RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

+10
ProUrke
ratko
SRDJAN
zensea
ibane
brankorsa
mr joy
uco
.
Edgar
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od ProUrke Ned Okt 25, 2009 11:36 pm

Naci cu, sad se zanimam propustenim na ovom "novom" forumu... Wink

A inace, kraljevi su uspeli da nasukaju brod od 130m zato sto su "zaboravili" da izmene kurs na predvidjenoj ruti - bas bi voleo da vidim izvestaje toksikologije... Wink
Ironija svega, da je kapetan broda (koji nije bio na brodu...) samo dan pre dobio priznanje kao najbolji radnik... Ja bi doplivao do broda i pobio posadu koja je bila na mostu u tom trenutku da sam on...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Okt 26, 2009 8:11 am

ProUrke ::Naci cu, sad se zanimam propustenim na ovom "novom" forumu... Wink

... Bolje dođi do Parlamenta da pijemo kafu ! Danas smo Te Peca i ja spominjali, pa ako si štucao da znaš da nije bilo od prežderavanja ! Laughing
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od ProUrke Pon Okt 26, 2009 8:26 am

Brate mili, imao sam plan da banem do vas, ali, sinoc sam bio na nekoj svirci do 5h ujutru, i brate mili, morao sam da dam sebi oduska malo - evo me u omiljenoj kombinaciji - pidzama parti ceo dan... Smile
A nisam bas stucao, vise sam osecao neko stiskanje u grudima, i teskoce u disanju... Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Okt 26, 2009 9:15 am

Pa kad Te mnogo volimo ! Very Happy
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Edgar Pon Nov 02, 2009 11:14 am

Tragajuci za ronilackim nesrecama po netu ,naisao sam i na ovu !!!



Vesti - Bizarno | SrbijaNet | 06 jun 2009


Muž koji se izjasnio krivim za ubistvo iz nehata, pošto je ostavio svoju ženu da se udavi dok su ronili, odslužiće samo jednu godinu u zatvoru.

Profesionalni ronilac Gejb Votson (32) osuđen je na 4.5 godine zatvora pošto je napustio suprugu pod vodom, dok je ostajala bez daha na ronilačkom medenom mesecu u Australiji.

Votson, izjasnio se da nije kriv za ubistvo svoje supruge Kristine (26), ronioca-početnika, ali da je kriv za ubistvo iz nehata.

Par je ronio pored grebena Great Barrier u oktobru 2003. godine kada je neiskusna Kristina dobila napad panike i pokušala da zgrabi muževljevu masku za disanje.

Uprkos tome što je bio profesionalni ronioc, sa kvalifikacijama za potragu i spasavanje, Votson je odbio da joj pomogne i nije ni pokušao da je spase kada je počela da tone na dno.

Kolega, koji je ronio s njima, snimio je kako Votson odlazi i ostavlja njeno beživotno telo na 29 metara dubine.

On će u australijskom zatvoru odležati 12 meseci, a zatim će ga deportovati iz zemlje.

- Kao iskusni ronioc, morao je znati da će umreti ako je ostavi. Uništio joj je svaku šansu za život - rekao je tužilac Brendon Kembel.

Votson je posle njene smrti rekao policiji da mu je iščupala masku i potonula toliko brzo da nije stigao da reaguje.

- Ubio ju je muškarac za kog se udala samo deset dana ranije - dodao je tužilac.

Dejvid Glazgov, koji je bio zadužen za obdukciju ipak smatra da je ubistvo učinjeno s namerom, te da je Votson držao Kristinu pod vodom, zatvorio joj ventil za vazduh dok se nije ugušila, a zatim ga opet otvorio.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od zensea Pon Nov 02, 2009 5:25 pm

Ovo se desilo jos od 2004 nego se razvalaci po sudovima, napokon su presudili.
"Kod mene u selu kad neko nekoga ne voli, samo ga pozoves na ronjenje i drm!"
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od SRDJAN Pon Nov 02, 2009 8:04 pm

Naravoucenije:

Kada zene pocnu da vas nerviraju povedite ih na ronjenje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od jekica Sre Maj 26, 2010 2:27 pm

Uzas... uglavnom ronioci sa vecim iskustvom stradaju, sem ove zene koju ronioc sa iskustvom nije spasio, strasno!
Bas mi je zao tih ljudi pogotovu kad pomislim da su zavrsili tako sto su radili jednu od omiljenijih stvari u zivotu Crying or Very sad

Kao pocetnik sam bas mogla da pocnem sa citanjem neke druge teme a ne odmah da se isprepadam Shocked
jekica
jekica

Broj poruka : 2
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od mr joy Sre Maj 26, 2010 10:43 pm

Dobro dosla Jekice !
Nemoj da dozvolis da takve vesti uticu na tvoju zelju da ronis., U svakom sportu i u zivotu postoje opasnosti,. Ali u mnogome to zavisi i od nas i od naseg ponasanja,.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Edgar Čet Maj 27, 2010 4:17 am

Dobro dosla, takodje

A ne, ne ,ne ! Bez depresivnih misli !

Mr You ti je lepo napisao da takve vesti ne treba da uticu na tvoju zelju za ronenjem. I potpuno je u pravu.
'' takve vesti '' treba da uticu na tvoj odnos prema ronjenju. To je i smisao ''takvih vesti''.
Dokle god si svesna gde se nalazis i postujes more i sebe u njemu-na sigurnom si !
Kada to ljudi zaborave, imaju kartu u jednom pravcu.Pa cak i onda nije obavezno da je iskoriste.

Malo vezbe,malo znanja i sve lepo legne. Niko ko je poceo da uci voziti automobil nije seo u Ferari f 430 i razvukao 270 od Bgd. do Herceg Novog.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od jekica Čet Maj 27, 2010 7:52 am

Nece uticati na zelju za ronjenjem ali prosto nisam ostala ravnodusna posle nekih tekstova, sad po netu samo citam o tome...

Hvala na dobrodoslici i na iskusnim ronilackim savetima!
jekica
jekica

Broj poruka : 2
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Edgar Sre Jun 02, 2010 5:48 am

Malopre mi drugar kaze da je navodno juce na nekom rts-u bila emisija u kojoj su spominjali detalje oko neke ronilacke nesrece od pre par godina . Navodno su se dva ronioca udavila u Borskom jezeru.
Niko nista nije cuo o ovome ???
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od SRDJAN Sre Jun 02, 2010 7:18 am

Ja gledao, jedan ostao dole, a drugi izleteo na povrsinu bez boce i dobio barotraumu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od . Sre Jun 02, 2010 9:51 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od uco Ned Jun 13, 2010 8:40 am

IN MEMORIAM
Dejan Šarman
1971-2009
Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Img82862



Video snimak izvora Cetine

U vremenu 0:56 do 0:59 se vidi ulaz u sljepi sifon.
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od _ Sre Jun 16, 2010 8:32 am

Odlicna vidljivost i kameno dno bez mnogo sedimenata. Bas onako kako pecina treba da izgleda...

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Edgar Čet Jun 17, 2010 6:06 am

Lepo i pomalo jezivo,obzirom na tragediju.

Medjutim, ima nesto manje lepo , a to su silne auto gume.
Al' ajd. Svukuda ima ljudi koji bacaju smece na sve strane.

Nije mi nikako jasan prozor koji se vidi na 3 min i 15 sec.
Auto guma na celicnoj felni i pored nje nekakav metalni (meni nejasan) predmet.
Nije mi jasno kako je to dospelo tamo ?
Ima i previse horizontalnih delova da bi se dokotraljala cak dotle.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od uco Sre Sep 22, 2010 11:52 pm



Poslednji put izmenio uco dana Čet Sep 23, 2010 2:40 am, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Pogrešno ime pećine, u pitanju je Kruščica a ne Krušnica)
uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od ProUrke Čet Sep 23, 2010 12:53 am

uco ::Ova sedmica je baš crna Sad
Prvo je nastradao ronioc u pećini Krušnica a sad i ovo :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/teska-nesreca-na-visu-prilikom-eksplozije-boce-za-ronjenje-vise-tesko-ozlijedjenih/513842.aspx


Brod bio vezan na mulu u Komizi - najverovatnije ispala boca i pala na ventilsku i "razdvojila" se - teska teska tragedija izazvana najverovatnije sekundom nepaznje necije... Sad
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Sep 23, 2010 9:49 am

...A da li će netkoga uhititi glede toga ? Raspala država, pa se raspala i boca...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od ProUrke Čet Sep 23, 2010 10:53 am


Sta tebi kriva ova ovde raspala drzava? :p

Istraga je u toku, i sve su sanse da ce neko da bude naguzen za sve pare, a i sire...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Sep 23, 2010 10:55 am

Samo sam konstatirao da je raspala. A volim i kad se ujke međusobno guze, nekako im pristaje...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od snowboarder Sre Maj 22, 2013 11:46 pm

Još jedna ronilačka nesreća...

"ZAGREB, 23.05.2013.
Preminulog ronioca L.R. (25) za kojim se od utorka tragalo kod otoka Ilovika, pronašao je jučer otac kod otočića Kozjak.

U potragu koja je počela u utorak u večernjim satima nakon što se nesretni ronilac nije vratio iz podvodnog ribolova bila su uključeni plovilo Lučke ispostave Mali Lošinj, Pomorske policije, ronioci Pomorske policije i nekoliko privatnih plovila.

Prilikom potrage kod punte Radovan prve večeri pronađena je i njegova 6 metarska brodica i bova kojom je bilo označeno mjesto ronjenja, te dvije podvodne puške na dnu.

Potraga je nastavljena jučer po svanuću, a stradali ronilac pronađen je oko 15 sati."

(Preuzeto sa www.mppi.hr)
snowboarder
snowboarder

Broj poruka : 6
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 27.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari - Page 2 Empty Re: Ronilacke nesrece- izvestaji i komentari

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu