RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IANDT u Srbiji

+16
Dragan
anibus
milutinm
medigo
.
morfeo
alijas
Mirjana
Silent
Bane
zensea
mr joy
mica77
TRITON
Diver
SRDJAN
20 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od anibus Sre Okt 14, 2009 10:10 pm

@ diver
Eto na kraju ipak dobro pobedjuje zlo!!!
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od mr joy Čet Okt 15, 2009 9:57 am

Sve vreme sam pratio ovu temu. I na moju radost sve se lepo razjasnilo i pored malo "jacih" postova sve je proteklo u takozvanom kulturnom razgovoru i diskusiji.
I pored svega toga bi zeleo da skrenem paznju nekim clanovima da probaju da odgovore konkretno na postavljena pitanja. A ne da pricamo jedni pored drugih.
Zeleo bih da odam priznanje Tritoncima za njihove poduhvate i ekspedicije. Mozda i oni naprave poneku gresku kao i svi mi. Na kraju krajeva svi smo mi ljudi. Barem se ja nadam.

Dubok pozdrav mr joy

ps. u sredu sam bio u Bgd ali nazalost nisam stigao da se javim nikome da popijemo pice. Svima se ispricavam !!!!
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od aleksandar777 Čet Okt 15, 2009 8:48 pm

Hmm, sad mi pade napamet da bi mogla da se odredi destinacija i vreme okupljanja članova foruma, pa ko dođe dođe....
Da se upoznamo, pogledamo u 3-4 oka Smile pirat , upoznamo...

A možda bolje ne Wink

Šta nislite o tome?

Možda ovaj post i nije za ovu temu, pa moderatori, eto malo i posla za va Smile
aleksandar777
aleksandar777

Broj poruka : 36
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od SRDJAN Čet Okt 15, 2009 9:54 pm

Evo kao i sto sam obecao, cuo sam se sa Draganom Gacevicem i prenecu vam ono sto mi je napisao.

Srdjane,
vratio sam se iz Zagreba i saljem ti ove podatke sto si ih trazio.
Pogledao sam malo taj forum, ali tamo ima previse likova koje ja ne poznajem i tesko da mogu da povezem stvari. Ima i neki Dragan, ne mislis valjda da sam ja. Tesko je voditi dijalog sa ljudima koje ne poznajes, a jos manje znas njihove prave namjere.
Sto se tice IANTD-a stvar je vrlo prosta. Ako si instruktor i obnavljas licencu prema Sporazumu sa IANTD koji ti saljem u prilogu onda imas aktivni status i mozes drzati kurseve i od njih uzimati kitove (pikove) i narucivati brevete. Ako ne obnovis ugovorom licencu za tekucu godinu onda te nema. Na mom brevetu koji ti saljem u prilogu jasno se vidi da on ima validnost do isteka 2008. godine. Ja kao SSI IT prema Standardima SSI nemam pravo da radim kurseve drugih asocijacija tako da nijesam obnavljao licencu IANTD za 2009. godinu. Sve te NITROX kurseve mogu da radim i po SSI. Nije dovoljno imati licencu. Potrebno je i imati sa cim drzati NITROX kurseve, isto kao sto je potrebno imati i trziste. Skoro smo nabavili najnoviji MPS mixer za Nitrox i Trimix i analizator kiseonika i helija i u redovnoj nabavci to kosta 4.000 eura. Kad na to dodas reducir ventile razna crijeve i boce za kiseonik i heli onda je to ogroman izdatak, a kome to sve ponuditi. Opet, ako hoces da budes instruktor tehnickog ronjenja najmanje te kosta obnova licence. Ja imam 15 boca za kiseonik i 5 boca za heli, dvije pumpe za kiseonik i jos brdo opreme, ali uzalud kad to sve nije u poslu. U Zagrebu sam narucio neku ronilacku opremu i kad se vidimo i kad ti budem pricao neces vjerovati. Svijet je sa ronjenjem otisao daleko a mi unapredjujemo proslost. Puno ce vremene proci da nasi priuceni ronioci shvate sta je NITROX ili TRIMIX. U nesposobnosti da takva ronjenja organizuju svi ce potencijalne tehnicke ronioce plasiti sa opasnostima koje ih mogu zadesiti i objasnjavace im da je najbolje imati bocu DJDJ i isti regulator i jos kad sjednu u GC s Tomosom nema bolje kombinacije.
Cesto puta imam nestrcu da ih sretnem pod vodom i kad ih vidim kako se bore za zivot ogade mi ronjenje. Ali sta mozes. Idemo dalje.

Dragan


A evo i svega sto mi je poslao

IANDT u Srbiji - Page 5 Iantdbrevetdragangacevi

IANDT u Srbiji - Page 5 Iantd5057

IANDT u Srbiji - Page 5 Obnovagodisnjelicenceia

IANDT u Srbiji - Page 5 Bollettinopage1

IANDT u Srbiji - Page 5 Bollettinopage2

IANDT u Srbiji - Page 5 Bollettinopage3

IANDT u Srbiji - Page 5 Bollettinopage4

IANDT u Srbiji - Page 5 Bollettinopage5
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od anibus Pet Okt 16, 2009 1:34 am

@ Srdjane,
Niko nije sumnjao u Gaceviceve kategorije. To je pravi laf koji nepostuje ni Crnogorske zakone a kamo li medjunarodne, ali to niko nemoze da mu zameri, covek ima srce. Pozdravi ga od mene (ma da ti neznas ko sam ja) ali ON ce znati.
Sve se vrti oko para kolko vidim. I Gacevic je sam rekao da neplaca clanarinu IANTD-u jer nema posla, retko ko roni sa gasovima kod nas. Evo, pregledajte srpske sajtove i crnogorske pa cete videti. Federacije sertifikuju instruktore a oni su duzni da placaju clanarinu svake godine kako bi radili i sertifikovali ljude. To je neraskinliv lanac. Nisi platio clanarinu - nemozes da radis kao instruktor, sto ne znaci da NISI instruktor, ali ipak nemozes da das sertifikat polaznicima. Znaci da zakljucim: ako ne platis nisi instruktor = svet se vrti oko para. E, sada, svi ste vi ovo znali, nisam nista novo napisao, ali spremni ste da mlatite praznu slamu na temu "federacije" nedeljama. I opet se vracamo na sustinu i formu. Da pojsanim: sustina je da znas da ronis, (sa mesavinama ili na vazduh), a forma su sertifikati. Razmislite malo, ko je izmislio pravila u ronjenju, ko su ljudi koji su formirali federacije i gde su naucili da rone, dali su mozda slucajno samouki? Dali to znaci da niko drugi nemoze nista vise da izmisli i napravi i moramo svi slepo da pratimo standarde koje je neko postavio iz nekog razloga???
Dubok pozdrav za Mr JOY-a, a za Vas ostale karikiram Urketa: "mislite duboko kad vec ronite plitko".
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od PasHke Pet Okt 16, 2009 4:13 am

anibus :: a za Vas ostale karikiram Urketa: "mislite duboko kad vec ronite plitko".

moze da se overi i 500m! nije frka! ali, samo jednom Very Happy
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od zensea Pet Okt 16, 2009 4:23 am

U pravu si sustina je da znas da ronis. Ali kako i od cega ja da zivim ako ne obnovim licencu? Kako da drzim kurseve? Kako uopste da radim?Koliko me samo kosta update-ovanje opreme non stop? Mislim ako to moze u zemlji srbiji ovde de sam ja nemoze.
Drugi posao da trazim i da radim necu. Jedino je da se malo savijes i modifikujes i sufujes na talasu. I tacno je svi koji su osnovali agencije i postavili sve ostalo nikad nisu imali kurseve i svi su samouki. Ali jbg prvi su se setili sto je bilo pre nekih 40-50god ako ne i vise.
Sve je ovo davno sazvakano i ispljunuto u svetu i ljudi uglavnom rade i ne pitaju mnogo. Kod nas je ronjenje mislim kao bizmis jos mlado i polako se kristalise. Bice tu jos mnogo skola, strucnjaka, agencija i jos kojecega. Tako da sprem'te se, sprem'te bit ce ovo jedna velika avantura.
Hvala na paznji.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od SRDJAN Pet Okt 16, 2009 9:01 am

anibus ::@ Srdjane,
Niko nije sumnjao u Gaceviceve kategorije. To je pravi laf koji nepostuje ni Crnogorske zakone a kamo li medjunarodne, ali to niko nemoze da mu zameri, covek ima srce. Pozdravi ga od mene (ma da ti neznas ko sam ja) ali ON ce znati.
Sve se vrti oko para kolko vidim. I Gacevic je sam rekao da neplaca clanarinu IANTD-u jer nema posla, retko ko roni sa gasovima kod nas. Evo, pregledajte srpske sajtove i crnogorske pa cete videti. Federacije sertifikuju instruktore a oni su duzni da placaju clanarinu svake godine kako bi radili i sertifikovali ljude. To je neraskinliv lanac. Nisi platio clanarinu - nemozes da radis kao instruktor, sto ne znaci da NISI instruktor, ali ipak nemozes da das sertifikat polaznicima. Znaci da zakljucim: ako ne platis nisi instruktor = svet se vrti oko para. E, sada, svi ste vi ovo znali, nisam nista novo napisao, ali spremni ste da mlatite praznu slamu na temu "federacije" nedeljama. I opet se vracamo na sustinu i formu. Da pojsanim: sustina je da znas da ronis, (sa mesavinama ili na vazduh), a forma su sertifikati. Razmislite malo, ko je izmislio pravila u ronjenju, ko su ljudi koji su formirali federacije i gde su naucili da rone, dali su mozda slucajno samouki? Dali to znaci da niko drugi nemoze nista vise da izmisli i napravi i moramo svi slepo da pratimo standarde koje je neko postavio iz nekog razloga???
Dubok pozdrav za Mr JOY-a, a za Vas ostale karikiram Urketa: "mislite duboko kad vec ronite plitko".

Kao sto sam vec napisao, ne sumnjamo mi koji ga poznajemo, sto ne znaci da i ostali imaju isto misljenje, sto se Crnogorskih zakona tice, tu si me prijatno nasmejao, mora da si pomesao zakon i Veska, Dragan zakone postuje, i ima sve uredno registrovano za razliku od 95 posto ronilaca, Instruktora i klubova, ali zato jedini ne jebe Veska ni dva posto i ne uvlaci mu de u dupe za razliku od ostalih. Sto se ostalog tice, i to sam vec pomenuo, kada ronimo za svoju dusu onda mozemo dozvoliti sebi taj luksuz da radimo sta hocemo i kako hocemo, kada vodimo ljude na ronjenje i kada radimo obuku, standardi se moraju slepo pratiti svidjalo se to nama ili ne.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od medigo Pet Okt 16, 2009 9:41 am

Hahahahaha vi kao poznajete gacevica...Pa da ga poznajete znali bi da je poznat kao STAMPAR MAKARIJE, a sto se tice zakona cuo je da nesto postoji ali nije zainteresovan.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Krsenje standarda

Počalji od dolphin Pet Okt 16, 2009 9:47 am

Zaista impresivno, sta reci....i pomalo tuzno...

Cinjenica je da su se vodje kluba Triton potrudili da ostave traga u Srpskom ronjenju ali bas iz tog razloga mi nikako nije jasno:


1. Da li ste upoznati sa tim da je KRSENJE STANDARDA po svim medjunarodnim asocijacijama, ukoliko instruktor tokom kursa nije prisutan nego samo izdaje setrifikate.
Po ovome sto smo do sada citali i na forumu i na vasem (TRITON) sajtu , doticni gospodin Ljustina se apsolutno ni ne pojavljuje tokom kurseva, niti ide na ekskurzije gde vasi djaci polazu za datu TRIMIX kategoriju. Vrlo ozbiljan kurs, vrlo ozbiljna dubina, ozbiljna pecina.... a drzi ga ko????
Sto je najtuznije vasi djaci ni ne znaju da je to krsenje standarda, jer bi bar pokusali da sakriju da su im ucitelji samo Mirko i Vlatko...

2. Isticete da sa Vama roni ELITA Srbije i da vase kurseve mogu da prate samo oni sa "dubljim dzepom" a Vi se BLAMIRATE i nemate para da obnovite svoje licence sa kojima se zajedno obnavlja i osiguranje! Molim vas.....
(ovo se naravno ne odnosi na licencu gospodina Ljustine jer koliko sam shvatio i od vas i od vasih ucenika on ni ne drzi kurseve nego samo potpisuje)

dolphin

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Diver Pet Okt 16, 2009 10:04 am

Ima tu jos krsenja standarda,recimo to ronjenje u pecini a svi dobro znamo da u pecinama mogu roniti samo cave diveri i druga stvar je da nigde nema da se kurs drzi u pecini cak i da su zavrsili pomenuti kurs za cave divera.Na sajtu lepo kazu "odrzan je trimix kurs" a posle kazu da nisu sertifikovani da ih drze,smejurija.A i te Mirkove i Vlatkove instruktorske licence su pod znakom pitanja jer ih ne videsmo jos.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od mica77 Pet Okt 16, 2009 10:10 am

Slazem se da su ostavili upecatljiv trag, ali sta bi na kraju, imaju li gospoda iz Tritona sertifikate da obucavaju ili ne, ako imaju dajte da definisemo ko to tacno od njih i kakav ima i sta moze da poducava. Pitanje je otvoreno i jos nema odgovora kao bi apsolvirali ovu temu.
Bilo bi dobro da se svi ucesnici foruma predstave sa svojim sertifikatima ili kratkim ronilackim CV kako ne bi pucali iz prazne puske.
Kao sto Srdjan rece, jedno je roniti sam, a drugo voditi i obucavati druge.

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Bane Pet Okt 16, 2009 11:02 am

Важи Мицо, ајде да почнемо са "делфином" и у дајвером. Какви паћеници, нису заронили дубље од каде а некоме држе предавања.... ццццц Немају они чуке да се представе јер су ту најтањи али зато умеју дооооброоо да кењ....ју а везе са мозгом немају. Још мало нећеш моћи да обучеш пераја јер немаш сертификат....какве морончине.
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Bane Pet Okt 16, 2009 11:14 am

С` обзиром да се тзв делфин регистровао данас наменски да би изас****о на овој теми сву горчину свога неуспеха и начин изражавања му је исти као и у-дајверу, кладим се да је у питању исти лик или њему добар друг.
Ставите картице и зароне тамо где вам је лапрдало, ја смем а ви!?
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od alijas Pet Okt 16, 2009 6:44 pm

Polako, Bane nemoj da se nerviras. Bezimenih jajara je bilo i uvek ce biti. Nece se oni predstaviti pravim imenom ma sta ti napisao i ma koliko ih vredjao,jer ako to urade cela diskusija pada u vodu. Ne cini li vam se da ovde nesto nije u redu. Kurseve u Tritonu su platili ucenici i oni bi trebali prvi da se bune( jer ako je neko prevaren onda su to ucenici), a oni brane instruktore. Mislim da to sve govori o instruktorskom radu u Tritonu. Jedino su " prevareni " oni koji sertifikate nisu dobili. O novcu bih molio "Delfina " da ne lupeta jer da se iole razume znao bi koliko kosta samo nasa oprema. Da si zaradio neki dinar u zivotu znao bi sta znaci izraz "ekonomski neopravdano". I sta bi ja to naucio na Cave kursu,kako se polaze linija, ili ponasanje u pecini. Pa to smo vec ucili na work shopu.Treba da mi dodje neko iz inostranstva , da mi uzme gomilu novca i isprica mi to isto,jer je to po standardu. Vidjao sam kartice za plivanje sa dugim peraama , i kartice za plivanje sa kratkim (kursevi kostaju cini mi se oko 100$). Koliko ko moze standarda da izmisli, ja ne mogu toliko novca da zaradim. Ali ovce su uvek bile za sisanje. Sto neko ovde rece sustina je znati roniti, a svako od nas radi valve drill u metar dubine (ko se razume zna koliko treba truda da se to nauci). A forma ,kartice, na njoj moze da pise bilo sta, papir trpi sve. Mico , u pravu si. Da ,bez veze, ne pucamo iz prazne puske , hajde lepo, predstavi se, okaci svoju ronilacku kategoriju i kratak CV. Pozdrav TRKULJA
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od SRDJAN Pet Okt 16, 2009 8:18 pm

Sto se predstavljanja tice, vec smo vise puta doticali tu temu, koliko se secam i sami Administratori su vise puta objasnjavali da prosto ne mozes naterati nekoga ko ne zeli da se predstavi, bez obzira sto je to deo kucnog vaspitanja, medjutim ima jedna stvar koju bi mogli uraditi kako bi se izbegla ova tracarenja. Svi koji se pojavljuju i predstavljaju na forumu kao profesionalci (od Divemastera, Divecona, ***, i sl.) trebali bi obavezno da se predstave i legitimisu, iz prostog razloga sto oni ipak nude neku uslugu za razliku od nizih kategorija. To sto neki lupetaju iz neznanja, sto nas narod kaze "pas laje vetar nosi", nema nikakvu tezinu, medjutim kada lupeta neko ko je Instruktor, a pri tome se jos i reklamira, onda je to vec druga stvar, u tom slucaju neko vec moze biti doveden u zabludu (setite se npr. Belog i njegovog Trimixa). Da ne bude nesporazuma, ovime ne aludiram ni na koga licno, i tamo gde budem smatrao da neko radi nesto neregularno, oslovicu ga imenom kao i uvek do sada.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od dolphin Pet Okt 16, 2009 8:47 pm

Mico,

dzaba se trudis, ocigledno je da NIKADA nece odgovoriti na ova pitanja koja su postavljena na prvoj stranici a sada smo na osmoj!

Bane, kako bi bilo da otvoris svoj forum gde ces okupiti ljude koji rone samo i jedino DUBOKO, jel vidim da si na ovom forumu diskreditovao SVE ronioce koji se bave rekreativnim ronjenjem i rone u okviru stadarda svojih asocijacija. Mnogo vredjas a vidi se da malo znas o tome, koliko momak ronis, 3, 4 godine?? Mozda dve? Ok, da kazemo da su te u Tritonu mnoooogo naucili u sta ne sumnjam, ali kako te nisu naucili da postujes i druge ronioce, koji mozda ne rone duboke i opasne zarone ali zato ne znaci da nisu dobri ronioci. I uostalom ko se tebi uopste i obratio na ovom forumu pa si se nasao da odgovaras na pitanja koja tebi nisu upucena?

Mozda i jesam DIVER-ov brat, a mozda i nisam u svakom slucaju ima nas mnoooogo koje pocinjete opasno da nervirate sa tim vasim vredjanjem i nadrk stavom. Postavila su se ozbiljna pitanja bez vredjanja i to tek posle necije reklame. Hocete se svadjati jos sto stranica ili jednostavno odgovoriti na tih par pitanja. Svako izvrdavanje je zaista smesno i krajnje neprofesionalno!

dolphin

Broj poruka : 2
Datum upisa : 16.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Bane Sub Okt 17, 2009 12:02 am

Одакле ти то да сам дискредитовао све који се баве рекреативним роњењем, само сам тебе и у-дајвера ако сте уопште рониоци пошто се када не рачуна. Из чега се то види да мало знам о томе (чему)? Роним од своје 8 године, почео сам на дах па сам напредовао у складу са могућностима, а стигао сам до 123 м дубине у пећини, па сад не знам да ли је то одраз незнања...уосталом твоје квалификације ме уопште не занимају пошто немаш образа да се представиш него из сенке пљујеш по туђем раду и достигнућима а могао би да будеш и неки шлосер а не рониоц. То се очито види из твоје констатација јел да имаш неког искуства знао би шта све мораш да знаш да би радио 60+ зароне са декомпресијама на тримикс и у хабитату као што ми то радимо.
Да вас има мнооооогооооооооо које нервирамо то нисам сигуран, али и да је тако, узрок нису наши ставови овде него о животу и роњењу. Ја ти нисам крив нити био коме што нешто не умеш, не можеш, не смеш, немаш, нећеш.... Свако је добродошао да рони са нама у складу са својим могућностима и волео бих да чујем неког ко је то и урадио или био обучаван у Тритону а да је незадовољан и чиме! Можда се чудиш што се јавља толико нас кад прозивате Тритон и теби је то вероватно необично али тако је код нас и под водом и над водом, РОНИМО ЗАЈЕДНО!
Истеривање са тобом и у-дајвером (ако није иста особа у питању) може ићи у недоглед, не немамо сертификат за обучавање подешавања каиша на маресовој масци зелене боје, извините до неба и одје...те, и рекли смо све што смо имали на ту тему био ти задовољан или не. Поента је да се овде није појавио нико ко би био незадовољан са ониме што је добио на обуци у Тритону и да су сви легално сертификовани за оно што су полагали. То што се ти љутиш што ми знамо више, извини али заболе ме лево пераје. Оно за отварање форума ти није лоша идеја, с тим што би сви морали да се представе именом и презименом и својом ронилачком квалификацијом, само немам времена, одох да роним!
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Mirjana Sub Okt 17, 2009 12:41 am

dolphin :: Hocete se svadjati jos sto stranica ili jednostavno odgovoriti na tih par pitanja. Svako izvrdavanje je zaista smesno i krajnje neprofesionalno!

'Dolphin'/'Diver'/'Dragan'

Imam ja za vas jedan predlog - kako bi bilo da postujete vi vase ronilacke kartice, kao sto smo mi svoje? Mislim, cisto da date primer kako se to radi, kada vec toliko na tome insistirate, kao veliki legalista i neko ko je toliko zabrinut za bezbednost srpskog ronjenja. A narocito s obzirom na to da se predstavljate kao neko kompetentan za kriterijume i standarde pecinskog ronjenja i upotrebe trimixa u ronjenju.

Neprofesionalno je otvarati nekoliko profila, bez podataka i bilo kakve identifikacije, samo da bi se diskreditovao klub i ljudi koji do njega drze i pokusavaju da nesto naprave. Ignorisanje odgovora i podrske ljudi koji su u tom klubu je u najmanju ruku zlonamerno.

Koliko ste uporni u tome da se vama, koji ne pristajete da se predstavite, niti date bilo kakvu informaciju o sebi, serviraju podaci, dokumenta papiri, toliko sve vreme odbijate da odgovorite na jedno sasvim prosto pitanje:


"Ko ste vi uopste?"

[u]
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 12
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od TRITON Sub Okt 17, 2009 5:53 am

Molim clanove Tritona da vise ne pisu na ovu temu. Kako niko od gore navedenih nema potrebu da se predstavi nemamo ni mi obavezu da sa njima polemisemo ili odgovaramo na bilo kakva pitanja. Wink

Pozdrav

TRITON
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od anibus Sub Okt 17, 2009 6:19 am

Tako je tritonci, samo napred, ove jajare i meni su poceli da idu na zivce. Lako je kritikovati nekog kada te taj ne vidi i ne poznaje. Upravo ja koristim tu beneficiju ovog foruma ali ne u negativnom smislu. Nemoram da se predstavim a imam pravo da napisem sta hocu i niko mi nista nemoze jer nezna ko sam. Fantasticno mesto za zajebavanje. Jos onog koga podkacim taj mora svima vama da se pravda, da vas ubedjuje da to nije tako i da se bori za sebe. A mene moze da uhvati za pa..u., isto kao i tritonci ove "divere", "delfine" i "draganove". Evo od sada pocecu otvopreno da navijam za tritonce, cisto u inat ovim ddd-ovcima. Ipak vise cenim ono sto ljudi rade nego ono sto pricaju.
Dajte ljudi, napravite nesto pa da citamo o vama, nemojte vise da gusite i zracite.


Poslednji izmenio anibus dana Ned Okt 18, 2009 8:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Diver Sub Okt 17, 2009 7:07 pm

TRITON ::Molim clanove Tritona da vise ne pisu na ovu temu. Kako niko od gore navedenih nema potrebu da se predstavi nemamo ni mi obavezu da sa njima polemisemo ili odgovaramo na bilo kakva pitanja. Wink

Pozdrav

TRITON

Naravno,kada se ostane bez argumenata onda se obicno nadju ovako glupi izgovori.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od alijas Ned Okt 18, 2009 1:15 am

Jutros Triton imao trening na Adi ,prekrsili su hrpu standarda.Dane nosio crnu masku ,a sertifikovan je za plavu. Mika nosio pododelo Santi BZ 400 na ovom vremenu. Temperatura vode 15C , a ono ima sertifikat 0-7C . Bruka ziva. Vlatku ,opet pustilo odelo (ima sertifikat da je suvo), a lepio ga standardnim lepkom. Posto je se Matija gubio morali da ga vezu sertifikovanim cvorom za standardnu arijanu.Ti, Miro zato sto nisi dosla, a nisi donela sertifikat o nedolasku, sledeci put ronis na zacelju. A ti, Bane, posto ti je ovo drugi put da ne dodjes, ides ponovo na OWD Kad sve ovo citam mozda i nismo bili tamo. Mozda je ovo i druga tema,al nisam siguran da imam sertifikat za nju. Popodne su na bazenu (opet ce da krse standarde). Ko hoce moze da dodje da ih snimi, a mozda i uhvati koji fazon (ako ima sertifikat za snimanje) .
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od medigo Ned Okt 18, 2009 6:05 am

A brate.... Pisete o tim sertifikatima kao da kome trerbaju...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Mirjana Ned Okt 18, 2009 6:37 am

alijas ::Jutros Triton imao trening na Adi ,prekrsili su hrpu standarda.Dane nosio crnu masku ,a sertifikovan je za plavu. Mika nosio pododelo Santi BZ 400 na ovom vremenu. Temperatura vode 15C , a ono ima sertifikat 0-7C . Bruka ziva. Vlatku ,opet pustilo odelo (ima sertifikat da je suvo), a lepio ga standardnim lepkom. Posto je se Matija gubio morali da ga vezu sertifikovanim cvorom za standardnu arijanu.Ti, Miro zato sto nisi dosla, a nisi donela sertifikat o nedolasku, sledeci put ronis na zacelju. A ti, Bane, posto ti je ovo drugi put da ne dodjes, ides ponovo na OWD Kad sve ovo citam mozda i nismo bili tamo. Mozda je ovo i druga tema,al nisam siguran da imam sertifikat za nju. Popodne su na bazenu (opet ce da krse standarde). Ko hoce moze da dodje da ih snimi, a mozda i uhvati koji fazon (ako ima sertifikat za snimanje) .

rabbit
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 12
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

IANDT u Srbiji - Page 5 Empty Re: IANDT u Srbiji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu