RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Funkcija ronilackog saveza

+11
Dixie RK Sebastian
medigo
.
Scubasaurus
alijas
Bane
Diver
milutinm
ProUrke
morfeo
SRDJAN
15 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od SRDJAN Ned Okt 25, 2009 3:35 am

Slazem se apsolutno, setite se postova sa pokojne Akademije ronjenja gde sam predlagao sta Savez treba da radi i cemu da sluzi, pa upravo za ovakve stvari, oni glume neke dusebriznike i drze kao neke njima znane standarde, a 90 posto Instruktora koji su licencirani u istom tom Savezu radi mimo svih standarda, osiguranje nema skoro niko, oprema stara milion i po godina, boce iz drugog svetskog rata koje pune do 100 Bara da ne bi eksplodirale, pa sta mi to radimo, gde smo to, jel to buducnost? Da ne pominjem van Saveza, milion i jedan kvazi Instruktor kome je bitno samo da sklepa kurs za tri dana i da strpa sto Evrica u dzep, e jebem ti ja takvo ronjenje i obuku. Dokle god se ne dignemo, uclanimo svi svoje klubove u SOPAS, zakazemo vanrednu sednicu i razjurimo neradnike, a potom uzmemo stvar u svoje ruke, lepo sednemo, dogovorimo se, napisemo planove i programe rada, propisemo Standarde i u sve to ukljucimo i Ministarstvo Omladine i Sporta koje ce na osnovu toga doneti i neki pravilnik, podzakonske akte, ili kompletan novi zakon, to je vec stvar dogovora, tapkacemo u mestu, gledati tragicne stvari i nazadovati u svemu, pa i ronjenju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od morfeo Ned Okt 25, 2009 4:03 am

@Srdjane

Mislim da je upravo stanje u SOPAS-u uzrok sto mnogi izbegavaju bilo kakav kontakt sa njima. Opet je problem, ja predsednik, on sekretar, administracija...
Ali mora postojati neka institucija preko koje se nesto radi. Neko esnafsko udruzenje preko koga se moze uopste aplicirati za ucesce u nekoj raspravi na iole ravnopravnoj osnovi sa izvrsnom i zakonodavnom vlascu. Da se pokrene bilo kakva inicijativa.

Mirko je, cini mi se, bas tebi u jednom postu, pricao o situaciji sa SOPAS-om kada je Triton poceo da radi po PADI-ju. Bili su prokazeni. Znam da je Vlatko isao na neki sud casti, pun licemera...itd. Jednostavno ljudi se vise bore za svoje pozicije nego za interes esnafa. Onda moras u neku ruku razumeti i njihov animozitet prema "vlastima". Ne mozes biti monopolista. Mozda ce vec sutra neko da se pojavi da radi Trimix. Sve uredno da prosto ne poverujes. Triton se mora tome prilagoditi, a ne tamo da napada ljude, sto je sigurno da nece raditi.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od SRDJAN Ned Okt 25, 2009 4:18 am

Nemas drugu institiciju koja bi mogla da da ima ikakav kontakt sa vlascu, to jest sa Ministarstvom Omladine i Sporta koje je po liniji jedino nadlezno, isto je i sa svim ostalim sportovima, prosto je sistem u drzavi takav da nema alternative, ali zasto ne preuzeti Savez, kakve veze ima ko je Predsednik, ko Sekretar ili nesto trece, glasacemo, pa i taj Savez ima svoj Statut, pravilnike, komisije, odbore i ostale organe, nije u Savezu problem vec u ljudima koji sve to ne postuju i rade na svoju ruku, pa nemaju ni smrdljivu kancelariju, a kamoli nesto drugo, a gde su pare od licenciranja, od clanarina, kao i one iz budzeta, kazu nisu dobili, pa ne mozes ni da dobijes ako ne trazis, a da bi trazio moras prosto imati plan i program na osnovu kog pravdas ta sredstva, e to treba da bude neciji posao, a ne da cese jaja i da drzi tirade na godisnjim sastancima, druga stvar, treba uvesti da ni jedan Instruktor, ma koje asocijacije bio, ne moze da radi bez Nacionalne licence, a Savez je duzan da mu istu obezbedi po ispunjavanju uslova koji ce biti odredjeni nastavnim planom i programom, i naravno ta licenca se mora platiti, pa niko u svetu ne radi za dzabe.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od ProUrke Ned Okt 25, 2009 4:21 am

Primetno je nesto sto svi mi zelimo, ali, nazalost je zakonski nemoguce - jedan savez za sve... Cak i da je u pitanju neki esnaf, jako je tesko naterati sve da budu njegovi clanovi, na stranu sto je nemoguce zakonski...
SOPAS je eksponent CMAS-a, i kao takav ne bi smeo da ima nikakve "kontakte" sa predstavnicima drugih asocijacija, i to je sve O.K. - medjutim, problem se pojavio kada je taj SOPAS "preuzeo" ulogu koju NEMA - vrhovnog organa/sudije koji je jedini nadlezan za ronjenje u Srbiji... Kakve oni veze imaju sa ronilackim radovima npr? Ili sa turistickim ronjenjem? I kakve oni imaju veze sa klubovima koji rade obuku po npr. PADI/SSI/SDI/NAUI/kojimgod sistemima?
Kod nas je, nazalost, jako nizak nivo ronilackog obrazovanja u tom smeru - ja isto nisam imao pojma o svemu ovome o cemu pricam do pre par godina, kada sam poceo polako da se raspitujem o problematici kod nas - jos kada sam pomerio svoje cenjeno (veliko...) dupe van granica Srbije, i video kako se to radi preko, ostao sam sokiran...
A znate sta me je potaklo na "obrazovanje" u tom polju? To sto diplomu koju sam zaradio (platio...) u okviru Instruktorskog kursa SOPAS-a NISAM MOGAO DA UPISEM U RADNU KNJIZICU - ista NIJE FORMALNO PRAVNI DOKUMENT ni o cemu, osim da je tamo neki SOPAS i neka njegova nastavna komisija drzao neki kurs gde sam ja kao uspesno polozio za nekog tamo instruktora ronjenja... ALI, dokle god ja sa tim papirom ne mogu da RADIM, on je meni nistavan...
No, tema se krece u drugom smeru trenutno - otvoricu drugu temu o ovome, da se ne rasplinemo... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od SRDJAN Ned Okt 25, 2009 4:26 am

Ma sto je nemoguce, u okviru tog istog Saveza odvojis sekciju ili neki ogranak koji ce raditi CMAS, sve se to da pravno urediti, pa to ti je kao firma sa vise ekspozitura ili delatnosti, svako radi svoj posao, dobar advokat i jedno 500 Evrica resavaju sve te pravne zavrzalame.
Nego ajde neka Milutin prebaci ovo negde gde mu i dolikuje kako bi mogli nastaviti diskusiju na tu temu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od milutinm Ned Okt 25, 2009 5:24 am

Evo sredjeno, izvinjavam se sto nisam odmah.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od ProUrke Ned Okt 25, 2009 12:13 pm

Sve u svemu, treba pogledati kako je to regulisano u nekim drugim delovima sveta... "Samo" treba uvesti malo reda, pojasniti propise, i krenuti u primenu istih...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 8:27 am

Zahvaljujuci ljubaznosti Dragana Gacevica pojasnicemo malo neke stvari vezane za standarde i sertifikate.


Srdjane,

U nekoliko navrata sam pogledao vas forum i jos se uvijek cudim na sta trosite energiju i vrijeme. To sto tamo pisete ili pokusavate objasniti je u najmanu ruku ispravljanje k.... mrtvom magarcu, a to nije nikome potrebno. Sustina je za pocetak odrediti cilj i makar se okrenuti prema njemu pa ga samo gledali ili male pomake radili prema njemu. Bolje je i to nego svom snagom voziti kontra cilja.
Cilj je vrlo jasan. U slucaju rekreativnog (turistickog) ronjenja je postovati evropske norme koje su definisale tu oblast. To sto neki ignorisu evropske norme govori o njima. Mozda ih shvate dok cekaju red za vizu ispred neke „evropske drzave“ Rumunije ili Bugarske, sjutra Albanije i Makedonije, ove druge da ne pominjem.
Prosle godine sam bio pozvan ispred Udruzenja profesionalnih ronilaca Crne Gore na jedan seminar koji je organizovala Evropska podvodna federacija (EUF) u saradnji sa Hrvatskim zavodom za norme. Seminar se odrzao u Zagrebu i ja sam tamo prisustvovao i dosta toga prvi put cuo. Tamo sam se sreo sa dosta svojih poznanika i prijatelja. S obzirom da sam bio najavljen imao sam i direktan kontakt i prijatan razgovor sa predsjednikom Certifikacionog tijela EUF. Povod za seminar je bio potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanj Hrvatske i Crnr Gore sa EU. Radni naslov seminara je bio „Normizacija i certifikacija u podrucju ronilackog turizma“. Tackom 77 Sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanju Crma Gora (Hrvatska, tocka 73) su se obavezali postovati evropske standarde. Na sajtu Instituta za standardizaciju Crne Gore www.isme.me na prvoj stranici sve jasno pise. Tu je prici kraj. Koliko sam ja upoznat i Srbija je potpisala taj sporazum, ako nije demantuj me.
Urke je dobro uveo ucesnike foruma u pricu i to je pravi put. Dobro vam je objasnio sta je CMAS i to je svakom normalnom jasno, ovim drugima to ne treba objasnjavati.
Na sajtu EUF jasno se vidi koje skole – federacije imaju CERTIFIKAT EUF i tu nema diskusije. Suzava se prostor za manipulatore. Kreni sam od SSI i vidjeces da SSI Adriatic Group ima certifikat EUF i da brevete koje izdaje na sebi imaju Evropsku normu i diskusiji je kraj. Putem ODIN-a mozes provjeriti svakog ronioca i instruktora SSI i time si otklonio svaku sumnju. Na poslednja dva godisnja seminara SSI Adriatic Group bila je jedna od tema i EUF. Oni koji su na njih prisustvovali ovo naravno nije novost. Na mom certifikatu IANTD sto sam ti poslao imas napisanu EN 14413-2, sto govori da i IANTD ima certifikat EUF. Saljem ti u prilogu i certifikate EUF za SSI i IANTD, a ti ih podigni na forum da posjetioci foruma steknu predstavu kako izgledaju.
To sto neki pokusavaju da kroz ronilacke klubove prave biznis, stancajuci karnete vrijeme je pregazilo i blizi im se kraj. To je moguce jos sam kratko. To sto ubijaju ronjenje i prave nelojalnu konkurenciju njima sluzi na cast. Zato i mislim da bi vas forum trebao da ima edukativni i informativni karakter namijenjen zavedenim, priucenim kao i potencijalnim roniocima mnogo je bolje od nadgornjavanja u dugotrajnim i iscrpljujucim prepiskama. Bolje od toga je linkovati sajt EUF www.euf-certification.org pa neka posjetioci foruma sami zakljuce sta im je cinjeti. To sta sve kod mene dodje i sa kakvim papirima to je za plakanje. Takvih papira kucne izrade i takvih gluposti malo gdje ima. Kad ih pitas za licencu oni blenu u tebe i pojma nemaju sta je licenca, brevet, uglavnom vade „karnete“ a njih ima za plakanje. U Crnoj Gori ima stamparija takvih papira. Samo oni koj u Bijeloj zure na autobus ne uzimaju te papire. Savez ne registrovan, klub ne registrovan a „certifikati“ nicu kao pecurke posle kise. Nije ni cudo ko ih izdaje. I sam je svoje pravio. I na vasem forumu je bilo priloga o toj stampariji i slicnim. Dosta ljudi je prevareno, naravno ne svojom voljom. Sa nekim od njih sam i razgovarao. Kad im kazes da savez u kom je stekao „certifikat“ nije registrovan on se najuti i jos te okrivi za neistinu. Kad mu to argumentujes, onda kaze da je nemoguce. Moguce je ako znas da citas. Pa mu onda kazes da klub nje registrovan. Nemoguce. Moguce je samo procitaj. Stvarno. Stvarno ili ne, neregistrovan je. Onda mu kazes da brod kojim se vozio iz Bijele nije registrovan. Pretjerujes. Ne pretjerujem. Procitaj. Vidi stvarno. I tako u nedogled.
Kad shvate da su izvarani malo ko od njih prizna jer je kurs bio jeftin. Kad ti neko nesta prodaje jeftino bjezi od njega. To jos vucemo iz Trsta od prije 30 ili vis godina kad su nam talijani uvaljivali kao ovcama neke jeftine stvari a mi kupovali.
Tako ce i posjetioci sajta EUF biti bolje informisani i nema nikakve potrebe da im neki anonimusi na forumu objasnjavaju sta je lagalno a sta ilegalno. Ko je divlji a ko pitomi? Tako ce anonimusa biti sve manje a certifikovanih ronilaca vise i to je pravi put koji vodi prema cilju. (Za sada samo telekom i internet provideri imaju korist)
Ja imam radne materijale sa pomenutog seminara, a u prilogu ti saljem samo dio iz biltena HZN koji tretira ronilacki turizam. Iz njega mozes dosta vidjeti, a pomoci ce i citaocima foruma da shvate sustinu seminara kao i ono sto nas ocekuje. Zato smatram da bi bilo dobro otvoriti novu temu koja bi vas makar okrenula prema pravom cilju. On je odavno definisan svidjelo se to nekome ili ne.

Znam da ce mnogi pitati kakve to gluposti pominje Dragan Gacevic, ali one su realnost i sve nas cekaju. Zato je bolje posjetioce vaseg foruma upoznati sa onim sto nas ceka kako bi svima bilo lakse. Ja sam se potrudio da kupim te norme jer se one kupuju, kao i da ih prevedem. Jos kad bi imao ko da ih cita i jos da ih svati ne bi svoj trud, novac kao i vrijeme smatrao bacenim. U prilogu ti saljem adresu gdje ih mozete nabaviti, kao i porudzbenicu. Tako je red i da ih makar pomenemo.
Evropske norme za pružaoce usluga u rekreativnom ronjenju u skladu sa:
EN 14153-1, EN 14153-2, EN 14153-3, EN 14413-1, EN 14413-2, propisuju minimum uslova za certifikaciju ronilaca i instruktora.
Prve tri norme odnose se na ronioce, a druge dvije na instruktore.
Ona koja je za nas najnepovoljnija odnosi se na uslove koje trebaju ispunjavati ronilacki centri koji pruzaju usluge turistickog ronjenja. To je EN 14467.
Kad se na njih doda jos EN 250 koja odredjuje norme za disne aparate onda nam tek prestoji mukotrpan posao i svi cemo zaboraviti pisanije na forumima mislimo li se uozbiljiti, uostalom svijet i vrijeme ce nas zaobici ako vec nijesmo zakasnili.
Pravo pitanje za forum je: Ko izdaje certifikate sa EN, a ko se usudjuje da ih izdaje bez EN i kome oni trebaju?

Iskreno vas
Dragan Gacevic


Funkcija ronilackog saveza Eufcertifikat

Funkcija ronilackog saveza 14721272

Funkcija ronilackog saveza Glasilo1

Funkcija ronilackog saveza Glasilo2

Funkcija ronilackog saveza Glasilo3

Funkcija ronilackog saveza Glasilo4

Funkcija ronilackog saveza Glasilo5

Funkcija ronilackog saveza Narudzbanormi

Funkcija ronilackog saveza Prijava1

Funkcija ronilackog saveza Prijava2
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Diver Pon Okt 26, 2009 8:51 am

Kod nas je ocigledno najbitnija "TRITON" norma ona obuhvata sve sto svim ovima nije,mogli smo je nazvati i lov u mutnom

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:00 am

Болесни морону, па ти нас сањаш ноћу, зар смо ти толики трн у оку!????
Види се да је све била прљава пропаганда, кад је удајвер добио одговоре никада није био задовољан, а јајара из сенке само кења и не сме у лице да каже шта има. Иди се лечи кад већ не знаш да рониш!
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od alijas Pon Okt 26, 2009 9:17 am

Vidi, magarac, mozes slobodno da puknes od muke . Mi smo ronili, ronimo, i ronicemo pa ma sta ti njakao. Sto to lepo ne kazes sta imas protiv Tritona pa da to kao ljudi raspravimo. Ovako mozemo da se prepucavamo letnji dan do podne,jednostavno ne vodi to nikuda. Problem je sto si tolika ljiga da ne smes da kazes istinu. Jos jednom se zahvaljujemo magarcu i njegovim klonovima. Na Tasu je ludnica od kojekakvih kurseva Very Happy Very Happy Very Happy
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:19 am

Стварно би могао да олади мало, не може да се постигне, нисмо баш хтели толико рекламе!!!!
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Diver Pon Okt 26, 2009 9:40 am

Pa sa tim vasim sertifikatima ni taj bazen na tasu niste kompetentni da cistite,da ne pominjem nesto vise,manje price vise rada,prvo okacite sertifikate pa nastavite pricu.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:46 am

Нисам ја чистач као ти па да чистим базен, у њему се рони и плива! Што би јатеби било шта показивао кад ти не смеш ни своје име да напишеш а да не причам да су ти мотиви најљигавији могући.Дане ти је окачио картицу па опет ниси имао му*а да се представиш него кењаш безвезе у недоглед. Одјеби јер стварно немам времена да се препуцавам са таквом љигом!
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od alijas Pon Okt 26, 2009 9:48 am

Okaci ,magarac ,ti svoje ime i kategoriju (ako smes). A mi cemo sa nasim sertifikatima roniti u centrima ove gospode na forumu, kojoj tako zdusno lizes bulju. Da u pravu si mi smo se naradili, ajde njakni ime, pa da radimo ponovo. A o nasoj kompetentnosti ne treba jedan magarac da sudi, vec neko pametniji.
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Diver Pon Okt 26, 2009 9:51 am

Ha,ha,pazi sertifikata,advanced nitrox korisnicka kartica,siti cete da se naobucavate sa njom,posebno trimixa,mora da je ta neka specijalna,pokriva i cave diving

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:54 am

Хахаахах морону, да ли знаш уопште шта је то????? Што ти не окачиш макар овд ако имаш. Ионако не постујеш ништа о роњењу него кењаш безвезе у недоглед без циља и сврхе.
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od alijas Pon Okt 26, 2009 9:59 am

Lave, samo bez nervoze. Magarac je mentol to smo vec apsolvirali. Klipane jedan, vidim da pominjes moju IANTD kategoriju,nisam jos rekao sta sam u PADI-ju. A sto se tice pecinarenja ,za taj sport treba jedan organ za koji smo utvrdili da ti fali. Magarac
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Scubasaurus Pon Okt 26, 2009 10:00 am

Ccccccccccccc,sramota,ovi iz Tritona bi trebalo prvo da se nauce kulturi i lepom ponasanju,sem psovki do sada ne videh nijedan drugi argument.

Scubasaurus

Broj poruka : 26
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Diver Pon Okt 26, 2009 10:01 am

alijas ::Lave, samo bez nervoze. Magarac je mentol to smo vec apsolvirali. Klipane jedan, vidim da pominjes moju IANTD kategoriju,nisam jos rekao sta sam u PADI-ju. A sto se tice pecinarenja ,za taj sport treba jedan organ za koji smo utvrdili da ti fali. Magarac

To mora da je onaj iz majstor Zikine stamparije

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od alijas Pon Okt 26, 2009 10:02 am

Cccccccccccccc, javio se magarac-klon. Sve sto sam rekao magarcu vazi i za tebe. Pa njacite slobodno.
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Diver Pon Okt 26, 2009 10:02 am

Mislim na PADIJEV sertifikat,njih dosta nasih instruktora prodaje

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od alijas Pon Okt 26, 2009 10:03 am

Magarac ,iz koje sam ja stamparije ti ne znas, al da sam majstor si u pravu. Very Happy Very Happy Very Happy
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od . Pon Okt 26, 2009 10:04 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:49 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od alijas Pon Okt 26, 2009 10:05 am

sto ne rece odmah , kasnim Very Happy Very Happy Very Happy
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Funkcija ronilackog saveza Empty Re: Funkcija ronilackog saveza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu