako,mozda je Spanija malo skuplja ( nisam bio) a Grcka jeste skuplja ( sto meni bas i nije jasno zasto) mada je smestaj neuporedivo jeftiniji.
Ronio sam u blizini Nei Pori-ja i po meni podmorje nije nista interesantnije nego u srednjoj i juznoj dalmaciji.
Ja licno sam ronio u hrvatskoj od Peljesca do Pule i mislim da je sasvim ok.
( necu da zalazim u politicke teme,mada ni sa time nije bilo ni p od problema).
Koliko sam ja shvatio Mr.You (duboki naklon) ima poprilicno iskustva sa ronjenjem u croatiji.
U svakom slucaju evo sajta na engleskom jeziku koji lepo daje informacije o d.c. po celom svetu i linkove za www.Poprilicno je azuriran.
Mozda sam vam otkrio rupu u saksiji ali ako neko nije znao za njega,eto ga



www.dive-centers.net

Pozdrav
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje Empty Re: Preporuke i saveti za letovanje/ronjenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu