RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

+20
milutinm
mama baby divera
posejdon
djuro strugar-stari
PasHke
master dajver
Diver
SaleNS
Sun Tsu
Sile
ProUrke
Dixie RK Sebastian
medigo
.
_
SRDJAN
TRITON
anibus
mr joy
Svet Ronjenja
24 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Pet Mar 05, 2010 11:24 pm

Sile ::
Tačno! Mogu da potvrdim, ali šta? Prestali ste da šaljete, ali ne e-mailove već SMS-ove! Dakle, nije u pitanju bila njihova "dobra volja" da izaberu mogućnost primanja email-ova, niti njihova "samoinicijativa" prijavljivanja, jer oni za vas nisu do tada ni čuli, a o nekim mail listama i da ne govorim. U to vreme su tek bili na prvim časovima obuke kod MENE, a svoje brojeve telefona i to mobilnih su ostavljali Slavici Turk iz POWER-a, jer sam ih kod nje vodio da kupe opremu. To je i normalno, jer u slučaju kada trenutno opreme nema, pa je oni naruče i plate, red je da ih Slavica nazove i obavesti da je stigla. Jedino što nije normalno je, da te brojeve "kao slučajno" dobijete VI. Kako je svima poznato, imenik mobilnih telefona je TAJNA i za njih ne postoji javni servis poput 988, samim tim se smatra UZNEMIRAVANJEM, ako se bez znanja i dozvole korisnika koristi, osim slučajnih poziva-greške u biranju. Iz tih razloga su MENE optužili da sam bespravno davao njihove brojeve, da bi primali VAŠE poruke o RONILAČKOM KARAVANU. Neki su mislili da JA to organizujem, pa su dolazili da me pitaju "zar ćemo zaista da ronimo po tim barama i da li mogu već da rone i ako nisu završili obuku" confused . Na moju prvu reakciju Ivana mi je obećala da se to više neće dogoditi, ali su se "događanja" ipak nastavila, sve dok joj nisam napomenuo da "čovek" sprema prijavu protiv Slavice i da nije u redu da žena nastrada bez razloga. Dakle, NIJE TAČNO da ne pokušavate da OTIMATE tuđe ljude. U ostalom ko je VAMA dao za pravo da se "starate" o svim roniocima Srbije, pa da pravite kojekakvu bazu podataka ili imenik i da ih obaveštavate o tome šta Svet Ronjenja radi? Imate svoj WEB, kao što i mi svi drugi imamo i na taj način ONAJ KO ŽELI može da vidi šta se u kom klubu događa. Možete da okačite i na razne forume vaše ponude, ali pojedinačna obaveštavanja ipak prepustite NAMA, da MI odlučimo hoćemo li ili ne, nekome iz NAŠIH klubova ta obaveštenja preneti.
Kad smo već kod OTIMAČINE ljudi, da li treba da pričam o Urošu Nikoliću? Pa upravo zbog njega i pratim APNEU i dešavanja oko njega... I obzirom da je preko dve trećine takmičenja proveo u nesvesti, mislim da ne brinete baš mnogo o svojim OTUĐENIM roniocima. Ili da možda pomenem Tihomira Vojnovića? Proglasili ste ga roniocem koji se vratio sa EKSPEDICIJE affraid . Da li da kažem da je čovek slučajno otišao na taj put, jer je bio jeftin, a on imao školski raspust, a usput se ukazalo i planinarenje u njegovom "Radničkom", pa pošto vreme nije dozvoljavalo da se ide na okolna brda, on sišao pod vodu... I to vi nazvaste EKSPEDICIJOM? Sa kojim zadatkom, ko je bio vođa, koliko vaših ronilaca je bilo zastupljeno u njoj... i da ne postavljam još neka pitanja.

Sile jer negde zabranjeno slati e-mailove? Jer postoji kod nas neki zakon za to? Jer zabranjeno slati SMS poruke? Pa po toj logici bi telenor i telekom prvi odgovarali na sudu jer salju gomilu ponuda, reklama, kvizova i koje cega jos. Osim toga ljudi koji ne zele da dobijaju poruke putem e-mail-a mogu jednostavno da ukljuce spam filter i da takve poruke idu tamo. Ne vidim u tome nista lose u tome. To ako sam ja clan nekog kluba jel to znaci da ne smem da ne smem da primam informacije o ekskurzijama koje organizuje neki drugi klub? Dajte ljudi ovo je era informacionih tehnologija i ne budimo smesni.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SaleNS Sub Mar 06, 2010 12:02 am

Slucajno sam upao na ovaj forum pa citam ovu temu i osetio sam potrebu da i ja nesto napisem. Ok red je da se prvo predstavim, ja sam Sale iz Novoga Sada, u sustini nisam clan nijednog kluba ali sam trenutno kod Bajceta u Danubiusu Spasilacu gde sam na kursu za P3.
Vidim da ovde neki se ne slazu sa radom i delom ekipe iz Sveta ronjenja pa bi i ja da napisem moje iskustvo sa Ivanom i Janezom. Po meni oni sto rade se zove u prevodu "trzisna ekonomija" znaci posalju ti reklamu tj. ponudu pa ti prihvati ili ostavi, niko te ne tera ni na jedno ni na drugo. Kamoli srece da ima jos nekoga ko to radi. Posalju ti ponudu da ronis u nekoj "bari" (ja licno volim da ronim npr. na Salinackom jezeru) pa ti ako nemas sta drugo da radis nedeljom pre podne mozes otici tamo i da (po meni) kvalitetno ubijes par (letnjih) sati ili ako neces ne moras, mozes otici na bazen, na Strand (ili Adu) ili sta god. Kamoli srece da ih ima vise kao sto su Ivana i Janez pa da mi vise njih salju SMS-ove sa ponudama za kojekakve izlete pa da mogu da biram gde cu npr. sledece nedelje. Isto to vazi i za CG, ja sam bio sa njima prosle godine za prvi maj na Jazu, mislim generalno CG meni nista nije spektularno za ronjenje ali eto dobio sam od njih dobru ponudu, bio sam 5 dana i bilo je sasvim ok ljudi, lepo smo se druzili, ronili i sta ces vise. Ako neko misli da zna bolje nek izvoli, zasad nisam nista isplanirao za 1. Maj, otvoren sam za sve ponude...
Hocu da kazem da meni ne treba nikakav klub ili instruktor da bih ronio, od tog momenta od kad sam polozio za P1 ja sam krenuo da ronim svugde gde mi se otvorila mogucnost pa Janez i Ivana su takodje jedna (sasvim korektna) mogucnost. Ako ih neko ne voli ili iz nekog licnog animoziteta prema njima nece da ide da roni sa njima u CG ne mora, sad pogotovo u vremenima belog sengena moze se spakovati i otici na druga mesta i ako zna par reci engleskog (a u Grckoj u ponekim Divecentrima ne trebas cak ni to da znas posto vec rade neki nasi Divemasteri kod njih) mozes da ronis gde god zazelis, ja barem tako radim...

SaleNS

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sile Sub Mar 06, 2010 2:02 am

skylab ::
Sile jer negde zabranjeno slati e-mailove? Jer postoji kod nas neki zakon za to?
Jeste i to se naziva u informatici SPAM. Ako si privatnik, kako kažeš, na dnu tvog maila treba da stoji obaveštenje sa mogućnošču odjavljivanja i izvinjenjem ako je mail neprimeran... U toku je izrada zakona po kome će to biti sankcionisano i to ubrzo.
skylab ::
Jer zabranjeno slati SMS poruke? Pa po toj logici bi telenor i telekom prvi odgovarali na sudu jer salju gomilu ponuda, reklama, kvizova i koje cega jos.
Takođe jeste, i to se naziva SPAM-om, a bilo koji provajder za koga se opredeliš te unapred, kada potpisuješ ugovor sa njim, obaveštava o tome da će ti povremeno slati SMS-om neka obaveštenja i ti svojim potpisom potvrđuješ svoje slaganje. Svaki provajder ima tvoj broj i može ga koristiti u "neke" svrhe (istražne radnje i slično) i bez tvog znanja, što nije slučaj sa bilo kojim drugim licima, pravnim ili privatnim.
skylab ::
Osim toga ljudi koji ne zele da dobijaju poruke putem e-mail-a...
pročitaj još jedanput moj post, ali malo pažljivije...
skylab ::
To ako sam ja clan nekog kluba jel to znaci da ne smem da ne smem da primam informacije o ekskurzijama koje organizuje neki drugi klub? Dajte ljudi ovo je era informacionih tehnologija i ne budimo smesni.
Takve informacije su dostupne svima koji čitaju forume, gledaju WEB prezentacije i to treba da bude tako, niko to ne osporava... Probaj da odeš kod nekog fudbalera iz recimo "Partizana" ili "Zvezde" da mu ponudiš da odigra par utakmica za ... da ne lupetam, ali bilo koji domaći ili svetski fudbalski klub! affraid
Matični klub svakog sportiste, pa tako i ronioca, u svoje članove nešto i ulaže, nekad materijalno, nekad i nešto drugo. U drugim sportovima postoje ugovori, koji se sklapaju sa sportistima, pa ako ga prekršiš... izvoli plati odštetu matičnom klubu i idi gde ti je volja. Kod nas to još uvek ne postoji, ali kako reče Mirko, do sada je vladalo prećutno pravilo o ne diranju tuđih ljudi i to se poštovalo, sve dok nije došao Svet Ronjenja, a bogami ima tu i još nekih manjih klubova, ali ne bih sada i o njima. Ja sam sa svojim klubom više godina letovao u kampu Sebastijana i dešavalo se da smo razmenjivali ronioce u zavisnosti od lokacije na kojoj smo ronili, ali nikada Peca nije svoju ponudu o bilo kojoj ekskurziji poslao ni jednom mom članu kluba niti sam ja to ikada uradio, već ponudu pošalje meni, a ja prosleđujem svojim ljudima ili ih usmeno informišem. I misliš li da to ne funkcioniše ili da nešto tu nije u redu? Jedno vreme je isto to radio i Žika iz Tritona i to je sve OK, niko nikada nije imao problema. Postoji i to da se neko od mojih interesuje za pećinsko ronjenje, ili zaron na Zentu ili... pa ga ja uputim kod Žike... i to je OK, ali ovako podmuklo iza leđa, to nema smisla i nije u redu.
skylab ::
KO OD VAS STVARNO ZIVI OD RONJENJA U SRBIJI?.
NIKO osim onih koji se bave podvodnim radovima, poput Cece i sličnih... U ostalom, u zavisnosti kako je klub osnovan i registrovan, neko može, a neko i ne, da "živi" od SPORTSKOG i/ili REKREATIVNOG ronjenja...
skylab ::
U smislu da nema nikakav drugi posao ili stanove i lokale koje izdaje. Koliko sam ja upucen to su Peca Radifkovic (RK Sebastijan), koga jako postujem i smatram pre svega jednim velikim profesionalcem i Ivana i Janez (RK Svet Ronjenja) koji od svog rada izdrzavaju troje dece ako se ne varam.
Oni se ne bave RONJENJEM, već TURIZMOM, u kome prodaju ronjenje. Inače računica je vrlo jednostavna, raspitaj se koliko košta termin na bazenu (bilo kom!), pomnoži sa brojem termina koje želiš u toku meseca, pa puta broj meseci u toku godine, pa puta broj članarina koje USPEŠ da prikupiš od redovnih članova, pa cena održavanja opreme... stavi to u formulu sa predznacima i videćeš da li od toga može da se živi... I ja ne radim nigde, osim što se bavim onim što volim (ronjenjem), nemam stanove, lokale... supruga Saša, radi u prosveti (profesor sa "jakom" platom), pa se pored toga, zajedno sa mnom i Ivanom Požarom, bavimo našim klubom i ronjenjem, ali kako... Ako nema dovoljno para da se plati termin na bazenu, izvadimo iz NAŠEG džepa i platimo da bi našim roniocima iz kluba omogućili treninge. Kada idemo na ekskurziju, mi ugovaramo smeštaj i ostalo, pa dobijemo popuste, koji se inače svima daju na grupu, ali onda te popuste podelimo i uračunamo u cenu ostalih, tako da svi dobiju manje plaćanje. Urke zna da smo prošlog leta imali problem sa iznajmljivanjem soba u Komiži... nije ih bilo dovoljno, te sam uspeo nekako preko NETa da ih obezbedim, ali po drastično višoj ceni nego što sam obećao svojima iz kluba. Šta misliš ko je otišao u te sobe koje su bile skuplje? Pa Saša, Ivan i ja... Ostali su platili cene kao da nije bilo promene! Ne pričam ovo da bih se žalio, već da bih ti pokazao šta to MI, koji imamo svoje klubove, ulažemo u NAŠE ronioce i zašto se bunimo kada neko hoće da nam ih uzme i to iza leđa. Nemaju samo Ivana i Janez troje dece koje treba da prehrane i uostalom to nije NAŠ problem...
SaleNS ::
Slucajno sam upao na ovaj forum pa citam ovu temu i osetio sam potrebu da i ja nesto napisem. Ok red je da se prvo predstavim, ja sam Sale iz Novoga Sada, u sustini nisam clan nijednog kluba ali sam trenutno kod Bajceta u Danubiusu Spasilacu gde sam na kursu za P3.
Šta da ti kažem... slobodan strelac, nemaš nikakvih problema, tebe ništa od ovoga ne dotiče. I da si bio samnom ili sa bilo kojim klubom odavde na letovanju, verovatno bi pričao isto za sve nas... uzgred pogledaj moju ponudu za Grčku za 1. maj... Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Sub Mar 06, 2010 3:52 am

>U toku je izrada zakona po kome će to biti sankcionisano i to ubrzo.

1. Znaci nije zabranjeno. Zakon jos nije donesen idemo dalje.

>Takođe jeste, i to se naziva SPAM-om, a bilo koji provajder za koga se opredeliš te unapred, kada potpisuješ ugovor sa >njim, obaveštava o tome da će ti povremeno slati SMS-om neka obaveštenja i ti svojim potpisom potvrđuješ svoje >slaganje. Svaki provajder ima tvoj broj i može ga koristiti u "neke" svrhe (istražne radnje i slično) i bez tvog znanja, što >nije slučaj sa bilo kojim drugim licima, pravnim ili privatnim.

2. Isti slucaj kao i za e-mail. Zakonski jos nije definisano, znaci trenutno je dozvoljeno idemo dalje.

>Takve informacije su dostupne svima koji čitaju forume, gledaju WEB prezentacije i to treba da bude tako, niko to ne >osporava... Probaj da odeš kod nekog fudbalera iz recimo "Partizana" ili "Zvezde" da mu ponudiš da odigra par utakmica za >... da ne lupetam, ali bilo koji domaći ili svetski fudbalski klub! affraid
>Matični klub svakog sportiste, pa tako i ronioca, u svoje članove nešto i ulaže, nekad materijalno, nekad i nešto drugo. U >drugim sportovima postoje ugovori, koji se sklapaju sa sportistima, pa ako ga prekršiš... izvoli plati odštetu matičnom >klubu i idi gde ti je volja. Kod nas to još uvek ne postoji, ali kako reče Mirko, do sada je vladalo prećutno pravilo o ne >diranju tuđih ljudi i to se poštovalo, sve dok nije došao Svet Ronjenja, a bogami ima tu i još nekih manjih klubova, ali ne >bih sada i o njima. Ja sam sa svojim klubom više godina letovao u kampu Sebastijana i dešavalo se da smo razmenjivali >ronioce u zavisnosti od lokacije na kojoj smo ronili, ali nikada Peca nije svoju ponudu o bilo kojoj ekskurziji poslao ni >jednom mom članu kluba niti sam ja to ikada uradio, već ponudu pošalje meni, a ja prosleđujem svojim ljudima ili ih >usmeno informišem. I misliš li da to ne funkcioniše ili da nešto tu nije u redu? Jedno vreme je isto to radio i Žika iz Tritona >i to je sve OK, niko nikada nije imao problema. Postoji i to da se neko od mojih interesuje za pećinsko ronjenje, ili zaron >na Zentu ili... pa ga ja uputim kod Žike... i to je OK, ali ovako podmuklo iza leđa, to nema smisla i nije u redu.

3.
@Sile Smesno je porediti fudbalski klub u kome igrac DOBIJA PLATU za svoje clanstvo i igranje utakmica u klubu i jedan mali ronilacki klub u kome clan sve troskove snosi sam. I da mi je znati sta to klub ulaze u mene? Ja sam sve svoje znanje i kurseve i opremu POSTENO platio i moj instruktor je od toga zaradio novac i tu se sva prica zavrsava!
Ko nema svoju opremu klub je obezbedjuje ali clan za to placa clanarinu. I tu se sva dalja prica zavrsava!

>NIKO osim onih koji se bave podvodnim radovima, poput Cece i sličnih... U ostalom, u zavisnosti kako je klub osnovan i >registrovan, neko može, a neko i ne, da "živi" od SPORTSKOG i/ili REKREATIVNOG ronjenja...
>Oni se ne bave RONJENJEM, već TURIZMOM, u kome prodaju ronjenje. Inače računica je vrlo jednostavna, raspitaj se koliko >košta termin na bazenu (bilo kom!), pomnoži sa brojem termina koje želiš u toku meseca, pa puta broj meseci u toku >godine, pa puta broj članarina koje USPEŠ da prikupiš od redovnih članova, pa cena održavanja opreme... stavi to u formulu >sa predznacima i videćeš da li od toga može da se živi... I ja ne radim nigde, osim što se bavim onim što volim >(ronjenjem), nemam stanove, lokale... supruga Saša, radi u prosveti (profesor sa "jakom" platom), pa se pored toga, >zajedno sa mnom i Ivanom Požarom, bavimo našim klubom i ronjenjem, ali kako... Ako nema dovoljno para da se plati >termin na bazenu, izvadimo iz NAŠEG džepa i platimo da bi našim roniocima iz kluba omogućili treninge. Kada idemo na >ekskurziju, mi ugovaramo smeštaj i ostalo, pa dobijemo popuste, koji se inače svima daju na grupu, ali onda te popuste >podelimo i uračunamo u cenu ostalih, tako da svi dobiju manje plaćanje. Urke zna da smo prošlog leta imali problem sa >iznajmljivanjem soba u Komiži... nije ih bilo dovoljno, te sam uspeo nekako preko NETa da ih obezbedim, ali po drastično >višoj ceni nego što sam obećao svojima iz kluba. Šta misliš ko je otišao u te sobe koje su bile skuplje? Pa Saša, Ivan i >ja... Ostali su platili cene kao da nije bilo promene! Ne pričam ovo da bih se žalio, već da bih ti pokazao šta to MI, koji >imamo svoje klubove, ulažemo u NAŠE ronioce i zašto se bunimo kada neko hoće da nam ih uzme i to iza leđa. Nemaju >samo Ivana i Janez troje dece koje treba da prehrane i uostalom to nije NAŠ problem...

4. Krsti ga kako hoces ronjenje ili turizam uglavnom Ivana i Janez od toga zive i izdrzavaju sebe i decu. A neko ko ima 50 kompleta skoro nove ronilacke opreme sebe sigurno ne moze nazvati obicnim turistickim radnikom.

E sad bi se posvetio jednoj novoj temu a to je kako neko u Srbiji moze da zivi od plate svoje zene, koja ako kazes da je prosvetni radnik i recimo da prima oko 40.000 dinara, mesecno moze da vodi ronilacki klub, servisira i nabavlja opremu i jos da pojedinim svojim clanovima koji nemaju da plate clanarinu placa istu. To je stvarno fenomen koji bi trebalo istraziti...

Ja i supruga imamo dvoje dece i sa primanjima oko 1300 evra mesecno (kad mi dobro ide posao), placamo ratu za stan i na kraju meseca kad izguramo nulu tapsemo se po ledjima.

@SIle ovo nije nista licno upereno protiv tebe, samo ja ne zelim, a verujem ni bilo ko na forumu da nas neko pravi budalama. I mislim da shvatas da svako ima svoje mesto pod suncem za koje se treba dobro boriti i zasukati rukave i uloziti nesto para, a ne sedeti ko u vreme socijalizma i cekati da se stvari pokrenu same od sebe. Ako se nekom ne isplati vodjenje ronilackog kluba bolje je zatvoriti ga a ne kukati kako bi sve bilo ok da nema Sveta Ronjenja.
Ali nazalost u Srbiji je najbitnije da komsiji crkne krava i zbog toga nam tako i ide kad smo prokleti.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 4:31 am

Skylab,

Ne bih se slozio sa tobom, porazgovaraj malo o svemu ovome sa Pecom pa ces videti sta ce ti on reci, neka ti pokaze samo racunicu troskova pa ce ti biti jasno da je i 250 Eura na granici rentabilnosti, naravno govorimo o postovanju svih standarda i placanju svih troskova, ne racunam sto Mirko kaze one kojima drugari pune boce, pozajmljuju opremu, ustupaju poneki termin i sl. Post koji je napisao nas novi clan Sun tsu ti na najrealniji nacin pojasnjava ono o cemu pricamo. Kazes da se povecala ronilacka populacija, a ne kazes kako i koliko znanje su stekli, da li smatras da je neko ko ne ume da sklopi komplet, procita tablice, uradi neku vezbu dostojan da se poredi sa drugim roniocima koji su svoje kategorije posteno i radom stekli. Zelje i mogucnosti su dijametralno razlicite, pa i ja bih mnogo toga u zivotu zeleo da mogu sebi da priustim, ali covek mora da zna svoje mogucnosti i da se ispruzi onoliko koliko je dugacak, obicno kad nesto radim ili radim kako treba, ili ne radim uopste, znaci ko nema da doda tih jebenih 100 Eura za kurs, taj sutra nece imati ni za ronjenja, ni za oprenu, ni za sve pratece stvari koje vuce ronjenje, to i sam znas. Ima i ostalih sportova, neka igraju sah, to nista ne kosta. E sad na drugu stranu da stavimo moralne kvalitete i etiku, kazes era moderne tehnologije, nas narod kaze "dobar glas se daleko cuje, a los jos dalje", kao sto vidis ima i zakon onoga sto nas gleda odozgo, pa na kraju svako dodje na svoje, kako je sejao, tako ce i poznjeti. U nastavku ce uslediti jos neki postovi koji ce svojim argumentima potvrditi sve ovo o cemu pricamo pa ce ti sigurno biti mnogo jasnije.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Sub Mar 06, 2010 5:26 am

SRDJAN ::Skylab,

Ne bih se slozio sa tobom, porazgovaraj malo o svemu ovome sa Pecom pa ces videti sta ce ti on reci, neka ti pokaze samo racunicu troskova pa ce ti biti jasno da je i 250 Eura na granici rentabilnosti, naravno govorimo o postovanju svih standarda i placanju svih troskova, ne racunam sto Mirko kaze one kojima drugari pune boce, pozajmljuju opremu, ustupaju poneki termin i sl. Post koji je napisao nas novi clan Sun tsu ti na najrealniji nacin pojasnjava ono o cemu pricamo. Kazes da se povecala ronilacka populacija, a ne kazes kako i koliko znanje su stekli, da li smatras da je neko ko ne ume da sklopi komplet, procita tablice, uradi neku vezbu dostojan da se poredi sa drugim roniocima koji su svoje kategorije posteno i radom stekli. Zelje i mogucnosti su dijametralno razlicite, pa i ja bih mnogo toga u zivotu zeleo da mogu sebi da priustim, ali covek mora da zna svoje mogucnosti i da se ispruzi onoliko koliko je dugacak, obicno kad nesto radim ili radim kako treba, ili ne radim uopste, znaci ko nema da doda tih jebenih 100 Eura za kurs, taj sutra nece imati ni za ronjenja, ni za oprenu, ni za sve pratece stvari koje vuce ronjenje, to i sam znas. Ima i ostalih sportova, neka igraju sah, to nista ne kosta. E sad na drugu stranu da stavimo moralne kvalitete i etiku, kazes era moderne tehnologije, nas narod kaze "dobar glas se daleko cuje, a los jos dalje", kao sto vidis ima i zakon onoga sto nas gleda odozgo, pa na kraju svako dodje na svoje, kako je sejao, tako ce i poznjeti. U nastavku ce uslediti jos neki postovi koji ce svojim argumentima potvrditi sve ovo o cemu pricamo pa ce ti sigurno biti mnogo jasnije.

@Srdjane verujem da Peca ima drugaciji pristup poslu nego Ivana i Janez i svako je na svoj nacin uspesan. Peca samom cinjenicom da godinama opstaje u jakoj konkurenciji i da radi najbolje ekskurzije u Egiptu, da ima stalnu i finansijski jaku klijentelu, koja bi odavno otisla da Peca nije to sto jeste. Ja licno sam ronio sa njim u Egiptu i uvek bi isao ponovo i za njega imam samo reci hvale. Takodje verujem da se ni Peci ne svidjaju neki potezi Sveta Ronjenja ali boze moj ko voli konkurenciju? Pa ja prvi se lose osecam kad neko ko je spreman da radi za manje para od mene dobije neki posao. Sva sreca u mojoj bransi jos uvek ima dovoljno posla za sve, dok u ronjenju to nazalost nije slucaj.
Zbog toga mislim da je pravo pitanje ove teme sta osobu koja roni cini srecnim i zasto bi dao vise para za nesto sto na primer drugi klub radi za manje para? E to je onaj filing koji osecas na ekskurziji kad ti je jednostavno bilo lepo i prijatno, i sledece godine bi isao ponovo sa istim klubom i istim ljudima. Ajmo za trenutak da zanemarimo pricu oko "krsenja standrada", zakona i slicnih stvari. Ne kazem da to nije bitno ali mislim da u ovoj zemlji toliko klubova je prekrsilo bar neki standard bilo obuke ili neceg drugog da bi nam trebalo puno vremena da to sve apsolviramo.

Dakle, u nasoj zemlji su je jasno izdvojila dva profila kubova: prvi su veliki klubovi sa puno clanova, jakim marketingom novim kompletima opreme gde se kroz broj clanova bitno smanjuju troskovi ekskurzije i izleta kao i cena kurseva. U tu grupu svakako spada Svet Ronjenja, i recimo po nekim merilima RK Sebastijan, s tim sto se ne reklamiraju.
Druga grupa klubova su mali da ih nazovem porodicni klubovi koji neguju neku da kazem drugarsku atmosferu u kojima ljudi godinama rone zajedno ali koji nazalost posluju na ivici rentabilnosti. Ovde bih naveo i moj bivsi klub RK Triton u kome je vladala upravo takva atmosfera (pricam za period dok sam ja ronio tamo). I mnogi vlasnici takvih malih klubova se sad jednostavno osecaju pogodjenim zato sto im ovi veliki klubovi "otimaju" ogroman deo kolaca. To tacno samo donekle jer postoji i dosta slucajeva da su clanovi iz nekih velikih klubova isli upravo u ove male da zavrse na primer neke kurseve koji njihov maticni klub jednostavno nema u ponudi. Moje licno misljenje je da ako je nekom lepo u svom maticnom klubu da ce on uvek ici pre sa svojim klubom na neku ekskurziju pa cak i da kosta i nesto vise od ponude koju na primer daje Svet Ronjenja. Ali isto tako vlasnici tih klubova moraju da se trude mnogo vise oko svojih ljudi (ne mislim da im titraju jaja) ali da imaju jedan fer i korektan odnos prema clanovima. I da u svom poslu uvek primenjuju neke inovacije, da menjaju lokacije ekskurzija da ljudima jednostavno ponude nesto vise. E to je sustina opstanka malih klubova po meni. Ako su termini na bazenu skupi nek se razmotri opcija udruzivnja vise malih klubova.
A zasto povecanje ronilacke populacije u Srbiji koristi svima? Prosto zato sto, ako klub bio veliki ili mali na trzistu ponudi na primer dobru ekskurziju ili neki zanimljiv workshop, on ce imati mnogo vise sanse da nadje i nekog freelancera koji ne pripadaju ni jednom klubu a jednostavno zele da rone i da se dalje edukuju. Jer zasto bi ja uopste morao da budem u nekom klubu da bi ronio.
Ovim putem zelim da naglasim svima da nisam clan RK Svet Ronjenja niti sam ikada bio (cak ni ne znam gde je bazen u Pancevu Very Happy ), ali da ako mi u datom trenutku bude odgovarala neka njihova ponuda za ekskurzuju, da cu je vrlo rado prihvatiti. Isto vazi za bilo koji drugi klub sem ako je statutom kluba izricito zabranjeno vodjenje "freelancer-a" na ekskurzije.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 5:58 am

Ne shvatas poentu, bez ikakve lazne skromnosti, ali Svet Ronjenja nikada nece moci da bude konkurencija ni Peci, ni Tritonu, ni nekim drugim klubovima, a o kvalitetu kurseva je suvisno i da pricamo, ja sam napisao nelojalna konkurencija sto znaci da na odredjeni nacin prevarom i obmanama dodjes do nekih stvari, ljudi koji zapocinju svoju ronilacku karijeru ne znaju ni ko je Peca, ni Mirko, ni ti, ni ja, kada vide da je na pet mesta kurs 250 Eura, a na jednom 150, i kada dobiju odgovor da je to isto samo da su oni eto skromni za razliku od drugih jer to rade iz ljubavi prema ronjenju, sta ocekujes, koji ce biti njihov zakljucak? A jesu li stvarno dobili isto ili su dobili macku u dzaku. Kazes da stavimo na stranu i zanemarimo standarde, pa oni su osnov svega u ronjenju. Kada bi cena u svim klubovima bila ista, onda bi se ljudi malo vise pozabavili time da se raspitaju okolo ko je ko, i ko sta nudi, samim tim bi i kvalitet obuke bio presudan pa bi se svi klubovi trudili da pruze sto vise kako bi pridobili te iste ljude. Ekskurzije na stranu, one su stvar ponude i potraznje, koliko para toliko i muzike, tu svako ima pravo slobodnog formiranja ponude sa jedne strane i prihvatanja iste sa druge. Kursevi su skroz druga prica, i o njihovoj komercijalnoj ceni se uci na svakom Instruktorskom kursu, dok ne postanes Instruktor, neke stvari ne mozes da uvidis u potpunosti, jer Instruktorski kurs ti ne daje ronilacko znanje koje je vece od prethodne kategorije vec te uci kako da ga preneses na druge na pravi nacin i da sve to realizujes i pri tome ispostujes sve zakone ekonomske opravdanosti.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od medigo Sub Mar 06, 2010 6:05 am

Ne zelim da se mjesam u nacin poslovanja na teritoriji Srbije, ali bih volio da mi neko matematicki opravda racunicu koju je ponudjena za Jaz i iznosi 10 dana(polupansion) sa 20 ronjenja za cijenu od 376 eura.....
Ja tu nemam racunicu sa ronjenjem kamoli smjestaj...
Mene d.o.o godisnje kosta da neradi nista 6.000 eura....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Sub Mar 06, 2010 6:13 am

>znaci ko nema da doda tih jebenih 100 Eura za kurs, taj sutra nece imati ni za >ronjenja, ni za oprenu, ni za sve pratece stvari koje vuce ronjenje, to i sam >znas.

@Srdjane slazem se sa tim ako posmatras strogo iz jednog ugla. Mozda meni i tebi ta logika deluje najcistije, ali tu problem ipak treba posmatrati malo sire.
Na primer imas sina od 18 godina koji jako zeli da roni i da upozna podvodni svet. Provodi dane i noci uz Discovery i slicne kanle i pita te tata jel mogu i ja ovo da radim a ti mu onako hladno kazes ne mozes sine jel ja nemam para za to. I sad on ode na sajt nekog kluba i vidi da ljudi organizuju neke promo akcije ronjenja na primer za njega i njegovu devojku za dan zaljubljenih i daju jos neke pogodnosti poput odlozenog placanja itd... I ode pokaze ti to.
Ja te pitam sta je bolje, da mu das makar nekakvu sansu da se bavi necim sto voli ili da ode u durgu krajnost i da na primer postane narkoman?

U tom kontekstu rad RK "Svet Ronjenja" treba posmatrati u pozitivnom smislu, jer tim mladim ljudima pruza ipak kakvu takvu sansu koju inace ne bi imali.
A veruj mi covek je najsrecniji u zivotu kad radi nesto sto voli i kamo srece da svi rade poslove koje vole.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Sub Mar 06, 2010 6:27 am

@Srdjane, cena zavisi i od platezne moci tvojih klijenata i ako godisnje imas nedovoljno klijenata da pokrijes i svoju licencu onda bolje batali posao. Zivimo u takvoj zemlji gde je platezna moc takva i mislim da to prvenstveno diktira cenu. Isto vazi i za ekskurzije, platezna moc diktira cene.
Inace ja sam isto svoj OWD kurs platio 150 evra i tad su ga svi ozbiljni klubovi koje navodis radili za 150 evra. Isto vazi i za ekskurzije sve je bilo daleko jeftinije u evrima. A evro dogurao do stotke a tak je bio mozda 60 dinara.
Sto lepo ne povecate OWD kurs na 500 evra pa da vidimo koliko kursista ce te imati?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 6:34 am

medigo ::Ne zelim da se mjesam u nacin poslovanja na teritoriji Srbije, ali bih volio da mi neko matematicki opravda racunicu koju je ponudjena za Jaz i iznosi 10 dana(polupansion) sa 20 ronjenja za cijenu od 376 eura.....
Ja tu nemam racunicu sa ronjenjem kamoli smjestaj...
Mene d.o.o godisnje kosta da neradi nista 6.000 eura....

Pa trosak ronjenja u CG je da das Blesku neki dinar u dzep za dnevnik i to ti je sve, ostalo je sve na guzove, ne placa se ni pekaru za leba, imas vojnike koji tegle ko magarci, vode na ronjenja, i obavljaju sve ostale poslove zarad obecanja da ce im biti data neka kategorija, a onda kartica i karnet pod kljuc dok se ne izrabe do maksimuma. Ostalo znas i sam, mimo svih standarda i procedura, doduse dobijes majicu Svet Ronjenja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 6:36 am

Umalo da zaboravim, ekonomska racunica zarona ne postoji ispod 15 Eura ako radis sve kako treba, bar sam ja tako ucio na svojim kursevima. Ako neko moze da mi izracuna manje bio bih mu zahvalan.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Sub Mar 06, 2010 6:37 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od medigo Sub Mar 06, 2010 6:38 am

I to 15 je malo teza matemacki operacija...
A za Jaz se izvinjavam nisam znao da se dobija i majca...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 6:40 am

Mozda dobijes i buve, ne znam kakav je smestaj, nisam bio Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od medigo Sub Mar 06, 2010 6:41 am

U CG je vrlo jasno, ako nesmetas Veselinu Mijajlovicu ili njegovom sinu mozes da radis sta hoces....
Znaci kupis od njega dnevnik ronjenja i nedodirljiv si....

A sad ozbiljno, u CG je samo jedan centar registrovan za pruzanje ronilackih usluga trecim licima, a to je DC MARINA, sve ostalo je mimo zakona.... Kunem se da je tako....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 6:42 am

vlada747 ::Malo da se i ja umesam u temu.

Kakva je situacija u drugim zemljama?

Medigo, kakva je situacija u CG?
Srdjane, kakva je situacija u EG?
Urke ti bi mogao o Hrvatskoj?

Pozdrav

V.

Egipat je oko 20 kad je u paketu, a kursevi oko 300 bez pika, negde cak i bez materijala.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Sub Mar 06, 2010 6:45 am

Ja danas bio na buvljaku i kupio kineski katanac za 100 dinara ili ti 1 evro? Gledam ovaj katanac i pitam se kako je moguće da proizvedu i transportuju iz kine i prodaju kod nas za 1 evro? Ekonomija i njeni zakoni su cudo.... Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Sub Mar 06, 2010 6:46 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 6:47 am

E vidis, konacno si na pravom putu da otkrijes tajne ekonomije, kakav katanac, takvi i kursevi. Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od medigo Sub Mar 06, 2010 6:48 am

To se samo zove katanac, tu i jeste stos cijele ove price, a i izgleda kao katanac...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Sub Mar 06, 2010 6:50 am

SRDJAN ::
vlada747 ::Malo da se i ja umesam u temu.

Kakva je situacija u drugim zemljama?

Medigo, kakva je situacija u CG?
Srdjane, kakva je situacija u EG?
Urke ti bi mogao o Hrvatskoj?

Pozdrav

V.

Egipat je oko 20 kad je u paketu, a kursevi oko 300 bez pika, negde cak i bez materijala.

Ja ronio sa Pecom za 31 po danu (dva zarona) u sharm-u

U Hurgadi sam ronio za 25 po danu (dva zarona + klopa).

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sile Sub Mar 06, 2010 6:53 am

skylab ::1. Znaci nije zabranjeno. Zakon jos nije donesen idemo dalje.
Žao mi je što nisi upoznao značenje termina "uznemiravanje", ali ima vremena tek ti je 37...

skylab ::Smesno je porediti fudbalski klub u kome igrac DOBIJA PLATU za svoje clanstvo i igranje utakmica u klubu i jedan mali ronilacki klub u kome clan sve troskove snosi sam. I da mi je znati sta to klub ulaze u mene? Ja sam sve svoje znanje i kurseve i opremu POSTENO platio i moj instruktor je od toga zaradio novac i tu se sva prica zavrsava!
Ko nema svoju opremu klub je obezbedjuje ali clan za to placa clanarinu. I tu se sva dalja prica zavrsava!.
Kao prvo, ni jedan instruktor nema nikakvu zaradu od kursa koji košta 250€ No , a da ne pričam o nižoj ceni... dakle kako ti kažeš "idemo dalje"...
Da li misliš da instruktor koji vodi svoje učenike na ekskurziju i sa njima roni, umesto da se sebi posveti i ide na "svoja" ronjenja, kako to na primer ti radiš, a uz to sebi plaća ta ronjenja i boravak tamo gde se roni, baš nista ne ulaže u te ljude koje vodi sa sobom?
Kažeš da plaćaš članarinu za koju ti "klub obezbeđuje opremu"... mislim da nemaš te pare koje bi ti tako nešto obezbedile...

skylab ::Krsti ga kako hoces ronjenje ili turizam uglavnom Ivana i Janez od toga zive i izdrzavaju sebe i decu. A neko ko ima 50 kompleta skoro nove ronilacke opreme sebe sigurno ne moze nazvati obicnim turistickim radnikom.
Vidi, organizacija poslovanja može biti dobra ili loša... ulaganje u opremu koju ne možeš da iskoristiš je propust u organizaciji... ti, ako si privatnik, znaš da se plaća dodatni porez na uskladišten repro materijal koji ti se pojavio kao višak i ne možeš u tekućoj godini da ga iskoristiš... LOŠA ORGANIZACIJA! Zaista ne vidim razlog da ih žalim zbog toga No . A i ko ih je terao da ulaze u sve to kada ne znaju na normalan način da se nose sa teškoćama? Kao napravim dete, pa sad spašavajte, nemam čime da ga hranim... pa postoje kondomi! Very Happy

skylab ::E sad bi se posvetio jednoj novoj temu a to je kako neko u Srbiji moze da zivi od plate svoje zene, koja ako kazes da je prosvetni radnik i recimo da prima oko 40.000 dinara, mesecno moze da vodi ronilacki klub, servisira i nabavlja opremu i jos da pojedinim svojim clanovima koji nemaju da plate clanarinu placa istu. To je stvarno fenomen koji bi trebalo istraziti...
Ne treba ovo istraživati... to je samo moj problem i rešavam ga sasvim elegantno, ali nikako varajući bilo koga (sasvim lepo i mirno spavam). I evo još jedan put ponavljam, da to nisam rekao da bih se žalio ili da bi me neko žalio, kako ti to pričaš o Ivani i Janezu, već da ti odgovorim na tvoj komentar, kako sam to i učinio... Dakle ne mora se neko prevariti da bi ti opstao.

skylab ::SIle ovo nije nista licno upereno protiv tebe, samo ja ne zelim, a verujem ni bilo ko na forumu da nas neko pravi budalama. I mislim da shvatas da svako ima svoje mesto pod suncem za koje se treba dobro boriti i zasukati rukave i uloziti nesto para, a ne sedeti ko u vreme socijalizma i cekati da se stvari pokrenu same od sebe. Ako se nekom ne isplati vodjenje ronilackog kluba bolje je zatvoriti ga a ne kukati kako bi sve bilo ok da nema Sveta Ronjenja.
Pa upravo zbog ovoga o čemu ti pričaš, pričamo i mi. Očigledno da si skoro ušao u svet ronjenja (ništa loše ne mislim pri tom) pa ne znaš, da recimo Ivanin rođak i instruktor koji je i naučio da roni, Libonja (nekada su zajedno bili u KPA BEOGRAD-u) okreće glavu i ne kaže joj ni zdravo kada prođe pored nje... da ti kažem zašto? O tome MI pričamo, a ti ćeš verovatno malo kasnije i saznati.
I još nešto... voleo bih da se upoznamo, shvatio bi kako je moguće sve to što pričam, a tebi nije jasno Wink

Da, zamalo da zaboravim da te upitam: kako deliš klubove na "velike" i "male"? Koji je to broj članova za jedne, a koji za druge?
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 6:53 am

vlada747 ::Mislim na kompletnu situaciju, kvalitet, cena, reklama...

Egipat je specifican, tamo nema pravila, cene su manje vise iste, a kvalitet se drasticno razlikuje, nepisano pravilo je da se izbegavaju Egipcani jer 95 posto njih nema pojma, obicno gadjas strance ukoliko nemas neku dobro razradjenu varijantu pa te neke stvari ne doticu. Mi imamo dobru varijantu jer dobijamo ceo brod i nase vodjenje ronjenja tako da nemamo nikakvih dodirnih tacaka sa ostalima. Ali i tamo se zna ko je ko cim pomenes imena, jedino sto tamo vlada zakon brojeva pa za sve ima posla, uvek je brdo novih vrana koje se upecaju na zvaku i neki sitan popust ili ustupak tako da im se jebe mnogo.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Sub Mar 06, 2010 6:56 am

medigo ::To se samo zove katanac, tu i jeste stos cijele ove price, a i izgleda kao katanac...

U Srbiji cim pocnes da sabiras troskove odmah si propao. Kazes d.o.o. za godinu dana 6000 evra, radio ili ne, nazalost potpuno tacno a cesto je i vise. I zato ti treba puno rada i truda da podmiris samo drzavne krvopije a tebi ako nesto preostane...

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 3 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu