RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HELIJUM NE OPRASTA!

+3
Dixie RK Sebastian
SRDJAN
_
7 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od _ Čet Dec 03, 2009 2:21 pm

Srdjane vidim da imas TDI advanced gas blender. Sta su preduslovi da bi upisao taj kurs i koja je okvirna cena kursa?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od SRDJAN Čet Dec 03, 2009 9:15 pm

Preduslov je obican Gas blender, cene su cini mi se oko 300-500 Eura za oba, ne mogu se setiti sada detalja ali mogu pitati ako te zanima, mozda zavrsim na leto za Instruktora pa onda mozemo da ogranizujemo neki promotivni kurs.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od TRITON Čet Dec 03, 2009 9:54 pm

Kad sam ja zavrsavao kurs (doduse pre skoro 10 godina) postojao je samo gas blender koji je obuhvatao sve. Vidim uvedeno je jos "stepenica" $$$ Very Happy. Ako se dobro secam platio sam ga 350 DM u nemackoj. Vlatko i ja smo sa SRDI-jem napravili aranzman i imamo pravo drzanja gas blendera (i sertifikovanja) ali SRDI varijanta se u Srbiji neslavno zavrsila i sa njima neradimo! Evil or Very Mad .
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od SRDJAN Čet Dec 03, 2009 10:13 pm

Ko ih je zastupao dobro da se na tome zavrsilo Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od ProUrke Sre Dec 30, 2009 3:50 am

@ Mirko i Nemanja - nikako se sa vama ne bih slozio da je He analizator bespotreban, stavise, nije li osnova svih kurseva ronjenja sa mesavinama da pre svakog zarona MORAS da izanaliziras sadrzaj svih boca?

Na Visu smo nabavili ove godine bas ovakav DiveSoft kakav je Srdjan pokazao, i prezadovoljni smo kako radi - to je prvi analizator (komercijalni...) koji ne koristi hemijski He senzor, nego meri brzinu zvuka gasova... U njemu isto imas i kompletan softver za remix, pa cak i onaj moj omiljeni metod "imam-to-i-to-ako-napunim-tim-i-tim-sta-ce-biti?" Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od TRITON Sre Dec 30, 2009 3:56 am

Softvera ima koliko hoces, a kad mi crkne komp (u Zikinom podrumu) onda uzmem i rucno sracunam "imam-to-i-to-ako-napunim-tim-i-tim-sta-ce-biti?".
Kad ronis standardne mixeve kao mi He ti ne treba. Imali smo ga mnogo godina (dok nije ukraden) i retko ga koristili. Sad kad nam je bio Rus, covek nepoverljiv (kako i treba) izvuce svoj He i O2 analizator i izanalizira ono sto sam mu ja "smuckao". Naravno dobio je O2 tacno u +-0.5% i He +2%. Mozes da zamislis kako je sijao do srece.

Ako nisi siguran, uvek sipaj vise He i trudi se da ti O2 bude kao predvidjen!
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od _ Sre Dec 30, 2009 4:08 am

Urke svaki instrument je vredan u nekom smislu, sto se tice helijum analizera nemam s njim iskustva ali bi svakako voleo da ga imam ako bi se ozbiljno bavio trimix ronjenjem. Kao sto rekoh volim instrumente svih vrsta... Very Happy E sad je druga stvar sto kod nas u Srbiji to predstavlja veliki izdatak.
U principu moj stav po tome je jasan ako ronim na trimix ronicu preko nekog centra ili kluba koji ima svu potrebnu opremu i instrumente za to i nema sta da mislim o tome.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od TRITON Sre Dec 30, 2009 4:13 am

Gledano kroz prizmu cene ostale opreme He analizator je danas "dzabe". Imas ih za 500-600 EUr koji rade sasvim Ok. Nas prvi O2 analizatro je kostao oko 500 DM u ono vreme!
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od ProUrke Sre Dec 30, 2009 7:11 am

TRITON ::Softvera ima koliko hoces, a kad mi crkne komp (u Zikinom podrumu) onda uzmem i rucno sracunam "imam-to-i-to-ako-napunim-tim-i-tim-sta-ce-biti?".
Kad ronis standardne mixeve kao mi He ti ne treba. Imali smo ga mnogo godina (dok nije ukraden) i retko ga koristili. Sad kad nam je bio Rus, covek nepoverljiv (kako i treba) izvuce svoj He i O2 analizator i izanalizira ono sto sam mu ja "smuckao". Naravno dobio je O2 tacno u +-0.5% i He +2%. Mozes da zamislis kako je sijao do srece.

Ako nisi siguran, uvek sipaj vise He i trudi se da ti O2 bude kao predvidjen!

A vidi, sta mislis kako mene vole tamo kada im isporucim O2 sa 0,2-0,3% a He sa 0,5-0,7% greskom... I to remixovan, nema lazi, nema prevare... Blagosoloveni MPS mixer... Wink
Licno kad budem poludeo i postao Tx instruktor, nema sanse da ga ne budem imao i koristio, veruj mi... A sto se tice softwera, lepo je sto je unutra pa ne moras da otvaras laptop - uvek sam voleo "gedzete" koji rade svasta nesto korisno... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od TRITON Sre Dec 30, 2009 7:26 am

Pa dobro, svako zna sta mu treba,
a Rus se nije radovao sto sam mu ubo tacan mix, vec sto ima vise helijuma Wink
U svakom slucaju kad komercijalno mesas-punis gasove, ako nista pokazno ti treba analajzer. Za klub ili sebe i ne bas. A kao sto rekoh mi ga imamo zadnjih 6-7 godina i uglavnom skuplja prasinu, a ronimo 3mix.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

HELIJUM NE OPRASTA! - Page 3 Empty Re: HELIJUM NE OPRASTA!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu