RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

+14
jozici
Dixie RK Sebastian
mica77
ProUrke
Edgar
Neo
mr joy
Sile
SRDJAN
cole97
TRITON
djuro strugar-stari
medigo
.
18 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od . Sre Mar 31, 2010 9:48 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 2:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od SRDJAN Sre Mar 31, 2010 9:49 am

Slab sam na Francuskom, ali u svakom slucaju je ovo samo interni dokument koji nema nikakvu tezinu, to je kao da je SOPAS priznao ekvivalent kategorija CMAS - SSI, cak je i sama tabela smesna, pa poredi se PADI rescue sa CEDIP 3 zvezde, znaci kad imas 3 zvezde mozes pristupiti na Divemaster, sve u svemu opet dolazimo do zakljucka da je CEDIP leva organizacija, recidiv CMAS-a.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od cole97 Sre Mar 31, 2010 9:59 am

/


Poslednji put izmenio cole97 dana Sub Apr 03, 2010 12:31 pm, izmenio ukupno 2 puta

cole97

Broj poruka : 19
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od SRDJAN Sre Mar 31, 2010 10:04 am

vlada747 ::@Cole97
Sta drugo reci nego

HVALA

Jedan od zakljucaka je da je po PADI-ju obuka svuda u svetu ista (ili bi tako trebalo da bude) dok je po CMAS-u ostavljeno nacionalnim savezima.
Takodje, obuka za pocetne kategorije se vrlo malo razlikuje.

Sto nas dovodi do zakljucka da NIJE BITNA asocijacija za osobe koje pocinju da se bavi ronjenjem.

Jel gresim negde?

Gresis puno, razlika je osetna, a ne mala, a vrlo je bitno zbog necega sto se zove dalje osposobljavanje, uostalom niko nije pomenuo materijale, a znamo da su oni od velikog znacaja, pocev od ronilackih kategorija, preko specijalnosti, pa sve do Instruktora. 21.vek, a pojedini ljudi jos uce iz prasnjavih skripti i knjiga izdatih sredinom 60-ih, o modernizaciji i koraku sa vremenom i da ne govorimo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od . Sre Mar 31, 2010 10:08 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 2:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od SRDJAN Sre Mar 31, 2010 10:20 am

vlada747 ::@Srdjan

Znaci treca razlika je materijal za obuku po kome je instruktor obavezan da da polazniku a po CMAS-u nije.

Dalje.

Imas i zastitu samog sistema, ako ne kupis materijal, ne mozes da narucis brevet, sve ti ide preko web sajta, nema lazi i prevare, to ti je izmisljena stvar za nas u Srbiji gde 90 posto njih gleda kako da zajebe sistem, druga stvar, centrala stalno kontrolise kvalitet obuke i postovanje svih pravila i standarda, znaci ako neko pocne da fuseri cas posla mu se ukine licenca, kao sto rekoh, bice detaljnog upoznavanja sa sistemom na seminaru koji predstoji.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od . Sre Mar 31, 2010 11:32 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 2:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od medigo Sre Mar 31, 2010 9:20 pm

Jos uvjek stojim pri stavu da sam u onom prvom postu skoro sve rekao...
Misljenja sam da nismo legitimni da sudimo o asocijacijama i njihovom radu, pogotovo ne na nacin koji radimo, uopsteno su svi isti, skoro isti....ili priblizni. Ostalo je na vama instruktorima....
Ako asocijacije gledamo kroz rad instruktor onda je to katastrofa (cast izuzecima), primjer je pomenuti PADI kurs za 4 dana, to ne propisuje PADI, to radi instruktor na svoju ruku... Znaci nije do asocijacije, jos smo pomenuli "sta mozemo da naucimo za ta 4 dana"...
Ja sam misljenja da kod jednog mozes dosta toga nauciti za 4 dana, a kod drugog nista za godinu dana...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od mr joy Sre Mar 31, 2010 10:21 pm

Da vidimo koje asocijacije imaju prevedene materijale na srpski jezik. To ne mislim na one materijale koje su preveli sami instruktori, nego na materijale koji su izdati legalno od same asocijacije. Ranije si mogao u PADI-ju da korsitis svoj preveden materijal. Ne znam da li se sad promenilo ili jos postoji.
Jedna ispravka na Coletovu listu. UEF je clan CMAS-a i ima EN sertifikat.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Neo Sre Mar 31, 2010 10:31 pm

U prethodnim postovima vidimo da takoreci ne postoje razlike u programima medju asocijacijama ili savezima(fizika,medicina,tehnika ronjenja,a sta bi drugo). Ipak postoje razlike u komunikaciji,ceni, servilnosti. Jer dobar je savez ili asocijacija koja svojim clanovima sluzi,a malo kosta.Ako SOPAS kosta najvise,a ne daje najvise onda to nije dobro. Kod ARI-a(kao eksponentu CEDIP-a) odnos cene i kvaliteta je meni odgovarajuci i zato imam njihovu karticu.
Druga je stvar sto pojedinci gaje licne amozitete pa ako ne simpatisu Karjuka CEDIP proglasavaju losim ili CMAS i Bozanu ili .....
Na kursu za ins.ronjenja uce se prava i obaveze inst. Pojedinci cesto koristeci prava izlaze iz dzentlmenske komunikacije,pa tako zato sto je "bara mala ,a puno krokodila" nalaze da je najbolja reklama blacenje i pljuvanje po konkurentskim klubovima,savezima ,asocijacijama.
Iz svega sledi da zaista toliko mnogo zavisi od instruktora da to nije dobro. Ono sto jeste dobro to je da obuka zavisi od instruktora,a na kandidatima je da se odluce. Na zalost kupovna moc se u zemlji razlikuje,a na srecu klubovi u Nisu ne placaju zakup bazena,pa tako opravdavam cenu,a ne na ustrb kvaliteta kursa.
Komentar: komunikacija - tel.govornica ili komunikacija - wireless govori o onima koji su ih uputili, a slika je O.K. prava vestina i dobro za temu pregrevanje ronilaca( i pravilan proracun autonomije aparata) jedino sto ne prilici ovom forumu,ali to je vec na administratorima.
A CEDIP-u zameram sto nedovoljno "radi" kod ministrstva sporta da se SOPAS otvori i kao nacionalni savez prihvati njih, a i ostale svetske asocijacije koje je Cole97 uredno naveo.
P.S. Apel svima,posebno,instruktorima da odrzavaju nivo komunikacije kakav dolici akademskim gradjinama u koliko to jesu.

Nebojsa Stankovic

Neo

Broj poruka : 31
Datum upisa : 17.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od mr joy Sre Mar 31, 2010 10:39 pm

Apsolutno se slazem s tobom Neo. Ja na primer drzim kurs OWD za 200 eur I bez obzira ko sta misli, ostane mi jos u dzepu para. U tu cenu je uracunata knjiga, cd, ronilacki dnevnik, diploma, registracija, ronilacka iskaznica, ulaznica na bazen i popust na Kupovinu opreme 10-20 %.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od medigo Sre Mar 31, 2010 11:08 pm

Znaci ipak je kao sto sam ja rekao....
Sve je do instruktora, nikako do asocijacije.....
U SRB i CG mugu razni instruktori mimo ikakve kontrole da rade sta hoce i tako dovode ljude u zabludu i stvaraju bespotrebnu polemiku o tome kao , koja je asocijacija bolja....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od medigo Sre Mar 31, 2010 11:12 pm

mr joy

U tu cenu je uracunata knjiga, cd, ronilacki dnevnik, diploma, registracija, ronilacka iskaznica, ulaznica na bazen

Pa to bi koliko se ja razumijem trebalo da je obaveza instruktora da obezbjedi polazniku kursa, nesmatram to nikakvim ustupkom ili povoljnoscu....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Gost Čet Apr 01, 2010 12:47 am

http://www.cedip.org/instructors.asp

U cilju "dzentlmenske komunikacije" posetio sam zvanicni sajt CEDIP-a i pod instruktorima iz Nisa nasao dva imena...Gospodine Stankovicu,vas tamo nema...Podvodne vestine i ordenja iz SRJ niko takode ne pominje...Postoji cak i instruktor iz jednog sela...SVAKA CAST,eto to je komunikacija!
Bio bih veoma zahvalan ako bi pojasnili kako se sa CEDIP ronilackom karticom prolazi u ronilackim centrima sirom sveta...Na sta se naposletku odnosi ta laksa i bolja komunikativnost cedip legitimacije? Ja sam se trudio da vas pronadem ali nista,a posedujem i tel i wireless...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od mr joy Čet Apr 01, 2010 1:07 am

U pravu si Medigo. Nisam ja ni napisao da je to neki ustupak. Samo sam napisao kako ja radim. Znam neke instruktore ovde, koji naplate kurs i posebno naplacuju koriscenje opreme, vazduh, ulaznice, itd. To smatram nekorektnim.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Sile Čet Apr 01, 2010 1:51 am

Vidim da je cole97 priveo kraju približno ono što sam i ja hteo da pošaljem, pa bih se i ja „malo“ nadovezao...
Vlada je postavio pitanje razlika izmađu Asocijacija PADI,CMAS,SSI... verovatno se nije setio i ostalih, kao što ih i svi drugi zaboravljaju ili mi se samo tako čini. Dakle vidimo da na svetu postoji, prema mojim podacima od pre par godina, preko stotinu raznih ronilačkih Asocijacija. Ovaj broj se, kao i sve ostalo, svakim danom menja, pa sam sada, pokušavajući da ih izbrojim, video da ih ima i više... Sve su one regularno registrovane u svojim zemljama i sigurno nisu u svojim Statutima navele da će se baviti obukom ljudi da poginu na ronjenju. Tako nešto ne bi prošlo ni u najvećoj zabiti na ovom svetu. Dakle sve one (Asocijacije) se bave obukom budućih ronilaca, ali po nekim principima za koje smatraju da su najbolji. Pošto je CMAS najstariji od svih danas postojećih, kod njih je, samim tim, napravljen i prvi program obuke ronilaca, ne računajući škole pri raznim specijalnim jedinicama. Svi koji su završili početni kurs obuke ronilaca znaju, da u ronjenju nema puno tajni... fizika, fiziologija, medicina,(rečju „priroda“) oprema ... U čemu tu može da bude razlike? Svi ćemo se složiti: u ničemu! Međutim nije baš tako... Postoje razlike u metodama obuke. Pedagogija je nauka koja se uči u visokoškolskim ustanovama, kao predmet, gde studenti mogu dobiti ocenu 6 ili 10 ili pak nešto između. I to nam ništa ne govori, jer se ocene dobijaju na različite načine, tako da nisu merilo znanja, bar ja tako mislim, a sa 54 godine života imam što šta o tome i da pričam. Dakle merilo znanja je ono što svako u sebi nosi, međutim baviti se pedagogijom, uz to i uspešno (u ostalom kao i bilo čime drugim), je svojstveno ljudima koji su za to opredeljeni ili prirodno nadareni (mogu to slobodno da poredim sa sluhom za muziku, osećajem za slikarstvo...) i predstavlja baš ono o čemu mi stalno raspravljamo. Ja često koristim citat koji sam možda već rekao i ovde na forumu, ali ću ga ponoviti: „nije znanje, znanje znati, već je znanje, znanje dati“ . Pedagogija u svom najširem obliku ima i podgrupe „nauka“, kao što je recimo andragogija, didaktika, psihologija, metodika ... da ne nabrajam baš sve. Dakle, kako se može zapaziti, a dodirnuo sam samo „deo površine“, nije baš tako jednostavno baviti se ovom „naukom“. Pa da se vratim na naše Asocijacije... Svaka od njih je, neka po ugledu na CMAS kao prve i najstarije, a ove druge pokušavajući da unesu nešto novo, za njih bitnije, napravila plan i program obuke ronilaca po „svojoj meri“. I to je dobro, jer u suprotnom nema napretka. Kada neko počne da se bavi planom i programom obuke, na samom početku se susreće sa opredeljenjem za koju „interesnu grupu“ to radi. Tada stupaju na scenu i druge nauke, poput ekonomije, sportskih nauka, trgovine, turizma (ne volim da nabrajam, jer uvek nešto zaboravim...) ... I neko to, za određenu Asocijaciju sadne i uradi... (neravno ne jedan čovek, već čitav tim eksperata i to u periodu od, ko zna koliko godina). A onda dođu i novi uslovi, pa i novi ljudi sa novim idejama... i to traje do u beskonačno. A gde smo mi tu? Pa na sredini, jer se na početku nismo ni rodili, a kraj još ne naslućujemo. I...? Pa ništa, svako od nas, kada je poželeo da se bavi ronjenjem, ništa od ovoga nije, niti znao, niti naslućivao, a i zašto bi? Otišli smo do nama najbližeg kluba, pitali „možemo li...?“, oni rekli „može!“ i eto nas sada tamo gde jesmo! Neko u PADI, neko u CMAS, SSI, CEDIP, NAUI, BSAC, IANTD,WUF, EUF... (biće mnogo da ih sve nabrajam...). Završili smo jednu obuku, pa drugu , pa treću... super se družili, ronili, bilo je i uspeha i padova i oduševljenja i razočarenja... i došlo vreme da postanemo „Instruktori“... Do ovog trenutka niko od nas nije razmišljao šta valja ili ne u našoj obuci, bilo je bitno da se lepo roni, da se lepo „izroni“ i naravno, bili smo ponosni na naše Instruktore, videvši da neke stvari u ronjenju radimo ili znamo bolje od drugih. U toku našeg obučavanja, od naših Instruktora bivamo „indoktrinirani“ kako je naša škola najbolja, kako su drugi lopovi, pijanice, kako ne misle o svojim ljudima, a mi to ne radimo... što tokom godina, zaista i prihvatimo kao tačno, zaista uvidevši sve te mane kod drugih. Niko od naših Instruktora NIKADA nije rekao i neku dobru reč o nekoj drugoj školi! I to je u svakoj školi (Asocijaciji) isto. To je i za očekivati! Pa zašto bi neko iz PADI hvalio CEDIP ili CMAS ili bilo koga drugog, osim sebe? Time automatski dozvoljava svom učeniku da samostalno izvrši „izbor“ za sledeći kurs ili obuku ili kategoriju... i odoše pare drugom Instruktoru! Pa da se ponovo malo vratimo u nazad... Došli smo do dana kada treba da se opredelimo po čijim pravilima ćemo mi da budemo Instruktori? Svi mi tada razmišljamo o puno stvari... Nekoga vodi zarada, drugog pristrasnost, treći nema para baš za PADI OWSI jer je cena 3000$, četvrti ima problema sa ljudima u svojoj Asocijaciji, peti ... Ima zaista puno razloga zašto neko ode u „neku“ Asocijaciju i postane Instruktor iste. I šta sad biva? Pa naravno da će tu Asocijaciju proglasiti za najbolju, o njoj će pričati sve najbolje, pljuvaće po ostalima (JA PRVI NISAM TAKAV!) i raditi sve ono što su radili i njegovi Instruktori... Pa i to je razumljivo... do nekle! Ali sve ovo je manje - više nevažno i tiče se samo njih samih - instruktora, što služi ili ne služi na čast njih samih. Ono što je bitnije, je to kako oni obučavaju svoje učenike, odnosno nove ronioce, koje šalju ili sami vode u prirodnu sredinu koja, kako znamo, nije baš blagonaklona posetama ljudi i o kojoj treba dosta da znamo, da bi se iz nje bezbedno i vratili, odnosno iz nje izronili... Ovde dolazi na videlo nešto, čega mnogi instruktori ili nisu svesni ili nikada nisu razmišljali o tome... mada ima i onih drugih. Sticajem okolnosti, u mojoj kući imam profesora sa stažom u struci od preko 20 godina, koja (supruga mi je...) u skorije vreme, treba da doktorira na temi pedagogije, pa zajedno sa njom provodim sate i sate razgovora o toj temi, a i posećujemo zajedno seminare strane i naše, domaće, gde i ona ima svoje radove. Baš na jednom takvom seminaru je jedan predavač iz Nemačke govorio o tome, da svaki nastavnik, predavač ili profesor, najveći deo „svojih“ predavanja radi baš onako kako je to radio njegov profesor! I da se vratim dve rečenice u nazad, to je ono što mi Instruktori radimo na „svojim“ predavanjima! Čak i ako smo promenili Asocijaciju i postali Instruktori neke druge, od one u kojoj smo našu obuku završili, pridržavaćemo se osnovnih načela koje nam matična Asocijacija propisuje, ali ćemo predavati i prenositi naše znanje na način kako su „nas“ učili. Naravno, unećemo neke modifikacije, nešto što je savremenije, ali će suština ostati ista. Dakle eto gde su RAZLIKE ! Ne u federacijama, Asocijacijama ili čemu god, već u samim Instruktorima. U svim Asocijacijama se manje - više uči isto gradivo, neko to „daje“ u kratkim crtama i to traje par sati ili dana, za razliku od drugih gde to traje par meseci, ali je suština „interesna grupa“. PADI, SSI i slične su se opredelile na turiste, koji nemaju vremena da kod kuće završavaju obuku, već hoće to da uklope u svoj godišnji odmor i da ga učine zanimljivijim, pa je srazmerno tome i obuka prilagođena takvoj situaciji, što ne znači da je loša. Ronioci koji završe takvu obuku i žele samo da se zabave i to im je sasvim dovoljno. Oni koji hoće da se bave ozbiljnijim ronjenjima, poput odlaska u vrela ili pećine... sigurno će dobro razmisliti hoće li im obuka trajati 4,5 ili 60 dana. Naravno ima i onih između i oni su u najgoroj situaciji, jer ne znaju šta hoće, a i kako bi, kad su tek početnici i ne znaju ni šta ih pod vodom tačno čeka... E ovde se dotičemo jedne druge teme, a to je pogled iz oka početnika... Šta oni u svemu od ronjenja vide i šta da očekuju i gde? Svi misle da će početnici doći na nekakav ronilački forum i tu pronaći svoju školu. Greška! Niko to ne radi. O svojoj obuci se ili raspituju kod prijatelja, ili odu na NET pa gledaju prezentacije klubova ili odu na godišnji odmor, pa slučajnim izborom odaberu centar, gde će naučiti i nastaviti, tokom boravka tamo, da rone. Koju će Asocijaciju izabrati...? Pa oni ni ne znaju šta je to, a i baš ih je briga... O tome izgleda jedino vodimo „mi“ računa, ne bi li pridobili, na razne načine, još po nekog kursistu ili učenika. Hm... sada dolazimo i do toga, pa čemu onda „forum“ služi? Opet sticajem okolnosti, u informatici sam od 1979. godine, kada sam „napravio“ svoj prvi računar. Namerno sam označio napravio, jer se sada računari „sastavljaju“! Neću da ulazim u detalje pojektovati-napraviti-sastaviti, to je ipak deo moje struke i nevažno je, ali napominjem ovo tek toliko da se vidi da „vrlo dugo“ pratim tu oblast u kojoj sam još uvek. Inače, mala digresija, Mirko je negde rekao da je Triton imao prvu prezentaciju na WEB-u od svih klubova, pa da ga malo ispravim... prva je bila URS-ova prezentacija, još davne 1998. godine, koju sam ja uradio... ali nema veze i zaista je nebitno. Da se vratim na forum i čemu on služi? Svi misle da će na forumu, koji se bavi nekom, bilo kojom temom, saznati nešto novo o toj temi! Ponovo „greška“ ! Idite na forum o „hakovanju“ i „hakerima“... Da li će vam tamo neko ispričati kako da upadnete na neki SITE? Ili da vam kažu možda kako da „kupite“ masku u e-prodavnici, a da je ne platite? Naravno da neće i to samo naivni mogu da očekuju! Ali da će vam uzeti IP adresu ili probati da iz računara „ulove“ po neki password... to sigurno! E to je i „naš“ forum! Svega će se tu „novi“ naslušati i načitati, samo nemam pojma čemu će mu to služiti. Dođe mi da sve to uporedim sa ronilačkom kafanom gde se pričaju raznorazni tračevi, da bi nekom prošlo vreme. U stvari, kad bolje razmislim, još sam sigurniji da to i jeste upravo to! Pa dobro, i mi treba da imamo svoje kafanče, da zajedno popijemo kafu ili pićence i da se na miru istračaramo... Pa naravno da je i to ljudski! Kada malo pročačkamo po istoriji, ko u svim uslovima (ratovi, ne ratovi, prirodne zgode i nepogode...) jedini preživljava ili opstaje? Pa „kafana“ ! Svima nam je potreban neki odušak... nekad da se na nekoga izderemo, a nekada da sa nekim zapevamo. Više volim da pevam, pa zato predlazem da na ovom forumu više bude „pesme“ od „dranja“. Valjda nisam bio dugačak?!? lol!
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Sile Čet Apr 01, 2010 1:58 am

Galileo ::Bio bih veoma zahvalan ako bi pojasnili kako se sa CEDIP ronilackom karticom prolazi u ronilackim centrima sirom sveta...

Pogledaj http://ronjenje.forumado.net/razno-f18/pocetni-kurs-t322.htm#5207
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od . Čet Apr 01, 2010 2:08 am

@


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 9:52 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Sile Čet Apr 01, 2010 2:15 am

Shvatam Smile , pa i stavio si tačkice iza Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Gost Čet Apr 01, 2010 2:20 am

Sile,
jedan od postova na temu pocetni kurs je i moj...tako da sam pročitao komentare o CEDIPU (izmedu ostalih)... Da ne bude zabune i izvlacenja iz konteksta... Pitanje koje postavljam gosp Stankoviću je: Sta se to sa CEDIP ronilackom legitimacijom dobija vise,brze lakse...u svetu a i kod nas,i zasto je u prednosti u odnosu na druge? O kakvoj se to BOLJOJ KOMUNIKACIJI RADI???
PS Bilo bi lepo da ovo razjasnimo zbog pocetnika u ronjenju,a svako od nas vec ima neko svoje formirano misljenje na koje ne zelim ni najmanje da utičem.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od SRDJAN Čet Apr 01, 2010 2:27 am

Verovatno imaju uredno sve materijale na Srpskom Very Happy Very Happy Very Happy , a donosi ih roda kada se prijavis za kurs.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od SRDJAN Čet Apr 01, 2010 2:32 am

Sile se poprilicno raspisao, odosmo malo daleko, ne pricamo o pedagogiji vec o asocijacijama, jesi li razmisljao o kvalitetu kurseva koje drzis kada bi ti bio recimo SSI Instruktor, slozices se da bi bili mnogo kvalitetniji, kompleksniji i podredjeniji kursistima. Nesumnjivo je da je SSI mnogo daleko u svakom pogledu od CEDIP-a.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od SRDJAN Čet Apr 01, 2010 2:37 am

Evo da ti navedem jos jedan primer, znam da stavljas veliki akcenat na rad sa decom, svi znamo da u CEDIP-u nema ni jedno slovo koje je vezano za obuku dece, a kamoli nesto vise, a u SSI imas sjajne materijale, prilagodjeni su deci svih uzrasta i podeljeni u nivoe, nesto cemu ce se svaki malisan obradovati i sto ce imati veliki uticaj na njegovo ronilacko obrazovanje, ako si zainteresovan vrlo rado cu ti sve pokazati.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od . Čet Apr 01, 2010 3:44 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 2:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od medigo Čet Apr 01, 2010 4:35 am

Sile, lijepo si napisao sve ali se sva ta pedagogija odnosi iskljucivo na Instruktora, a nikako na asocijaciju.....
Da ja pojasnim, nisam instruktor i nemam korist od ovoga st cu sad napisati....
Dakle na nasim prostorima nema trenutno kvalitetnije i cjelokupnije ponude od SSI asocijacije, znaci ne od njihovih instruktora, pricam o asocijaciji....
Mislim na SRB i CG, ako se neko neslaze ajde da na lijep nacin iznesemo argumente....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI... - Page 2 Empty Re: RAZLIKE IZMEDJU ASOCIJACIJA-PADI,CMAS,SSI...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu