RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

+12
medigo
Diver
ProUrke
Dixie RK Sebastian
milutinm
posejdon
zensea
SRDJAN
mr joy
Edgar
Svet Ronjenja
.
16 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Pon Nov 09, 2009 5:46 am

Kakvo crno zezanje, pa to je ono o cemu godinama pricamo, dokle god nepismeni i neobrazovani demineri budu na celu Crnogorskog ronilastva, ovakve stvari ce biti svakodnevnica, a ista prica je i kod nas, videcete kad nasa dokumentacija izadje na videlo sta se radilo zadnjih 20 godina i jos uvek se radi i koliko tu ima budalastina, pojedini Instruktori SOPAS-a su cak izdavali i blanko kartice, verovatno im pisanje bas i nije jaca strana pa su mislili da ce ronioci to bolje popuniti.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Pon Nov 09, 2009 5:49 am

A sto se oktopusa tice, mozda ima kod Bozane na nekoj akciji, jel ste pitali, kod nje moze cak i na rate.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od ProUrke Pon Nov 09, 2009 6:52 am

Od MARES-a je dobar samo program maski i peraja, poneki BC, sve ostalo je djubre sveg djubreta... Ne vredi ni 10ti deo para koje ga platis...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Pon Nov 09, 2009 6:59 am

Ti stari rebeli su radili dobro, a i meni se Abyss ekstra pokazao, ovi novi jesu kara, cure posle pet ronjenja
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od ProUrke Pon Nov 09, 2009 7:01 am

Burazeru, od MARES-a u zivotu me interesuju samo maske i peraja - imam 3 BCja iz stare proizvodnje koji su super, a sve ostalo sto sam ikada kupio od njih je tesko djubre, ne bi ga ni Vesku poklonio za zaron na 70m... A svi znamo koliko je omiljen... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Pon Nov 09, 2009 7:04 am

Sto se BC-a tice, Dragon i Vector su extra, provereno
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od Diver Pon Nov 09, 2009 7:09 am

SRDJAN ::A sto se oktopusa tice, mozda ima kod Bozane na nekoj akciji, jel ste pitali, kod nje moze cak i na rate.

Ona je strucnjak za "OKTOPUSE" redovno se prikljucivala na iste

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od Svet Ronjenja Pon Nov 09, 2009 7:31 am

Zadnje tri godine koristim Vektor 1000 i skroz je ok.Takodje u klupskoj eksploataciji (citaj habanju) vektor origin je bio isto tako ok.
Sto se regulatora tice fan sam scubapro, narocito starijih modela.Mislim da su neverovatno izdrzljiviji (sa gledista klupskog ronjenja) od velike vecine raznih proizvodjaca koji se mogu pronaci na trzistu. Odosmo od teme... Smile


Janez Kranjc


Poslednji izmenio Svet Ronjenja dana Pon Nov 09, 2009 7:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Pon Nov 09, 2009 7:41 am

Nema veze, korisne informacije su uvek dobrodosle, Scubapro MK2 i R190 ili 295 su neprevazidjeni, nema tog Maresa koji im moze parirati.
A i malo Admini i Moderatori da rade nesto Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od posejdon Pon Nov 09, 2009 8:18 am

I meni su Maresovi regulatori svi procurili, bar ce Alajica imati posla.
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Pon Nov 09, 2009 8:39 am

Ja imam Proton okto koji nikada nije radio kako treba, uzeo sam nov kod Bozane i cureo je od prvog dana, posle ga je Alajica 2 puta radio ali bezuspesno, ne prestaje da curi, zavrsice karijeru prvom prilikom kad budem nervozan i kad bude poljubio plocice na Tasu. Scubapro u Egiptu glupi turisti vuku po pesku, kamenju, koralima, ispada im, ne ispiraju ih..........i ne mozes mu nista, radi ko nov.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od mr joy Sre Nov 11, 2009 1:25 am

15 komada Rover octopus 65 eur / kom. Jel to dobra cena?

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Sub Nov 14, 2009 12:29 am

Hajde da se malo vratimo temi, jos uvek smo uskraceni za neke odgovore vezane za ovu temu.


- Sta bi sa Nemackom podmornicom U72 sto su je pronasli Amerikanci i Regionalni centar za .......... ?
- Ko je ronio na njoj?
- Zna li neko njenu poziciju potapanja?
- Na kojoj je dubini potopljena?
- Ima li neko fotografiju ove podmornice snimljenu u moru?
- Zasto se odjednom prekinu medijska pompa o ovom nevidjenom otkricu?

Medigo, imas li ti mozda odgovor?
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od ProUrke Sub Nov 14, 2009 12:35 am

Imam ja kuci u jednoj knjizi o svim nemackim podmornicama iz Drugog rata, i, jedva cekam da dodjem kuci da saznam da je U72 potopljena u Atlantiku ili tako nesto... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Sub Nov 14, 2009 12:47 am

Nego se plasim da cemo doci do otkrica da su jedino mogli pronaci neki potopljeni kombi poput onog sa slike Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od ProUrke Sub Nov 14, 2009 12:48 am

Eh da makar i to pronadju, pa i nekako... Very Happy
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 3:21 am

Vidim da ste se udaljili sa teme pa da vas malo vratim.
Gledao sam slike sa ekspedicije i stvarno su super.Medjutim posto mi je profesija takva i ne dozvoljava greske jako dobro zapazam pa sam tako i zapazio registraciju na jahti koja pruza usluge ronjenja. Registarska oznaka pocinje sa DL.... ako je sve kako ja mislim to znaci da je jahta registrovana u USA, sto znaci da nemoze raditi i pruzati usluge roniocima, a da pri tom nije u privrednom prekrsaju sta je po zakonu strogo kaznjivo...
Po slovima na registarskoj oznaci postoji mogucnost da je plovilo registrovano kao brod, a ne jahta i samim tim moze da obavlja privrednu djelatnost, a da su pocetna slova reg. ustvari Danilovgrad, sto je onda ok. Onda je namiren i PDV.
Ili je i sve ovo proteklo u dogovoru sa Veskom, sto je isto onda ok.....
Nadam se da mi niko nece zamjeriti sto pokusavam da zastitim svoja prava i ukazem na nepravilnosti koje stranci rade u mojoj zemlji. Krivo mi je sto takve stvari im ne padaju na pamet da urade u HR ili bilo gdje drugo.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 4:40 am

Koliko me secanje drzi, pomenuti brod radi vec petu godinu. Prosto se namece zakljucak da onda vec pet godina Blesko ubira harac.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od ProUrke Ned Nov 15, 2009 4:48 am

Medigo je skroz u pravu - to je kao kada bi neko u Bg taksirao sa autom na bugarske tablice - potpuno nemoguce zakonski... A verovatno Vesko uzima harac...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 5:09 am

Ako su dnevnici par stotina Eura, ovo je verovatno par hiljada, pa puta pet godina.....................simpaticna cifra, mora da su mu zato jako dragi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Ned Nov 15, 2009 5:33 am

Ma sta mu moze Vesko kad je njegovo sve ne registrovano< taj tek nema nista svoje, sad kad ga isceraju iz bjele nece imati sa cim da se vrati u Tolose odakle je i sisao.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od bataduca Ned Nov 15, 2009 12:45 pm

Podatak sa neta:
German submarine U-72 (1940) From Wikipedia, the free encyclopedia

U-72 or Unterseeboot 72 was a German Type VIIC submarine of the Kriegsmarine during World War II. 1941.
U-72 served with 24. Unterseebootsflottille, a training unit and later with 21. Unterseebootsflottille, also a training unit from 2 July 1941 to 30 March 1945.
U-72 was used thought-out World War II as a training boat until it was damaged in a daylight American bombing raid on 30 March 1945.
U-72 was scuttled on 2 May 1945. <------- gde je nestala ??????
bataduca
bataduca

Broj poruka : 26
Godina : 60
Lokacija : BEG
Datum upisa : 30.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od bataduca Ned Nov 15, 2009 12:46 pm

a iz 1. svetskog rata:

German submarine U-72
From Wikipedia, the free encyclopedia
* SM U-72, a Type UE 1 submarine launched in 1915 and that served in the First World War until scuttled on 1 November 1918
During the First World War, Germany also had these submarines with similar names:
+ SM UB-72, a Type UB III submarine launched in 1917 and sunk on 12 May 1918
+ SM UC-72, a Type UC II submarine launched in 1916 and went missing after 21 August 1917
bataduca
bataduca

Broj poruka : 26
Godina : 60
Lokacija : BEG
Datum upisa : 30.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od bataduca Ned Nov 15, 2009 12:47 pm

http://uboat.net/wwi/boats/index.html?boat=UC+72

----------------------------

http://www.earthtimes.org/articles/show/272933,remains-of-wwi-german-submarine-found-in-montenegro.html

posto se na ovom sajtu predpostavlja da je potonula u Biskajskom zalivu onda to nije to ........

--------------------
evo : prava oznaka je : type UE 1
Fate 1 Nov 1918 - Scuttled during the evacuation of Cattaro (KOTOR ??? ) in position 42.30N, 18.41E .

kada se na GOOGLE EARTHU ukuca geogrfska duzina i sirina dobije se morska lokacija negde oko 17.5 km udaljene od Boke Kotorske ...
Ukucajte i pogledajte
bataduca
bataduca

Broj poruka : 26
Godina : 60
Lokacija : BEG
Datum upisa : 30.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od SRDJAN Ned Nov 15, 2009 8:13 pm

Malo mi je ta lokacija bezveze, ne znam sta bi podmornica radila na toj lokaciji, Medigo poznaje dobro te vode pa nam moze vise reci o tome
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 2 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu