RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

+20
milutinm
mama baby divera
posejdon
djuro strugar-stari
PasHke
master dajver
Diver
SaleNS
Sun Tsu
Sile
ProUrke
Dixie RK Sebastian
medigo
.
_
SRDJAN
TRITON
anibus
mr joy
Svet Ronjenja
24 posters

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Gost Pon Dec 27, 2010 9:44 am

Skaylab,eto drago mi je što se neko iz licnog iskustva javio da prokomentarise rad RK Svet Ronjenja i pri tom izneo niz pohvala...Znaci nije sve tako crno-belo...
Kurs si zavrsio u Tritonu,koje smatram za prijatelje i ne sumnjam u njihov rad i znanje. Imam jedno pitanje:Da li OWD kandidat ili ronilac OTVORENIH voda treba da dobije kategoriju roneci samo u bazenu? I ako u nekom manjem mestu nema troskova bazena,kao što kazes,ja nisam najbolje razumeo gde onda zavrse obuku? Ili je to manje mesto na moru ili jezeru?
Postoje neki standardi u obuci i ako ih poštuješ imaš određene troškove,kao sto je kupovina didaktickog materijala(knjiga,dvd-a,logbook-a,tablica) ovde ne govorim o fotokopijama,zatim bazen ili brod,oprema....150 eura jedva pokriva sve ovo,o zaradi ni reci... Ovo ne pišem u negativnom kontekstu vec kao informaciju početnicima da jeftino ne znaci nuzno i najbolje. Nije uzalud ona narodna:Koliko para toliko muzike...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Pon Dec 27, 2010 11:13 am

Galileo ::Skaylab,eto drago mi je što se neko iz licnog iskustva javio da prokomentarise rad RK Svet Ronjenja i pri tom izneo niz pohvala...Znaci nije sve tako crno-belo...
Kurs si zavrsio u Tritonu,koje smatram za prijatelje i ne sumnjam u njihov rad i znanje. Imam jedno pitanje:Da li OWD kandidat ili ronilac OTVORENIH voda treba da dobije kategoriju roneci samo u bazenu? I ako u nekom manjem mestu nema troskova bazena,kao što kazes,ja nisam najbolje razumeo gde onda zavrse obuku? Ili je to manje mesto na moru ili jezeru?
Postoje neki standardi u obuci i ako ih poštuješ imaš određene troškove,kao sto je kupovina didaktickog materijala(knjiga,dvd-a,logbook-a,tablica) ovde ne govorim o fotokopijama,zatim bazen ili brod,oprema....150 eura jedva pokriva sve ovo,o zaradi ni reci... Ovo ne pišem u negativnom kontekstu vec kao informaciju početnicima da jeftino ne znaci nuzno i najbolje. Nije uzalud ona narodna:Koliko para toliko muzike...

Naravno da ne moze dobiti kategoriju roneci samo u bazenu jel PADI OWD program predvidja i dva zarona otvorenoj vodi. Beogradski klubovi ove zarone obicno rade na ADI ili ako se zavrsetak kursa poklopi sa prolecnom ili letnjom ekskurzijom onda se kandidatu savetuje da ta dva zarona odradi na moru u sklopu ekskurzije. Ok priznajem da su beogradski klubovi tu cak i u prednosti posto im ADA omogucava da te zarone odrade prakticno uz zanemarljive troskove u smislu goriva. To se obicno radi vikendom tako da se to pretvori u jedno druzenje i nakon zarona. Radi ustede u vremenu radi se po principu da se napravi jedan zaron od pola sata, zatim se napravi povrsinski interval od 10 min, i nakon toga se ponovo roni oko 20 min i tako se kandidatu upisuju dva zarona u log book. I sve u svemu instruktor je em sertifikovao kandidata em lepo proveo vikend.
Sto se tice didaktickog materijala u vreme kad sam ja polagao OWD zemlja je prakticno tek izasla iz izolacije i nije bilo uslova za nabavku istog, tako da smo radili iz fotokopiranih materijala. Ipak mislim da to nije umanjilo kvalitet obuke jel je moj instruktor Zika Stojankic zahvaljujuci svom dugogodisnjem iskustvu na jedan vrlo lep nacin predavao materiju.
Za ostala manja mesta ne znam gde rade zarone u otvorenoj vodi ali u Srbiji ima dovoljno jezera koja su pogodna za ove stvari tako da mislim da ni to nije problem. Camac - Brod u vecini slucajeva nije potreban jel je pristup lagan sa obale. Normalno je da niko od kandidata ne ocekuje da ga za 150 evra vodis na more da roni ta dva zarona. I ako neko iskaze tu zelju treba mu naglasiti da se to dodatno placa.
Ipak kad se sve sabere i oduzme lavovski deo para odlazi na bazen (bar u Beogradu) i klubovi koji ga ne placaju ili placaju po simbolicnoj ceni imaju racunicu da spuste cenu kursa.
Osim toga neko ide i logikom dacu ti kurs bez moje zarade ali ces posle ici sa mnom na ekskurzije, bices moj clan, placaces clanarinu i placaces sledece kurseve po ekonomskoj ceni. Bitno je oformiti sto vecu populaciju ronilaca a onda po sistemu velikih brojeva svima ce biti dobro. Kako klubovima tako i prodavcima opreme.
I ja kad nekom prodajem program nekad mu dam za dzabe samo da ga navucem, a onda ga vezem mesecnim ugovorom o odrzavanju. To su ti univerzalni zakoni trzista i onaj ko to shvati na vreme profitira.


Pozdrav
skylab

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od mica77 Pon Dec 27, 2010 11:15 am

Sile ::Au brate Anibuse, pokrenusmo lavinu... Mada kad malo bolje porazmislim i nismo mi nego ONI!
Baš ste se svi toliko raspisali, kao da nam je svima Svet Ronjenja stao na žulj. A koliko vidim, pa i znam, bogami i jeste. Mislim da je ovo samo prelivena čaša, koja ne prestaje da se preliva... Krenulo je od takmičenja, preko časopisa, a bogami ko zna gde će završiti. Nažalost nisam mogao odmah da ispratim temu, pa i da odgovorim u pravo vreme na Janezov komentar, ali nikad nije kasno...

Svet Ronjenja ::
Srdjane: Ljudi imaju mogucnost izbora da primaju nase mailove ili ne. Oni koji to ne zele to jasno i kazu.Vec je bilo takvih slucajeva.Nikome ne OTIMAMO clanove ni posao.Recimo, neki od Siletovih ljudi su se samoinicijativno prijavili na mejling.Njemu je to zasmetalo i oni odavno ne dobijaju informacije o nasim klupskim aktivnostima. To on moze da ti potvrdi. Nama niko nije dolazio iz klubova koji rade i organizuju ronjenje za svoje clanove. Uvek su to ronioci ciji klubovi stoje i postoje samo na papiru ili su nekada davno bili aktivni,ili su clanovi nezadovoljni kvalitetom pruzenih usluga.
...
Janez Kranjc

Ne mogu da verujem da neko moze da priča poluistinu i traži potvrdu od mene, koji sam u tome povređen confused
Tačno! Mogu da potvrdim, ali šta? Prestali ste da šaljete, ali ne e-mailove već SMS-ove! Dakle, nije u pitanju bila njihova "dobra volja" da izaberu mogućnost primanja email-ova, niti njihova "samoinicijativa" prijavljivanja, jer oni za vas nisu do tada ni čuli, a o nekim mail listama i da ne govorim. U to vreme su tek bili na prvim časovima obuke kod MENE, a svoje brojeve telefona i to mobilnih su ostavljali Slavici Turk iz POWER-a, jer sam ih kod nje vodio da kupe opremu. To je i normalno, jer u slučaju kada trenutno opreme nema, pa je oni naruče i plate, red je da ih Slavica nazove i obavesti da je stigla. Jedino što nije normalno je, da te brojeve "kao slučajno" dobijete VI. Kako je svima poznato, imenik mobilnih telefona je TAJNA i za njih ne postoji javni servis poput 988, samim tim se smatra UZNEMIRAVANJEM, ako se bez znanja i dozvole korisnika koristi, osim slučajnih poziva-greške u biranju. Iz tih razloga su MENE optužili da sam bespravno davao njihove brojeve, da bi primali VAŠE poruke o RONILAČKOM KARAVANU. Neki su mislili da JA to organizujem, pa su dolazili da me pitaju "zar ćemo zaista da ronimo po tim barama i da li mogu već da rone i ako nisu završili obuku" confused . Na moju prvu reakciju Ivana mi je obećala da se to više neće dogoditi, ali su se "događanja" ipak nastavila, sve dok joj nisam napomenuo da "čovek" sprema prijavu protiv Slavice i da nije u redu da žena nastrada bez razloga. Dakle, NIJE TAČNO da ne pokušavate da OTIMATE tuđe ljude. U ostalom ko je VAMA dao za pravo da se "starate" o svim roniocima Srbije, pa da pravite kojekakvu bazu podataka ili imenik i da ih obaveštavate o tome šta Svet Ronjenja radi? Imate svoj WEB, kao što i mi svi drugi imamo i na taj način ONAJ KO ŽELI može da vidi šta se u kom klubu događa. Možete da okačite i na razne forume vaše ponude, ali pojedinačna obaveštavanja ipak prepustite NAMA, da MI odlučimo hoćemo li ili ne, nekome iz NAŠIH klubova ta obaveštenja preneti.
Kad smo već kod OTIMAČINE ljudi, da li treba da pričam o Urošu Nikoliću? Pa upravo zbog njega i pratim APNEU i dešavanja oko njega... I obzirom da je preko dve trećine takmičenja proveo u nesvesti, mislim da ne brinete baš mnogo o svojim OTUĐENIM roniocima. Ili da možda pomenem Tihomira Vojnovića? Proglasili ste ga roniocem koji se vratio sa EKSPEDICIJE affraid . Da li da kažem da je čovek slučajno otišao na taj put, jer je bio jeftin, a on imao školski raspust, a usput se ukazalo i planinarenje u njegovom "Radničkom", pa pošto vreme nije dozvoljavalo da se ide na okolna brda, on sišao pod vodu... I to vi nazvaste EKSPEDICIJOM? Sa kojim zadatkom, ko je bio vođa, koliko vaših ronilaca je bilo zastupljeno u njoj... i da ne postavljam još neka pitanja.


Vratite se malo realnosti i starim postovima,cisto ih procitajte,svaki komentar je nakon toga suvisan

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od mica77 Pon Dec 27, 2010 11:18 am

Sun Tsu ::Kako neko ovde reče...izgleda da je Pandorina kutija otvorena...i da je ovo što se dešava na ovom forumu pocetak kraja kluba Svet Ronjenja.

Ivana O.K. koja je svoju profesionalnu karijeru počela sistematskim rasturanjem KPA je ovo na žalost kasno shvatila, tako da je prostor za manipulacije postao jako skucen što je ustvari veoma logicna posledica dugog niza godina neodrživog menadžmenta zasnovanog na svemu ostalom osim na kvalitetu obuke i poštovanju standarda. Na žalost po sistemu iskorišcavanja dobronamernih ljudi u njihovom okruženju pod izgovorom prijateljstva, dobrobiti kluba...itd. Samo par komentara ovakvog poslovanja po tackama radi lakše citljivosti teksta:

- Nas zanima, po kom osnovu se korišcenje bazena u Pančevu Svetu Ronjenja ne naplaćuje, ko je odluku o tome doneo i da li je ona u skladu sa zakonom ? Dok se članarina za korišcenje bazena redovno naplaćuje ?

- Mnogi ovde su pomenuli problem nelojalne konkurencije u onome što Svet Ronjenja radi. Naime kursevi koje oni drže nisu ni blizu toga da ispunjavaju PADI standarde, utoliko gore što u velikom broju slučajeva izdaju CMAS kartice polaznicima koji su završili navodni kurs po nazovi PADI standardima. Ogroman problem je nepoštovanje PADI standarda da se PIC mora poslati u roku od 10 dana nakon završenog kursa. Na žalost postoji jako veliki broj njihovih polaznika koji nisu dobili svoje kartice više od godinu dana nakon završenog kursa, što je još jedan od prljavih pokušaja da ljude prisile da rone iskljucivo sa njima. Broj ljudi koji su platili u proseku dve kartice a nikada ih nisu dobili je veci od 25...2x25x30=1500EUR izraženo u novcu...

- Svesni svoje nekompetentnosti te iste ljude obmanjuju tako što ih vodaju po kako neko ovde rece raznim baruštinama maksimalne dubine 5m kako bi u suštini eliminisali potrebu za bilo kakvim ozbiljnim planiranjem ronjena. Nekompetentnost se u velikom delu zasniva na tome što grupe ronilaca pocetnika vode neiskusni i nesertifikovani za to ljudi. Ovo je takodje logicna posledica toga da Ivana i Janez svojim saradnicima ne žele platiti ono što ovi ljudi pre svega iz svoje ljubavi prema ronjenju rade za njih.

- Ono što su uradili sa Božanom na vrlo perfidan nacin smišljeno takticki pokušavaju da urade i sa Slavicom(preotetim clanom RK Triton).

- Deo price su naravno i manipulacije u Crnoj Gori vezane za izdavanje kartica RK Hobotnica i Ronilackog Saveza Crne Gore koje ljudima koje vode na ronjenje naplacuju 2x15 eur a nikada ih ne izdaju ...tj...izdaju ih u 20% slucajeva. Ovim izuzetnim menadžerskim sposobnostima Smile uspevaju da sebi obezbede još nešto neoporezovanog kesha ... koliko smo informisani izvesni krugovi u Crnoj Gori su veoma nezadovoljni onim što Svet Ronjenja tamo radi...

Od ljudi koji su nekada bili u Svetu Ronjenja imamo informacije da tamo nije ostao skoro niko od starih clanova, koje su beskrupulozno iskorišcavali, ukljucujuci tu i svoje nazovi "bliske kucne prijatelje"...

Kurs za 150 eur (uz koji se dobije kombinovana fotokopirana takozvana CMAS/PADI skripta...puna gomile gresaka i gluposti ) + 30 EUR za karticu koja se nikada ne dobije. Naravno ova cena kursa nije fiksna i specijalne popuste (dva kursa za jedan - znaci OWD za 75EUR) možete dobiti za svaku Novu Godinu, Srpsku Novu Godinu, Sretenje, Dan Zaljubljenih...svaki neparni rodjendan vaše pokojne babe, svaki parni rodjendan Ivanine pokojne prababe...itd Very Happy. U sustini prica se svodi na pijacarski kvantitet, dok kvalitet postaje potpuno nebitan!

U svemu ovome su najviše ošteceni mladi ljudi koji pocinju da rone i posle izvesnog perioda ronjenja po muljevitim barama odustaju od ronjenja bez mogucnosti da napreduju u ovom prelepom sportu. Dok Svet Ronjenja svojom neodrživo niskom cenom i "agresivnim beskrupuloznim marketingom" vuce za nos svoje kolege i privlaci nove neiskusne ljude željne ronjenja . Na kraju nije kriv Svet Ronjenja...krivi su svi ostali jer im ovo prećutno omogućavaju time što ne reaguju.

Ako koza laze,rog ne laze

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od mica77 Pon Dec 27, 2010 11:21 am

Dovoljno je samo to sto pola ljudi nije dobilo kartice,direktno krsenje standarda,a za to ima dokaza,cak i ljudi koje Slavica pominje da su bili na instruktorskom kursu u Beogradu nisu imali kompletnu dokumentaciju iz tog razloga,bolje cutite da ne pocne klupko da se dalje odmotava.

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pon Dec 27, 2010 11:25 am

Evo nam opet malo zanimacije koliko vidim Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pon Dec 27, 2010 11:27 am

A ti neki ljudi koje pominje Slavica imaju ime i prezime, sta ti mislis Shale Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pon Dec 27, 2010 11:31 am

mama baby divera ::
koliko je rad u Svetu ronjenja kvalitetan, mogu da vam potvrde i sve one osobe koje su polagale za instruktorsku kategoriju u hrvatskoj ( a i svi oni koji su polagali pre mesec dana, jer je prvi put organizovano polaganje u beogradu) a koji danas imaju svoje klubove i u kojima kvalitetno rade upravo zahvaljujuci znanju koje su dobili u Svetu ronjenja.

Mogli bi da cujemo i te osobe
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od mica77 Pon Dec 27, 2010 11:38 am

A daaaaaaaaaaa jos jedna sitnica,pa koliko se prica u ronilackim krugovima stvarno su svi koji su isli u Hrvatsku polozili instrukrorski,osim jedne osobe,Ivane Orlovic,koja je morala da ide u Egipat na popravni,verovatno i to nesto govori ako se ne varam.

mica77

Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Pon Dec 27, 2010 11:46 am

Ljudi ovo se polako pretvara u "farmu" na forumu...

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od SRDJAN Pon Dec 27, 2010 11:55 am

Pa sta da radimo kad je ova Spe...ljica dolila ulje na vatru, nego smo trebali da se malo pozabavimo njenim kategorijama, to bi bila lepa nova tema, kao sto neko rece ovde, to bi bio pocetak kraja, ali ovoga puta klana Belog,za koji svi znamo kako radi i cime se sve bavi, mozda pocnu ponovo da nam drze predavanja kao sto je Beli drzao svojevremeno, samo sto taj nivo nije bio dostojan ni farme.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od _ Pon Dec 27, 2010 12:06 pm

Galileo :: I ako u nekom manjem mestu nema troskova bazena,kao što kazes,ja nisam najbolje razumeo gde onda zavrse obuku? Ili je to manje mesto na moru ili jezeru?

@Galileo, izvini nisam pazljivo procitao tvoj komentar. Naime doslo je do nesporazuma.
U Srbiji postoje klubovi koji koriscenje bazena ne placaju. Primer je klub Ernesta Klozija (posejdona) iz Beceja. On je sam to izjavio na forumu u jednoj od diskusija na temu bazena. To je odluka opstine Becej i kamo srece da se jos neke opstine ugledaju na to. Naravno niko iz Beograda ne bi isao u Becej da polaze kurs cak ni ako kosta 150 evra jer mu se tih 5 do 7 odlazaka u Becej nikako ne isplati.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Gost Pon Dec 27, 2010 9:38 pm

SO Bečej je verovatno dozvolila besplatno korišćenje bazena RK Posejdon da bi izašla u susret građanima(deci) tog grada.Ne bih da ulazim u pojedinosti i pričam napamet ali ja ne znam za slučaj gde dobiješ nešto besplatno da bih zarađivao na tome...I ne bih da neko pomisli da govorim o ovom ili bilo kom drugom klubu.Radi se o neki osnovnim zakonskim odredbama,profitabilnim i neprofitabilnim ustanovama,privrednim subjektima...Da li se RK u Srbiji registruje kao grupa građana i neprofitabilna organizacija koja ima članove koji imaju LK tog mesta ili je registrovana da pored članarine prihoduje i od pružanja usluga trećim licima? Plaća li klub porez? To su neke osnovne razlike izmedu kluba i ronilačkog centra...Ovo iznosim kao zadnji argument u nizu o nekoj ekonomski najisplativijoj ceni obuke. Bojim se da postoji previse primera da cena ide ispod ovog minimuma,da to u pocetku pocetniku deluje primamljivo,a da se kasnije neretko i ispostavi da kategorija i kartica koju je dobio nije validna nigde ni u najblizem okruzenju a kamoli u svetu. Treba se dobro raspitati i ne potrcati za najnizom ponudom jer precesto ona ne krije i najbolje.Ne moram da govorim da najskuplje takođe ne garantuje suprotno,ali ne očekuj da u pekari kupiš mobilni telefon ili regularan kompjuterski softver. Ona je registrovana za pravljenje hleba i bureka i niko joj ne poklanja besplatno brasno da bi pekar popunio kućni budžet...Ko je shvatio, shvatio je...Veliki pozdrav svima i sretni predstojeći praznici!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od PasHke Pon Dec 27, 2010 10:09 pm

Moja iskustva with Svet Ronjenja:
Do sada imam nekih desetak zarona sa njima, sto sa Ivanom, jednom sa Janezom i nekoliko puta sa raznim instruktorima u tom klubu. Jos kao P1 znao sam da odem tamo jer je uvek organizovano ronjenje skoro svakog vikenda, a i preko nedelje. Sto mi u neku ruku odgovara, da se opustim posle posla.
Da razgranichim, jedino sto sam do sada upoznao jeste njihov odnos prema ljudima, drugarski i ravnopravni stav. Makar sam se ja tako osetio kada sam zaronio i sa Ivanom (nocni zaron) i sa Janezom. U teoriju zavera po pitanju drzanja kursa ne zelim da zalazim jer to nisam iskusio na svojoj kozi. I dalje sam veran CMAS-u Wink
Ukratko: organizacija- 10, zezanje i dobar provod- 10, Strucnost ljudi u vodjenju zarona (ada) 10.
Gledajuci na klub kao prijateljski, ne maticni, ovakav status mi super odgovara, zaronim za male pare (treba mi samo DIN boca), ispricam se sa ljudima, malo im pomognem oko utovara opreme i zapalim kuci. Dodjes, ronis, odes! To sam jedno vreme trazio a to sam i dobio.
Trenutno im je pandam H2O klub. Dokle god bude bilo ovakvih klubova, i pri zaronu pratim moju skolu i oslanjam se na moje znanje, naronicu se ja bogme lepo i sledece sezone Wink
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od mama baby divera Pon Dec 27, 2010 11:08 pm

na maliciozne komentare sa citatom besmisleno je prokomentarisati bilo sta, jer ne vode u pravcu konstruktivne diskusije, nego se svode na najprizemnije tracarenje..
paske i vlada su rekli sustinu..mi smo svi rekreativni ronioci..i ronjenjem se bavimo iz hobija..na taj nacin sebe relaxiramo i punimo pozitivnom energijom da bi se lakse izborili sa onim sto nam je svima neminovna svakodnevica..a to su poslovne obaveze..
na vlasnicima, direktorima, predsednicima ronilackih klubova je da naprave takvu atmosferu, odrzavaju takav kvalitet kurseva, imaju tako povoljne cene i organizuju tako dobre ronilacke ekskurzije zbog cega cemo pozeleti BAS SA NJIMA da ronimo..
ja nisam cula da se i jedan incident desio i da je i jedan zivot izgubljen u svetu ronjenja, zandarmeriji,nautilusu,sebastijanu,beloj crkvi,somboru, naisub-u.. sto znci da su svi instruktori koji su drzali kurseve - koliko god da su ih naplatili, to odradili dobro..
sta znaci `oteti` nekome clana?
mene ni moje dete nije svet ronjenja oteo tritonu, kao sto ni triton nije oteo dejana v,saleta, shaleta,tanju,dejana a, i sve one koji su zeleli da zavrse kurseve koje drzi triton..
ove godine u egipat sam isla sa svetom ronjenja i fenomenalno se provela..savrseni zaroni i sjajna ekipa..mom prijatelju nije odgovarao taj termin i preporucila sam mu pecu radifkovica..i on se fenomenalno proveo iako od ekipe koja je bila na brodu nikog nije pre puta poznavao..jel to znaci da sam trebala (zato sto sam ronila sa svetom ronjenja) da precutim prijatelju pecinu ekskurziju? zasto bih?
sustina je da svi oni koji se bave nekim poslom treba da gledaju da ga rade najbolje sto mogu..

sto znaci -na vlasnicima klubova je da organizuju i JAVNO, a ne samo na svojim sajtovima (jer ja na pecin sajt iskreno nisam isla, ali od njega redovno dobijam sms obavestenja) obavestavaju ronioce srbije o svojim aktivnostima i planiranim ronilackim putovanjima..triton je pre dve godine organizovao ekskurziju samo na ohridu..ja izmedju ohrida i mora uvek pre biram more..ali sam zato prijatelju kome je crne gore preko glave te godine preporucila ohrid sa tritonom..
ako nas na vreme obavestite o svojim planovima putovanja za tu godinu verujte da ce uvek biti onih koji ce da krstare sa ernestom, da idu u grcku sa zandarmerijom, na vis sa nautilusom, po mutnim barama srbije, hladnjikavom jadranu i toplom crvenom moru sa svetom ronjenja,po kanjonima crvenog mora sa pecom..
jeste mala bara, ali su krokodili zeljni ronjenja - verujte!!!

mama baby divera

Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od master dajver Uto Dec 28, 2010 4:27 am

vlada747 ::Jedno pitanje za sve clanove:

- Zasto se niti jedan klub ne "reklamira"?
- Zasto niko ne objavljuje pozive na ronilacke ekskurzije?

Sem par izuzetaka (na prste jedne ruke), svi ostali cute.

Iz iskustva znam da neki i ne zele nikoga ko nije iz njihove male "sekte". To nije afirmacija ronjenja.

Pozzzzzzz

Bravo Vlado! Gospodo ronioci nakiceni svim mogucim titulama (bez uvrede) molim vas lepo da navedete instruktore imenom i prezimenom kod kojih se vredi obucavati i polagati???? Koji su to instruktori u Srbiji?
master dajver
master dajver

Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od . Uto Dec 28, 2010 7:14 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Rudika Čet Jan 20, 2011 1:43 am

MAMA BABY DIVER FANTASTICNO ODLICNO FENOMENALNO ITD SA POHVALAMA ovako dobar komentar ili obrazlozenje davno nisam citao i hvala ti na tome EXTRA nastavi samo tako

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Rudika Pet Jan 21, 2011 3:39 am

Vi ovde ste totalno opiceni svi redom ,koja prepucavanja koji komentari ,replike i tako to a sve nema blage veze sa ronjenjem,taman se ljudi vrate temi kada se nadje neki pametnjakovic da sve zajebe ?!!

Iz svega gore navedenog i procitanog samo jedno mogu da kazem uvezi naslova ove teme a totalno nepristrasno 'AKO NEKO MOZE BOLJE PA NEKA IZVOLI DA GA VIDIMO"

Rudika

Broj poruka : 22
Datum upisa : 06.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od milutinm Ned Jan 23, 2011 1:21 am

Sve nebitno je prebaceno ili obrisano. Nasravi te.
milutinm
milutinm
Admin

Broj poruka : 286
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Dobre Vode(Bar)
Datum upisa : 28.11.2008

http://ronjenje.forumado.net

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Petkovic Matija Pet Feb 18, 2011 12:16 am

Pohvale za clanak o zavodu hiperbaricne medicine koji se pojavio o novom broju. Ne bih se pozalio ako bi saznao vise o njima u narednim . . . Ideja o stalnoj rubrici, savetima, novostima mozda ne bi bila losa !?

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Ucenik Pet Feb 18, 2011 11:07 pm

Bravo Matija...slazem se sa tobom potpuno !!

Ucenik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 20.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Petkovic Matija Sub Feb 19, 2011 10:16 pm

Very Happy

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA - Page 6 Empty Re: Casopis RONILACKI SVET ili SVET RONJENJA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu