RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronjenje sa kontaktnim socivima

+2
olgak
Silent
6 posters

Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Silent Ned Jun 28, 2009 6:04 am

Do skora sam mislio da su sociva za korekciju vida jako osetljiva pod vodom tj. u kontaktu sa istom, i jako sam vodio racuna o njima. I kada su situacije (kursevi) zahtevali skidanje maske, uvek sam to radio sa strogo zatvorenim ocima. Medjutim posto sam na nedavnom kursu morao i da gledam sta radim bez maske (razmena opreme), pre toga sam cisto da uvezbam probao da to odradim bez sociva, ali sam na svoju zalost ustanovio da sam bez njih pod vodom corav kao krtica, pa sam rekao sebi. Ko ih sisa, ionako im je vreme za menjanje skoro, pa sta cu. Neka ispadnu, koliko god izdrze, hvala im. I podjem ja na test sa socivima u ocima... I zavrsim ceo test, sirom otvorenih ociju, i kad ono malo kasnije na obali, gledam ja sve vidim savrseno... Ne mogu da poverujem i proveravam sve, SOCIVA NISU ISPALA, nisu se pomerila, nista. Onda namerno odem da malo ronim na dah bez maske, namerno sirom otvorenih ociju, i posle 10-ak minuta maksimalnog maltretiranja, ostala su na mestu. Jos jedan plus je da se oci uopste ne "okolju" od slane vode, ne zacrvene i sl, ali NIMALO.

Eto jos jedne lepe informacije za sve ronioce koji silom prilika nose naocari ili sociva, predjite na sociva. Ja nosim vec zadnjih 10 godina meka sociva proizvodjaca Ciba Vision, jako su jeftina i trajna. Par sociva koji je deklarisan za mesecnu upotrebu ne skidam 24h, sa njima spavam, kupam se, evo i ronim i to otvorenih ociju po 3-4 meseca, a kada se "izlizu" samo stavim sledeca i vozi. Ne kazem da svako tako treba da radi, jer sve je to individualno, ali ja za 10 godina nisam imao nikakvu infekciju oka ili bilo kakvu smetnju, cisto hocu da kazem da deklarisana pravila oko sociva tipa skidati ih svako vece ili bacati tacno na dan po isteku roka nisu realna, mozda su vise prilagodjena profitu proizvodjaca da ih proda sto cesce (sto vise) nego samom korisniku. Ali, opet kazem sve je to individualno (mada ne verujem da neispadanje sociva u vodi ima ikakve posebne veze sa mojom malenkoscu), pa treba probati. Ali prvi rezultati su izuzetno ohrabrujuci. Da ne bude zabune ronio sam sa socivima u moru pre 3 dana i takodje ih od tada niusam skidao, tako da nema nikakvih nuspojava tipa da ce kasnije ili sledecag dana da se zapati neka infekcija, ili da se socivo izlize ili bilo sta.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od olgak Sub Nov 14, 2009 11:41 pm

Nosim naocare dugo, i od pre 2 meseca nosim kontaktna sociva. Posto sam od juce ponovo krenula na treninge, posle 2 godine, trazila sam na internetu nesto o tome, i nadjem komentar na ovom sajtu, pa mislim da je korisno da kazem i ja svoja iskustva.
Elem, juce sam skocila u bazen, otvorila oci, i nista. Stavila masku, skinula je pod vodom, vratila, ispraznila, i opet nista. Posle 15 minuta sam zaboravila da uopste imam sociva, nakon bazena sam stavila preventivno 2-3 kapi eyeye tecnosti . da brze isperem hlor. Niti su mi oci bile crvene ( onoliko koliko su mi i ranije bile od hlora), nocas sam normalno spavala sa njima, sve je ok.Napominjem da nosim Air optics sociva koja se skidaju na 5 dana. Bas me zanima da li ce i ubuduce ronjenje sa socivima biti ovako konforno kao prvi put.
U svakom slucaju, uzivala sam koliko sam dobro videla pod vodom, sto do sada, cak i uz masku sa dioptrijom nije bio slucaj.

olgak

Broj poruka : 5
Godina : 62
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od PasHke Ned Nov 15, 2009 10:57 am

Moja iskustva sa socivima pod vodom su isto super!
Zaranjao na 8m da se opremam bez maske, ulazila mi voda na 35m (naleteo na peraja od ortaka) Very Happy
anw, fora je u tome sto nosim dnevna sociva pa se i nisam bas tangirao dal ce mi spadnu ili ne. Jeste da kostaju 50 jura mesecno, ali vrede narocito sto se higijene oka tice i kalcijuma sto se nakuplja na njima. Pre jedno 3 godine, dobio sam jak udarac u oko i zavrsio u bolnici. malo ga nisam izgubio. i zbog higijene i da se nesto ne inficira poceo par meseci da nosim dnevna sociva i na njima ostao:D nema vodice za ispiranje, kutijica, tabletica, ostecenja! stavis ujutru u bacis uvece!
socivo se posle par sati lepo slepi za oko (mreznjachu) i ostane na njoj! jedino trljanjem i jakim mlazom se moze zbaciti! plivam sa njima preko 10 godina i nisam nikada imao problema.
bolje to nego stakla sa dioptrijom....lakse je.
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od olgak Sre Nov 18, 2009 7:28 pm

He, a koja su to dnevna sochiva? Meni ova koja se nose preporuchio oftalmolog, super su mi, ali dobro bi bilo da probam i ta dnevna. Nisu ni ova jeftina, kostaju me 25 mesecno/ kad racunam i tecnost ..../ Odusevljena sam, ovo mi je otkrice veka, zaronim i vidim savrseno .........

olgak

Broj poruka : 5
Godina : 62
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od olgak Sre Nov 18, 2009 7:29 pm

uh, nesto mi se izbrisalo, dakle, koja se nose 5 dana bez skidanja .

olgak

Broj poruka : 5
Godina : 62
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Silent Sre Nov 18, 2009 9:38 pm

Ako gledas ekonomsku racunicu i plus kvalitet zivota (male stvari koje pricinjavaju velike radosti), sociva koja nosis nisu bas najbolji izbor. Prvo, zato sto imas (dobro na svakih 5 dana) "obavezu" da ih skidas, ispiras, itt. I drugo, bacas ih posle mesec dana i uzimas nova. Em se bakces, em te toliko kosta.
Pazi ovu racunicu i kvalitet zivota: Sa kontaktnim socivima koje ja koristim zadnjih 10 godina postupak je sledeci:
1. Stavim sociva.
2. NE SKIDAM IH UOPSTE 3-4 MESECA, znaci ne vadim, ne ispiram ni nista. Izuzetak je ako bas se nadjem u nekim uslovima da ne znam kako tesko natrunim oko pa me zulja, ali to je bas ekstremno vanredna situacija, mozda mi se desila par puta u zadnjih 10 god, i nema veze sa ronjenjem.
3. POSLE 3-4 MESECA NEPREKIDNOG NOSENJA ih skinem, bacim I ODMAH STAVIM NOVA.
Ova matematika me kosta cca 30 evra GODISNjE.
Da bi shvatila o cemu pricam, nemoj strogo posle 5 dana da skines i isperes sociva. Nego ih ne diraj. Ne 5, nego 10, 15, mesec dana. Koliko ce to tacno biti, videces sama jer je to individualno, ali pritom nista ne rizikujes, sem da se socivo "kalcifikuje" tj. da se stvori tanki film minerala pa ce isto poceti da "ne prijanja tako savrseno" sto ce ti se manifestovati u najekstremnijem slucaju da pocnes da "osecas" socivo da je tu. Znaci blaga nelagodnost, koja prestaje odmah kada ga izvadis i isperes ili zamenis bez ikakvih makar i kratkorocnih posledica.
E sad ako to 5-dnevno socivo moze toliko da traje, sta mislis koliko traju "mesecna" sociva? Very Happy
Naravno ovo sve govorim iz licnog iskustva, nisam oftamolog po profesiji, ali slobodno probaj ovo i nadji sociva koja ce ti omoguciti najbolji kvalitet zivota uz minimalna i najredja moguca cimanja, uz minimalni trosak.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od olgak Pon Nov 23, 2009 7:49 pm

Cula ja da toga ima, naravno, to oftalmolozi tako ne preporucuju, ali vidim vec, uz malo iskustvo koje imam sa sochivima, da je to moguce.Meni se desava da mi se "zavrne" kraj sochiva, pa moram da ga skinem i ponovo stavim. Koju marku sochiva koristis? Ovih dana imam problem jer nova sochiva koja sam kupila su malo slabija- mada na pakovanju pise ispravna dioptrija..... Reci ce svi da je to nemoguce, ali...... U svakom slucaju, hvala ti na savetima, vec si mi poboljsao zivot preporukom za ronjenje...... Pozz, Olga

olgak

Broj poruka : 5
Godina : 62
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od PasHke Pon Nov 23, 2009 9:22 pm

Dnevna sociva su varijanta, dobijes 30 komada, stavis ujutru i uvece pred spavanje ih bacis!
Silent....iskreno, prvi put cujem za takva sociva koja se ne vade iz oka 3-4 meseca! o.O
Daj molim te procitaj tacno na kutiji kako se zovu i kojeg su tipa, jer, ako to postoji i ako se tako koriste to resava i moje probleme definitivno:D
E sad, jel ujutru kada se probudis, jel ti zamagljeno socivo? ili sasvim normalno?
Ja placam 50 evra mesecno. Sto je u odnosu na tu tvoju varijantu definitivno preskupo! A, pritom, moram da vodim racuna da ne ostanem bez njih na kraju meseca i svaki put da planiram i da se prebrojavam da li imam dovoljno. U tome je bedak najveci....
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Silent Pon Nov 23, 2009 10:44 pm

Skeniracu kutiju pa okaciti na post. Pazi, DEKLARATIVNO to su MESECNA sociva. Znaci predvidjena da se stave i 24h nose MESEC DANA. Medjutim, pre mnogo godina sam slucajno skapirao (prolece 1999) da u pizdinovici u kojoj sam se zatekao, (a taj rok mi istekao) necu nigde moci da kupim ni naocare a kamoli ikakva sociva. Tako da sam odlucio neka stoje dok mogu. I da ne verujes u takvim uslovima su trajala nepuna 4 meseca... Ohrabren time, sam svaki sledeci par koji sam kupovao koristio dok je trajao. A to dokle traju skontas da jednog dana pocnu blago da se "pomeraju za kapkom", pa posle par dana to pocnes i da osecas, pa jos posle par dana pocnu da te zuljkaju.... Dakle imas sasvim dovoljno vremena (3-7 dana) da ih zamenis bez ikakvih zdravstvenih posledica kao ni pogorsanja kvaliteta vida tih dana kada im zaista "istekne resurs". Evo sad ti ovo pisem sa socivima koje sam stavio krajem avgusta, bio u Grckoj u medjuvremenu na ronjenju, i nisam ih vadio od tada.

Ujutro kada se probudis, sve je idealno, vidis isto onoliko dobro kao i svaki covek koji ne nosi nikakvu dioptriju cim otvori oci. Znaci mozda trep ili dva, ali nikakvo zamagljenje, pomeranje ili slicno.

Jedino odstupanje od ovoga je ako se nadjes u situaciji da tesko "utrunis" oko nekom prasinom ili ne znam cime. Onda je dovoljno da ih izvadis i "properes" u tecnosti, kao i da isperes samo oko od te prasine ili cega god, i odmah mozes da ih vratis nazad.

Dok ne skeniram kutiju, sto ti mozda nece ni biti potrebno, mozes da svratis do ABM clinic (mislim da se tako zove radnja gde kupujem sociva). Oni se nalaze na terazijama, tj. kada od Meka na terazijama krenes u suprotnom smeru od Trga znaci ako bi "izasao iz Meka", ides levo do prvog coska gde ulica levo vodi prema saveznoj skupstini i dalje pocinje bulevar revolucije. E sad pre tog coska mozda jedan ili dva lokala pre je ABM clinic klasicna opticarska radnja. Oni su najpovoljniji sa cenom. Kada sam zadnji put kupovao sociva pocetkom maja bila su mislim oko 2800 dinara (pakovanje od 3 para). A to mi je dovoljno za 9-12 meseci pa ti sad racunaj. Plus kvalitet zivota i opustenost nemaju cenu. A cak da ih koristis kako su i propisana stvarno kao mesecna, opet te to kosta nekih 10evra mesecno umesto 50, plus 30 puta manje gnjavaze svako vece i jutro...
Dakle trazi EverFocus MEKA mesecna sociva koja se prodaju u pakovanju od 3 para. I naravno samo dioptriju koja ti treba. Imaju samo jedna te vrste.
Bitna napomena: Pre PRVE upotrebe sociva (kad ih izvadis iz njihovog originalnog pakovanja) isperi ih ili fizioloskim rastvorom ili (ja licno preferiram RENU multiplus tecnost) tecnoscu za kont. sociva, jer su ona originalno potopljena u ne znam kakav rastvor cega koji "kolje oci ko pijani cetnik".
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Silent Uto Nov 24, 2009 1:51 am

Evo sam nasao u fioci u firmi staru kutiju od sociva, malo sam je "popeglao" i slikao mobilnim, evo koja su tacno sociva u pitanju. Samo jedna ispravka, proizvodjac nije EverFocus, vec samo Focus.

Ronjenje sa kontaktnim socivima Snc00016l

Znaci prodaju se samo u pakovanju od 3 para da se ne zabunite i ukupno (sva tri para=celo pakovanje) sam zadnji put kupio u maju za cini mi se 2800 dinara ili tako nesto.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od PasHke Uto Nov 24, 2009 1:58 am

Deal Very Happy
Hvala druze puno Very Happy
Znam gde se nalaze a mozda i danas odem do njih! Mozda cu prvo da proverim dioptriju (ono, na komp skeniranje i tako to) pa onda da uzmem sveza i nova! A ova dnevna da ostavim za svaki slucaj ako budem radio neke vezbe na bazenu ili tako nesto! ostalo mi taman jedno 10 komada:D
Progledao sam posle ovoga, doslovno:D
Dva meseca da ih ne skidam pa je puna kapa! Isplati se! javljam iskustva!
p.s. kucam ja EverFocus i izadjose mi kamere:D hahahahahahahhaa
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Silent Uto Nov 24, 2009 2:01 am

Jbg, prof. deformacija, ostalo mi everfocus u glavi od nekog tendera za Everfocus projektore.... Eto koliko cesto mislim o socivima Very Happy
Vidimo se u subotu pa da mi se pohvalis novim kvalitetom zivota
Pozz
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od PasHke Uto Nov 24, 2009 2:10 am

dogovoreno:D pozzzz:D
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od olgak Ned Dec 06, 2009 12:45 am

Eto mene ponovo.... Sve si u pravu za duzinu nosenja sochiva. Od posl. poruke ih nisam skinula, bila na bazenu, i osecam se kao da nemam nista u ocima. Sjajno. Vise cak i ne stavljam kapi u oci, da bih , kao, brze isprala hlor. Posle bazena mi oci budu sat vremena crvene, isto kao sto bi bile i bez sochiva, i kraj.... Vise i ne razmisljam o njima......Eto kako googlovanje poboljsava kvalitet zivota Smile))

olgak

Broj poruka : 5
Godina : 62
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Silent Ned Dec 06, 2009 12:46 am

cheers
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od _ Ned Dec 06, 2009 6:20 am

olgak ::Eto mene ponovo.... Sve si u pravu za duzinu nosenja sochiva. Od posl. poruke ih nisam skinula, bila na bazenu, i osecam se kao da nemam nista u ocima. Sjajno. Vise cak i ne stavljam kapi u oci, da bih , kao, brze isprala hlor. Posle bazena mi oci budu sat vremena crvene, isto kao sto bi bile i bez sochiva, i kraj.... Vise i ne razmisljam o njima......Eto kako googlovanje poboljsava kvalitet zivota Smile))

Mislim da bi ipak trebala da konsultujes oftamologa.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od PasHke Sre Feb 24, 2010 12:55 am

skylab, jel imas iskustva po tom pitanju? noshenju sociva?
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od _ Sre Feb 24, 2010 10:49 am

Da nosim i ja kontaktna sociva samo moja su tvrda, gas propustljiva. Sto se ronjenja tice nikad nisam imao nikakve kontraindikacije i oftamolog mi je rekao da mogu bez problema da ronim. Inace ta cela prica oko neskidanja sociva mi je u najmanju ruku malo problematicna. Ja sam se par puta zajebao i nisam skidao po dva, tri dana i rezultat su bile debele proteinske naslage sa prvim znacima konjuktivitisa.
Kod mekih sociva to manje izrazeno ali ipak treba biti veoma obazriv.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od PasHke Sre Feb 24, 2010 2:28 pm

da, sve zavisi od sociva. znas onaj osecaj, kada ustanes pa ti zamagljen vid? npr kod ovih Night and Day toga nema! osecaj je kao da nemam socivo! u bilo kog dana ili noci!
neko oko hoce da prihvati strani predmet, neko ne. ali, ako oftamolog na samom pregledu ne primeti neke deformacije na samoj mreznjachi, socivo ce idealno prionuti na oko i nema problema!
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Silent Sre Feb 24, 2010 11:04 pm

I naravno, bitna razlika je između tvrdih i mekih sociva ta sto se na tvrda sociva naslage lepe kao cement u beton, a na mekim socivima je to mnogo manje izrazeno zbog samog materijala, a naravno da znacajnu ulogu igraju i individualne razlike. I koliko sam u toku tvrda sociva jos nosi samo onaj ko mora, mada se i taj broj znacajno smanjuje jer koliko sam cuo odskora postoje i meka cilindricna sociva, za astagmatizam. Podvlacim koliko sam cuo, jer nisam proveravao jer nosim standardna sociva, da li i negde kod nas imaju da se kupe meka cilindricna.

U svakom slucaju meka sociva toliko podignu kvalitet zivota u svakom smislu da bi ih svakom (ne)roniocu preporucio umesto naocara ili tvrdih sociva, naravno ako nemaju nekih direktnih medicinskih kontraindikacija.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od aj Uto Apr 06, 2010 9:10 am

hello tongue

nemam nikakve veze s ronjenjem Smile

trazila sam o socivima i plivanju

i - malo mi delujete neodgovorni prema svojim ocima No

-mozes bit srece da se nista ne dogodi - jednako kao sto celi zivot uspevas preci ulicu tongue


- to da lece ne trebaju dolazit u dodir s vodom - na pakovanju je napisano imperativom

evo zbog cega se nikad ne bi usudila plivat bez maske

http://hr.wikipedia.org/wiki/Acanthamoeba

https://www.youtube.com/watch?v=4_AjGO6_OAc

aj

Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Audio Pet Apr 30, 2010 7:37 pm

Ja takođe nemam veze sa ronjenjem ali ipak zelim da se zahvalim na informacijama vezanim za Ciba Vision sociva. Nov
sam u nosenju sociva i prva koja su mi "dali" posle pregleda su bila Bausch and Lomb meka.
Mislim da su bila Optima ili tako nesto. To mi je doktorica posle pregleda rekla da kupim. Nemam pojma pa je poslusah.
Ta sociva su bila kako kad. Nekada su me zuljalja, nekada ih nisam osecao ali u vecini slucajeva su bila "nekomforna", najblaze receno.
E, onda sam malo trazio po netu i naleteo na legendu koja ne skida sociva 3-4 meseca. Ne treba dugo covek da nosi sociva
pa da zna da je to izuzetno samodestruktivno al boze moj, covek radi kako misli da treba i vise puta se ogradio da je sve to
ipak individualno. Svakako se ne slazem sa njim oko nacina nosenja ali bih hteo da mu se zahvalim na informaciji oko Ciba Vision.
OCI SAM OTVORIO od kada sam ih kupio. Nemam nista u oku, bukvalno !!!! Sjajno. NIsu skupa, ima ih gde hoces a u uputsvu za tecnost
od istog proizvodjaca pise da ne treba da se trljaju o dlan ukoliko ih potapas preko noci. I kad ih stavljas isto ne treba tj. ne mora.
Znaci, bukvalno skines, stavis u ciniju, ujutru izvadis i direktno u oci. I to je to !!! Meni nije problem da trosim tecnost stalnim trljkanjem
nego me od svega vezano za sociva to najvise smara a i mislim da tako svasta moze da se pokupi sa samog dlana.
Evo, smorih i ja !!!
Samo sam hteo da potvrdim da su Ciba Vision Fokus fenomenalna sociva pa ako jos neko proba neka da utiske.

Audio

Broj poruka : 1
Datum upisa : 30.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ronjenje sa kontaktnim socivima Empty Re: Ronjenje sa kontaktnim socivima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu