RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

+20
milutinm
mama baby divera
posejdon
djuro strugar-stari
PasHke
master dajver
Diver
SaleNS
Sun Tsu
Sile
ProUrke
Dixie RK Sebastian
medigo
.
_
SRDJAN
TRITON
anibus
mr joy
Svet Ronjenja
24 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Svet Ronjenja Čet Mar 04, 2010 1:02 am

Ukoliko se predstavite,vrlo rado cemo vam odgovoriti na postavljena pitanja. U suprotnom dalja komunikacija nema smisla.

Janez Kranjc
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od mr joy Čet Mar 04, 2010 1:55 am

Bez toga da zelim da branim nekoga zeleo bih da napisem svoje misljenje.
To sto je casopis besplatan, to mozemo samo da cenimo. Ako urednici i izdavac mogu da pokriju troskove.
Najverovatnije zbog toga se ne moze nigde kupiti jer je besplatan. Navodno moze da se dobije ako se javis izdavacu.
Posto je casopis besplatan, najverovatnije iz tih para sto ljudi placaju za objavljivanje se pokrivaju neki troskovi.
Normalno da se svugde placa za reklamu.
Ja da sam u mogucnosti sigurno bi kupio.
To sto se tice casopisa, da je mozda postao klupski nazalost ne znam, jer nisam u mogucnosti da citam casopis. Ali da sam ja izdavac nekog casopisa mozda bi i ja reklamirao svoj klub malo vise. Na karju krajeva ipak treba odati postovanje prema nekima koji objavljuju jedini casopis u srbiji koji se bavi ronjenjem.
Ja bi sigurno ne bi delio besplatno, nego nek pretplatnici placaju ali bi mozda i casopis onda bio obimniji, sa vise reportaza, itd.
Ja znam da je veoma tesko finansirati jedan casopis koji cita veoma mali broj ljudi. Vidim to iz primera casopisa SUBMARINE ovde u madjraskoj. I oni su krenuli polako, na pocetku samo sa 4 broja godisnje. A sad je casopis postao jedan od najboljih i svako ga kupuje. I treba dodati da nije jevtin jer kosta oko 3 eur.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od mr joy Čet Mar 04, 2010 1:55 am

mr joy ::Bez toga da zelim da branim nekoga zeleo bih da napisem svoje misljenje.
To sto je casopis besplatan, to mozemo samo da cenimo. Ako urednici i izdavac mogu da pokriju troskove.
Najverovatnije zbog toga se ne moze nigde kupiti jer je besplatan. Navodno moze da se dobije ako se javis izdavacu.
Posto je casopis besplatan, najverovatnije iz tih para sto ljudi placaju za objavljivanje se pokrivaju neki troskovi.
Normalno da se svugde placa za reklamu.
Ja da sam u mogucnosti sigurno bi kupio.
To sto se tice casopisa, da je mozda postao klupski nazalost ne znam, jer nisam u mogucnosti da citam casopis. Ali da sam ja izdavac nekog casopisa mozda bi i ja reklamirao svoj klub malo vise. Na kraju krajeva ipak treba odati postovanje prema nekima koji objavljuju jedini casopis u srbiji koji se bavi ronjenjem.
Ja bi sigurno ne bi delio besplatno, nego nek pretplatnici placaju ali bi mozda i casopis onda bio obimniji, sa vise reportaza, itd.
Ja znam da je veoma tesko finansirati jedan casopis koji cita veoma mali broj ljudi. Vidim to iz primera casopisa SUBMARINE ovde u madjraskoj. I oni su krenuli polako, na pocetku samo sa 4 broja godisnje. A sad je casopis postao jedan od najboljih i svako ga kupuje. I treba dodati da nije jevtin jer kosta oko 3 eur.

Dubok pozdrav mr joy
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od anibus Čet Mar 04, 2010 4:17 am

@Mr Joy,
Hvala ti na odgovorima, dopada mi se to sto su iskreni. Postujem sto neko se trudi da napravi taj casopis, ulaze svoje vreme i pare i treba sve to visestruko da mu se vrati, da zaradi makar duplo na svakom broju.
@Janez,
Da sam hteo da se predstavim ja bi to uradio jos davno. Svi se mi odlicno poznajemo. Pitanja koja sam postavio u vezi casopisa nisu postavljena tebi Janeze nego citaocima tvog casopisa. Pa ako oni smatraju da treba da placaju za svoje sopstvene reportaze koje same naprave, odputuju negde, snime materijale i sami finansiraju svoja putovanja, daju slike, a cesto rizikuju i svoje zivote, onda u redu.
Po meni bolje je da casopis ima svoju cenu, ima svoje sponzore (kao sto ima) i da moze da se kupi. Ovako sve se svodi na to da casopis dobijaju oni ljudi koji vec odavno rone i to sa vama jer mnogi koji su se prijavili za besplatno dobijanje casopisa vise ga ne dobijaju kao nekada. Niko ko nije ronilac nemoze da dodje u kontakt sa casopisom, gde se onda tu reklamira ronjenje??? Malkice je besmisleno...
Pa izvolite gospodo, razgovarajmo...
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od TRITON Čet Mar 04, 2010 5:15 am

@Anubis

Placanje objave reportaza koje napravis je sigurno besmisleno, ali to mozes posmatrati i kao doprinos ronilackom sportu i pomoc za obstajanje casopisa. Ja casopis nisam shvatio kao reklamno sredstvo RK S.R. i to u svakom slucaju ne bi bilo u redu. Sa druge strane cinjenica je i da sve manji broj ronilaca dobija primerak. U svakom slucaju smatram da bi trebao biti u slobodnoj prodaji.
Sto se tice tema i urednistava bicu slobodan da izrazim svoje misljenje. Izbor tema (akcenat koji se daje odredjenim dogadjajima) po mom misljenju nije pogodjen ali to je vec problem urednika i njegove "politike"

Pozdrav
Triton
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Čet Mar 04, 2010 5:39 am

U pravu si Anibus, ja sam se tri puta prijavio, a nikada mi do sada nije stigao, a znam da je isto tako jos sa minimum 7-8 mojih drugara, znaci da je u pitanju vacarenje, satro dzabe, a niko ga ne dobija, treba da se prodaje, a ne ovako, onaj ko nije u stanju da izdvoji par stotina dinara za casopis, taj ne treba ni da ga cita, kome se svidja i cita, taj plati i cist racun. Pristupnice koje su ronioci popunjavali za casopis su iskoriscene kako bi se napravila mailing lista koja se posle koristi za slanje ponuda i reklamiranje posto je email obavezan podatak u njoj, neki od nas su odavno prosli ulicnu skolu tako da smo znali za te fore dok su neki tada jos uvek piskili u pesku ili sedeli u prvoj klupi sa podignuta dva prsta. Mirko je u jednom od svojih postova pomenuo "agresivnu kampanju sveta ronjenja", ja to ne bih nazvao agresivnoscu, vec podmukloscu i cinizmom, zvati tudje clanove i otimati posao drugima na taj nacin je vise nego jadno, isto kao i pojedini kursevi koji se drze za stotinak Eura, a o kojima je bilo dosta polemike na ovim stranama. Kurs od 100 Evra ne moze da valja pa da ga drzi ne znam kakav Instruktor, ja razumem kad neko drzi dzabe, da bi nekom ucinio, ali svaki komercijalni kurs mora imati i svoju komercijalnu cenu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Svet Ronjenja Čet Mar 04, 2010 9:27 am

Zasto ljudi koji pisu za taj casopis moraju da placaju da bi njihova prica bila objavljena i dali je to normalno umesto da casopis placa tim ljudima?

Pitanje za Anubisa: Navedi mi ko je platio za reportazu?

Pristupnice koje su ronioci popunjavali za casopis su iskoriscene kako bi se napravila mailing lista koja se posle koristi za slanje ponuda i reklamiranje posto je email obavezan podatak u njoj, neki od nas su odavno prosli ulicnu skolu tako da smo znali za te fore dok su neki tada jos uvek piskili u pesku ili sedeli u prvoj klupi sa podignuta dva prsta. Mirko je u jednom od svojih postova pomenuo "agresivnu kampanju sveta ronjenja", ja to ne bih nazvao agresivnoscu, vec podmukloscu i cinizmom, zvati tudje clanove i otimati posao drugima na taj nacin je vise nego jadno, isto kao i pojedini kursevi koji se drze za stotinak Eura, a o kojima je bilo dosta polemike na ovim stranama. Kurs od 100 Evra ne moze da valja pa da ga drzi ne znam kakav Instruktor, ja razumem kad neko drzi dzabe, da bi nekom ucinio, ali svaki komercijalni kurs mora imati i svoju komercijalnu cenu.

Srdjane: Ljudi imaju mogucnost izbora da primaju nase mailove ili ne. Oni koji to ne zele to jasno i kazu.Vec je bilo takvih slucajeva.Nikome ne OTIMAMO clanove ni posao.Recimo, neki od Siletovih ljudi su se samoinicijativno prijavili na mejling.Njemu je to zasmetalo i oni odavno ne dobijaju informacije o nasim klupskim aktivnostima. To on moze da ti potvrdi. Nama niko nije dolazio iz klubova koji rade i organizuju ronjenje za svoje clanove. Uvek su to ronioci ciji klubovi stoje i postoje samo na papiru ili su nekada davno bili aktivni,ili su clanovi nezadovoljni kvalitetom pruzenih usluga.
Problema sa izlazenjem imaju i veliki mediji a kamoli jedan ronilacki casopis u Srbiji.Dok smo bili u prodaji na kisocima,zbog malog tiraza nije se moglo pokriti trziste kako valja.Imali smo veliku remitendu,a veliku potraznju za casopisom-sto je apsurd,zar ne?Dok bi novac od distributera stigao do nas to su postajala sredstva sa kojima nemozes nista da uradis.A ronioci nisu dobijali casopis. Zato smo odlucili da se deli onima koji se prijave.
Teskoce sa izlazenjem su velike i mi se borimo sa njima onako kako umemo.Ako neko misli da moze bolje-samo napred!Tesko je napisati i valjani post na forumu a kamoli uredjivati i organizovati casopis.
Sto se tice cene obuke,na instruktorskom kursu si sigurno ucio kako se ona formira i da zavisi od mnogo faktora. Nasa cena od150e za OWD (u ceni nije sertifikat) je nama ok.Kursisti dobijaju nasu skriptu i nas dvd.Mozemo da izadjemo na trziste sa njom i isplati se.
Kad sam se vec raspisao,iskoristio bih ovaj post da najavim novi broj koji je duboku u pripremi.Zakacicu naslovnu stranu za koji dan,pa cemo moci da je iskomentarisemo.Docice i do promene u nacinu slanja casopisa ali o tom potom.
Janez Kranjc
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Čet Mar 04, 2010 9:49 am

Ogroman je posao pripremiti i objaviti bilo kakav casopis kod nas i samo onaj ko se nekad upustio u to zna koliko vremena, zivaca i novca za to treba. Posto sam sticajem okolnosti nekoliko puta do sad pomagao slicne projekte mahom prijateljima koji su pocinjali sa izdavastvom mislim da sam dosta upucen u te stvari. Samo okrenite par oglasa i vidite koliko kosta stampa u ful koloru na masnom papiru. A na mali broj primeraka cena drasticno skace jer se stampariji ne isplati ni da steluje masine.

I sasvim je legitimno prikupljati e-mail adrese i ostale podatke o odredjenoj populaciji ljudi koja se bavi nekom aktivnoscu. Pa svako ko se prijavi na nesto tipa dobijanja besplatnih vesti sa interneta na b92 mora da ostavi neku e-mail adresu. Uostalom ako neko zeli da uspe u nekom poslu mora da se reklamira a Svet Ronjenja to radi dosta dobro. Ko brani ostalim klubovima da se reklamiraju?
Naravno svaka reklama u pocetku mora nesto i da kosta.
Apsolutno podzavam Svet Ronjenja i njihov casopis i zelim da nastave sa time. Ovim putem bi predlozio da pored stampanog pocnu i da objavljuju elektronsko izdanje casopisa koje bi recimo moglo da se preuzme sa njihovog sajta u pdf formatu.
Jos bolji bi bio neki specijalizovani info servis na netu tipa b92 na kome bi citaoci clanaka mogli da ostave svoje komentare.

Ja sam licno dobijao casopis redovno na adresu gde sam pre ziveo a posto sam se preselio moracu da prijavim promenu podataka na sajtu Sveta Ronjenja. Naravno ako bude elektronsko izdanje onda mi je svejedno ionako sve vesti citam samo preko net-a vec duze vreme.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Čet Mar 04, 2010 10:50 am

[quote="Svet Ronjenja"]
Uvek su to ronioci ciji klubovi stoje i postoje samo na papiru ili su nekada davno bili aktivni,ili su clanovi nezadovoljni kvalitetom pruzenih usluga

Svi mi znamo da je ovo samo izgovor, a da je stvarnost mnogo drugacija, a sto se odlaska tice, veliki je broj onih koji su od vas otisli iz pomenutih razloga.

[quote="Svet Ronjenja"]

Sto se tice cene obuke,na instruktorskom kursu si sigurno ucio kako se ona formira i da zavisi od mnogo faktora. Nasa cena od150e za OWD (u ceni nije sertifikat) je nama ok.Kursisti dobijaju nasu skriptu i nas dvd.Mozemo da izadjemo na trziste sa njom i isplati se.

Prvo sto sam naucio na kursu je da se to ne radi i da je to direktno krsenje standarda, ceo svet kupuje materijale, samo se kod nas kopiraju, a voleo bi da vidim tog instruktora koji ce mi izvesti ekonomski isplativu racunicu cak i sa kopiranim materijalima, 250 Eura je minimum minimuma i ispod toga racunica ne postoji osim ako ciljno ne zelis nekome da otimas kursiste, a to ima za posledicu neke druge stvari koje se ti se kasnije mogu desiti. Kada ste toliko pametni, sto onda niste placali ljude koji su vam asistirali na kursevima nego su otisli od vas kada im se smucilo da ih iskoristavate i izrabljujete, sto Bozani niste platili opremu nego prebacujete godinama loptu sa jednih na druge, nemoj meni da pricate price jer ja znam mnogo vise nego sto i mozete da zamislite i bolje je za vas da neke stvari ostanu takve, jer ako neki ljudi budu izneli argumente koje godinama cuvaju debelo cete se obrukati.


Sto se samog casopisa tice, ne vidim koliko ima potrebe za ovakvom diskusijom i gubljenjem vremena. Mozda bi bilo bolje ovu energiju usmeriti u pravcu neke pozitivne inicijative za pokretanje jednog odgovarajuceg casopisa o ronjenju koji bi nestranacki i netendenciozno pisao o ronjenju u Srbiji ili mozda sire, Nije mi da menjam granice i ulazim u politiku ali svi koji smo vezani za ronjenje ne mozemo se ograniciti svojim atarom. Tako bi prvo trebalo napraviti neki inicijativni odbor i pokusati dogovoriti okvirnu semu casopisa ili eventualno urednistvo i potencijalne saradnike. Svakako da casopis mora da funkcionise na trzisnim osnovama i reklame su neminovne, svidelo se to nekome ili ne. Mislim da ima dosta ljudi koji bi saradjivali sa ovakvim tipom casopisa. Svakako da bi trebalo ostaviti i jednu rubriku "Blesko" kako bi potreba za tirazom bila povecana. Kako vidimo ova tema bi bila neiscrpna. A sto se same prodaje tice, nema potrebe za distributerima, sve moze ici kroz pretplatu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Čet Mar 04, 2010 11:10 am

I jos jedna sitnica, RK Sebastijan je svojevremeno imao 50-ak clanova koji su bili zainteresovani za casopis, a isto nikada nije urodilo plodom iz prostog razloga sto niste hteli da primerke donesete u klub da se podele, nego da ih vi licno saljete svakom ponaosob, pa sta je to onda ako nije otimanje clanova. To sto je Peca dobar i nece nikom nista lose da kaze ne znaci i da su ostali tog misljenja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Svet Ronjenja Čet Mar 04, 2010 11:22 am

Prvo sto sam naucio na kursu je da se to ne radi i da je to direktno krsenje standarda, ceo svet kupuje materijale, samo se kod nas kopiraju, a voleo bi da vidim tog instruktora koji ce mi izvesti ekonomski isplativu racunicu cak i sa kopiranim materijalima, 250 Eura je minimum minimuma i ispod toga racunica ne postoji osim ako ciljno ne zelis nekome da otimas kursiste, a to ima za posledicu neke druge stvari koje se ti se kasnije mogu desiti. Kada ste toliko pametni, sto onda niste placali ljude koji su vam asistirali na kursevima nego su otisli od vas kada im se smucilo da ih iskoristavate i izrabljujete, sto Bozani niste platili opremu nego prebacujete godinama loptu sa jednih na druge, nemoj meni da pricate price jer ja znam mnogo vise nego sto i mozete da zamislite i bolje je za vas da neke stvari ostanu takve, jer ako neki ljudi budu izneli argumente koje godinama cuvaju debelo cete se obrukati.

Svaka medalja ima dve strane.SVI koji su ikada saradjivali sa nama su bili na neki nacin placeni. Da li kroz kurseve,ekskurzije,ronilacke dane ili novac je zavisilo od situacije do situacije. To sto su nekome apetiti porasli i nije mu odgovaralo ono sto smo mogli da ponudimo,je druga prica.Svako bira ono sto mu u nekom trenutku odgovara. Ne kazem da sam bezgresan,ali se uvek trudimo da se oduzimo ljudima koji nam pomazu.
Sto se materijala tice,dokle god ne bude zvanicnih CMAS ili PADI materijala na srpskom jeziku,nemam nameru da ih nabavljam. Iskustvo mi govori da kursisti iz odredjenih razloga imaju otpor prema izdanjima na hrvatskom.To ne bih komentarisao.
Sto se tice Bozane,mislio sam da nemas kontakte sa njom nakon onako ostrih stavova o SOPAS-u,ali izgleda da ti dobro poznajes njeno poslovanje.Kao dobar poznavalac morao bi da znas da su nasa dugovanja prema njoj odavno namirena.Trenutno je situacija malo obrnuta,ali nista strasno.
Sto se casopisa tice,vreme samoupravljanja je davno proslo.Iza Ronilackog Sveta stojim iskljucivo ja sa grupom saradnika i ne razumem to da neku tu moze nesto da menja....ali kao sto si rekao da ne gubimo vreme vise sa tim.

A sto se same prodaje tice, nema potrebe za distributerima, sve moze ici kroz pretplatu
.

Da si se bavio izdavastvom znao bi da za sve stampane publikacije moras da imas izdavaca,distributera i sve ostalo sto podrazumeva legalno poslovanje. Sa ronilackim casopisom se to u Srbiji jednostavno ne isplati.

Peca i ja se jako dobro poznajemo.Ako ne znas na mom CMAS M1 kursu on mi je bio mentor.Tacno je da je bilo zainteresovanih ljudi iz Sebastiana za casopis,ali je tacno i to da sam primetio Pecino neslaganje sa principom distribucije.Zato roniocima iz tvog kluba nikada vise direktno nije nudjen casopis.Ostavljeno im je da se ukoliko neko zeli sam prijavi,sto su neki i ucinili.
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Čet Mar 04, 2010 11:36 am

[quote="Svet Ronjenja"]

Sto se materijala tice,dokle god ne bude zvanicnih CMAS ili PADI materijala na srpskom jeziku,nemam nameru da ih nabavljam. Iskustvo mi govori da kursisti iz odredjenih razloga imaju otpor prema izdanjima na hrvatskom.To ne bih komentarisao.

To mozes da pricas PADI-ju, da ne ispadne da krsis standarde, lepo ste se naucili da na legalan nacin pravite krivine, a taj otpor prema Hrvatima imate samo kada treba da stavite vise para u dzep, nesto poput Veskovog izleta na Dubrovnik, a ne gade vam se Hrvati kada treba da odete da ronite tamo, ili da napravite neki izlet, onda su super, ko braca, zato nam je ronjenje i otislo u kurac, zbog takvih stavova.

Sto se Bozane tice, to pola Beograda zna i nije nikakva tajna, a uostalom to nema veze sa SOPAS-om, nije roba SOPAS-ova, a sta ce mucena, kad je videla da nema od para nista, onda daj sta das, dobra je i reklama u kompenzaciji.

A neka se citaoci foruma prisete malo i one opreme bez oktopusa sa nedavne ekskurzije, cisto zbog postovanja standarda.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Svet Ronjenja Čet Mar 04, 2010 11:44 am

To mozes da pricas PADI-ju, da ne ispadne da krsis standarde, lepo ste se naucili da na legalan nacin pravite krivine, a taj otpor prema Hrvatima imate samo kada treba da stavite vise para u dzep, nesto poput Veskovog izleta na Dubrovnik, a ne gade vam se Hrvati kada treba da odete da ronite tamo, ili da napravite neki izlet, onda su super, ko braca, zato nam je ronjenje i otislo u kurac, zbog takvih stavova.

Meni se ne gade.Sta vise dobro saradjujemo.I o tome ce se cuti uskoro vise.A da nam je ronjenje otislo u ku... ,ne bih rekao,ali je na dobrom putu.

Znas kako se kaze: Ja ovde silazim.
Mozda umesto naseg "prljavog vesa" da nam ispricas neku zanimljivu pricu sa tvojih ronjenja i tvojih kurseva.Tolika ronjenja na Crvenom moru a ni jedne fotke,nikakvog dozivljaja....pa makar bilo i krsenje standarda.
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Čet Mar 04, 2010 11:52 am

Neko radi, a neko prica, ronjenja na Crvenom moru sa RK Sebastijan su dobro poznata roniocima na ovim prostorima, a slika ima na hiljade i svako ko je bio sa nama moze i da potvrdi to.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Čet Mar 04, 2010 10:39 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Čet Mar 04, 2010 10:40 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Čet Mar 04, 2010 10:43 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od anibus Čet Mar 04, 2010 10:44 pm

Hvala ti Vlado sto si sve postove prebacio ovde. Nedostaju samo moja pitanja koja sam postavio na pocetku teme.
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Čet Mar 04, 2010 10:44 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Čet Mar 04, 2010 10:45 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od anibus Čet Mar 04, 2010 10:46 pm

anibus ::Zasto se deli besplatno i dali mislite da je to u redu?
Zasto nemoze nigde da se nabavi, da se kupi?
Zasto
ljudi koji pisu za taj casopis moraju da placaju da bi njihova prica
bila objavljena i dali je to normalno umesto da casopis placa tim
ljudima?
Svako ko hoce da se reklamira taj mora i da plati ali za R E K L A M U!
Dali bi svako od vas kupio casopis jer je jedini na ovim prostorima?

Svet Ronjenja ::Ukoliko se predstavite,vrlo rado cemo vam odgovoriti na postavljena pitanja. U suprotnom dalja komunikacija nema smisla.

Janez Kranjc
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od anibus Čet Mar 04, 2010 10:51 pm

Molio bih te ako ti nije tesko, da malo poredjas postove jer ovako sve ovo podseca na casopis koji uredjuje Janez. Hvala
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od anibus Čet Mar 04, 2010 11:03 pm

@ Srdjane,
Hvala ti sto si podrzao ovu temu. Kolko vidim, ti si jedini na ovom forumu!
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Čet Mar 04, 2010 11:06 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od anibus Čet Mar 04, 2010 11:09 pm

@ Janez, rekao si:
Da si se bavio izdavastvom znao bi da za sve stampane publikacije moras
da imas izdavaca,distributera i sve ostalo sto podrazumeva legalno
poslovanje. Sa ronilackim casopisom se to u Srbiji jednostavno ne
isplati.

Hoces ovim da kazes da je casopis NELGALAN?
anibus
anibus

Broj poruka : 78
Datum upisa : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu