RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

+2
MILAN.MURINA
ducka
6 posters

Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od ducka Pon Avg 08, 2011 9:00 am

Pozdrav,
nov sam u ovoj priči skroz pa me interesuju neki detalji.
Kao prvo, kupio bih pušku Seac Sting 75 Spear Gun . Sa podrodicom ću letovati u čanju, pa sam hteo da vas pitam da li bih oko obližnjih stena mogao da naletim na nešto zanjimljivo? Peraja, masku i disaljku sam odlučio, samo izbor puške me još koči. Da li mi je dužina ove puške neophodna ili mogu i sa manjom.
Kupio bih još jednu strelicu, u slučaju da polomim ovu pošto ću loviti oko stenja.
E sad, da li mi može neko reći koja je priča dole, da li me neko može cimati na granici zbog ovog oružija, i sem toga da li mi je potrebna neka dozvola za lov dole, ne bih da se nadjem u neobranom groždju pa da mi neko pokupi svu opremu i uzme sve što imam od opreme?
hvala vam unapred na odgovorima, svaka informacija mi je više nego dobrodošla!

Pozdrav,
Miloš

ducka

Broj poruka : 4
Godina : 42
Datum upisa : 08.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od MILAN.MURINA Pon Avg 08, 2011 9:41 pm

Dozvola za 10 dana je 20 evra a za celu godinu 40 evra mada niko ti dole nece praviti problem ni bez dozvole , ali mozda je bolje da je uzmes sto je sigurno sigurno. Opremu imas da kupis ovde na forumu kod Posejdona ima pristojne cene i ima model puske koju hoces da kupis bolja ti i ne treba . Na granici ti niko nece praviti problem pozdrav Milan .

MILAN.MURINA

Broj poruka : 22
Godina : 46
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 08.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od ducka Uto Avg 09, 2011 5:06 am

Milane hvala za odgovor. Sa Ernestom sam se čuo, kod njega ću pazariti opremu.

Da li mi može neko reći, ima li šta oko tog stenja tamo kod Čanja?

I da, ima li ko predlog kakav, oko puške, šta mislite o ovom modelu Seac Sting 75 Spear Gun, za mene kao totalnog početnika?

ducka

Broj poruka : 4
Godina : 42
Datum upisa : 08.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od ducka Pon Avg 22, 2011 9:38 am

ima li ko kakvo iskustvo u podvodnom ribolovu u čanju?

ducka

Broj poruka : 4
Godina : 42
Datum upisa : 08.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od controlsound Uto Avg 23, 2011 1:20 am

ducka ::Milane hvala za odgovor. Sa Ernestom sam se čuo, kod njega ću pazariti opremu.

Da li mi može neko reći, ima li šta oko tog stenja tamo kod Čanja?

I da, ima li ko predlog kakav, oko puške, šta mislite o ovom modelu Seac Sting 75 Spear Gun, za mene kao totalnog početnika?

Ako si početnik onda je sigurno dobra. Puška se obično bira po tipu lova koji ćeš da primenjuješ, mada je izbor često i individualna stvar. Ja lično najviše volim Omer puške ali voleo bih i jednu Seac u kolekciji Smile
Pošto nažalost ne živim na moru , i ronim par puta godišnje koristim jednu pušku za sve. Dok moje kolege sa mora imaju nekoliko - ili bolje reći arsenal ( za veliku ribu , za malu, za rupe, za šuljanje, za poniranje....)
controlsound
controlsound

Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od bukito Pet Sep 02, 2011 8:33 pm

Ronio sam u Čanju kod Bićanina par godina,a zadnji put maja ove godine.Ne bavim se podvodnim ribolovom,ali mogu da ti kažem da tamo ribe skoro da nema jel ekipa meštana radi eksplozivom već godinama,tako da sve što naidje oni pobiju,pa bi trebalo da vodiš računa i o tome.Oni su ti od ujutro pa nadalje na ulazu u zaliv Kraljičina plaža sede po onim stenama i čekaju da naidje jato,bacaju prvo punjenje i ako su pogodili potvrdjuju drugim silaze sa stene i vrlo brzo pokupe ribu,a ono što im možda ostane to nećeš pokupiti na dah.Pozdrav.
bukito
bukito

Broj poruka : 8
Godina : 52
Lokacija : Nis
Datum upisa : 02.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od Speedy Čet Sep 29, 2011 1:09 am

Ja sam bio od 10. septembra dole u Chanju i ako mi verujete za 10 dana naishao na 5 primeraka koje je bilo vredno odstreliti. Tako da nisam nishta lovio. Ispred "popularnog" Tamarisa ( kafic na shetalishtu) sam naishao na par murina duzine od 50 - 60cm. Chanj je prazan... A i shto kaze Bukito "ribari" pobishe sve dinamitom. Chak sam jedno jutro chuo eksploziju i ubedjen sam da je doshla sa mora. Mislim da je sad kasno za ovaj izveshtaj ali svejedno da se zna za ubuduce! Pozdrav Smile

Speedy

Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od stojkuki Ned Okt 02, 2011 8:25 pm

EEE dragi moji.
Taj deo obale, kao i ostatak crnogorskog primorja, je ociscen od svih vrsta ribe.
DINAMIT. Dole se dinamit baca na veliko. Prema tome ne samo da nema teorije da se vidi ili puca na bilo sta sto je vredno truda vec se po prilici i glava stavlja u torbu i to na veliko.
Svojim ocima sam video momke koji to rade. I tuku i usred dana i nikom nista.
Gde je tu cuveni razminirac da se potrudi da toga ne bude.
Par puta sam ronio letos tokom juna i jula i zaticao pod vodom sveze pobijenu ribu, jos mekanu neukrucenu da ne kazem sveze osamucenu. Isto mi je pricao i drugar koji je bio par dana bas u Canju i da je ronio po okolnim uvalama i da su zaticali momke kako stoje na liticama. Dobro da ih nisu zaprasili.
Tuga bozija, da tereni koji su tako lepi i kao stvoreni za ronjenje budu na taj nacin devastirani. Ali ovo nije mesto ni forumska tema za tako nesto.

stojkuki

Broj poruka : 82
Datum upisa : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvodni ribolo Čanj Crna Gora? Empty Re: Podvodni ribolo Čanj Crna Gora?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu