RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savet za odabir kluba-pocetnik

+11
.
smexy
Điđi
frogman
medigo
Silent
MILAN.MURINA
Karabiner
mr joy
SRDJAN
Nesa_Bg
15 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Čet Nov 29, 2012 4:04 am

Pa nema zato sto je PADI nikada nije stampao, jednostavno nismo im bili isplativo trziste, ali cak i da postoji veruj mi da bi nasi ljudi i dalje kopirali, isto kao sto se prave da ne razumeju Hrvatski. Ne razumem ovo oko prevoda, objasni na sta si mislio.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Điđi Čet Nov 29, 2012 4:12 am

"Potlačeni" na hrvatskom označava ljude sa sniženim krvnim pritiskom. To je naslov iz jutarnjeg lista. Dobio sam "kilu" od naprezanja da razumem članak.Toliko o razumevanju hrvatskog " novokomponovanog" jezika. Jel imaš knjige za obuku po CMAS-u ?

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Čet Nov 29, 2012 4:17 am

Veruj mi da se sve iz knjige razume, a za CMAS ima nesto na Srpskom, a nesto je na Hrvatskom, imas cini mi se i na SOPAS-ovom sajtu okaceno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od smexy Čet Nov 29, 2012 4:32 am

Nesa_Bg ::Zelim da krenem da se bavim ronjenjem i bio sam na par treninga na tasu, dopada mi se kako izgleda e sada voleo bi ako ima neko da podeli svoja iskustva kako da izaberem klub(nije mi namera nikog da reklamiram i da pravim konkurenciju)vec mi je samo potreban savet eventualno veec nekog clana kluba i sto se tice "povoljnosti" znaci da nije neka preterana cena u odnosu na druge klubove i sto se tice ekskurzija itd pa bih bio zahvalan na bilo kakvoj informaciji nekog clana foruma. Pozdrav svima

Evo ja kao neko ko nije clan niti jednog kluba mogu da ti kazem koji klub da zaobidjes... posto vidim da se reklamiraju kao da kurs dodje dzaba (a veruj mi na kraju ispadne papreno skup)... ja sam u doticnom klubu uplatio kurs pre nekih 10 godina mozda i vise (ako mislimo na istu "AMFORU" koja je imala treninge na Tas-u a teoriju u Dobracinoj ulici u onom podrumu). Elem, ja sam tamo platio kurs oko 300 DEM/EUR ne secam se iskreno ima brdo vremena, jedino cega se secam jeste da sam odradio svu teoriju/bazen, kao i ono da kazemo mini testiranje na 5m da se obuces bez izranjanja (oprema te ceka na 5m na dnu bazena, ti odes zaronis nadjes regulator pa redom, maska,bcd, peraja itd ) da ne davim.... I sve je bilo super dok covek koji mi je bio instruktor "Misa" nije negde sredinom decembra ako ne i ranije u sred kursa (koji je razvlacio - pricam na polaganje teorije koje je x puta odlagano zbog jedne ucenice koja nije mogla da savlada gradivo.... jebavao nas 5-6 ako ne i vise) doticni otisao na kopaonik (gde je valjda i neki instruktor skijanja ili sta vec).... i tako ja dadoh pare, doticni je uvek govorio evo sad sam tu, ovde onde,... proslo je 1-2 godine ja iskreno sam izgubio volju da ronim sa bocama, poceo da se bavim podvodnim ribolovom (malo intenzivnije) i "navukao se na ronjenje na dah".... Tako da iskreno ako vidis da neko pljuje neki klub kao sto ovde ljudi pljuju odredjene "super ultra jeftine kurseve" to ima neke logike.... Ja sam se jednom zajebao... I kad odlucim da ponovo krenem od 0 i uzmem taj PADI/CMAS papir.... verovatno cu dobro razmisliti... mada opet kazem sad da upisujem kurs ja bi se dvoumio izmedju 3 kluba evo i favorizovacu ih (nisam lazni profil, niti neko ko ima koristi od pominjanja ovih klubova vec iz price drugih ljudi) to su Sebastijan ,Calypso i Triton (za ova 3 kluba sam cuo samo reci hvale) pricam o klubovima u Beogradu da se ne uvrede oni koji nisu iz BGD-a.... to su preporuke mojih prijatelja...

P.S. I tek posto sam dosao na ovaj forum saznao sam da ja kao polaznik PADI kursa treba da u ceni kursa dobijem knjigu... a ne da fotokopiram istu o svom trosku kao sto je onomad bila "praksa" kod nekih...

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od . Čet Nov 29, 2012 6:20 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Čet Nov 29, 2012 12:58 pm

Smexi svaka cast, svi treba da iznesu svoje iskustvo i lijepo napisu sta su dozivjeli u kojem klubu.... imamo pravo da pisemo sta mislimo o bilo cemu svidjalo se to vama ili ne, jer vi kada nudite prevaru od kursa za smece cijenu, a mislim na prevaru jer klasicno vqarate polaznike ne davajuci im materijale i knjige koje im pripadaju, onda je to ok i ima opravdanu cijenu...
A najveca je sramota sto se jos niko nije javio da kaze da postoji CMAS literatura na srpskom jeziku, da su prevedeni standardi i da postoje prevedene prezentacije na srpskom jeziku... Mislim da to dovoljno govori kakvi ste CMAS instruktori svi na gomilu.....
Sve to sam gledao kod Gacevica, a dosta toga sam i kacio na ovom forumu....
A tebi Neso svaka cast, i bjezi sto dalje od svih...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od . Čet Nov 29, 2012 1:07 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Čet Nov 29, 2012 1:11 pm

Pa smexi ga je savjetavao za razliku od Silenta.....
Jebiga sve ostalo je kolateral... hahaha
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Čet Nov 29, 2012 1:13 pm

Post nema nikakve veze sa temom.


Poslednji izmenio mr joy dana Pon Dec 03, 2012 12:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Post nema nikakve veze sa temom.)
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Silent Čet Nov 29, 2012 8:36 pm

@Medigo

Aha, on ga je savetovao, a sta sam ja radio? Pokusavao da ga prevarim?

Cekaj malo, sad me direktno vredjas. Cak bih se i uvredio da tvoja "uvreda" ima bilo kakvu tezinu.

Zasto je nema? Pa zato sto pucas iz prazne puske. Kao prvo ne poznajes me. Nikada se nismo ni sreli a kamoli negde ronili zajedno ili bili u bilo kakvom poslovnom ili slicnom odnosu pa imas neka pozitivna ili negativna iskustva na osnovu kojih mozes da kazes nesto o meni ili mom odnosu prema poslu.

Tako da ti slobodno mozes da pljujes po onome koga poznajes za nesto sto licno znas da je uradio lose i sl, i mozes do mile volje da lizes dupe kome god zelis. Tvoj obraz.

Ali ne znam sa kakvim pravom prozivas mene?

Kazes "klasicna prevara ne dajuci ljudima materijale i knjige koje im pripadaju".

Evo ovako. Neka se javi licno imenom onaj ko je kod mene bio na PADI kursu a da je tako "prevaren". Da sam mu nešto obećao i naplatio, a on to nije dobio i ja se "pravio lud"...

SVAKI polaznik kod mene je bio PONUDjEN da kupi oficijelnu PADI knjigu na nekom od svetskih jezika koje su dostupne (pomenuo sam svakome da postoji literatura i na NOVOHrvatskom koju NE PREPORUCUJEM iz razloga koje je mislim Điđi u nekom prethodnom postu fenomelano ilustrovao).

Posedovanje literature po standardu je obavezno za svakog kursistu SAMO AKO JE LITERATURA DOSTUPNA na jeziku koji je kursisti razumljiv.

Logicno da ljudi koji nisu dobri sa nekim stranim jezikom nisu zeleli da kupe tu knjigu. A ja sam ih "prevario" pa sam im dozvolio da ne potrose svoj novac na nesto sto ce im u stvarnom zivotu skupljati prasinu. Sram me bilo.

Bilo je i onih koji koliko-toliko vladaju Engleskim jezikom ali nisu bili voljni iz ekonomskih razloga da kupe knjigu. Njima sam svima davao moju licnu knjigu da se posluze, da uce iz nje tokom kursa. Znaci nisam cak bio ni "preduzimljiv" da istu fotokopiram i prodajem je kao "skriptu i sl", nego jednostavno "evo ti, citaj, uci pa ces mi je vratiti kad zavrsis, a ako nekada u budućnosti budeš želeo da imaš svoj primerak ti dođi pa kupi."
Evo crvenim od srama priznajući ovo.

Odoh sad da umrem od srama sto sam pocinio tolike i takve prevare.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Maras Čet Nov 29, 2012 9:20 pm

Ebem mu misa. Ovde kad bi neko postavio pitanje kakvo je vreme u septembru u Srbiji vi bi se posvadjali.

Kakav smo mi to narod?

Maras

Broj poruka : 83
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od smexy Čet Nov 29, 2012 10:37 pm

Silent ::
Odoh sad da umrem od srama sto sam pocinio tolike i takve prevare.

A sta se dodgadja kada sestra od jednog vaseg starog clana zadrzava polaganje teorije jedno 2 meseca brat bratu se to odlaze da bi doticna naucila istu?
Sta se dogadja kad instruktor furne na kopaonik u sred zimskog kursa kojeg se sam prihvatio? ... niko mu nije dosao i molio ga za isti, pa posle kopaonika direkt na zanjice i ja ostanem uskracen za polaganje teorije, samim tim nemam uslov da idem da polazem tj uradim tih nekoliko zarona na otvorenom.
Naravno za kurs sam izradjen jer sam imao samo oko 15-16 godina pa su me roditelji vodili na isti (ono odobrenje da se slazu da ronim), a zasto sam rekao da se u sirokom luku zaobidje RK AMFORA pa jednostavno, da ste ozbiljni umesto doticnog "Mise" koji me prevario i zapalio, mogao je da dodje neko drugi koji je tako posten i radi kurseve bukvalno gratis (kao sto pisete ovde) i lepo omoguci mi da zavrsim kurs u istom RK AMFORA, a ne svi (zvano je vise puta na officijelni telefon kluba) da prebacujete loptu na "Misu" , i niko ne zna kad ce kurs da nastavi, naravno ja znam... U mom slucaju NIKAD.

Zato svi vi koji se dvoumite, sad bar znate u koji klub da ne odete!!!

P.S.

@vlada747 ja mislim da sam coveku dao konkretan odgovor u vezi sa AMFOROM (jer je pitao za savet, vidim nude se kao opcija, morao sam da sprecim eventualno da mu se dogodi isto sto i meni...) I nisam imao nameru da uvredim nikoga ovde jer nisam psovao, vec govorio istinu, e sad to sto nekoga istina boli vise od uvrede... to je njihov problem Wink

Pozdrav
Smexy
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Čet Nov 29, 2012 10:56 pm

Niko se ovde ne svadja vec se razmenjuju misljenja i iskustva, to sto smexy kaze je upravo ono sto svi treba da iznesu u javnost, isto kao sto je izneto za RK Zandarmerija, ljudi se bune za pravilnik, pljuju po SOPAS-u, a onda kad neko pokusa da skrene paznju na nepravilnosti odmah ispada da se svadja.
I jos nesto, Silent kaze da je svako bio "ponudjen" knjigom, sta to znaci? Pa dokle god ne budes rekao cena kursa je sa knjigom koja je obavezna, dotle ce biti malverzacija, kada bi svi ovo radili ne bi dolazilo do ovakvih stvari.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Silent Čet Nov 29, 2012 10:57 pm

@smexy

Potpuno te razumem, imao si negativno iskustvo, bukvalno tako kako si opisao ti JESI PREVAREN. Ako je taj covek radio u ime RK AMFORA, to JESTE SRAMOTA (cak je to i blaga rec) KLUBA.

Kao sto sam rekao ja sam instruktor volonter u tom klubu, i bicu u klubu u subotu, i bas cu da pitam Baneta za tog "Misu", i tako dalje. Za tog "Misu" nisam nikada cuo, ali ja sam u AMFORI prisutan od prosle godine, tako da ne mogu da kazem nista o tome u ovom trenutku, ali cu sigurno pitati.

Poznavajuci Baneta, ako je tvoja prica istinita (a ja licno zaista nemam razloga da ti ne verujem), on ce sigurno postupiti kao sto si rekao u svom prethodnom postu. Ali ja nisam "faktor" koji moze ista da ti obeca u bilo cije tudje ime. Ja mogu da stojim iza onoga sto licno znam i mogu da ponudim.

Ono sto sigurno mogu da ti obecam je odgovor, tj. sta kazu u RK AMFORA o tom slucaju.

Cuvsi onako u prolazu razne price o raznim likovima, moguce je da je taj famozni "Misa" radio nesto u svojoj reziji, koristeci RK AMFORA kao "pokrice" uz manje ili vece znanje o tome samog kluba. Sto nikako ne opravdava klub, jer ako iko istupa u ime istog, onda i taj klub stoji iza toga.
A da je bilo takvih likova, bilo je. I sigurno ce ih biti i u buducnosti, i ne samo u AMFORI, i to je tuzno i zalosno. Npr. pojedinac ili grupa koja se otcepi od nekog kluba iz koga je potekla zeleci da bude(u) "kalif umesto kalifa", pa neki izgrade zaista svoje ime u ronilastvu, a neki "tiho nestanu u noci"... Sto nikako ne opravdava to sto si ti doziveo.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Silent Čet Nov 29, 2012 11:01 pm

I da, naravno da svako treba i pozdravljam to da iznese svoja iskustva i pozitivna i negativna, jer to ce u svakom slucaju doprineti afirmaciji onih koji rade kvalitetno, i onih koji se bave zaista prevarama ove ili one vrste i slicno.

Ali ako pogledamo celu ovu temu, osim pitanja koje je covek postavio, Mr Joy-ovog opsteg dobronamernog uputstva oko odabira (oprostite ako sam propustio jos neciji konstruktivan komentar), zatim moje konkretne ponude, i (tek kasnije) Srdjanove konkretne ponude, i naravno smexy-jevog komentara, ostalo je zaista bespredmenta rasprava koja moze da se vodi na nekom "esnafskom sastanku".
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Čet Nov 29, 2012 11:02 pm

Slusaj Silent, drago mi je da si se prepoznao u mom pisanju kao jedan od svih koji ste isti.. Nidje te licno nisam ni pomenu iz razloga sto te ne poznajem, jer i ne zelim da te poznajem, a znam vas dosta...
Sto se tice lizanja dupeta, ja sam taj... Poznat sam po tome....
Ovo opravdanje necu ni da komentarisem, jer vidim da sem sto volontiras bavis se i humanim radom...
I nemoj da te smexi nervira svi mi imamo razlicita iskustva sa tudjim idolima...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Silent Čet Nov 29, 2012 11:05 pm

medigo ::Pa smexi ga je savjetavao za razliku od Silenta.....

Dakle, jesi MENE LICNO PROZVAO.

A gde si sebe prepoznao to je mozda samo tebi bitno i to je u redu.
Silent
Silent

Broj poruka : 327
Godina : 48
Lokacija : Šabac
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od medigo Čet Nov 29, 2012 11:29 pm

Ipak te nema nigdje u tekstu gdje su pomenuti preveranti... I zapamti ovdje nemam nista protiv nikoga licno, jer da imam cuo bi me...
Prijatan dan Silent...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od smexy Čet Nov 29, 2012 11:41 pm

Silent ::@smexy
i bas cu da pitam Baneta za tog "Misu", i tako dalje. Za tog "Misu" nisam nikada cuo, ali ja sam u AMFORI prisutan od prosle godine, tako da ne mogu da kazem nista o tome u ovom trenutku, ali cu sigurno pitati.

Ako se Mungos ne seti Mise, reci slobodno da pitam za puno ime i prezime (moje roditelje posto oni imaju valjda cak i nesto napismeno sa njim). A da se ispravim kurs nije bio 300DEM/EUR vec 200 EUR to sam bas danas pitao oca Wink Eto i ja priznajem da taj deo nisam tacno napisao (ali zapitajte se ko sad od vas ima da baci 200 eura,).

Sto se tice pojedinaca, jbg i meni je zao sto si se ti nasao na udarnoj liniji ispred AMFORE.

I nadam se da ces ovde javno napisati sta kaze Mungos o Misi i da li ce ga se uopste setiti...

Zivi bili pa videli.

Pozdrav
smexy
smexy

Broj poruka : 82
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od frogman Pet Nov 30, 2012 12:00 am

Stvarno se osećam loše da uopšte ulazim u ovu raspravu, koja pokazuje najmanje brige i poštovanja prema budućem roniocu koji traži savet. Kada sam tražio klub u kome ću odraditi kurs raspitivao sam se kod prijatelja koji su već stekli prvu kategoriju i raspitivao se u više klubova o uslovima i cenama. Bilo bi u redu da se ovde daju mišljenje, saveti i ponude bez prozivanja drugih.

Što se Amfore tiče u njoj sam završio kurs za prvu kategoriju kojim sam zadovoljan i dobio sam osnovna potrebna znanja. Odlasci na ronjenja su manje organizovani i sazovu se par dana unapred, dakle ne postoji godišnji raspored zarona i putovanja, ali to nema veze sa kursem. Ne kažem da mi sve odgovara u klubu ali nije baš ni tako loše kao što predstavljaju, a ja odlučujem šta ću od koga uzeti. Tačno je da su ljudi koji su najaktivniji u klubu osobe sa sopstvenim karijerama van ronjenja. Kurseve drže Silent i Rubi koji se trude da to odrade pošteno, tako da njih dvojicu toplo preporučujem i slažem se da sve zavisi najviše od instruktora koji ti drži kurs.

Dakle savet u vezi izbora kursa: uobičajeno je da on podrazumeva teorijska predavanja, vežbe u bazenu i jedan ili dva zarona u otvorenoj vodi.
1. Raspitaj se da li se ti zaroni vrše obavezno na moru ili mogu i ovde u Srbiji na nekom od jezera, pošto to može bitno da ti utiče na cenu kursa i da te čak uvede u situaciju da kao moj prijatelj ne odeš na ronjenje na more sa klubom i ne dobiješ kategoriju zbog toga. Ako se ide na more pitaj gde, kada i koliko će te to koštati. Neki opet vrše te zarone u Adi Ciganliji gde, koliko znam, imaš manju dubinu onih 18 ili 20 metara ali može da bude lošija vidljivost nego u moru. To ne navodim kao negativnost nego kao drugačije iskustvo a na tebi je da izabereš. Naravno pitaj za broj zarona u okviru kursa i mislim da bi oni trebali da budu besplatni u svim klubovima gde god da se vrše more, jezera, itd.
2. U nekim klubovima ti je sve sve uračunato u cenu kursa, u nekima nije, raspitaj se da li ti je nešto potrebno od opreme tako da kasnije možeš da insistiraš na prethodnom dogovoru.
3. Od stvari koje nisu pomenute a postoje razlike su lekarski pregled koji je obavezan a ako ne ulazi u cenu kursa mislim da košta oko dve hiljade (raspitaj se) i logbook koji ne bi trebalo da bude skup.
4. Neki drže tačno određen broj teorijskih predavanja i vežbi u bazenu (ređe) a neki će ti ih produžiti dok ih ne savladaš.
5. Takođe ti je bitan i način na koji neko predaje (što ne znači da nije odličan ronilac) recimo meni ne odgovara ako predavač prvo pita drugu osobu na kursu koja kaže nešto pogrešno a zatim je predavač ispravi i ispriča tačnu verziju. Hoću da kažem da informacije koje prvi put čujem hoću da budu u startu tačne, prosto je manje zbunjujuće.

Nadam se da sam pomogao ne u izboru kluba nego u tome na šta da obratiš pažnju. Ovo može da ti bude smernica kako da unapred saznaš sve troškove i da odlučiš šta ti odgovara. Ja lično volim u startu čist račun ali negde moraš da postaviš dodatna pitanja.

I još jednom najbitniji ti je instruktor sa kojim direktno radiš.
frogman
frogman

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od SRDJAN Pet Nov 30, 2012 12:10 am

Koliko zarona si ti imao u otvorenoj vodi, jedan ili dva?
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od frogman Pet Nov 30, 2012 12:40 am

Ja sam pre početka kursa dogovorio da idem sa Amforom na more tako da sam odmah po zavrsetku predavanja i vežbi u bazenu imao 12 ili 13 zarona. Ne mogu da se setim koliko od tih zarona sam platio mimo kursa.
frogman
frogman

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od . Pet Nov 30, 2012 1:24 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od frogman Pet Nov 30, 2012 1:58 am

Možda sam malo skrenuo temu sa kluba na kurs ali to je prvo što mora da se odradi.

U klubovima koje sam zvao pre početka kursa članarina se plaćala tek po zavšetku kursa. Neki naplaćuju za godinu, neki mesečno, cene se razlikuju kao i broj termina na bazenu u toku nedelje. Amfora trenutno ima tri termina nedeljno u toku kojih se održavaju kondicioni treninzi.

I naravno koliko često organizuju ronjenja, gde, cene itd. Meni lično je zanimljivo da ronim ne samo u moru nego i u reci.

Što više stvari pitaš više ćeš znati pre nego što platiš Smile
frogman
frogman

Broj poruka : 25
Datum upisa : 16.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od chipi Sub Dec 01, 2012 11:09 pm

+1 za Silent-a

chipi

Broj poruka : 23
Lokacija : Amsterdam
Datum upisa : 13.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savet za odabir kluba-pocetnik - Page 2 Empty Re: Savet za odabir kluba-pocetnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu