RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

+11
Maychek
Vlada
medigo
fico
Silent
Ucenik
SRDJAN
mr joy
ProUrke
PasHke
pluzine
15 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 20, 2011 10:11 pm

Samo bih zamolio Vladu ili Milutina da smanje ove slike da mogu da se procitaju lepo
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od ProUrke Sre Apr 20, 2011 10:13 pm

Sve jasno kao dan, cak je i onaj Nemusti Veselin znao da napise stosta ovde...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 20, 2011 10:35 pm

Pa ovo bi i deci u prvom razredu bilo jasno, jedan i jedan su dva.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Apr 21, 2011 1:20 am

ProUrke ::
Jel ima neko da postuje profile iz kompova? Navodno postoje logovi tih zarona...

Batice, ja sam ih video i veruj mi da su jezivi. Probaš da ih vizuelizuješ i smuči ti se život. Mada, sasvim je dovoljan i ovaj Veselinov izveštaj da se shvate razmere katastrofe...
Ono što mene zanima je, da li je i u kojoj fazi nekakav krivični postupak koji je morao biti pokrenut, makar, po službenoj dužnosti ?
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Apr 21, 2011 1:44 am

E da, ne sećam se baš najbolje, ali mislim da je na pokojnoj Akademiji Ronjenja bio i Počučin profil kada se katapultirao sa Zente... Correct me if i'm wrong...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Čet Apr 21, 2011 4:20 am

Evo Dixie, da ti udovoljim

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 41934362

Doduse ne vidi se kako se katapultitao, ali se vidi da je ronio kao da je skakavac, a ne ronilac
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Čet Apr 21, 2011 4:21 am

Zamolicemo Veska za ostale slike
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Ucenik Čet Apr 21, 2011 5:32 am

Stvarno je ,,ronio" kao skakavac !! A, i pokazali su pogresnu lokaciju ???!! Zasto ??!!
Ukapirao sam da su oni krenuli u akciju opremljeni kao neki klub kad roni trening zaron na Adi ( ako ne i manje ) ? Tritonci kad rone nedeljom trening zarone na Adi,koliko znam, nose i stage-ove, bove,kanape, kanister i back up lampe...
Znaci da si sve u pravu Srdjane...samo su ga pare zanimale i odveo momke na jezero..Cim on nije mogao da povede ( plati ) jos nekoga, boce O2, neko u pripravnosti...kontakt telefone iz Bijele....nista !
Sta je bilo na kraju za Nemanju ? Ko i kako su na izvukli ?

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Čet Apr 21, 2011 6:00 am

Nazalost zbog ovih lazi i sabotaza Nemanja nikada nije pronadjen, ostao je negde na dnu jezera.
Zasto ? To se svi mi pitamo, verovatno da bi spasao svoje dupe, jer da su ga pronasli utvrdili bi sa cime je ronio i Pocuca bi odgovarao za ubistvo, ovako posto nema dokaza moze da podmicuje i prica svoju pricu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Dixie RK Sebastian Čet Apr 21, 2011 8:01 am

Obratiti pažnju na uzlaznu tendenciju profila u desnoj strani ekrana ! bounce
Eto sad, mlađe kolege neka uzmu ovaj profil i neka se podsete npr. Boyle-Mariotovog Zakona ( ne mora ni jednog drugog ), i neka malo upotpune svoje ronilačko znanje...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Toliko o njenoj neumesanosti u sve, sva mi je nesto naivna, kaze prodavala knjige, a mi odrasli na grani pa da joj jos i poverujemo. Ali mi se najvise svidja to da je ona bila u obavezi da ih obucava, koje je to ona imala reference da bi nekoga obucavala,

Počalji od Vlada Čet Apr 21, 2011 11:41 am

Srdjane,
Molim te ko je to i kave veze ima sa ovom tragedijom (ovo nije incident)

Vlada

Broj poruka : 33
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Zrenjanin
Datum upisa : 07.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Čet Apr 21, 2011 11:54 am

Da si malo bolje pratio temu razumeo bi, procitaj pazljivo od samog pocetka, kao i temu o istoriji ronjenja pa ce ti biti sve jasno
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Ucenik Čet Apr 21, 2011 8:25 pm

Velika,velika katastrofa.....
Nadam se da se ovako nesto u nasem domacem ronjenju nece vise nikada i nikome desiti...Zelim da svi izvucemo iz tog tragicnog incidenta samo najpozitivnije stvari i da pratimo procedure i da se pridrzavamo istih , kako se nikada vise ne bi desilo ovako nesto...

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od mr joy Pet Apr 22, 2011 12:48 am

Jedno pitanje. Nisam jos koristio VR3 kompjuter, pa me zanima da li na gornjem delu monitora pise datum kada je uradjen zaron?

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Pet Apr 22, 2011 1:40 am

Da
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Vlada Pet Apr 22, 2011 6:07 am

Hvala ti za istoriju ronjenja, ovde nije bilo prezimena.
Ako zelis posalji mi kontakt mail na kikidiv@hotmail.com. Dugujem ti posebnu zahvalnost.
Ostalim clanovima foruma izvinjenje zbog razvodnjavanja teme

Vlada

Broj poruka : 33
Godina : 58
Lokacija : Beograd-Zrenjanin
Datum upisa : 07.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od stojkuki Ned Maj 08, 2011 9:20 pm

Evo da se ukljucim, jer ovo je tema koja jako golica.
Najtuznije je sto se ovako nesto desilo, a niko do sada nije odgovarao. Evidentno je da su prekrsena pravila, propisi i norme i da je na veliku zalost pri tome izgubljen i jedan zivot. Svi znamo ko je Pocuca, i koje su njegove kvalifikacije. On je direktno svojim cinjenjem doveo do ovog incidenta sa tragicnim ishodom.
U svakoj (podvlacim) normalnoj drzavi postoji sistem koji na ovakve ispade reaguje. To je cista samoodbrana sistema.
Ovo je delo koje bi drzava morala da tereti po !!!!! sluzbenoj duznosti !!!!!, jer u ovome ima mnooogo elemenata krivicnog dela ubistva. O stepenu ne bih govorio jer nisam kompetentan. Ali ako vodis na ovakav zaron nekoga ko nije obucen i osposobljen za tako nesto, e tu ondak postoji i elementi umisljaja.
Pored same cinjenice da je neko uradio ono sto je Pocuca uradio, pa preko toga da je stradao jedan mladi zivot, strasno je i to da neko to zataskava. Od velike je vaznosti da se ovo istera na cistac da ne ode u zastarevanje, jer ako nista drugo ponovice se, ako ne od istog aktera onda od nekog slicnog, a znamo svi puno ih je oko nas, samozvanih, namunjenih, najboljih, ...jacih, ...glavnih ...





stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od pluzine Pon Maj 09, 2011 10:54 am

Malo sam u poslu ovih dana pa nemam vremena da vam okacim jos neka dokumenta,samo bih da skrenem paznju na neke stvari posto vidim da se postavlja pitanje oko Tanje Stevcic. Kao sto sam vec rekla,u vreme Nemanjine obuke ona je bila glavna i odgovorna za sva njihova ronjenja. Do skoro nisam ni imala predstavu da ona uopste nije instruktor,cak sta vise pitanje da li je i Nemanja to znao.
Mozda mi neki od vas moze objasniti kako je to moguce da neko ko nije obucen i ovlascen radi takve stvari i postoji li u ovoj drzavi neka odgovornost. Meni je prosto uzasno da se neka ronjenja poput tog pod ledom i sa tom nekom specificnom opremom rade tek tako. Secam se da mi je Nemanja rekao da su se jedva izvukli ispod leda, odnosno nisu mogli da pronadju izlaz pa je on nekako uspeo da probije led odozdo,umalo su ostali bez vazduha. Kada sam ga pitala zasto su isli sami rekao mi je da Tanja nije imala vremena pa im je rekla da idu sami da vezbaju.
Prosto je neverovatno da niko ne reaguje na ovakve stvari i da ona i dalje radi iste stvari. Da li treba jos neko da strada da bi se ljudi opametili i stali na put ovakvim stvarima? Mogu li ronioci i instruktori sa ovih prostora da se pozabave necim konkretnim osim pisanja po forumu, nesto nisam primetila osim u pojedinacnim slucajevima da se neko zalaze u tom pravcu.

pluzine

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Silent Pon Maj 09, 2011 7:34 pm

pluzine :: Mogu li ronioci i instruktori sa ovih prostora da se pozabave necim konkretnim osim pisanja po forumu,

Iskreno, uz svu dobru nameru, volju, trud, sta jos pojedinci koji su siroti ronioci ili jos sirotiji instruktori, osim da medjusobno razmenjuju informacije, i izvlace pouke, u nadi da ce i ljudi koji ce tek postati ronioci nauciti da se cuvaju takvih pojava.

Drzava (ha, koja jaka rec za ovaj hajducki esnaf koji se zove drzavom) ocigledno nije niti ce u skorije vreme nesto uraditi konkretno bilo konkretno u vezi tragicnog dogadjaja, bilo uopste, a neki ozbiljan ronilacki "esnaf" koji bi imao neku moc da efikasno stiti ronilacku populaciju od takvih stvari nikada nece postojati na ovim prostorima (vidi se po SOPAS-u).

Sta ostaje? Mozda je poucna prica jednog mog drugara koji je doziveo u Holandiji pre 20 i vise godina da ga saobracajna policija zaustavi dve ulice od kuce odakle je krenuo, kaze mu da mu ne radi levo stop svetlo, a on nevest jugovic (po profesiji automehanicar) se poceo vaditi kao nije znao, pa eto resice to odmah ujutro, i sl. A policajac ga pita da li ima rezervne sijalice u gepeku? -Naravno. -Pa hajde onda da to odmah resimo. Te ti saobracajac zavrne rukave i zameni "ubogom vozacu" neispravnu sijalicu i pozeli mu srecan put, bez kazne. A policija ga nije tek tako uocila, nego je prvi komsija video da ovome ne radi stop svetlo kada je ovaj krenuo ispred kuce i javio policiji. Ne iz pakosti, da ga ovi kazne, nego je covek prosto uocio "opasnost na ulici" pa je savesno javio nadleznima da se to resi.

Posto kod nas nikada nece zaziveti to da neko "sa ulice" dodje na ronilacki kurs i prvo sto se podrazumeva da se raspita koje su kvalifikacije i uslovi koje taj instruktor/centar nudi i obezbedjuje, pa tek onda sve ostalo, da bi se usudio na to, vec to uvek ide "preko prijatelja, preko preporuke", kao kod vracare ili nadrilekara, sta javnost moze da promeni?

Ostaje nada da sve ovo sto pisemo ovde nece proci nezapazeno kod tih ljudi koji ce tek postati ronioci da obrate paznju na takve stvari, i da licnim primerom dajemo dobar primer, osim toga, sta mozemo da uradimo? Da organizujemo proteste ispred skupstine ili strajk gladju? Ja licno ne bih da poziram u masi dok se ovi hajduci od drzavnika goste u skupstinskom restoranu i bas njih briga za ove napolju... A realno, mi smo ti napolju, i umesto da poziramo za njih ili neke druge koji bi postali oni, bolje da se okrenemo onome sto je u moci svakog od nas pojedinacno i da prvo uredimo svoju kucu i dvoriste.

Isto je i u ronjenju, umesto da "lajemo na SOPAS" i zagovaramo da "sjase Kurta da uzjase Murta", bolje ga je jednostavno ignorisati. Pa ionako 99.99% ronilackih aktivnosti i populacije nema nikakvog prakticnog dodira sa njima. Neka odu tiho u noc... i svi oni koji ronjenje vuku po blatu zajedno sa njima, da vise nijedan zivot ne bude ugrozen, a kamoli izgubljen zbog takvih.

Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Ucenik Uto Maj 10, 2011 6:48 am

Hajde sada lepo Tanja, posto si dosta prozvana ovde na forumu,a i ovo ces da procitas, molim te da se obratis i da cujemo tvoju pricu na ovu tuznu temu??
Bilo bi to lepo sa tvoje da se obratis svima...
Naravno , molim te , objasni i ovo ,,ronjenje" pod ledom, na koje ti ,,nisi" mogla da ides sa polaznicima kursa ??

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Ucenik Čet Maj 12, 2011 9:31 am

Cekamo mi tebe da se javis Tanja, cekamo tvoje demante...Smile

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od SRDJAN Čet Maj 12, 2011 9:42 am

Kakvi crni demanti, pa ja imam bar 10 svedoka da je to tako kao sto pise, ona je bre jedno od najvecih zla u ronjenju na ovim prostorima (Pocucu ne racunam jer je on van svake konkurencije)
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Ucenik Pet Maj 13, 2011 4:09 am

SmileSmile Tako sam i mislio, nego sam lagao sebe, kao javice se....U pravu si Srki...

Pozz...svima

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine - Page 3 Empty Re: PIVSKO JEZERO – Od lazi do istine

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu