RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

+12
medigo
Diver
ProUrke
Dixie RK Sebastian
milutinm
posejdon
zensea
SRDJAN
mr joy
Edgar
Svet Ronjenja
.
16 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od ProUrke Pon Nov 16, 2009 12:20 am

Scutled znaci da je namerno potopljena od strane posade, sto ima smisla - Cataro je Italijanski naziv grada Kotora... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Pon Nov 16, 2009 12:50 am

Trazili smo ja i Gacevic dozvolu od nadleznih da pretrazujemo Risanski
zaliv u namjeri da nadjemo tu podmornicu. Dozvolu nijesmo dobili jer se u
tu kombinaciju upetljao Blesko. Poci cu do Gacevica da mi da te nase
zahtjeve pa cu ti preciznije odgovoriti kad je to bilo i mislim da ce mi
dati kopiju zahtjeva. Ti si imao uvida u njgivu arhivu. Tamo sve ima.
To je matori vojno grlo koje ne prepusta slucaju nista. Kad je u pitanju
arhiva Gacevic ima zlatne ruke. Sto oci vide ruke ne ostaavljaju.
Kad se sjetim one diskusije Belog oa Brigiti Montanari i arhivi sa akcije
vadjenja i tvrdnje da Gacevic nema dokumentaciju, je cista neistina. Ima
komplet, ja gledao.
Imao sam srecu da sa njim ucestvujem u nekima "akcijama" pa znam stil
njegovog rada. Nije za forum.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Sre Nov 18, 2009 3:14 am

Kao sto sam i obecao. Ima Gacevic sve samo treba malo taktike i nema
problema. Jos ako si protiv Veselina Mijajlovica odma sve naje.
Samo da te upozorim na detalje njihovog odgovora. vidi kome su dostavili??????
- Centar za istrazivanja Bijela
- Lucka kepetanija Herceg Novi

Niti postoji Centar za istrazivanje u Bijeloj
Niti postoji Kapetanija u Herceg Novom

jadnog li Zavoda za Zastitu spomenika kulture Crne Gore
Kad bi samo imao neki Zavod da nas zastiti od GLUPOSTI ovog Zavoda.
Evo kacim odgovor ovih strucnjaka iz zavoda koji neznaju ni institucije, zahtjev nisam mogao da okacim.
Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Zavodzazastituspomenika.th
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Čet Nov 19, 2009 12:34 am

Evo kako je isao redoslijed zahtjeva za trazenje podmornice
Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Zahtjevzaronjenjezzsk.th
To je bio nas prvi zahtjev, drugi je usledio malo poslije i izgledao je,
RONILAČKI SAVEZ REPUBLIKE CRNE GORE
RONILAČKI KLUB M A R I N A HERCEG-NOVI
Škver bb www.dcmarina.com e- mail: gacevic@cg.yu
tel.\ ++381 (0) 69 637 915 ++381 (0) 67 805 295
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




Republički Zavod za
zaštitu spomenika kulture
n/r gosp.Slobodanu Mitroviću


Predmet: Zahtjev za dozvolu ronjenja
u akvatoriju Bokokotorskog zaliva

Prošle godine smo podnijeli jedan zahtjev za odobrenje ronjenja u Bokokototskom zalivu koji se kod Vas vodi pod br.04-460 od 26.04.2005.sa ciljem pronalaženja jedne njemačke potonule podmornice U 72 iz Prvog svjetskog rata. Vi ste nam odgovorili dopisom br. 02-460/3 od 19. 05. 2005. godine i uputili nas na Pravilnik o uslovima i načinu na koji se mogu vršiti istraživanja i iskopavanja spomenika kulture (Sl. list RCG br. 55/92).
Mislim da se nijesmo razumjeli. Naša namjera je bila da navedenu podmornicu pokušamo pronanaći. Sve posle eventualnog pronalazka radili bi u saglasnosti sa Zavodom za zaštitu spomenika kulture.
Ukoliko me se sjećate mi smo imali jedan kratak razgovor ove godine na Sajmu turizma u Budvi. Ako postoji potreba za našim dolaskom kod vas i prezentiranju naših aktivnosti mi vam uvijek stojimo na raspolaganju. Ukoliko dolazite u Herceg Novi pozivamo Vas da nas posjetite i uvjerite se u naše namjere. Možete pogledati naš sajt www.dcmarina.com i steknete uvid u naš kapacitete.
Pronašli smo dosta brodskih olupina i locirali ih. Ostao je neistražen akvatori Bokokotorskog zaliva. Napominjem da je naš cilj pronalaženje interesantnih lokacija a eventualna istraživanja bi radili oni koje Vi odaberete.
Živio sam 15 godina u Hrvatskoj. Tamo sam dosta ronio.I danas tamo često odlazim. Oni su od ronjenja napravili odličan turistički proizvod. Jedna od interesantnijih ronilačkih lokacija je arheološko nalazište u Cavtatu. Sve možete vidjeti na sajtu www.epidaurum-diving-cavtat-hr .
U magazinu za ugostiteljstvo i turuzam CAFFE MONTENEGRO u rubrici Eksponati podvodnog – plavog muzeja za svaki broj obrađujemo po jednu brodsku olupinu, pa vam preporučujemo da pogledate zadnji ili predzadnji broj.
Očekujemo pozitivan odgovor.




Herceg Novi 30.05.2006. Predsjednik kluba
Dragan Gačević

Nakon toga je uslijedio onaj njihov glupi odgovor iz prethodnog posta, a malo poslije krece i Blesko u istrazivanja, jer mu je neka nepismena baba iz zavoda javila nase namjere, pa on brze bolje da se proslavi, hahahaha
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Čet Nov 19, 2009 1:51 am

Evo jos malo isjecaka iz novina sa budalastim izjavama i sudionicima....

«Negdje na dnu Bokokotorskog zaliva leži i francuska podmornica "Circe" potopljena 24. maja 1917. godine, a grupa ronilaca, sa kojom se nalazila i ekipa "Pobjede nedjeljom", prisustvovala je traženju austrougarske podmornice U72 koja je potopljena 1. novembra 1918. godine.
Ova gvozdena grdosija, u to vrijeme pravo morsko "čudovište" bila je dugačka 56,8 metara, visina joj je bila 8,25 metara, a imala je četiri torpeda i nosila je 38 mina. Ona se vjerovatno našla u klopci, pa da ne bi pala u ruke neprijatelja, njen kapetan Herman Bohm je odlučio da je potopi. On je otvorio čepove za vodu, posada se već bila iskrcala i najvjerovatnije preko Gornjeg Morinja dospjela do Konavla i dalje gdje se ukrcala na neki austrougarski brod.
Ronioci su više od jednog sata pretraživali mjesto na kojem se smatra da se nalazi podmornica, ali zbog ogromne naslage mulja i veoma slabe vidljivosti, prvi pokušaj otkrivanja nije bio uspješan».
E sad:
S obzirom da je Beli stari podmornicar dobro bi bilo da se javi i da da komentar.
Dok se on ne javi ja, kao laik uocavam neke stvari koje moram da nazovem glupost. Posle svih zahtjeva koje smo ja i Gacevic slali nadleznim institucijama Crne Gore, pogledajte datume kako je to njemu brzo poslo za rukom da on i oni njegovi nesposobnjakovici traze nista drugo nego austrougarsku podmornicu U 72. Cak nijesu znali ni cija je.

»On je otvorio čepove za vodu.....» Treba li komentar ovoj gluposti. Kad bi jos znali da podmornica nema cepove. Mozda neke na Krupcu sto su oni pravili.
Mozda su cepovi bili na karticama u njegovom magacinu.
I onda je sa amerikancima i istrazivackim brodom «Herkules» pronasao njemacku podmornicu U 72.
Mora da je u medjuvremenu trazena podmornica promijenila drzavljanstvo.
Niko ne zna poziciju.
Niko nije vidio podvodne snimke podmornice.

Amerikanci i ja smo isli na mjesec.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od ProUrke Čet Nov 19, 2009 2:59 am

A opet ti Medigo - pa nasao je, samo, po principu "imam-i-ja-samo-kod-kuce" prica kako je pronasao... Trebali bi da napravite dopis da trazite Bugarski bojni brod Franck Jackobs KronenGold, i da vidite da li ce da ga Vesko nadje sledece nedelje u novinama... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od bataduca Čet Nov 19, 2009 5:58 am

medigo ::Evo jos malo isjecaka iz novina sa budalastim izjavama i sudionicima....

«Negdje na dnu Bokokotorskog zaliva leži i francuska podmornica "Circe" potopljena 24. maja 1917. godine,

posto volim geografiju i istoriju evo malo informacija podmornica CIRCE je potopljena 20.sep 1918 godine od
Austro-Ugarske podmornice k.u.k. U47 u Jadranskom moru... pozicija 41.39N 19.25E

http://www.uboat.net/wwi/ships_hit/1282.html

podmornica je potopljena negde oko 15 km zapadno od Albanske obale

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Submarine.th
bataduca
bataduca

Broj poruka : 26
Godina : 60
Lokacija : BEG
Datum upisa : 30.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Čet Nov 19, 2009 11:42 pm

Pozdrav za Bataducu!

"posto volim geografiju i istoriju evo malo informacija podmornica CIRCE
je potopljena 20.sep 1918 godine od
Austro-Ugarske podmornice k.u.k. U47 u Jadranskom moru... pozicija 41.39N
19.25E"

Posto volis geografiju i istoriju zelim samo da te posjetim da se i ja
malo u to razumijem. Kad je u pitanju pozicija predmetne podmornice
pozicija je napisana u stepenima i minutama. Kako nedostaju sekunde ili
stotinke meinute grska moze biti velika.
Da opet podsjetim da je jedna minuta geografske sirine jednaka jednoj
Nautickoj milji ili obicnim jezikom receno 1.852 metra.
Tako greska moze da bude 59 sekundi ili 999 stotinki minute sto je opet
skoro 1Nm.
Kada se jos uzme u obzir godisnja VARIJACIJA i vrijeme kad je data ova
pozicija onda je greska jos i veca.
Par kvadratnih kilometara na moru za ronjenj nij mala greska, jos ako je
vidljivost kao na uscu Bojane onda mu ova pozicija i nema neku svrhu.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od . Čet Nov 19, 2009 11:57 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Pet Nov 20, 2009 1:13 am

sve je ok ako Pera ne pretera
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od . Pet Nov 20, 2009 2:18 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Čet Jun 27, 2013 11:52 am, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od bluesynaps Ned Nov 22, 2009 9:03 am

medigo ::Vidim da ste se udaljili sa teme pa da vas malo vratim.
Gledao sam slike sa ekspedicije i stvarno su super.Medjutim posto mi je profesija takva i ne dozvoljava greske jako dobro zapazam pa sam tako i zapazio registraciju na jahti koja pruza usluge ronjenja. Registarska oznaka pocinje sa DL.... ako je sve kako ja mislim to znaci da je jahta registrovana u USA, sto znaci da nemoze raditi i pruzati usluge roniocima, a da pri tom nije u privrednom prekrsaju sta je po zakonu strogo kaznjivo...
Po slovima na registarskoj oznaci postoji mogucnost da je plovilo registrovano kao brod, a ne jahta i samim tim moze da obavlja privrednu djelatnost, a da su pocetna slova reg. ustvari Danilovgrad, sto je onda ok. Onda je namiren i PDV.
Ili je i sve ovo proteklo u dogovoru sa Veskom, sto je isto onda ok.....
Nadam se da mi niko nece zamjeriti sto pokusavam da zastitim svoja prava i ukazem na nepravilnosti koje stranci rade u mojoj zemlji. Krivo mi je sto takve stvari im ne padaju na pamet da urade u HR ili bilo gdje drugo.

Postovani Medigo

Osecam se pozvanim (prozvanim) da odgovorim na neke vase komentare, kao vlasnik ronilackog droda "Downunder", doduse sa malim zakasnjenjem. Ronilacki brod "Downunder" obavlja ronilacke aktivnosti na osnovu ugovora o saradnji sa RK "Hobotnica", sto je savrseno legalno. Zakoni CG ne zabranjuju da se plovila sa stranim registracijama koriste za pruzanje turistickih usluga. Ako vi znate drugacije uputite me can zakona pa da se informisem. Primera radi, najveca charter firma flota u CG locirana u Budvi ima celokupnu flotu registrovanu na DL. Uredba o podvonim aktivnostima u CG ne precizira da plovilo koje se koristi za ronjenje mora imati oznaku ME. Hrvatska je zeleci da satane na kraj "crnom charteru" pre nekoliko godina donela zakon o zabarani koriscenja stranih registracija za pruzanje turistickih usluga, te je pruzena mogucnost za preregistracija na HR po poreskoj stopi od 1%.
Sad, i CG je prosle godine pruzila istu mogucnost, ali ne "pod moranje". Istovremeno su utrostrucili cenu plovidbene dozvole za strana plovila, pa ko voli nek izvoli. Mene tako plovidbena dozvola kosta lepih 1000e godisnje.
Ja potpuno razumem da ste vi registrovali privredno preduzece i da sad smatrate da jedino vi radite pravilno, a da svi ostali krse zakon. To nam navodno omogucava to sto smo se "slizali" sa Veskom i placamo mu nekakav danak. Takodje mogu da razumem vasu ociglednu animocioznost prema Vesku Mijajilovicu kao nekakvom autokrati Crnogorskog ronjenja, ali je cinjenica da moja organizacija u poslednjih 5 godina nije Vasku platila nikakav "hrarac" da bi mogla da radi. Ovo je ustvari odgovor nekim drugim clanovima koji su sabirali koliko je Vesko dobio od mene do sad.
Cinjenica je takodje da drzava nije potpuno definisala ronenje kao turisticku aktivnost (sto bi mozda i trebala) a nije ni preterano zainteresovana da to ucini. Razlog za ovo je misljenje da u tome nema para, sto je i tacno. Vecina klubova radi na margini profitabilnosti i u ovakvim, da kazemo, "olaksanim" uslovima. Ako zaista postanemo ronilacka destinacija (cemu se svesrdno nadam i na cemu i sam predano radim) budite sigurni da ce se drazava odmah postarati da stavi sapu na svoj deo. Trenutno se smatra da bi kompletno prestrutruiranje u privredna preduzeca uzrokovalo da u CG ostanu otprilike 3-4 lokalna ronilacka centra. Onda bi u prazninu uplivali Rusi, Cesi, Rusi, Poljaci, Rusi, Madjari, Rusi... i ko god hoce jer zakon to ne zabranjuje. Ustvari, to neumitno dolazi. Viza za EU vise nema. Mnogi Srpski klubovi se sele u Grcku sa svojim letnjim kampovima. Mnogima je trn u oku to sto misle da oni "kupuju" dnevnike. U siroj slici, ronioci iz Srbije kada dodju u CG osim sto plate lokalnom centru 15e "sice" po glavi i 15e za karticu RSCG, plate ekolosku taksu, plate nekom smestaj, kupju benzin, hranu, kupace gace, idu u restorane, sve u svemu trose pare. Ja zivim ovde pa mi je to nekako bitno, jer ova zemlja bukvalno zivi od turizma pa i ja.
Za kraj cu ispricati jednu anegdotu kad sam se vec ovoliko pros***:
Dodje jedan covek Nasradin Hodzi pa mu se pozali kako mu je kuca mala a ima pino celjadi, pa se puno gloze.
Hodza mu rece da uvede kozu u kucu na nedelju dana pa da posle toga dodje.
Kad covek dodje posle nedelju dana on mu rece da sad kozu izbaci iz kuce i da se opet vrati za nedelju dana.
Na sledecem vidjenju, upita on coveka: "kako je sada u kuci"
Covek odgovori: "nikad bolje"

Pozdrav i mirno more

Zeljko Dragutinovic
PADI OWSI

bluesynaps

Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Pon Nov 23, 2009 6:10 am

Postovani gospodine Dragutinovicu;
Zadovoljstvo mi je da Vam odgovorim iz razloga sto ste jedan od rijetkih koji zele da polemisu na ukazane problem.
Imam osjecaj da ste se neinformisani ukljucili na forum u raspravu ili Vam je neko pripremio (pripremila) odgovor, i zeli da vruc krompir prebaci u tudji tanjir.
Da krenemo redom:
Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Registrovanironilackikl.th
„Ronilacki brod "Downunder" obavlja ronilacke aktivnosti na osnovu ugovora o saradnji sa RK "Hobotnica", sto je savrseno legalno“.
Iz prilozenog akta Ministarstva kulture sporta i medija br.06-2370/2 od 19.09.2008. i akta br.06-829-828/2 od 20.03.2009. godine vidljivo je da ronilacki klub „Hobotnica“ nije registrovan, sto znaci da i ne postoji.
To sto Vi gospodine Dragutinovicu pravite ugovor sa nepostojecim klubom je i Vas i moj problem, ali vam nikako ne daje za pravo da mi drzite moralnu pridiku na ovom forumu. Ne znam ko Vas je na ovo nagovorio ako sam ja na ovaj problem vec odavno ukazivao i isti akt ministarstva kacio na ovom forumu.
Sledece pitanje na koje bi trebalo dati odgovor je:
Kako neregistrovani ronilacki klub ima dozvolu za rad, bilo kakav?
Kako je dobio famozni dnevnik?
Jeli Vasa prica potvrdjuje samo moje tvrdnje?
Godinama radite na „divlje“, nelegalno i ako vam neko o tome napise nesta na forumu u najblazem obliku, onda se LEGALNO svi okomite na njega i vidite problem u njemu i njegovim pisanjima...
Ako je ovo „savrseno legalno“ onda nam napisite molim Vas sta je nelegalno, ili ce Vam biti lakse napisati sta je legalno.
Ronilacki klub ne bi smio obavljati privredne djelatnosti, jasno napisano u Zakonu o sportu, clan 1, clan 2, clan 3, clan 4, clan 5, za amaterski sport ( misli se na neprofitabilne klubove) , kao i clanovi 13, 14 I 15 za amaterske klubove I clan 16 za profesionalni klub. Da ronilacki klub „Hobotnica“ registrovan onda bi vas uputio na Statut kluba, ovako ne mogu. Da skratim, po zakonu samo privredno drustvo registrovano sa PIB I PDV brojem ima pravo da pruzanja usluga trecim licima.
Ako u neki od pretrazivaca ukucamo CENTRALNI REGISTAR PRIVREDNOG SUDA CRNE GORE i potrazimo vas klub, centar ili firmu ne uspijevamo nista od toga naci, mada se vi na vasem sajtu uspjesno reklamirate. Mozda slabo baratamo internetom pa nam to ne polazi za rukom, ali tamo ih nijesmo nasli.

Zakon o morskom ribarstvu Crne Gore
Član 36.
Mjere zaštite biodiverziteta i uslova sredine podrazumijevaju:
1) zabranu unošenja i ispuštanja tečnog ili čvrstog otpada, od proizvodnje ili prerade, ili bilo kakvih drugih materijala i energije koja negativno utiču na kvalitet morske sredine;
2) zabranu poribljavanja, ispuštanja u more alohtonih vrsta riba i drugih morskih organizama kao i genetski modifikovanih vrsta riba i drugih morskih organizama.
3) postavljanje vještačkih podvodnih grebena u kojima će se formirati nova biostaništa;
4) zabranu obavljanja podvodnih aktivnosti na lokacijama za koje nije dobijena dozvola Ministarstva.
5) zabranu lova, sakupljanja i stavljanja u promet zaštićenih vrsta riba i drugih morskih organizama.
Član 39.
Radi racionalnog korišćenja i zaštite ekonomski važnih vrsta riba i drugih morskih organizama, na osnovu prethodno pribavljenog mišljenja nadležne naučne ustanova, Ministarstvo, propisuje:

1) broj i veličinu plovnih objekata, snagu pogonskog motora plovnog objekta, vrstu i količinu ribolovnog alata i opreme kojima je na odredjenim ribolovnim područjima ribolov dozvoljen;
2) ograničenje odnosno zabranu ribolova na odredjenom području;
3) dozvoljenu količinu ulova ili sakupljanja po jednoj dozvoli;
4) broj dozvola za odredjenu vrstru ribolova; i
5) daje dozvole za korišćenje lokacija za potrebe škola ronjenja i obavljanja sportsko-rekreativnih aktivnosti na moru.

Mozda je to za Vas “savrseno legalno” ali za mene nije.

Da predjemo na sledece, a to je strano plovilo.
ZAKON O MORU Crne Gore
Clan 6
Kabotaža odnosno prevoz stvari i putnika izmedu domacih luka mogu vršiti samo brodovi, jahte ili camci domace državne pripadnosti.
Kabotažom u smislu stava 1 ovog clana ne smatra se prevoz lica stranom jahtom ili stranim camcem, ako se taj prevoz obavlja bez naknade, osim ako posebnim zakonom nije drugacije uredeno.
Izuzetno od odredbe stava 1 ovog clana, Ministarstvo može odobriti:
1. stranom brodu prevoz praznih kontejnera u njihovoj eksploataciji izmedu
domacih luka, uz uslov uzajamnosti;
2. stranom brodu, jahti ili camcu prevoz lica i stvari izmedu domacih luka, ako
to zahtijeva privredni interes Republike.
Treba li komentar ili je “savrseno legalno”. Koliko vidim Vi te ronioce dzabe ne vozite, vec svoje usluge naplacujete. Siguran sam da vasa rabota nije privredni interes Republike.
Uvjerenja sam da je DOWNUNDER registrovan kao jahta, a ne kao brod, ovo je informacija sa Vaseg sajta. Moram to da naglasim jer je velika razlika, da ne poredim. E sad o jahti, u clanu 27, zakona o jahtama navodi se postupanje sa vinjetom. Znamo da svako isplovljavanje Vase jahte iz luke Bar mora biti propraceno CREW listom koja sadrzi popis posade I on mora da bude tacan, znaci svaka promjena posade ili putnika mora da bude evidentirana od strane Lucke kapetanije, kao I to da promjena posade za vrijeme trajanja vinjete ne smije da predje cetvorostruki broj od broja registrovanih ososba (primjer… jahta reg za 12 osoba, moze u toku trajanja vinjete da primi 48 osoba nabrodu), znaci cetiri kompletne promjene. Ne bih da budem bezobrazan ali ako radite da bi bili u plusu morali bi bar pet vinjeta da potrosite godisnje, znam da nije moja briga ali navodim.
Jos da kazemo u iznajmljivanju stranih plovila, I to je regulisano u zakonu o jahtama u clanu 35, 36 I 37, navedena je I godisnja dazbina za taj posao, za jahtu dog gabarita je ako se ne varam 3.500,00 eura sto kad dodamo I par vinjeta I nije tako jeftino….
Sledece sto ste rekli je to da ja smatram das sam regularan, e ako Vi smatrate da je DNEVNIK RONJENJA zakonski regularan onda ja ne radim regularno, ako ne onda sam regularan. Ostavljam vama da to sami procjenite.
Navedeno je da predano radite na poboljsanju turisticke ponude odnosno na unapredjenju ronilackog turizma, za to narodski receno SKIDAM KAPU, I da kazem da sam do sada samo cuo rijeci hvale. Cak te i Dragan Gacevic hvalio u mom prisustvu sto je bas da tesko da on hvali nekoga ko nije dobar. Jednom smo vas posmatrali i on mi rece da je ovaj brod jedina svijetla tacka u sivilu crnogorskog ronjenja, steta sto je promasio drzavu. To je dobro rekao. Sam znas koliko ste ulozio u sebe, brod i opremu da bi na sve to blato bacio tamo neki ne registrovani fiktivni ronilacki klub iz Bara. Toliko ste se svojim trudom i zrtvovanjem izdigli iznad ostalih, da bi Vas oni protiv kojih se sav normalan ronilacki svijet u Crnoj Gori bori povukao u blato u kome se duze vremena nalazi.
Dnevnik I njegovog tvorca ne bih da komentarisem kako bi ovaj tekst ostao ozbiljan razgovor.
Isto tako nema potrebe da zalite nikoga pa ni ronioce iz Srbije, kazete da sve placaju, pa pobogu I ja na Kopaoniku sve placam, nema nista dzabe, ni gorivo, ni hrana ni nista bas nista, I ne ljutim se to je tako, pri tom ti su ljudi odabrali taj skupi sport.
Nadam se da me razumijete I ne mislite da sam sve ovo pisao dozivljavajuci Vas kao konkurenciju, ne ja se tim ne bavim. Radim ili pokusavam da radim druge stvari koje su u vezi sa ronjenjem. Siguran sam kad jednog dana rijesimo probleme u ronjenju bice bolje i lakse i meni i Vama. Ja cu raditi svoj posao konkurentno i kvalitetno bas kao i Vi. Mozda je ova nasa polemika samo voznja za “pol poziciju” a mislim da ste Vi u svom poslu daleko ispred svih zauzeo startnu poziciju. Ove ostale “Hobotnice” nadam se da Vam nece tebati, kao i njihovi dnevnici. Radicete svoj posao bez parazita i ometanja nadajuci se da Vas trud i investicija nisu uzaludne.

Mladen Medigovic
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od bluesynaps Pon Nov 23, 2009 7:41 am

Ne postoji puno stvari u kojima se ne bih slozio sa vama. Pokusao sam zaista samo da vam objasnim da ja samo pokusavam da radim sto bolje mogu u trenutnim okolnostima. A okolnosti su dosta nedefinisane.
Sto se tice "neposojece" "Hobotnice" moram da primetim da je vas dokument star vise od godinu dana. Koliko mi je poznato preregistacija "Hobotnice" je obavljena sredinom ove godine. Znam da je Nikola puno radio na tome.
U svakom slucaju, nadam se da cemo nastaviti da saradjujemo u pozitivnom duhu jer samo to ima smisla. Trosenje vremena na stvaranje negativne energije ne vodi nicemu.
Mislim da Dragan pokusava da radi krajnje provesionalno kao i ja. Zalosno je to sto politicka trvenja nekako moraju da budu deo nase ronilacke scene. Dali je to zbog toga sto je mala bara a puno krokodila- mozda. A mozda nasi ljudi jednostavno moraju da se gloze oko necega.
U svakom slucaju, sve najbolje i nadam se da cemo imati priliku da se upoznamo.

Pozdrav,

Zeljko

bluesynaps

Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od medigo Pon Nov 23, 2009 9:10 am

Drago mi je da ste moje pisanje shvatili dobronamjernim, jer je takvo i bilo....Ne bih da komentarisem Hobotnicu ili cinjenicu da je recimo 2008 od institucije u koju vi vjerujete dobila saglasnost za obavljanje podvodnih aktivnosti, koje samim tim i ukazuje koliko je sve to validno.... Na afirmaciji ronjenja radite i zelim vam svu srcu jer ce biti itekako potrebna ako nastavite tim putem....
Nemojte miseve da nazivate krokodilima jer to nisu, Vi i Dragan radite to jedini i na razlicite nacine, nego....... To je duga prica i nije za ovo vrijeme...
Slazem se da treba da se vidimo jer smo se upoznali jos davno, mislim da je brod jos bio u pripremi, a vidjeli smo se i kod Dragana u centru...

Pozdrav
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od munjaslav Uto Jun 14, 2011 12:52 am

AKO SE NE IZLJUBITE ONDA STE SE DŽABA SVAĐALI . E CRNOGORCI HVALA BOGU DA ODOSTE !!

munjaslav

Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od mr.diver Ned Dec 18, 2011 12:51 am

Evo i ja bih da napisem nesto na zadatu temu... Ovog leta,tacnije u augustu mesecu bio sam sa jos dvojicom prijatelja od kojih jedan nije ronioc na ronilackoj ekskurziji koju smo sami organizovli.Taj sto nije ronioc nam je bio logisticka podrska (slikanje,snimanje...) I naravno imao je citavo vreme da uziva na brodu dok smo mi uzivali pod vodom Smile Dakle,bili smo na brodu "Downunder" sa Zeljkom kao domacinom i naravno Dzejmsom koji se uvek nasao kad je trebalo...Vreme nam je bilo odlicno,mirno more,bez vetra...Prva destinacija je bila olupina francuskog ratnog broda "Dague",nalazi se na nekih 18 metara dubine.Posto ta lokacija nije i lokacija gde je taj brod potopljen.Taj brod je premesten prilikom izgradnje luke Bar,pa je prilikom premestanja isecen na tri dela,i tako iz tri dela je i postavljen na danjasnju lokaciju.Bio je to prilicno zanimljiv zaron,posto smo ronili i jednim delom kroz unutrasnjost broda.Oko broda su se mogli videti i kosturi francuskih mornara koji su stradali,njihove cipele i raznorazne stvari.To je nekako na mene ostavilo najjaci utisak.Zanimljivo je i kako su neke stvari izgledale netaknuto na brodu,kao na primer neki kreveti,delovi kuhinje...Roneci oko broda videli smo i mesto gde ga je pogodila granata koja je bila fatalna za taj brod. Sve u svemu zaron je dobro prosao,bila je odlicna vidljivost i mogu slobodno reci da je bio jedan bas lep zaron Smile
Druga lokacija za taj dan je bila Mikovica spilja.O toj spilji kao i o prethodnoj lokaciji su vec pisali clanovi ovog foruma,ali eto rekao bih da je i to bio zanimljiv zaron iz razloga sto je spilja poprilicno dugacka,na jednom mestu se slatka voda uliva u pecinu,pa je nezgodno roniti kroz taj deo jer imas osecaj da si najpijaniji na svetu,zbog mesanja tople i hladne vode poprilicno je sve zamuceno.Ko je ronio zna o cemu pricam... Smile Kad se na kraju spilje izroni u "hol" pecine,zanimljivo je sto je tu slatka voda Smile Lepo izgledaju i stene (mislim da su to stakliti) u pecini.Pri povratku nazad prilikom izlaska iz spilje (a vec ranijim dogovorom na briefing-u) pogasili smo lampe da bi uzivali u pogledu ka otvorenom moru gde su se lepo isctravali obrisi spilje sa onim lepim plavetnilom vode i zracima sunca koji su se prolamali kroz vodu ( jaooo opet mi se roni Smile ) Jos malo smo ronili tu isred obale gledajuci floru i faunu.Zanimljivo tu sto se dogodilo je i upetljavanje peraja i noge mog buddy-a Davora u neku staru ribarsku mrezu,koju on nije video.Ali uz stalozenost njegovu i iskustvo naseg vodje ronjenja, uz pomoc noza ta situacija je brzo i lako resena...Izronili smo kod broda,ostatak dana smo proveli na nekoj plazi koja se nalazi u blizini te spilje,a do plaze se moze samo morem doci.I u kasnim posledopdnevnim satima se vratili u barsku luku. Eto ukratko prepricah taj nas ronilacki dan,ko nije ronio naz tim lokacijama toplo bi ih preporucio. Na kraju lepi utisci iz Crne Gore... Smile

pozdrav Aleksandar.
mr.diver
mr.diver

Broj poruka : 4
Godina : 46
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 17.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora - Page 3 Empty Re: Brodske olupine i grebeni BAR, Crna Gora

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu