RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savet za odabir kluba-pocetnik

+11
.
smexy
Điđi
frogman
medigo
Silent
MILAN.MURINA
Karabiner
mr joy
SRDJAN
Nesa_Bg
15 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Silent Ned Dec 02, 2012 10:03 pm

Evo sta sam saznao u klubu, povodom pomenutog slucaja.

U RK AMFORA je zaista bio instruktor Misa Zivojinovic ili Zivanovic (oprostite ne secam se tacno prezimena), koji je odselio za Kanadu pre vise godina. To Bane zna.

Za konkretni smexy-jev slucaj Bane ne zna, ali je koliko u subotu uvece odmah posto sam mu izlozio slucaj poslao email Misi u Kanadu da ga pita o tome.

Ono sto bi mnogo pomoglo je da nam kazes svoje ime i prezime, da bi Bane mogao konkretno da pita Misu za tvoj slucaj/grupu/kurs.

Trenutno sam samo ovlascen da u ime kluba zamolim sve vas da sacekamo da Bane prikupi informacije od Mise i iz dokumentacije kluba pa ce pruziti zvanici odgovor na pomenuti slucaj.

Dakle, nema guranja nicega pod tepih ko god da je u pitanju.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Ned Dec 02, 2012 10:18 pm

Post nema veze sa temom.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Ned Dec 02, 2012 11:06 pm

E moj Medigo, da samo znas koliko je Dulica kod nas u ronjenju, kao da se kloniraju, sabrana dela bi se mogla napisati.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Pon Dec 03, 2012 1:49 am

Sticem utisak da u klubu Amfora obuce po nekoliko hidaljada ronilaca godisnje, kao i da imaju bar 500 instruktora volontera... Da je drugacije vjerovatno bi se sjetili ko je u pitanju , a i slucaja bi se sjetili.....
Ko je nastavio poslije Mise kako god se prezivao????
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 2:14 am

Posle Mise je radio Nikola Bozovic, to svi znaju
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od chipi Pon Dec 03, 2012 8:07 am

Zdravo drugari

Mislim da bi smo u svakoj organizaciji, i ne samo u ronilackim nasli nekakav propust, nedge veci, negde manji, sto ne bi trebalo da bude okidac da se sada redaju postovi u kome se pljucka po malo po Amfori u ovom slucaju. Cinjenica je da se pljucka, bar za sada, i sada Silent mora tu da vadi krompircic iz vatre.

Sa druge strane, taj decko je i tada mogao to da resi tako da se vise angazuje u tom momentu da je bas hteo, a ne sada da tako plasira pre svega stav. Ja, da me je zabolelo, cena bi mi se urezala poprilicno na prvu loptu, ne bih morao da proveravam. Jelt to znaci da se zalio glavnom tamo pa je on iskulirao, da li se zalio uopste, nisam povatao ovaj momenat uopste. Ja kda me neko ispali, idem na visu instancu i sa ispaljivacem zavrsim, to mi je nekako normalno.

Licno ne znam nikog iz tog kluba, ali ako se ne varam to jedan od starijih klubova u gradu i sasvim sigurno je pomogao desetinama a mozda i stotinama zainteresovanih da na prihvatljiv nacin udju u prelepi svet podmorja. Cinjenica da je preziveo i da glavni akteri opstaju mozda i par decenija vec govori ipak da tu ima nesto, pa bar bolje od proseka sto neki ostali nude. Vreme ce pokazati pa cemo da vidimo koji ce klubovi budu aktivni evo vec za 5 godina od sada a sasvim sam siguran da ce ovaj biti tu i dalje.

Mozemo i obrnuto, ajde da gledamo ne ko je koliko zasro, vec ko je koliko doprineo, meni to nekako vise ima smisla. Znaci, umesto da casu gledamo ka pulu prazno, ajmo da je gledamo kao polu punu. Pa ipak ovo radimo jer volimo, pa je nekao bolje da imamo optimisticni pristup.

Ako se vratimo na pocetak, verovali ili ne, i ovde u Holandiji gde trenutno provodim dane, a usudio bi se da kazem i u mozda i svim kontinentalnim zemljama (procam sa ljudima iz uk, nemacke, francuske, svedske, norveske ...) gomila ljudi drzi kurseve samo iz hobija i nemaju nikakvu karijeru u tome, samo hobi i to je to, jer to je sve sto i mogu da imaju od toga. Ko ima centar na moru, drukcija je prica, naravno, Mada i tu cete videti da sami instruktori opet uzimaju kikiriki a baja koji drzi posao uzima gro dobiti. Sto moze da navede svakoga da se zapita zasto je uopste postao instruktor ronjenja, kapiram isto vazi i za skijanje i sta god ti znam.

Ovde same cene jestu nesto vece, ali ne drama, evo primera na http://www.scubacenter.nl/index.php?p=320. Ako zamislite koji su ovde troskovi bazena, usluga uopste i ostali troskovi a sami znate koji je ovde standard zivota, videcet da je to tek kikiriki o odnosu na cene u Srbiji.

Ono sto ljudi drugo rade u zivotu, porodica, prijatelji, profesionalna karijera ih definise kao licnosti a ovo je ipak samo hobi rekao bih tako da cij je veci u ronjenju mi je poprilicno apsurdno jer poprilicno ima veze kolko ko ima para pre svega. Znate sta, neko mora radi 2 posla, neko 3 ... i opet da roni, a neko ne radi ni jedan, pa opet roni. Pa ko je sad tu predaniji i motivisaniji instruktor ako cemo vec da poredimo. Mislim da je cena i knjiga dolaze posle toga. I naravno, ako je ima da je ima na Srpskom jeziku inace ne moze da bude nikakvo nastavno sredstvo. Ljudi, zamilsite da imate zvanicno nastavno sredstvo za nesto na stranom jeziku, nebitno sta je. Ako to nema u tom status, uvesti obavezno da je jedina zbvanicna literature koja s eprodaje na nasem jeziku ako je obavezna, ako nije, onda je dopunbsko sredsvto i moze bude na kojem god jeziku. Nije stvar hrvatsk/srpski, stvar je ili se sve radi kako treba ili se ne radi.

Suma sumarum:
1. ako mozemo da prestanemo da povlacimo Amforu po ovom topicu je rne vidim smisao u tome
2. ubedjen sam da vecina ljudi drzi kurseve iz fore i hobija sirom sveta i da pri tome investicijom svog slobodnog vremena sigurnu su u minusu, jer bi za to vreme radeci ono za sta jesu placeni na prvom mestu svakako sigurno mogli da zarade vise.
3. ajde da otvorim neki topic i da hvalimo i da slavimo ... valjda ima i toga

Odoh da planiram sledece ronjenje :-)

chipi

Broj poruka : 23
Lokacija : Amsterdam
Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od smexy Pon Dec 03, 2012 8:25 am

chipi ::
Sa druge strane, taj decko je i tada mogao to da resi tako da se vise angazuje u tom momentu da je bas hteo,

Ma daj... nemoj sad te demagogije da mi plasiras ovde... Ja sam sa 16 godina uradio sve sto sam mogao... a to je imao totalnu zelju i ljubav prema ronjenju (nista manju nego sad)... Moji roditelji su doticnog zvali predamnom jedno 30x.... Na kraju mi je rodjeni otac rekao "nema nista od ovoga ovaj je prevarant"... Ljudi iz kluba su nas usmeravali na pomenutog....

A znate i sami ovu patriotsku logiku (koju praktikuju dripci) a to je kad uzimas pare tu si ima te... cim si uzeo pare, sto vise vreme prolazi... sve vise gledas da izbegnes posao ili ga otaljas... Tako da sad kad bi ulazio u istu pricu verovatno bi trazio napismeno... Da je klub duzan da mi omoguci da zavrsim kurs (naravno sto je do njih... ako sam nesposoban da polozim boze moj... ali ovo da me neko tapse po ramenu i kaze "sa tobom nema zime, procices ti ovaj kurs lagano" i onda furne... kopaonik, zanjice,... kanada... pusti me toga.... Ma koliko hteo da budem pozitivan prema celoj prici... jednostavno mi se povraca kad neko spomene RK AMFORA...
Za one koji ce se naci pametni i reci "pa tebe je zajebao 1 covek ne ceo klub"... evo pitanja za njih... Zasto onda kad se pominjao kurs (a znali su koliko je taj covek "ozbiljan") nisu preuzeli odgovornost u ime RK AMFORE i zavrsili svoje obaveze, nego prebacivali taj vruc krompir na doticnog?

A to sto je na zapadu skuplje... pa i nije... kad uporedis standarde... ostane gore i za lep zivot pored ponekog kursa Wink

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 8:33 am

Nemoj da mlatimo praznu slamu za gluposti, klub je kriv 1000 posto, sve ostalo je glupa prica, on je decko dosao na kurs u klub, a ne kod nekog Pere ili Zike koga ni ne poznaje, a sto se tice cena u inostranstvu, kursevi su skuplji, a troskovi za iste jeftiniji, znaci zarada je veca.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od darksky Pon Dec 03, 2012 10:05 am

Post nema veze sa temom.


darksky

Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Pon Dec 03, 2012 10:11 am

Nekulturno izrazavanje
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od smexy Pon Dec 03, 2012 10:19 am

Tekst nema veze sa temom


Bitno je da si ti hrabar pa si napravio nov nalog... da bi .............. jer si nemocan sa pravim argumentima... Svako ima pravo na forumu da iznese svoje misljenje u granicama pravila ponasanja foruma (koja si ti debelo prekrsio), i ukoliko je ovo ozbiljan forum (nadam se da jeste). Ti ces preko IP adrese biti banovan, a takodje i tvoj "pravi" nalog razotkriven i takodje banovan.

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Silent Pon Dec 03, 2012 8:31 pm

SRDJAN ::Nemoj da mlatimo praznu slamu za gluposti, klub je kriv 1000 posto, sve ostalo je glupa prica, on je decko dosao na kurs u klub, a ne kod nekog Pere ili Zike

Potpuno si u pravu ako je neko dosao u klub, onda je nebitno ko poimence je uradio ovo ili ono, za sve dobro zasluge deli klub kao i u obrnutom slucaju.

@smexy
Samo, nikako da nam kazes tvoje ime i prezime i tacno kada si bio na kursu, 2002? ili kada tacno. Takodje ako imas neki papir vezano za to, molim te skeniraj ga pa ga okaci.

Kao prvo to bi dalo puni legitimitet tvojim recima, a kao drugo mnogo bi pomoglo da se u klubu u evidenciji nadje evidencija o tome, te da klub moze ako je tako zvanicno da ti se izvini i ponudi da izvrsi sve svoje obaveze koje ima prema tebi.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Karabiner Pon Dec 03, 2012 9:15 pm

Da li mogu moderatori da uklone ove neprimerne postove?

Karabiner

Broj poruka : 26
Datum upisa : 15.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od milutinm Pon Dec 03, 2012 10:24 pm

[/quote]

Bitno je da si ti hrabar pa si napravio nov nalog... da bi napusavao jer si nemocan sa pravim argumentima... Svako ima pravo na forumu da iznese svoje misljenje u granicama pravila ponasanja foruma (koja si ti debelo prekrsio), i ukoliko je ovo ozbiljan forum (nadam se da jeste). Ti ces preko IP adrese biti banovan, a takodje i tvoj "pravi" nalog razotkriven i takodje banovan.

Pozdrav[/quote]

Niko nece biti banovan, kao sto ste dosada primetili forum je neozbiljan i koristi se za medjusobna sajber prepucavanja i iznosenje tudjeg prljavog vesa iliti da komsiji crkne krava.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od smexy Uto Dec 04, 2012 12:29 am

milutinm ::

Bitno je da si ti hrabar pa si napravio nov nalog... da bi ............. jer si nemocan sa pravim argumentima... Svako ima pravo na forumu da iznese svoje misljenje u granicama pravila ponasanja foruma (koja si ti debelo prekrsio), i ukoliko je ovo ozbiljan forum (nadam se da jeste). Ti ces preko IP adrese biti banovan, a takodje i tvoj "pravi" nalog razotkriven i takodje banovan.

Pozdrav[/quote]

Niko nece biti banovan, kao sto ste dosada primetili forum je neozbiljan i koristi se za medjusobna sajber prepucavanja i iznosenje tudjeg prljavog vesa iliti da komsiji crkne krava.[/quote]

Pa da kakav hosting takav i forum...
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od mr joy Uto Dec 04, 2012 12:54 am

Za prvi "prekrsaj" pravila foruma nece biti niko banovan. Ako se to dogodi u vise navrata, onda slede sankcije. Svidjalo se to nekom ili ne.

Zamolio bi sve clanove foruma, da se drze teme.

Mislim da smo svi mi kulturni ljudi, i siguran sam da ako neko zeli moze i na kulturan nacin da odreaguje neciji post.

Dubok kulturan pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Uto Dec 04, 2012 8:32 am

SRDJAN ::Posle Mise je radio Nikola Bozovic, to svi znaju

Pa sta je radio Nikola, najbolje da je i on bio instruktor u to vrijeme?
Ako nisam smio da pitam vi me iskljucite ili ukorite... Spreman sam da snosim odgovornost ako mi je pitanje ne adekvatno....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Uto Dec 04, 2012 9:30 am

U to vreme nije, kasnije je postao PADI Instruktor (u Selcu), ali kao sto svi znamo, u ta davna vremena to nije bilo bitno za CMAS kurseve, on je drzao, a drugi su potpisivali, to se radilo u 90 posto klubova, a u nekima je i dan danas ostala ta tradicija (kod Belog recimo).
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Uto Dec 04, 2012 9:45 am

I jos nesto, da ne bude posle za komsijinu kravu, ja sam samo dao odgovor na pitanja koja su postavljena, a sto se te krave tice, kad je cuvas i odgajas onda moras o njoj sam da vodis racuna, da je pazis, hranis, pojis.........., a ne da to radi komsija, sto nas narod kaze, tudja ruka svrab ne cese.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 3 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu