RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

+20
milutinm
mama baby divera
posejdon
djuro strugar-stari
PasHke
master dajver
Diver
SaleNS
Sun Tsu
Sile
ProUrke
Dixie RK Sebastian
medigo
.
_
SRDJAN
TRITON
anibus
mr joy
Svet Ronjenja
24 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Svet Ronjenja Pet Mar 05, 2010 12:07 am

Kad se predstavis mogu da ti dam odgovor.
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 1:33 am

Tacno je da je bilo zainteresovanih ljudi iz Sebastiana za casopis,ali je tacno i to da sam primetio Pecino neslaganje sa principom distribucije.Zato roniocima iz tvog kluba nikada vise direktno nije nudjen casopis.Ostavljeno im je da se ukoliko neko zeli sam prijavi,sto su neki i ucinili.

Pa ovo dovoljno govori o namerama, ako nesto delis besplatno i na sve usta reklamiras da to radis za dobrobit ronjenja i ronilaca zasto je onda problem ostaviti odredjen broj primeraka nekom klubu koji ce ga kasnije podeliti svojim zainteresovanim clanovima.
Prava strana medalje je da je to jedna prljava marketinska akcija i strategija koju je RK Sebastijan kao takvu i odbio jer ista ima za cilj stvaranje baze podataka, a ne besplatnu podelu casopisa.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 1:37 am

A sto se izdavastva tice, svako ima pravo na svoje interne publikacije i moze to raditi na nacin koji mu to odgovara, pa i sluzbeni list se ne kupuje na trafikama, a ima svoju cenu. Ima tu jos nekih stvari, ali polako, docicemo i na to, tokovi pranja novca su cudo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 1:55 am

Da se malo vratimo i na Hrvatski jezik, verovatno averzija prema istom datira od IDC-a kada je Ivana polagala za OWSI, nepoznavanje Hrvatskog je imalo za posledicu padanje na ispitu pa se verovatno plasi da isto ne prodju i njeni buduci kursisti, dusik i kisik su reci koje su strasno nerazumljive za nas. Mozda je bolje da uzmu Egipatske materijale jer su i za Ivanu ocigledno bili razumljiviji od Hrvatskih kada je kasnije polozila u Hurgadi. U svakom slucaju i ako ne budu razumeli, polozice IN SALAH za tricavih 150 Evrica.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od medigo Pet Mar 05, 2010 2:04 am

Sta se cudite za casopis kada je javna tajna da je isti finansirao nedavno uhapseni Pocuca zarad pranja novca preko istog, bas me zanima ko ce ga sada finansirati, mozda RK Zabela koji kako vidim postaje sve popularniji i brojniji. Ne znam ko moze biti tako pametan i raditi kurseve po toj cijeni, pa to direktno ugrozava sve ostale koji rade svoj posao kako treba. Eto vam vaseg Sopasa, sto i to ne bude jedna od tema sutrasnje skupstine, Sopas kao savez treba da zastiti svoje clanove od nelojalne konkurencije tako sto ce postaviti standarde koji ce odredjivati kvalitet i neki minimum cijene kurseva kao sto je svuda u svijetu.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od TRITON Pet Mar 05, 2010 2:55 am

Sto se tice SOPASA ne znam, ali takodje smatram da treba da postoji neka osnovna min. cena kurseva (ekonomska!) koje bi svi trebali da se drze. Ko misli da vredi vise, daje vise i moze iz nekog razloga proci sa visom cenom slobodno moze formirati visu cenu.
Dampiranje cene nije lojalna konkurencija, a na taj nacin ni kursisti ne dobijaju nego gube. U toj trci svi gube. Drzati PADI u nasim uslovima za 150 EUR sa svim modulima, teorijskim, bazenom, OWD dokumentacijom "clanarinama" i td. nema nikakvu ekonomsku racunicu sem ako nesto ne propustas ili nesto dobijas-dajes dzabe. Takvom cenom privlaci se veliki broj kusista, drugi koji rade posteno nece imati posla i konkurencija nestaje, a u nedostatku konkurencije zna se sta se zbiva sa kvalitetom.
Mislim da nivelacija cena (ako nista drugo na neki minimum) doci ce kvalitet obuke do izrazaja. Izbor mesta pohadjanja kursa onda biva prepusten samim polaznicima.

Pozdrav
Triton
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Svet Ronjenja Pet Mar 05, 2010 3:33 am

Hm, da Mirko potpuno se slazem sa tobom. Kod nas u Pancevu je kurs 150e i sertifikat 30e sto izadje 180e, a onda nam ljudi kukaju kako u Beogradu mogu da zavrse za 100e na Vracaru kurs!!! Potpuno se slazem sa tobom! Trebalo bi kolege da dignu malo cene a sto je najgore te iste kolege ne mogu da dignu cene jer nemaju opremu za sve kursiste!!! Pojedini instruktori na svojim kursevima jos uvek nekoriste BCD!!!!!!!
Sreca da smo i Janez i ja veliki entuzijasti sto se ronjenja tice pa nismo dozvolili nakon tolikih godina da nam opadne kvalitet vec smo ga teskom mukom digli na nivo inostranih skola rekreativnog ronjenja.
I mi smo prosle godine probali da podignemo na 200e iako radimo u Pancevu i nasi kursisti imaju dodatni trosak gorivo, al nam nazalost nije poslo za rukom. Morali smo da vratimo na 180e jer nismo mogli da se pomirimo sa cinjenicom da imamo samo troje kursista mesecno a da nam 30 setova visi u kavezu ne zaposleno Sad


Ivana O.K.
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 3:46 am

medigo ::Sta se cudite za casopis kada je javna tajna da je isti finansirao nedavno uhapseni Pocuca zarad pranja novca preko istog, bas me zanima ko ce ga sada finansirati, mozda RK Zabela koji kako vidim postaje sve popularniji i brojniji. Ne znam ko moze biti tako pametan i raditi kurseve po toj cijeni, pa to direktno ugrozava sve ostale koji rade svoj posao kako treba. Eto vam vaseg Sopasa, sto i to ne bude jedna od tema sutrasnje skupstine, Sopas kao savez treba da zastiti svoje clanove od nelojalne konkurencije tako sto ce postaviti standarde koji ce odredjivati kvalitet i neki minimum cijene kurseva kao sto je svuda u svijetu.

Znamo mi sve to, zar bi inace neko mogao da objavi ovakve budalastine

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 45848247

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 26628678

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 50265616

Tema koja zasluzuje veliki respekt i znanje, da bi se u bilo kakvom casopisu napisao i objavio ovakav clanak, autor istog mora biti jako kvalifikovan, ovakvi clanci se ne rade tehnikom COPY/PASTE. Kada se kao urednik spremas da objavis ovako nesto, neophodno je da proveris i kvalifikacije osobe koja isto pise. Mozda si trebao pored ovoga da okacis i sertifikat Petra pocuce kako bi se citaoci uverili u u iste. Ocigledno je da para vrti gde burgija nece, pa je i ovaj fantomski potpis na kraju dovoljan. Zamolio bih citaoce foruma da me upute u pomenutu kategoriju posto do sada nisam uspeo nigde da je pronadjem, nazalost sve potrage za OxigenNitroxTrimixRebreather Trainerom su se zavrsavale bezuspesno, mozda ste trebali i da dopisete one fantomske NATO kategorije pa da nam bude jasnije.

A sada da se citaoci foruma malo nasmeju i fantomskom obrazovanju

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 40286088

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 25987670

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 91875714

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 27567418

Pa Bleskova deminerska skola je beba u povoju kada pogledamo ove programe, nastavne planove mora da je pisao neki ogranak NATO-a za balkan, ne bi me cudilo da licno Barak Obama odobri sredstva za ovaj projekat.

A sada da vidimo i vizije privatizacije SOPAS-a i pokusaj monopolizovanja ronilastva u Srbiji

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 84488743

Kakvi kapaciteti i strucnjaci, prosto da nam ceo svet pozavidi, plasim se da ako ovako nastavimo ne zavrsimo sa ronjenjem na Titaniku.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 4:03 am

Koliko ja vidim vracamo se na ono o cemu smo na ovim stranama odavno pisali, znaci uloga SOPAS-a, da to bude Savez svih klubova bez obzira na asocijaciju i da svaki Instruktor mora imati Nacionalnu Licencu, a onda bi postojalo telo za kontrolu koje bi kontrolisalo sve segmente, kvalitet, opremu, cene, nelojalnu konkurenciju i sve ostale nepravilnosti, pa da vidim onda, kome je 250 Eura mnogo, ne mora da roni, neka se brcka u plicaku, a ko ne postuje odredbe i pravila koja su propisana za nosioca Licence, ista mu se od strane Saveza oduzme pa da vidim onda kako ce da radi.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Svet Ronjenja Pet Mar 05, 2010 4:32 am

Srdjane, u to vreme Petar Pocuca nije imao nikakve incidente u svojoj karijeri. Ovo je bila klasicna reklama za njegovu ideju Ronilacke Akademije i u to vreme ja nisam imao razloga da sumnjam u njegove kvalifikacije.
Na internetu ne mozes bas sve da pronadjes.Eto,tebe recimo nema u licenciranim CMAS-ovim instruktorima u Srbiji, ni kao I1 a kamoli I2.
I sta sad trebamo li da sumnjamo u tvoje kvalifikacije,kad nema evidentiranih tvojih kurseva,nisam procitao ni jedan tvoj tekst niti te neko negde spominje.Da li mozda imas sajt na kome bi mogli da vidimo tvoje aktivnosti?
Dobro sigurno si aktivan kao SSI instruktor,ali zar tu skolu nije bas Pocuca doneo u Srbiju i organizovao prve cross over-e?Neki mi prijatelji tvrde da si bio bas cest posetilac Pocucinih prostorija na Novom Beogradu.

Medigo,za onakve komentare ti trebaju dokazi.U drugom slucaju je kleveta koja se moze sankcionisati.
Ljudi,ja zaista ne vidim cemu ovolika ostrascenost i mogu reci mrznja prema casopisu i nama.Valjda zato sto je nas rad jasno vidljiv a po necemu sto je vidljivo mozes pljuvati.
Oni ciji se rezultati ne vide ostaju iza monitora.A mi idemo da ronimo.
Prekidam svaku komunikaciju do izlaska novog broja,pa cemo onda imati sveze teme za osporavanje.
Janez Kranjc
Svet Ronjenja
Svet Ronjenja

Broj poruka : 186
Datum upisa : 17.03.2009

http://www.svetronjenja-sdt.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od TRITON Pet Mar 05, 2010 5:59 am

@Ivana,
ovo sto sam napisao odnosi se na sve. Sigurno da je razlika raditi kurs na Tasu u 5 m providne vode u centru Bgd. i u Pancevu u malom plitkom bazenu. U skladu sa tim treba da bude i cena.
A kolege kojima se na drugarskoj bazi napuni par boca, pozajmi neki komplet i dozvoli da se malo uskoci u termin na bazenu sigurno polazi za rukom i sa 100 EUR da nadju svoju "matematiku". Pitam se samo da li je moguce da neko tako malo ceni svoj rad ili se preskoci i po koji odlazak na bazen i cas teorije.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Mar 05, 2010 6:08 am

Duboko, dublje, najdublje... Kako bi bilo dobro da su pustili da se SOPAS privatizuje pa da ih onda sve pohapse, a ! bounce Mislim, ja to onako, meditiram...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od TRITON Pet Mar 05, 2010 6:18 am

@Janez
sto se Pere tice imao je i tad svoje "probleme" pod vodom, ali ja sigurno nisam osoba da mu zbog toga sudim jer cenim svakoga koji "isprobava" granice. Potrebno je mnogo rada hrabrosti i posvecenosti za takve stvari. Drugo je pitanje uvlacenje drugih u to...
Sto se njegovog teksta o trimixu tice, mislim da treba da budes strucan da bi ga razumeo ili imao kriticki stav prema onom sto pise. Izmedju ostalog mislim da je na los nacin predstavljeno (planirano) ronjenje na trimix. 90m 30 min sa 3x10x300l je samo matematicki izvodljivo, izbor gasova je u najmanju ruku prevazidjen (ako je ikad i imao smisla!?). Sve se to jos objavi u strucnom casopisu manje-vise kao tutorijal sa formulama. Hm, ako neko to pokusa da imitira...
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od medigo Pet Mar 05, 2010 7:00 am

Medigo,za onakve komentare ti trebaju dokazi.U drugom slucaju je kleveta koja se moze sankcionisati.

Misljenja sam da nije kleveta u pitanju, jer je kleveta licne prirode...Ja sam komentarisao rad casopisa i dao svoje misljenje kao i uvjek, svidjelo se to vama ili ne...

Nego se ti pocesi za rad u Crnoj Gori....
Evo ti da razmisljas..... ovo je samo dio zakona, ili jedan od onih koji krsite... nego da se ne vracamo na staru pricu...

Obaveze subjekata
Član 4

Pravna i fizička lica u obavljanju turističke djelatnosti dužna su:
1) vidno istaknuti uslove, sadržaj i cijenu svake pojedine usluge i pridržavati se tih
uslova, sadržaja i cijena;
2) za svaku izvršenu uslugu, korisniku izdati račun, kartu ili potvrdu s brojem kojom se
potvrđuje prijem uplate i čuvati kopije tih dokumenata u skladu sa propisima o
računovodstvu kojima se potvrđuje prijem uplate;
3) u prostorijama gdje se vrše usluge, voditi knjigu žalbi i u roku od tri dana odgovoriti
na svaki prigovor;
4) da pružaju turističke usluge koje prema propisima i običajima spadaju u predmet
njihovog poslovanja.
Organ državne uprave nadležan za poslove turizma (u daljem tekstu: nadležni organ
državne uprave) propisaće oblik, sadržaj i način vođenja knjige žalbi.
Ostali subjekti

Član 5

Sportske organizacije, sindikalne organizacije, vjerske zajednice i nevladine
organizacije koje su registrovane u Republici Crnoj Gori, mogu organizovati turistički
paket aranžman isključivo za svoje članove i bez svrhe sticanja dobiti.
Promocija i predstavljanje turističkog paket aranžmana iz stava 1 ovog člana
dozvoljena je jedino internim sredstvima informisanja.


Nadam se da sam samo ovdje u pravu....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od ProUrke Pet Mar 05, 2010 7:23 am

Auuuu, zakuvalo se... Smile Ja se samo na par dana maknem iz zemlje i sve ode u ku..c... Smile)

Sto se tice samog casopisa, ima tu mnogo stvari da se kudi, ali, budimo objektivni i razumni - ko misli da moze bolje, neka poturi ledja i izdaje svoju neku publikaciju...
Ja cu reci da sam ja jedan od onih koji je placao da mu izadju clanci, i to samo i iskljucivo da bi dobio svojih par primeraka casopisa da bi imala keva moja da pokazuje kako joj sin lepo pise i roni... Avaj, to se nije ostvarilo sa poslednja dva broja u kojima sam pisao, i onda sam odustao od tog vida pomaganja ronjenju u Srbiji... Takodje treba dodati da niko od mojih prijatelja, bivsih clanova URS-a NIKADA nisu dobili niti jedan primerak casopisa, a neki su se prijavljivali i po dva tri puta... Koji su razlozi za to ne bih znao, ali, ljudi su se razocarali i odustali od toga...
Jedino resenje po meni je prodaja casopisa za neke pristojne nofce kroz klubove i preko instruktora...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 8:36 am

Svet Ronjenja ::Srdjane, u to vreme Petar Pocuca nije imao nikakve incidente u svojoj karijeri. Ovo je bila klasicna reklama za njegovu ideju Ronilacke Akademije i u to vreme ja nisam imao razloga da sumnjam u njegove kvalifikacije.


Kao neko ko se bavi ronjenjem si morao znati da takva kategorija ne postoji osim u necijoj masti, ali su ti ocigledno pare bile bitnije


Svet Ronjenja ::Eto,tebe recimo nema u licenciranim CMAS-ovim instruktorima u Srbiji, ni kao I1 a kamoli I2.


Ja nigde nisam ni napisao da sam licenciran kod nas za I2, a za I1 je procedura u toku i to svi znaju


Svet Ronjenja ::nisam procitao ni jedan tvoj tekst niti te neko negde spominje.Da li mozda imas sajt na kome bi mogli da vidimo tvoje aktivnosti?


Ja ne radim za 150 Eura jer necu da potcenjujem i degradiram svoje znanje i kvalifikacije, niti mi pada na pamet da se hvalim okolo i pravim lazni marketing kao vi, cak sam ronio sa ljudima koji su sam vrh ronjenja u svetu pa se ni time nigde ne hvalim.


Svet Ronjenja ::Dobro sigurno si aktivan kao SSI instruktor,ali zar tu skolu nije bas Pocuca doneo u Srbiju i organizovao prve cross over-e?Neki mi prijatelji tvrde da si bio bas cest posetilac Pocucinih prostorija na Novom Beogradu.


Lose si obavesten, SSI je u Srbiju donela SSI Adriatik grupa da Drazenom Valerijevim na celu, to su sjajni ljudi i saradnici kakve svako od nas samo moze pozeleti, prvi cross-overi su organizovani direktno od strane celnih ljudi iz SSI-a i Peca je prvi IT kod nas, a ujedno i covek koji je obucio sve SSI Instruktore kod nas. Pocuca je falsifikovao inicijalna dokumenta potrebna za pristup Certifieru i posle toga kupio zvanje od Italijana koji su u to vreme izlazili iz SSI-a, obmanuo je celne ljude u SSI i registrovao centar koji je u tom momentu bio jedini na ovim prostorima tako da smo zbog postovanja standarda bili prinudjeni da koristimo njegove prostorije, kada su posle nekog vremena njegove prljavstine izasle na videlo, saradnja sa celnim ljudima je prestala da funkcionise i mi smo dobili preporuku i dozvolu da otvorimo nas centar. Pocucin ceo projekat se svodio na to da se napravi masinerija za pranje novca i prljave poslove preko ronilackog sporta, a nikako njegovo unapredjenje. Kao sto mozes videti, to su dokazali i istrazni organi. Eto sad si iz ovoga nesto naucio i nadam se izvukao pouku, ne mozes otimati od drugih, a da ti se to ne obije o glavu, ja cu moje kurseve i dalje raditi za komercijalnu cenu i za sebe, bez ikakve reklame i halabuke uz originalne materijale i slepo postovanje svih standarda i procedura, a ti dobro razmisli za sebe, plasim se kao sto rekoh da ti se ne obije o glavu ako nastavis po starom.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 8:49 am

TRITON ::@Ivana,
ovo sto sam napisao odnosi se na sve. Sigurno da je razlika raditi kurs na Tasu u 5 m providne vode u centru Bgd. i u Pancevu u malom plitkom bazenu. U skladu sa tim treba da bude i cena.
A kolege kojima se na drugarskoj bazi napuni par boca, pozajmi neki komplet i dozvoli da se malo uskoci u termin na bazenu sigurno polazi za rukom i sa 100 EUR da nadju svoju "matematiku". Pitam se samo da li je moguce da neko tako malo ceni svoj rad ili se preskoci i po koji odlazak na bazen i cas teorije.

E da samo znas sta se sve preskakalo i improvizovalo doslo bi ti da se ne bavis vise ronjenjem, zato ja i pricam ovo za SOPAS, nista kod nas ne moze da funkcionise bez kontrole i to sa korbacem, ljudi su dobijali kartice, a da nisu znali da spakuju komplet, niti smoce guzicu dalje od bazena, i jos sto kazes plitkog, inace standardizovanog za vezbe izranjanja Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 8:49 am

ProUrke ::Auuuu, zakuvalo se... Smile Ja se samo na par dana maknem iz zemlje i sve ode u ku..c... Smile)

Sto se tice samog casopisa, ima tu mnogo stvari da se kudi, ali, budimo objektivni i razumni - ko misli da moze bolje, neka poturi ledja i izdaje svoju neku publikaciju...
Ja cu reci da sam ja jedan od onih koji je placao da mu izadju clanci, i to samo i iskljucivo da bi dobio svojih par primeraka casopisa da bi imala keva moja da pokazuje kako joj sin lepo pise i roni... Avaj, to se nije ostvarilo sa poslednja dva broja u kojima sam pisao, i onda sam odustao od tog vida pomaganja ronjenju u Srbiji... Takodje treba dodati da niko od mojih prijatelja, bivsih clanova URS-a NIKADA nisu dobili niti jedan primerak casopisa, a neki su se prijavljivali i po dva tri puta... Koji su razlozi za to ne bih znao, ali, ljudi su se razocarali i odustali od toga...
Jedino resenje po meni je prodaja casopisa za neke pristojne nofce kroz klubove i preko instruktora...

Ovo potvrdjuje moju pricu sa pocetka da se pod okriljem besplatnog deljenja krije prljavi marketing, sto bi rekao Ilija Cvorovic "centrala moze da pogresi jednom, a ne sto puta" isto je i sa greskama, 50-ak ljudi salje pristupnice po nekoliko puta i nikako da dobiju svoj primerak casopisa, pricu da je to slucajnost ili greska ne bi popusila ni moja baba.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sile Pet Mar 05, 2010 9:55 am

Au brate Anibuse, pokrenusmo lavinu... Mada kad malo bolje porazmislim i nismo mi nego ONI!
Baš ste se svi toliko raspisali, kao da nam je svima Svet Ronjenja stao na žulj. A koliko vidim, pa i znam, bogami i jeste. Mislim da je ovo samo prelivena čaša, koja ne prestaje da se preliva... Krenulo je od takmičenja, preko časopisa, a bogami ko zna gde će završiti. Nažalost nisam mogao odmah da ispratim temu, pa i da odgovorim u pravo vreme na Janezov komentar, ali nikad nije kasno...

Svet Ronjenja ::
Srdjane: Ljudi imaju mogucnost izbora da primaju nase mailove ili ne. Oni koji to ne zele to jasno i kazu.Vec je bilo takvih slucajeva.Nikome ne OTIMAMO clanove ni posao.Recimo, neki od Siletovih ljudi su se samoinicijativno prijavili na mejling.Njemu je to zasmetalo i oni odavno ne dobijaju informacije o nasim klupskim aktivnostima. To on moze da ti potvrdi. Nama niko nije dolazio iz klubova koji rade i organizuju ronjenje za svoje clanove. Uvek su to ronioci ciji klubovi stoje i postoje samo na papiru ili su nekada davno bili aktivni,ili su clanovi nezadovoljni kvalitetom pruzenih usluga.
...
Janez Kranjc

Ne mogu da verujem da neko moze da priča poluistinu i traži potvrdu od mene, koji sam u tome povređen confused
Tačno! Mogu da potvrdim, ali šta? Prestali ste da šaljete, ali ne e-mailove već SMS-ove! Dakle, nije u pitanju bila njihova "dobra volja" da izaberu mogućnost primanja email-ova, niti njihova "samoinicijativa" prijavljivanja, jer oni za vas nisu do tada ni čuli, a o nekim mail listama i da ne govorim. U to vreme su tek bili na prvim časovima obuke kod MENE, a svoje brojeve telefona i to mobilnih su ostavljali Slavici Turk iz POWER-a, jer sam ih kod nje vodio da kupe opremu. To je i normalno, jer u slučaju kada trenutno opreme nema, pa je oni naruče i plate, red je da ih Slavica nazove i obavesti da je stigla. Jedino što nije normalno je, da te brojeve "kao slučajno" dobijete VI. Kako je svima poznato, imenik mobilnih telefona je TAJNA i za njih ne postoji javni servis poput 988, samim tim se smatra UZNEMIRAVANJEM, ako se bez znanja i dozvole korisnika koristi, osim slučajnih poziva-greške u biranju. Iz tih razloga su MENE optužili da sam bespravno davao njihove brojeve, da bi primali VAŠE poruke o RONILAČKOM KARAVANU. Neki su mislili da JA to organizujem, pa su dolazili da me pitaju "zar ćemo zaista da ronimo po tim barama i da li mogu već da rone i ako nisu završili obuku" confused . Na moju prvu reakciju Ivana mi je obećala da se to više neće dogoditi, ali su se "događanja" ipak nastavila, sve dok joj nisam napomenuo da "čovek" sprema prijavu protiv Slavice i da nije u redu da žena nastrada bez razloga. Dakle, NIJE TAČNO da ne pokušavate da OTIMATE tuđe ljude. U ostalom ko je VAMA dao za pravo da se "starate" o svim roniocima Srbije, pa da pravite kojekakvu bazu podataka ili imenik i da ih obaveštavate o tome šta Svet Ronjenja radi? Imate svoj WEB, kao što i mi svi drugi imamo i na taj način ONAJ KO ŽELI može da vidi šta se u kom klubu događa. Možete da okačite i na razne forume vaše ponude, ali pojedinačna obaveštavanja ipak prepustite NAMA, da MI odlučimo hoćemo li ili ne, nekome iz NAŠIH klubova ta obaveštenja preneti.
Kad smo već kod OTIMAČINE ljudi, da li treba da pričam o Urošu Nikoliću? Pa upravo zbog njega i pratim APNEU i dešavanja oko njega... I obzirom da je preko dve trećine takmičenja proveo u nesvesti, mislim da ne brinete baš mnogo o svojim OTUĐENIM roniocima. Ili da možda pomenem Tihomira Vojnovića? Proglasili ste ga roniocem koji se vratio sa EKSPEDICIJE affraid . Da li da kažem da je čovek slučajno otišao na taj put, jer je bio jeftin, a on imao školski raspust, a usput se ukazalo i planinarenje u njegovom "Radničkom", pa pošto vreme nije dozvoljavalo da se ide na okolna brda, on sišao pod vodu... I to vi nazvaste EKSPEDICIJOM? Sa kojim zadatkom, ko je bio vođa, koliko vaših ronilaca je bilo zastupljeno u njoj... i da ne postavljam još neka pitanja.
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 10:11 am

Sve ovo je tek vrh brega koji je poceo da se nazire, sta se desava sa karnetima clanova njihovog kluba, zasto se drze zakljucani u fiokama, ocigledno da misle da se ljudi mogu zadrzati takvim postupcima, a da ne pricamo o karticama za kategorije koje pojedini ljudi ne mogu mesecima da dobiju i pored zavrsenih kurseva. Nisam se nadao da cu dobiti podrsku cak i od nekih njihovih sto bivsih, sto i sadasnjih clanova koji su se javili na PM i drago im je da je neko konacno resio da razotkrije brojne malverzacije u ronilackom svetu od strane Sveta Ronjenja. Ovom prilikom im se zahvaljujem i pozivam da mi pored ovoga sto su do sada poslali, posalju jos dokumentacije na mail koji sam im dao kako bi razotkrili sve malverzacije i ronjenje u Srbiji ucinili transparentnim.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Dixie RK Sebastian Pet Mar 05, 2010 10:41 am

Koliko se ja razumem u tu rabotu oko hapšenja, svi iz lanca nedela će da stradaju ( prema zasluzi tj. obimu istog, ukoliko postoji volja za to a čini mi se da ovaj put postoji ) i tu nema priče. Tok novca je najlakše kontrolisati jer ostavlja neizbrisiv trag. Zato mi se, nekako, čini da je zabava tek počela...
A ovo o čemu Sile i Srdjan pišu spada pre svega u domen moralnog, i što se mene tiče, najvažnijeg segmenta života. Tražili smo liberalni kapitalizam i dobili smo ga. Borba za mesto pod suncem je normalna stvar ali način na koji se ona vodi podleže i ljudskim ali i Božjim zakonima. Sve što se kosi sa njima na bilo koji način, vrlo brzo dobije svoj epilog a ova tema je još jedan dokaz za to.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pet Mar 05, 2010 10:47 am

E moj Dixie, Pandorina kutija je cudo, pogotovo kada iz nje pocnu da iskacu stvari koje mogu da rade samo sitne duse i jajare.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od TRITON Pet Mar 05, 2010 11:34 am

Pa prijatelji moji, ucinio sam vam veliku nepravdu. Mislio sam da na ovom forumu ne mogu bog zna sta da naucim. Uspeli ste da me uverite u suprotno. Poslednjih pola sata citanja sam sto-sta novog saznao.
Mislim da je nekad postojao nepisani kodeks da se ne vrbuju clanovi drugih klubova i toga su se svi manje vise pridrzavali.
Moderni nacin marketinga je to izgleda promenio...

@Dixie
Iz tvojih usta u bozije usi.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sun Tsu Pet Mar 05, 2010 4:11 pm

Kako neko ovde reče...izgleda da je Pandorina kutija otvorena...i da je ovo što se dešava na ovom forumu pocetak kraja kluba Svet Ronjenja.

Ivana O.K. koja je svoju profesionalnu karijeru počela sistematskim rasturanjem KPA je ovo na žalost kasno shvatila, tako da je prostor za manipulacije postao jako skucen što je ustvari veoma logicna posledica dugog niza godina neodrživog menadžmenta zasnovanog na svemu ostalom osim na kvalitetu obuke i poštovanju standarda. Na žalost po sistemu iskorišcavanja dobronamernih ljudi u njihovom okruženju pod izgovorom prijateljstva, dobrobiti kluba...itd. Samo par komentara ovakvog poslovanja po tackama radi lakše citljivosti teksta:

- Nas zanima, po kom osnovu se korišcenje bazena u Pančevu Svetu Ronjenja ne naplaćuje, ko je odluku o tome doneo i da li je ona u skladu sa zakonom ? Dok se članarina za korišcenje bazena redovno naplaćuje ?

- Mnogi ovde su pomenuli problem nelojalne konkurencije u onome što Svet Ronjenja radi. Naime kursevi koje oni drže nisu ni blizu toga da ispunjavaju PADI standarde, utoliko gore što u velikom broju slučajeva izdaju CMAS kartice polaznicima koji su završili navodni kurs po nazovi PADI standardima. Ogroman problem je nepoštovanje PADI standarda da se PIC mora poslati u roku od 10 dana nakon završenog kursa. Na žalost postoji jako veliki broj njihovih polaznika koji nisu dobili svoje kartice više od godinu dana nakon završenog kursa, što je još jedan od prljavih pokušaja da ljude prisile da rone iskljucivo sa njima. Broj ljudi koji su platili u proseku dve kartice a nikada ih nisu dobili je veci od 25...2x25x30=1500EUR izraženo u novcu...

- Svesni svoje nekompetentnosti te iste ljude obmanjuju tako što ih vodaju po kako neko ovde rece raznim baruštinama maksimalne dubine 5m kako bi u suštini eliminisali potrebu za bilo kakvim ozbiljnim planiranjem ronjena. Nekompetentnost se u velikom delu zasniva na tome što grupe ronilaca pocetnika vode neiskusni i nesertifikovani za to ljudi. Ovo je takodje logicna posledica toga da Ivana i Janez svojim saradnicima ne žele platiti ono što ovi ljudi pre svega iz svoje ljubavi prema ronjenju rade za njih.

- Ono što su uradili sa Božanom na vrlo perfidan nacin smišljeno takticki pokušavaju da urade i sa Slavicom(preotetim clanom RK Triton).

- Deo price su naravno i manipulacije u Crnoj Gori vezane za izdavanje kartica RK Hobotnica i Ronilackog Saveza Crne Gore koje ljudima koje vode na ronjenje naplacuju 2x15 eur a nikada ih ne izdaju ...tj...izdaju ih u 20% slucajeva. Ovim izuzetnim menadžerskim sposobnostima Smile uspevaju da sebi obezbede još nešto neoporezovanog kesha ... koliko smo informisani izvesni krugovi u Crnoj Gori su veoma nezadovoljni onim što Svet Ronjenja tamo radi...

Od ljudi koji su nekada bili u Svetu Ronjenja imamo informacije da tamo nije ostao skoro niko od starih clanova, koje su beskrupulozno iskorišcavali, ukljucujuci tu i svoje nazovi "bliske kucne prijatelje"...

Kurs za 150 eur (uz koji se dobije kombinovana fotokopirana takozvana CMAS/PADI skripta...puna gomile gresaka i gluposti ) + 30 EUR za karticu koja se nikada ne dobije. Naravno ova cena kursa nije fiksna i specijalne popuste (dva kursa za jedan - znaci OWD za 75EUR) možete dobiti za svaku Novu Godinu, Srpsku Novu Godinu, Sretenje, Dan Zaljubljenih...svaki neparni rodjendan vaše pokojne babe, svaki parni rodjendan Ivanine pokojne prababe...itd Very Happy. U sustini prica se svodi na pijacarski kvantitet, dok kvalitet postaje potpuno nebitan!

U svemu ovome su najviše ošteceni mladi ljudi koji pocinju da rone i posle izvesnog perioda ronjenja po muljevitim barama odustaju od ronjenja bez mogucnosti da napreduju u ovom prelepom sportu. Dok Svet Ronjenja svojom neodrživo niskom cenom i "agresivnim beskrupuloznim marketingom" vuce za nos svoje kolege i privlaci nove neiskusne ljude željne ronjenja . Na kraju nije kriv Svet Ronjenja...krivi su svi ostali jer im ovo prećutno omogućavaju time što ne reaguju.

Sun Tsu

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Pet Mar 05, 2010 10:26 pm

Vidim da se ova tema ima tendeciju da se razbukta do dosad nevidjenih razmera a koliko sam video sve je pocelo od casopisa a otislo u sasvim drugu krajnost sa iznosenjem prljavog vesa.
Koliko vidim vecina komentara je uglavnom negativna u odnosu na RK Svet Ronjenja. Bez ikakve namere da ulazim "razradjivanje" teme postavio bi samo pitanje svima od Vas na forumu.
KO OD VAS STVARNO ZIVI OD RONJENJA U SRBIJI?.
U smislu da nema nikakav drugi posao ili stanove i lokale koje izdaje. Koliko sam ja upucen to su Peca Radifkovic (RK Sebastijan), koga jako postujem i smatram pre svega jednim velikim profesionalcem i Ivana i Janez (RK Svet Ronjenja) koji od svog rada izdrzavaju troje dece ako se ne varam.

Ajmo malo da se vratimo na period od pre cetiri do pet godina, sto i nije bilo tako davno, pa da vidimo kolika je ukupna populacija ronilaca bila tada a kolika je sad. Okvirno cu vam reci uvecala se barem duplo.
RK Svet Ronjenja je ucino da ronjenje postane dostupno i onima koji nemaju dovoljno finasijsikih mogucnosti da to isprate.
Sad ce neko reci da onaj ko nema novca ne treba ni da roni. Ja cu reci da takvi odmah mogu da stave katanac u bravu ako iole ozbiljno hoce da ZIVE od ronjenja.
Ovde ne mislim na kategoriju tehnickih ronilaca jer za to stvarno treba imati jako puno para i malo ko sebi u Srbiji, kakva je danas, to moze da priusti.

I samo da dodam i meni je bilo super dok sam ziveo kod keve i caleta radio u banci za lepe pare, ronio, skijao, putovao i zajebavao se.... E sad kad sam privatnik i kad kad imam familiju mnogo drugacije gledam na neke stvari.

Pozdrav za sve clanove na forumu

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 2 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu