RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

+14
jozici
Dixie RK Sebastian
mica77
ProUrke
Edgar
Neo
mr joy
Sile
SRDJAN
cole97
TRITON
djuro strugar-stari
medigo
.
18 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Dixie RK Sebastian Ned Apr 04, 2010 9:27 am

medigo ::Cole je za razliku od mene vrlo brzo shvatio da se ovo pisanje ovdje moze porediti sa mokrenjem u more....
Vrlo rado i brzo cu ti se pridruziti....
Eto, a ja kad sam to napis'o odmah na početku ove teme, nagrdiše me i prebaciše moje postove u RAZNO. Mislim, stvaaarno... Ali dobro, znam ja da petao koji prvi zakukuriče završi u supi...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Sile Ned Apr 04, 2010 11:59 am

Edgar ::Pa dobro,.evo i odgovora:
situacija nije zamisljena nego vec dozivljena...
...Operisao me je drugar ortoped .Slucajno smo isti dan bili dezurni, pa me je operisao na kraju dezurstva.( ali nije slucajno on bio operater)
Unazad par godina sam znao da imam kamen u zucnoj kesi ...
...Posto mi je bilo bolje ,ubrzo po povratku u Suboticu me je operisao drugar sa kojim radim vec puno godina...
...Od onda pa do sada smo se bogami naoperisali ovakvih stvari i znam vrlo dobro kako operise .Ja ne mogu reci ko od nas dvoje bolje radi ove operacije , vec odavno su nam na repertoaru i imao sam maksimalno moguce poverenje u njega.
E sad, ne znam jesam li te zadovoljio sa odgovorom.
Vrlo iskreno, svaka čast. Smile
I ja bih tako odgovorio. I ne samo ti i ja... SVI!
Edgar ::Operisale su me moje kolege , iz kuce u kojoj radim.Nisam isao u neke druge gradove da bi me operisao prof. ovaj ili onaj( ovim stvarno ne zelim da omalovazavam pomenutu titulu) neko drugari sa kojma radim i bio sam sasvim siguran da nemam nikakav razlog da se obratim drugome.
Ovo niukom slucaju nije bio slucajan izbor vec smisljena odluka.
Ili ovako; da kojim slucajem moram da se podvrgnem odredenoj operaciji (nazovimo je 1222- obratio bih se prof. K.......... sa prve hir. u Bgd, da mi predstoji op 1223 obratio bih se prof. C..... sa druge hir. u Bgd)
Operacija broj 1222 se radi u mojoj ustanovi ali bih ipak otisao na drugu adresu.
Verujem da si ovakav odgovor ocekivao. I dobio si sigurno iskren odgovor.
Trudio sam se da budem racionalan i da neke op. uradim u kuci a za neke druge( na srecu pa nemam potrebe za njima) bih potrazio ljude za koje pouzdano znam na kom kvalitetu pruzaju uslugu.
Očekivao sam! Smile
I svi mi upravo to i radimo, u bilo kom segmentu života, pa i u ronjenju. U prošlom postu si pomenuo „sistem“... Jeste on napravljen upravo zbog toga o čemu si pričao i svi sistemi to rade, pokušavajući da nas „obmanu“ i zaštite one koji ne rade kako treba. Međutim svi mi to znamo i ponašamo se upravo suprotno „sistemu“ i tako ga pobeđujemo, odnosno ostajemo živi i zdravi, naravno koliko se to može.
Pokušaću da budem što kraći:
Slomio sam ruku, imam drugara ortopeda u „Zemunskoj bolnici“, Nebojša Jovanović, ronilac iz KPA Beograd, odličan lekar, ne uklapa se u sistem... Prilikom pada nisam siguran da li je ruka slomljena, natekla jeste, ali... pomislim, idem u „Urgentni centar“, tamo to rade ko na pokretnoj, snimiće me, videće da nije ništa i idem kući... VRAGA!!! Evil or Very Mad Stavljaju me u gips, sa po meni nenormalnom pozicijom ruke... Twisted Evil i ja opet ne reagujem... mislim SISTEM! posle četiri nedelje, skidam gips i imam šta da vidim... Shocked ruka ko da nije moja, izrasla neka kvrga... snimak... nije dobro zaraslo! pig Pitam ja mog prijatelja šta sad? „Ma nije bitna kvrga, bitno je da ruka može da SLUŽI!“ Šta to znači? affraid Onda odem kod drugog prijatelja na Banjici, pitam: „kako bre to oni kostolomci na selu nameštaju i sve je u redu, jel’ vi to ne znate ili...?“... „Ma jok, znamo i mi, ali ne smemo...procedure...šta ako te neko tuži... ode ti posao“... Twisted Evil
Toliko o „sistemima“, procedurama i Asocijacijama... Ja odo kod Zorana Radojčića, Mike Elektrike, Edgara, Sileta, Srđana, Pece, a drugi neka gledaju i gaje procedure i neka gledaju CD-ove i DVD-ove... A mislim i da će svi pametni to isto uraditi, mogu se PADI, SSI, CMAS, CEDIP, EUHDT... busati u grudi o svojim procedurama koliko god hoće...
Dakle i dalje mislim da nisu bitne razlike u Asocijacijama, već Instruktor koji ti daje znanje, a onda je bespredmetno trošiti vreme na prepirci oko razlika. Svaki će ciga svoga konja hvaliti i to je normalno... Tačno da će mi se svi u svetu smejati ako ne upotrebljavam prezentaciju na bimu u toku predavanja... I ja im to ne dozvoljavam, trošim svoje vreme da napravim kvalitetnu prezentaciju, koje se neću stideti, ali je za mene i dalje to samo trošenje mog vremena.

I imam još jedno pitanje za sve:
Da li bi više voleli da budete jedan od deset ronilaca na svetu sa karticom "KUSTO" ili jedan od 100 miliona ronilaca sa karticom "PADI" ?
Kartica "KUSTO" je u ovom slučaju VRLO ne prepoznatljivija od "PADI" kartice Smile confused

I još jednom Edgare, hvala ti na iskrenosti Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od jozici Čet Jun 03, 2010 2:00 am

Prvo da se zahvalim svima na informacijama!
Hteo bi da na letovanju u Egiptu zavrsim kurs Open Water Diver po PADI programu posto resort u koji idem radi sa dve skole koje imaju samo taj program. Interesuje me da li postoji mogucnost da teorijski deo odradim U Novom Sadu ili eventualno Beogradu a da prakticni deo zavrsim tamo? Mislim da ce mi teorija bolje ici na nasem jeziku nego na engleskom Smile
U Novom Sadu sam kontaktirao Danubius ali njihov PADI instruktor otputovao ...... daleko......

jozici

Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od . Sub Jun 05, 2010 1:36 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 2:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od walk like an egyptian Sub Jun 05, 2010 7:28 am

jozici ::Prvo da se zahvalim svima na informacijama!
Hteo bi da na letovanju u Egiptu zavrsim kurs Open Water Diver po PADI programu posto resort u koji idem radi sa dve skole koje imaju samo taj program. Interesuje me da li postoji mogucnost da teorijski deo odradim U Novom Sadu ili eventualno Beogradu a da prakticni deo zavrsim tamo? Mislim da ce mi teorija bolje ici na nasem jeziku nego na engleskom Smile
U Novom Sadu sam kontaktirao Danubius ali njihov PADI instruktor otputovao ...... daleko......

mozes kod mene da zavrsis kurs na srpskom jeziku, ako dolazis u hurgadu. cena kursa je 280 eura i ukljucuje prevoz hotel-brod-hotel, kompletna oprema za ronjenje, 4 dana ronjenja sa broda (po 2 zarona dnevno, rucak i pice na brodu), teoretska nastava, gledanje PADI-jevog videa, teoretski test i PIC (sertifikat). ako resis da to uradis sa mnom, javi se, broj mog mobilnog telefona je +2 010 759 77 10.

milenko atanackovic
PADI IDC insturctor

walk like an egyptian

Broj poruka : 11
Lokacija : hurgada
Datum upisa : 05.06.2010

http://www.ronilac.net

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od jozici Ned Jun 06, 2010 7:52 pm

walk like an egiptian ::
jozici ::Prvo da se zahvalim svima na informacijama!
Hteo bi da na letovanju u Egiptu zavrsim kurs Open Water Diver po PADI programu posto resort u koji idem radi sa dve skole koje imaju samo taj program. Interesuje me da li postoji mogucnost da teorijski deo odradim U Novom Sadu ili eventualno Beogradu a da prakticni deo zavrsim tamo? Mislim da ce mi teorija bolje ici na nasem jeziku nego na engleskom Smile
U Novom Sadu sam kontaktirao Danubius ali njihov PADI instruktor otputovao ...... daleko......

mozes kod mene da zavrsis kurs na srpskom jeziku, ako dolazis u hurgadu. cena kursa je 280 eura i ukljucuje prevoz hotel-brod-hotel, kompletna oprema za ronjenje, 4 dana ronjenja sa broda (po 2 zarona dnevno, rucak i pice na brodu), teoretska nastava, gledanje PADI-jevog videa, teoretski test i PIC (sertifikat). ako resis da to uradis sa mnom, javi se, broj mog mobilnog telefona je +2 010 759 77 10.

milenko atanackovic
PADI IDC insturctor

Jako mi se svidja ponuda i to je upravo ono sto trazim ali se nisam nadao da tako nesto mogu naci pa sam pokusao deo toga naci ovde a deo tamo.... lepsi deo tamo Smile
Jedina mana je sto sam vec uplatio hotel u Šarm el Šeiku pa bi te molio ako imas nekoga tamo sa slicnom ponudom da mi prosledis kontakt Smile
Definitivno cu sacuvati i tvoj kontakt pa kada dodjem sledeci put u Hurgadu nadam se da cu imati sertifikat pa cu vec imati izabranu grupu za odlazak na ronjenje cheers

jozici

Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od jozici Ned Jun 06, 2010 8:07 pm

vlada747 ::Pronadji na forumu adrese klubova i sigurno postoji neko ko ti moze izaci u susret.

I veruj mi, bolje je da sve prvo zavrsis ovde (ne instant) pa da odes u Egipat.


Pozdrav
V.

Slazem se.... ali mi je zao da propustim priliku da ronim kada vec idem tamo.
Prosli put sam ronio sa instruktorom koji me je drzao na povodcu posto nisam imao sertifikat. Tada sam resio da cu da zavrsim taj kurs da mogu da idem samostalno sa grupom i u potpunosti osetim slobodu u ronjenju.
Nisam se nadao ove godine Egiptu tako da se nisam na vreme spremio. Mislio sam da ima vremena....
Problem je sto sam u NS nasao samo Danubius a oni nemaju trenutno PADI tako da sada vagam da li da se cimam po ovoj vrucini do BG-a ili da stisnem petlju i polazem to na engleskom. Test je ipak u formi biranja odgovora tako da mislim da cu to izabrati posto prilicno dobro razumem a poteskoce su mi upravo u pisanju. Za strucne reci bi poneo recnik Smile. Prethodni post mi daje nadu da cu naci nekoga od nasih i u Šarm el Šeiku Smile

jozici

Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od mikal Pon Jun 07, 2010 4:15 am

Ako mozes pre polaska zavrsi u Bg ili Ns zavrsi bilo koji kurs. Nije bitno da li je PADI, CMAS, CEDIP ili bilo koji drugi. Sa zavrsenim prvim kursom moci ces u da ronis, a moci ces i da upises AOWD u Egiptu. Mislim da su kursevi jos uvek jeftiniji u Srbiji. A sad, kvalitet kursa ne zavisi od zemlje nego od instruktora. Ja to gledam kao na vozacku. I nije neki problem dobiti je, ionako ces tek ronjenjem/voznjom da usavrsavas nauceno i stices sigurnost. Sto se ronjenja u Egiptu tice, mozes da ronis sa bilo kojom vazecom karticom. Jedino se potrudi da dobijes karticu, jer je to jedan od uslova.
p.s. ima li koga od nasih instruktora na Sinaju letos?

mikal

Broj poruka : 36
Lokacija : Niš
Datum upisa : 27.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od jozici Pon Jun 07, 2010 7:45 pm

mikal ::Ako mozes pre polaska zavrsi u Bg ili Ns zavrsi bilo koji kurs. Nije bitno da li je PADI, CMAS, CEDIP ili bilo koji drugi. Sa zavrsenim prvim kursom moci ces u da ronis, a moci ces i da upises AOWD u Egiptu. Mislim da su kursevi jos uvek jeftiniji u Srbiji. A sad, kvalitet kursa ne zavisi od zemlje nego od instruktora. Ja to gledam kao na vozacku. I nije neki problem dobiti je, ionako ces tek ronjenjem/voznjom da usavrsavas nauceno i stices sigurnost. Sto se ronjenja u Egiptu tice, mozes da ronis sa bilo kojom vazecom karticom. Jedino se potrudi da dobijes karticu, jer je to jedan od uslova.
p.s. ima li koga od nasih instruktora na Sinaju letos?

Apsolutno se slazem, samo, da bi dobio karticu u NS pored dve nedelje obuke trebao bi:
"....Polaznik je duzan da nakon zatvorene vode (bazena), a pre dobijanja diplome i kartice koje verifikuju da je zavrsio kurs OWD SSI, duzan da sa svojim ili nekim drugim Instruktorom zavrsi vezbe u otvorenoj vodi (moru ili jezeru) u 5 zarona (koji se dodatno placaju na moru), a pritom je polaznicima omoguceno koriscenje klubske opreme bez nadoknade, jer su polaznici kursa,"
Inace cena kursa bez zarona je 180E sto ukupnu cenu verovatno cini vecom od 280E koliko kosta u Egiptu sve sa...
"...280 eura i ukljucuje prevoz hotel-brod-hotel, kompletna oprema za ronjenje, 4 dana ronjenja sa broda (po 2 zarona dnevno, rucak i pice na brodu), teoretska nastava, gledanje PADI-jevog videa, teoretski test i PIC (sertifikat). "

Dakle, ovde bi verovatno naucio vise i platio nesto vise s tim da bi ronio u CG i cekao na karticu dosta dugo dok se ti otvoreni zaroni ne bi organizovali. Morao bi ici u CG..... U Egiptu bi to sve uradio na jednom mestu, jeftinije i u meni mnogo lepsoj podvodnoj sredini. Ono sto bi propustio u obuci nadam se da se moze nadoknaditi kasnije u praksi i u kontaktu sa ostalim roniocima. Pokusao sam objedinim najbolje od ova dva, da teoriju zavrsim u NS a same zarone u Egiptu ali to ne ide jer u NS drze SSI a to se teze nadje u Egiptu. Takva kombinacija bi me vise kostala ali bi ucio na srpskom (sto mi je jos uvek lakse) a otvorene zarone iskoristio na lepom moru na koje svakako idem.
Sada se vodim mislju da mogu naci nekog od nasih na Sinaju pa da budem lokal patriota a ponesto mogu i da priupitam na srpskom Smile
tako da je po meni pravo pitanje bas to koje si postavio:
Ima li koga od nasih instruktora na Sinaju letos?

jozici

Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od ibane Sre Jun 09, 2010 11:54 am

Ja sam polozio samo u Hurgadi. Nije problem da se resi na engleskom jer su uglanom pitalice. Sve sto nam nije bilo jasno pitali smo instruktora koji nam je ljubazno objasnio. Kao sto neko rece najbitnije je kakav je instruktor a ne koja je skola. Ne bi bilo lose da imas recnik jer treba da provalis neke reci sta znace dok citas kao npr. Buoyancy control (plovnost) itd. Ja sam platio 250 eura sve isto ono sto je gore navedeno ali nas je bilo dvoje pa smo mozda dobili popust, ne znam. A mozda je i cena manja u Hurgadi. Mi smo kontaktirali DC preko mail-a pre nego sto smo otisli. Inace bio je u nasem hotelu tako da je bilo super jer nismo morali da se cimamo sa prevozom. Teoriska obuka, obuka u bazenu je bila u hotelu a brod je polazio sa hotelskog pristanista. Ako nekog interesuje evo linka DC-a:

http://www.picassodiving.com/

Isto ovo sto si ti trazis ja sam trazio pre 2 godine samo za Hurgadu. I nisam uspeo da nadjem ni jednog od nasih instruktora. To me nije omelo u mojoj nameri da zavrsim kurs Smile. Ali sam tada nasao u Sharm-u Smile. Da li jos uvek radi tamo, ne znam. Kontaktiraj je. Zove se Aleksandra Mitrovic. Nasao sam je tako sto mi je drug rekao da je citao neki blog koji pise neka instruktorka ronjenja u Egiptu. Evo bloga:

http://blog.b92.net/text/2474/Jo%C5%A1%20jedan%20dan%20u%20ofisu/

A ovo je DC gde ona radi ili je radila:

http://www.diveafrica.com/redsea/index.html

Pa ti vidi ili preko bloga ili preko ovog sajta je kontaktiraj.
Inace ima jako interesantne price na njenom blogu. Nemoj te da propustite komentare da procitate. Nakada su komentari mnogo veci i interesantniji nego sama prica. Kada bi bilo tako ineteresantnih prica i na ovom forumu bio bi ovo najposeceniji forum Smile.

Toliko od mene za veceras Smile.

ibane

Broj poruka : 7
Lokacija : Niš
Datum upisa : 19.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od jozici Sre Jun 09, 2010 7:30 pm

Ibane,
puno hvala na podrsci i gomili korisnih informacija!
Idem da iscitam i pregledam sve sto si poslao Smile
....

Procitao, stvarno lep blog.... ucvrstio me u zelji da naucim da ronim Smile
Kontaktirao sam DC koji si naveo sa pitanjem da li jos uvek ona drzi kurseve pa mozda mi se posreci Smile . Po njenom blogu rekao bi da je ekstra lik i da vrlo odgovorno drzi kurseve i vodi grupe.


Poslednji izmenio jozici dana Sre Jun 09, 2010 8:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

jozici

Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od ibane Sre Jun 09, 2010 8:38 pm

Nema na cemu i drugi put Very Happy .
Kad sam citao sta si pisao kao da sam gledao sebe pre 2 godine. Zato sam se javio za rec Smile .
Inace citajuci mail-ove setih se jos jedne stvari. Mozes ovde da zavrsis kurs a u Egiptu samo da ronis. Padi kurs drzi Svet ronjenja od 17-21.06.2010 u Beloj Crkvi. Cena: 250 eura.
Evo linkova pa pogledaj:

http://www.svetronjenja-sdt.rs/

Skini pdf letnja skola. Ovde imas sve informacije:

http://www.svetronjenja-sdt.rs/letnja_skola.pdf

POzdrav

ibane

Broj poruka : 7
Lokacija : Niš
Datum upisa : 19.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od jozici Sre Jun 09, 2010 8:50 pm

ibane ::Nema na cemu i drugi put Very Happy .
Kad sam citao sta si pisao kao da sam gledao sebe pre 2 godine. Zato sam se javio za rec Smile .
Inace citajuci mail-ove setih se jos jedne stvari. Mozes ovde da zavrsis kurs a u Egiptu samo da ronis. Padi kurs drzi Svet ronjenja od 17-21.06.2010 u Beloj Crkvi. Cena: 250 eura.
Evo linkova pa pogledaj:

http://www.svetronjenja-sdt.rs/

Skini pdf letnja skola. Ovde imas sve informacije:

http://www.svetronjenja-sdt.rs/letnja_skola.pdf

POzdrav

Javila mi se i skola sa ponudom, nazalost moj aranzman je se poklapa sa tim terminom ali to bi mi bilo super!

jozici

Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od bukito Čet Jun 10, 2010 2:10 am

Brate razumeo ne razumeo jezik za 4 dana neces da naucis da ronis ni ovde ni u egiptu:-))
bukito
bukito

Broj poruka : 8
Godina : 52
Lokacija : Nis
Datum upisa : 02.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od jozici Čet Jun 10, 2010 7:11 pm

bukito ::Brate razumeo ne razumeo jezik za 4 dana neces da naucis da ronis ni ovde ni u egiptu:-))

Ne zavaravam se da mogu da naucim roniti za 4 dana ali mogu da pocnem da ucim!

jozici

Broj poruka : 7
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 5 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu