RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

+5
Himera
Rudika
master dajver
PasHke
.
9 posters

Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od . Uto Dec 28, 2010 9:46 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 10:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od PasHke Sre Dec 29, 2010 10:19 am

Aj ja cu zapocnem!
P1- Zandarmerija- Vukovic Vojislav- Voja
buduci da smo krenuli na kurs u novembru mesecu celu zimo smo proveli pod vodom u bazenu. recimo, 3 meseca intenzivnog ronjenja u bazenu, vezbe balansiranja, bacanje maske na dno bazena, oprema, bla, bla, itd. 10+, bez zamerki. P1 smatram uvodom i upoznavanjem u ronjenje, to sam shvatio tek na P2.
P2- URS- Zoran Radojcic- ZR
ista prica, iako ima pomalo cudan pristup uceniku mogu reci da sam tamo tek razvio znanje i shvatio mnogo stvari sto po pitanju medicine, sto po pitanju ronjenja kao prakse. Za svaku stavku iz knjige ima prakticno objasnjenje i primer iz istorije ronjenja. od incidenata do resenja problema tokom ronjenja. Jedan razvijen kurs do srzi, komplikovan test i srusena bilo kakva sumnja iz razno razne price o ZR-u. Instruktor 10+
U sklopu kursa zavrsili i kurs za suva odela i kurs za kompresoriste.
Nitrox kurs- PADI- Andjelic Dejan- H2O Dive Group
Jedan veoma interesantan kursic, gde sam pored niz saznanja oko azota i kiseonika shvatio jos neke dodatne zavrzlame koje su me interesovale. Preporucujem svima ovaj kurs, vredi svaku paru! 10+ instruktor

Uvek sam precizno birao instruktore, raspitivao se. Tek kada sam siguran, onda se upustam u kurs, ne zeleci da mi glava bude u torbi zbog necijeg ofrlje odrzanog kursa. (jedan od razloga opredeljenja ka CMAS-u )
To je moja istorija, saga se nastavlja Wink


Poslednji izmenio PasHke dana Sre Dec 29, 2010 1:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od master dajver Sre Dec 29, 2010 12:32 pm

2004.god P1, 2006.god P2 i 2010.god P3 kod Belog. Osim toga mnogo sam naucila od Habrama, Mileta, Janeza i Ivane.
master dajver
master dajver

Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Rudika Čet Jan 20, 2011 1:50 am

Ovo je idealna tema za lupanje gluposti i zavadjenje naroda a pogotovo zavaravanje pa samo napred da vidim sta ste u stanju napisati !!!!!!

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od PasHke Čet Jan 20, 2011 4:50 am

Umesto da lupas gluposti napisi nesto i predstavi se.
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Rudika Čet Jan 20, 2011 5:02 am

Sto si nervozan samo polako a i neznam od kuda da krenem !!!! Very Happy Rolling Eyes

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Rudika Čet Jan 20, 2011 6:00 am

Pisao bih malo opsirnije o ovoj vrlo dobroj temi a pogotovo sa gledista ronilaca iz bivse SFRJ.Molim da se niko ne nadje prozvan a ako se prepozna u mome tekstu neka se ne smatra prozvanim ,naime poceo sam sa ronjenjem pre 24 godine.Bese to vrlo davno u ondasnjoj Jugi pamcenoj po svemu i svacemu ali po crvenom pasosu najvise i Titu !!15 januara te 1987 sam sa prijateljem otisao iz puke znatizelje na na jedan trening ronilacki i kao omadjijan i sa velikom odlucnoscu naumio da cu ja postati ronilac.To se i desilo 17.4.1987 na kanalu jer smo imali polaganje iz orijentacije po pravilima tadasnjeg CMASa i PROLARa.Vreme je bilo hladno sa dosta vetra a voda je bila 13 stepeni sto se smatralo za minimalnom temperaturom za ronjenje u mokrim odelima tipa Mares 5 mm a dobijena od tadasnje civilne zastite.Kada smo zavrsili obuku i dobili diplome mislio sam da sam na krovu sveta da nema boljeg ronioca od mene da ja i ja i ja ...euforija.A onda su me uvrstili u sportski deo kluba pa sam poceo pripreme za takmicenja pa odlasci na ista, medalje sa njih klupski zivot pa odlasci na more ,16 dana o trosku kluba sa svim putem i ronjenjima pa inostranstvo prve ljubavi ,neopisivo i neprocenjivo.Nije me interesovalo nista osim ronjenja a kamoli da sam se raspitivao da li jos negde ljudi rone a pogotovo u kojim asocijacijama ili organizacijama !!!Zasto kada sam ovde imao sve ?Dali zbog toga sto nije bilo interneta ili sto zivim u maloj zajednici ili sto mi je klub sve pruzio ili sto ja nisam imao potrebu za napredovanjem ???!!! Neznam ali tako je proslozamalo 20 godina.Ronjalo se uglavnom Jadran i Srbija najvise bazen i kanal .Pritisnut ratom devedesetih i porodicnim obavezama nisam se trudio bas narocito da se laktam u klubu i ronjenju uopste do 2007 -te kada odlucujem da polazem za P-2 sto i radim.Sticajem okolnosti upoznajem jednog momka kojeg uvlacim u ronjenje i posto je "mali" voleo da surfuje po internetu otkrio da se moze lepo zaraditi od ronjenja prelazim u drugu asocijaciju i zavrsavam dodatne kurseve i dolazim do "profesionalnog nivoa" pa tako vec 2009 konkurisem i dobijam posao na primorju kao voditelj ronjenja.Ove godine ulazim u moju 3-cu sezonu na moru.U ove dve godine koliko je zamnom ronio sam sa roniocima bukvalno sa svih kontinenata iz svih asocijacija i organizacija i koje cega.Naucio sam da vodim i decu i starce a centar nam je ko Politikin zabavnik za sve od 7 -107 godina.Citajuci komentare na ovom forumu ima puno stvari sa kojima se neslazem i dosao sam do zakljucka da postoji jedna vrlo bitna podela kod ronilaca a to su Ronioci profesionalci i ronioci amateri kao i Instruktori profesionalci i Instruktori amateri,pri tome nemislim na non teaching status i Padi -ju ili SSi.Inace onaj "Mali " je zavrsio za instruktora i odradio sezonu daleko od Srbije u jednom od najelitnijih centara na svetu. Hvala svima koji su imali ovo procitati do kraja!!!!

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Himera Čet Jan 20, 2011 10:16 am

Rudika,
svaka cast sto ste odbrusili ovim ( cast izuzecima Skylab,Urke,Edgar i jos neki .. ) svadjalicama i pametnjakovicima..Bezimo odavde !!

Himera

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Ucenik Čet Jan 20, 2011 10:23 am

Da znas da si u pravu Himera..Samo bi da se prepucavaju i pametuju..Hajde lepo da ronimo,da razmenjujemo misljenja i iskustva,da ucimo ronjenje i da uzivamo ? Zamislite kad bi smo mogli samo to ?

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od mr joy Pet Jan 21, 2011 1:25 am

Himera, Ucenik,
drago mi je da ste tu ali mi je zao sto zelite da bezite sa foruma. Ima ljudi koji se prepucavaju, ali posto je ovo jedan otvoreni forum a pored toga koliko ja znam jedini romilacki forum u Srbiji, ovde mogu da pisu svi koga zanima ronjenje. Ali ako malo bolje pogledate, ima ovde ronioca koji zele da rone i da razmenjuju iskustva i informacije sa drugim roniocima bez prepucavanja.
Ja se nadam da sam uspeo malo da uticem na odluku da ostanete ovde i da se bolje upoznamo.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Rudika Pet Jan 21, 2011 2:49 am

Lepo receno mr joy ,isto i ja mislim nemojmo obracati paznju na one koji se prepucavaju pa ce sami prestati a ako ste zeljni nekog saznanja slobodno pitajte jer ima nas koji smo radi da pomognemo konstruktivnom komentarima!!

Pozdrav i samo opusteno i uzivajte !!

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od ProUrke Sub Jan 22, 2011 3:47 am

Rudika ::Pisao bih malo opsirnije o ovoj vrlo dobroj temi a pogotovo sa gledista ronilaca iz bivse SFRJ.Molim da se niko ne nadje prozvan a ako se prepozna u mome tekstu neka se ne smatra prozvanim ,naime poceo sam sa ronjenjem pre 24 godine.Bese to vrlo davno u ondasnjoj Jugi pamcenoj po svemu i svacemu ali po crvenom pasosu najvise i Titu !!15 januara te 1987 sam sa prijateljem otisao iz puke znatizelje na na jedan trening ronilacki i kao omadjijan i sa velikom odlucnoscu naumio da cu ja postati ronilac.To se i desilo 17.4.1987 na kanalu jer smo imali polaganje iz orijentacije po pravilima tadasnjeg CMASa i PROLARa.Vreme je bilo hladno sa dosta vetra a voda je bila 13 stepeni sto se smatralo za minimalnom temperaturom za ronjenje u mokrim odelima tipa Mares 5 mm a dobijena od tadasnje civilne zastite.Kada smo zavrsili obuku i dobili diplome mislio sam da sam na krovu sveta da nema boljeg ronioca od mene da ja i ja i ja ...euforija.A onda su me uvrstili u sportski deo kluba pa sam poceo pripreme za takmicenja pa odlasci na ista, medalje sa njih klupski zivot pa odlasci na more ,16 dana o trosku kluba sa svim putem i ronjenjima pa inostranstvo prve ljubavi ,neopisivo i neprocenjivo.Nije me interesovalo nista osim ronjenja a kamoli da sam se raspitivao da li jos negde ljudi rone a pogotovo u kojim asocijacijama ili organizacijama !!!Zasto kada sam ovde imao sve ?Dali zbog toga sto nije bilo interneta ili sto zivim u maloj zajednici ili sto mi je klub sve pruzio ili sto ja nisam imao potrebu za napredovanjem ???!!! Neznam ali tako je proslozamalo 20 godina.Ronjalo se uglavnom Jadran i Srbija najvise bazen i kanal .Pritisnut ratom devedesetih i porodicnim obavezama nisam se trudio bas narocito da se laktam u klubu i ronjenju uopste do 2007 -te kada odlucujem da polazem za P-2 sto i radim.Sticajem okolnosti upoznajem jednog momka kojeg uvlacim u ronjenje i posto je "mali" voleo da surfuje po internetu otkrio da se moze lepo zaraditi od ronjenja prelazim u drugu asocijaciju i zavrsavam dodatne kurseve i dolazim do "profesionalnog nivoa" pa tako vec 2009 konkurisem i dobijam posao na primorju kao voditelj ronjenja.Ove godine ulazim u moju 3-cu sezonu na moru.U ove dve godine koliko je zamnom ronio sam sa roniocima bukvalno sa svih kontinenata iz svih asocijacija i organizacija i koje cega.Naucio sam da vodim i decu i starce a centar nam je ko Politikin zabavnik za sve od 7 -107 godina.Citajuci komentare na ovom forumu ima puno stvari sa kojima se neslazem i dosao sam do zakljucka da postoji jedna vrlo bitna podela kod ronilaca a to su Ronioci profesionalci i ronioci amateri kao i Instruktori profesionalci i Instruktori amateri,pri tome nemislim na non teaching status i Padi -ju ili SSi.Inace onaj "Mali " je zavrsio za instruktora i odradio sezonu daleko od Srbije u jednom od najelitnijih centara na svetu. Hvala svima koji su imali ovo procitati do kraja!!!!

Rudika, ne videK nigde nikakva imena i mesta u tvom postu, bez uvrede... Wink

Sto se mojih ronilackih zvanja tice :

1992 godine P1 (CMAS) - D.P.A. URS, instruktora nekoliko, a najbitniji Bane Mungos i Bozana Ostojic
1998 godine P2 (CMAS) - R.K. SUB, Pedja Pazin
2002 godine P3 (CMAS) - D.P.A. URS jedan i jedinstveni Zoran Radojcic ZR
2006 godine M1 (CMAS) - instruktori ZR i Valerije Ljubicic
2007 godine OWSI (SDI) - instruktori Sinisa Izakovic i Robert Korim
2008 godine Basic EAN Instruktor (TDI) - instruktor Michal Piskula

Kojekakve specijalnosti tipa kompresorista, serviser, deep, night, wreck, dry suit, orijentacija, blender i tsl su sticane od 2002 do danas...

Inace, sto se tice ZNANJA, barem 90% svega sto znam o ronjenju sam naucio od ZR-a, koga smatram za jednog od najboljih instruktora koje sam ikada upoznao...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 46
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Dejan Pon Mar 28, 2011 8:11 pm

Pošto sam od skoro na forumu tek sada sam video ovaj post,malo je zastareo ali hajde da ga aktiviramo.

Ja sam završio za P1 2009 ,instruktor Milinko Trifković,a klun Sebastian

Dejan

Broj poruka : 39
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 03.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR Empty Re: GDE STE IMALI OBUKU I KO VAM JE BIO INSTRUKTOR

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu