RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li je ronjenje sport?

+8
.
Dixie RK Sebastian
_
medigo
SRDJAN
Sile
TRITON
ProUrke
12 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li je ronjenje sport?

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Vote_lcap61%Da li je ronjenje sport? - Page 2 Vote_rcap 61% 
[ 11 ]
Da li je ronjenje sport? - Page 2 Vote_lcap39%Da li je ronjenje sport? - Page 2 Vote_rcap 39% 
[ 7 ]
 
Ukupno Glasova : 18
 
 

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od Dixie RK Sebastian Sub Mar 06, 2010 11:24 am

Dakle, Kvisko !
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Sub Mar 06, 2010 11:42 am

Medigo, pa tebe cekam ceo dan... Smile

Dakle, ronjenje je AKTIVNOST, a ima i svoju SPORTSKU i KOMERCIJALNU i REKREATIVNU i NAUCNU i VOJNO/POLICIJSKU, a bogami i SPECIJALNU stranu... Wink

Ministarstvo sporta ce se baviti sportskim i rekreativnim ronjenjem, ministarstvo rada i turizma komercijalnim ronjenjem, ministarstvo odbrane vojnim...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od . Sub Mar 06, 2010 12:16 pm

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 1:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od SRDJAN Sub Mar 06, 2010 12:44 pm

E ono ti se bavi bivsim i propalim podmornicarima 82.PC Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od Pljozgo Ned Mar 07, 2010 8:41 am

Ronjenje je SPORT?
- Pa kako se onda zove disciplina u kojoj Blesko Welder sa "sportskom" ekipom ćuskija po verigama?
Pljozgo
Pljozgo

Broj poruka : 14
Lokacija : Castelnuovo
Datum upisa : 11.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od PasHke Ned Mar 07, 2010 9:39 pm

Recimo da jeste neka vrsta sporta, mozda vise hobi.
Slicno kao sto i shah svrstavaju u sport, ali mentalni sport.
Gledajuci amerikance, dodje, plati, zaroni, izadje i ode na veceru moze se reci da se tog dana bavio sportom i da je uneo neki napor u zivotu.

Ali....mislim da bi ronjenje pre okarakterisao kao "nacin zivota" jer poredjivajuci nas, ronioce i normalne ljude za koje je ovo ludost, mogu nas svrstati u neke adrenalin junkie ili, mozda bolje reci, sektu koja ima svoja pravila, svoj nacin zivota tokom cele godine (iako ne roni 365 dana u godini), svojstvene ambicije i ciljeve!

Buduci da nisam u ovom "sportu" toliko dugo da mi se pomutio razum mogu da napravim paralelu izmedju bivseg i ovog sadasnjeg zivota. Do pre nekoliko godina srecu sam trazio u skijanju! I dan danas skijam, drzim casove, i obozavam taj sport! (iako moze da se i on poredi sa ronjenjem).
Sve je to veoma slicno! Ne bavimo se sportom radi rezultata vec zbog uzivanja i dobre energije i vibracija organizmu.
Ono sto je medigo izgleda citirao zakon, moze se objasniti i u ronjenju. razvoj psihofizičkih sposobnosti se u ronjenju moze okarakterisati kao kontrola psihe u stresnim situacijama, kanalisanje i prevazilazenje strahova prilasku morskim zivotinjama i strmih litica, (setite se kada ste prvi put bacili pogled niz cliff gde je preko 80m)
Zadovoljavanje potrebe za kretnjom je sastavni deo ljudske potrebe. Setite se kada ste bolesni! Jedva cekate da izadjete napolje, da prosetate, da provozate rolere ili bajs! To je normalno za sve ljude! E, kod nas je caka sto mi zelimo da zaronimo u Adu, npr! Da osetimo vodu oko lica, da osetimo taj svet sto ga ne vidjamo svaki dan! Mogu reci, da kada sam upoznao ronioce u mnogim centrima, nisu to normalni ljudi Smile Slabo se prica sa njima! Sve se svodi na neki vid harmonije i meditacije i zeljom za ponovnim ronjenjem! More nisam voleo ranije! da se cvarim na suncu i kupam! a sada, kad vidim vodu napalim se ko pavijan i pogledom jurim crvenu zastavu na vidiku da se raspitam poshto zaron:D

U tome se mi razlikujemo od ostalih ljudi i ovaj nacin zivota ne bih menjao ni za mesto u fudbalskoj reprezentaciji Smile

A cim se postane instruktor, (poredim sa skijanjem jer znam taj osecaj i borim se svaki put kada stanem na skije da ga zaboravim) pogube se prave vrednosti ronjenja! Cim hobi postane interes nastane kurshlus u mozgu i radjaju se mnoge slicne teme i prepucavanja po mnogim forumima.
U prevodu, jebe mi se i za cmas i za padi! Hocu da ronim, da uzivam, da razmenjujem iskustva i sticem nova! Kome god da je do para u ovoj zanimaciji, mislim da je omasio cilj u zivotu jer pare dodju i prodju! A osecaj ostaje! Smile
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od PasHke Ned Mar 07, 2010 9:45 pm

p.s. danas mi je ispit za P2! Teorija! Uzbidjenjima i obavezama oko ronjenja nikad kraja:D Napokon ucim nesto u zivotu sto sam iskreno zavoleo!
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Ned Mar 07, 2010 11:42 pm

Pashke, lepo napisano, ali, ipak moram da dodam na tvoj post ponesto... Wink

1. Nesto je ili sport ili rekreacija, i tu nema "pola-pola" - ako si sportista, onda treniras zarad postizanja nekih TAKMICARSKIH rezultata, a ako si REKREATIVAC, onda nesto radis iz licnih pobuda (trazis neko uzivanje, zadovoljenje, patnju...) i NEPROFESIONALNO... Wink Isto se da primeniti i na SPORTSKE TRENERE, koji PROFESIONALNO RADE svoj POSAO - u rekreaciji mozes i da RADIS i da VOLONTIRAS, sve zavisi samo od organizacije u kojoj ces da obavljas svoju DELATNOST... Wink
2. Ne bih se slozio sa tobom da kada HOBI postane POSAO moze da izgubi svoju car - moze, ako si nepripremljen za ono sto POSAO donosi, ali, to je uvek tako sa POSLOM... Ja sam imao srecu da sam veci deo zivota RADIO stvari koje volim, i da sam od HOBIJA napravio POSAO... Problem je sto je bilo koji vid instruktaze (obuke...) rad sa ljudima, a to je najteze i najgore od svih poslova - divno je kad ronis sam, boli te dupe, imas znanje, iskustvo, opremu i ceo svet je tvoj, uzivas, ali, kad vodis ljude, ili ih obucavas, to je skroz druga stvar - tu TI nisi TI, nego si neki tamo klown/ucitelj/general/doktor/dragasaveta koji RADI sa ljudima... I onda, ako nisi skapirao da je to POSAO, mozes imati ooozbiiiljan problem sa motivacijom...
A inace, ja nemam problem sa time da ljudi uzivaju u ronjenju - ja uzivam u radu sa ljudima, i onog trena kad to ne bude tako, necu vise obnavljati licencu, i ronicu samo i iskljucivo za sebe, na mestima koja meni odgovaraju, i to je to...

P.S : ovo velikim slovima sto je kucano je samo da se potencira vaznost istog, a ne da bi neko bio direktno prozvan... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od PasHke Pon Mar 08, 2010 12:12 am

Ambicije su oduvek bile adekvatni reper za uspeh:D

Zato i postoje kategorije! P3 i bol' te uvo:D M1 i onda si nadrljo ko zuti! Sve zavisi kolike ko ambicije ima u ovom, nazovi, poslovnom sportu:D Npr, gledam mog instruktora kako uziva da radi sa ljudima i ne buni se da drzi predavanja skoro svaki dan iako ima godina! Skidam kapu! Ali, jedna njegova recenica me uzdrmala po ovom pitanju kada smo radili orijentaciju! "sada vam je jasno sta znaci voditi". Sve mi je bilo jasno, ma koliko da uziva da radi sa ljudima, kako ti kazes Urke, mora da postoji doza profesionalizma!
U klubu imamo jednog naseg drugara koji je P3! Da, mogao je da i on vodi grupu na ekskurziji ali, povukao se na stranu, uzeo bocu i sa jos jednim kolegom P3 otisli na drugu stranu! Toliko o zelji da se muchi i da razmislja sto veoma postujem!
Mozda, jednog dana i postanem instruktor mada ne srljam ka tome! Kad skapiram da sam se naronio za svoj tjef, mozda tad:D za jedno desetinu godina:D hehehehhee

Do tad cu da uzivam i da se zezam pod vodom! Kada mi uzivanje preraste u posao onda cu kao i mnogi, na ovaj topic iz ugla profesionalnosti odgovoriti sa NE! Very Happy Do tada, za mene je ovo sport i drzim se DA! Smile (ili mozda Kvisko...)
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Pon Mar 08, 2010 12:15 am

Hehehe... Aaaaa, jel se ti TAKMICIS u tom SPORTU? To je pravo pitanje... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od PasHke Pon Mar 08, 2010 12:54 am

Da! sa samim sobom:D obaram sopstvene limite i strahove, teram samog sebe da sto se bolje balansiram i uzivam, da ne bijem bitku sa odelom i bcd-jem, da kontrolisem svaku situaciju smirene glave Smile
a buduci, da je covek sam sebi najveci neprijatelj to takmicenje zna da bude veoma izazovno i inspirativno da bi doslo do nekog napredka u znanju i iskustvu Smile

Stoga, da, takmicim se i u ronjenju i svakog dana sa samim sobom:D I svaki dan odnesem po neku medalju Smile

Ako pricamo o takmicenju sa drugima, jesi se neki put takmicio u skijanju (vozio kapije, Super-G, slalom itd.) a naziva se sportom? Smile Mozda jedino zato sto postoji na olimpijadi:D

Sport kao pojam ima mnogo definicija gde se i skijanje i ronjenje svrstava! Recimo, i bodibilding, roleri, splavarenje rekama, paraglajding, kite surfing, extreme skijanje... sve su to sportovi gde je takmicenje bezpotrebno! Nema potrebe dokazivati se jer je cilj uzivanje! Ako neko zeli da se takmici, ima zelju da se dokazuje sebi i drugima, postoje discipline u svemu! Sto ne mora da znaci uvek, da je neki takmicar bolje spremljen od nekog tamo zaludjenika za tim istim sportom:D
Sport je zdrav nacin zivota! Ukratko.
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Pon Mar 08, 2010 1:43 am

Gle, i ja sam imao taj problem da shvatim razliku izmedju sporta i rekreacije... Wink
Ajmo ovako - ti skijas iz RAZONODE, zbog svojih licnih satisfakcija, a neko TRENIRA skijanje kao SPORTISTA jer se TAKMICI - i ti da krenes da TRENIRAS zarad TAKMICENJA bi mogao postati SPORTISTA, zar ne? Wink I postoje i neki svetski kupovi i prvenstva u tom tvom skijanju, ne samo na olimpijadi... Wink
I zna se sta je takmicenje, nemoj ti tu meni sad neke fore... Very Happy Takmici se sa samim sobom, nemam ja problem, samo, nemoj mnogo glasno to da pricas, pomislice neko da imas podeljenu licnost... Very Happy Very Happy Very Happy
I nemoj pogresno da me shvatis, nemam ja nista protiv sporta, ali, u ronjenju postoji jako malo takmicarskih SPORTSKIH disciplina, i skoro po pravilu su one vezane za ronjenje na dah, izuzev par koje sam malko ranije naveo... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od PasHke Pon Mar 08, 2010 2:15 am

Ima i u scuba ronjenju:D Evo ti npr onaj talibanac sto je zaglavio nekoliko dana pod vodom u (koliko sam primetio) mokrom odelu:D iz svega moze da proistekne takmicenje:D Mozemo, npr, nadjemo se na adi i da vidimo ko ce pre da sprzi na drugu stranu i nazad pa da se izmeri potrosnja i vreme i dobije pobednik:D riskantno ali i za to je potreban trening i takmicarski duh, zar ne?Very Happy (ovo je kao primer, ne planiram to da radim) Smile
A to za podeljenu licnost, ja sam samo iskren:D svako se bori protiv samog sebe:D da nije tako straha ne bi ni bilo:D
Takmicio sam se dosta u zivotu, sto u americkom fudbalu, sto u tenisu, sto u skijanju. Dovoljno je! sada je na redu period uzivanja a ne dokazivanja:D (ko o cemu, baba o ustipcima) Very Happy
Svako drugacije dozivljava "SPORT" i teoriju bavljenja istim. Ovako mozemo do prekosutra a gledajuci objektivno, oboje smo upravu! Wink

Inace, da je ronjenje nesto drugo, za nas bi bilo zaduzeno ministarstvo kulture a ne omladine i sporta:D
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Pon Mar 08, 2010 2:35 am

Gle, mozemo mi da napravimo regionalno takmicenje u preplivavanju zaledjene Ade, ali, to ne znaci da je to sport... Wink
Ono sto ti neces da prihvatis je da ronjenje sa bocama NIJE SPORT, jer ne postoji takmicenje u istom... A cim nije sport, mora da je nesto drugo, razonoda npr...
A sve ove price se vode samo u smislu pitanja da li ronilacki klub moze da RADI poslove, nista drugo...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od medigo Pon Mar 08, 2010 2:53 am

Ne mogu da shvatim da jos uvjek postoji ronilac koji nije naucio definiciju ronjenja....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od Sile Pon Mar 08, 2010 2:57 am

U pravu si Pashke, ovaj Urke samo provocira... i treba... Nego se ne slažem sa tobom u potpunosti sa mišljenjem o instruktorima Rolling Eyes . Tu malo ima razlike, nisu svi instruktori raspoloženi samo da "zarade"! Nije sve samo u parama... ima nešto i u nekretninama Very Happy ... šalim se naravno... postoji izreka koju ja volim često da upotrebljavam: NIJE ZNANJE ZNANJE ZNATI, VEĆ JE ZNANJE ZNANJE DATI. Verovatno si osetio lepotu kada nekoga naučiš da skija Smile ... pa i kad vodiš ronjenja, najlepši osećaj je kada izronite, a na NJEGOVOM/NJIHOVOM licu kez od uveta do uveta... To ne može da ti zameni nikakva NEKRETNINA Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od Petkovic Matija Pon Mar 08, 2010 4:01 am

Ronjenje o kome se mahom pise na forumu je sport. Kako ga neko drugi dozivljava ( hobi, relaksacija, posao) po meni je manje bitna stvar.

Petkovic Matija

Broj poruka : 77
Godina : 35
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od PasHke Pon Mar 08, 2010 11:55 pm

A jel potrebno da me ubedjujete u drugacije? Smile I dalje stojim iza toga da ronjenje JESTE sport! Za MENE jeste! Vi svi ako ga dozivljavate kao obavezu, to je druga stvar! Jedino da izmislite neku drugu disciplinu a da nije sport (npr: blejanje, tataratirstvo, razgledanje). Iziskuje fizicki napor, potrebna je fizicka i mentalna sprema, obavlja se fizicka radnja= SPORT! Medigo, ako si toliko sarkastican budi ljubazan pa mi obrazlozi sta je to ronjenje! A buduci da ga ceo svet naziva sportom (pogled usmeriti 1,5 cm na dole i videti nazive linkova), jedno mi nikad nece biti jasno... dokle morate da izmisljate rupu na saksiji i da menjate nesto? Da se razumemo, niste sportisti a to je ocigledno! Nemate ni malo sportskog duha u sebi pa zato tako i mislite o ronjenju!

@Matija, upravu si 101%

evo par linkova: http://www.sportdiver.com/ , http://www.divesports.com/ , http://www.hoodsportndive.com/

@Sile Nisu svi ali ima dovoljno kandidata: D Prica se svodi na to da su ljudi pogubili smisao znacenja reci sport! Lepo je videti ucenika da je zadovoljan ali, cisto sumnjam da je to bilo kojem instruktoru bitno 2%! mada, uvek ima specijalnih slucajevima kojima skidam kapu:D
Definitivno vidim da je ovaj forum sacinjen od ceste bolesti srpskog naroda, inata. U casnim izuzetcima i postovanju prema par ljudi ovde koji mudro sede sa strane i gledaju ovu smejuriju od rasprava. Samo sam hteo da vidim dokle ovo moze da ide, a ocigledno u nedogled! U proteklih nekoliko meseci nije bio ni jedan topic gde je moglo da se prica o RONJENJU i ronilackim iskustvima, nego se sve vodi na licne interese, posao instruktora i zavere! Ne pricate o zakonima u ronjenju, (osim Tritona, koji se jedini potrudio da nesto pametno napise na ovom forumu), o savetima, kako resiti probleme oblacenja odela, zasita boce npr i mnogo toga jos... Stoga, ne mogu vas kriviti da na ronjenje ne gledate kao sport. Ako sam nekoga uvredio ovime, stvarno se izvinjavam, nisam imao nameru. Iskreno se nadam da cu sa svima vama mozda po jednom zaroniti i pricati o ronjenju jer me definitivno nista drugo ne interesuje. Ni sopas, ni pochucha ni akademija ronjenja ni malverzacije u ronilackom magazinu.

Do tada, pozdravlja Vas Pashke i odjavljuje sa foruma sa svojim komentarima


Ronjenje je SPORT koji definitivno nije za svakoga (moj trenutni instruktor za P2)
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Uto Mar 09, 2010 12:08 am

@Pashke : Nemoras da se duris odmah, i da bezis sa foruma... :p
Gledaj, nisam ja izmislio te formulacije, ja samo pokusavam siroj javnosti da ih prezentujem, a i da je pripremim za vreme kada ce MORATI da se nauce sta je sta... U svemu... Niko se ne inati osim tebe, btw... Wink

A ako te nesto interesuje o ronjenu pitaj, moze Sile da ti kaze o cemu mi pricamo kadgod se vidimo poslednjih 14 godina koliko se poznajemo... Da li pricamo o Pocuci, Akademiji, Svetu Ronjenja? Da, oko 1% vremena... Pogodi sta je tema ostalih 99%...

I smisao ove moje teme koju sam zapoceo nije da dokaze da je ronjenje POSAO, niti da nije SPORT, nego, da vidimo u kakvu se to kategoriju ova aktivnost svrstava... Interesantno da niko nije komentarisao nigde moje postove o nelegalnosti klubova kao takvih, nego se svi prave ludi, kao da to ne postoji - ova tema je samo pocetak price, a meni bi bilo zao da se izgube tvoji postovi, jer cenim tvoje misljenje, a verujem da ni ostalim ucesnicima nije gadno da citaju sta pises... Wink

Dakle, pre nego sto nastavis da se duris, probaj da mi objasnis kako je po definiciji sporta kao takmicarske aktivnosti tvoje ronjenje sport, a ne rekreacija? Pitaj i instruktora svog neka proba da ti objasni...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Uto Mar 09, 2010 12:13 am

Ah, umalo da zaboravim - sto se tice linkova, ako si bas puno zaludan, kontaktiraj ove "sportske" organizacije, i samo probaj da ih pitas jesu li oni SPORTSKI KLUBOVI ili FIRME? Cisto radoznalosti radi...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od _ Uto Mar 09, 2010 12:28 am

@Urke,
ronjenje jeste jednda srportsko-rekreativna aktivnost. Da bi ronio moras imati bar min. sportskog duha u sebi.

Taj drugi komentar tipa: KLUBOVI ili FIRME vidim da se provlaci kroz jos neke postove i mislim da tu postoji "precutna" saglasnost svih klubova da se to pitanje "ne cacka" previse jel nam je zemlja i ovako u k... i samo fali da drzava udari porez i dazbine i 99% klubova bi odmah moglo da se zatvori. Tako da do nekih boljih vremena i obecanih "dinkicevih akcija" od 1000 evra ja ne bi cackao to pitanje.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Uto Mar 09, 2010 12:52 am

Hehehe... A vidis, ja ceo zivot ronim, a nemam nimalo sportskog duha u sebi... Very Happy Very Happy Very Happy

Nego, zajebanciju na stranu, svi kukaju o redu i radu i zakonu, ali, samo ako to neko DRUGI mora da uradi - ajde malko da pocnemo od samih sebe za promenu... Jer, kad se svi budu "legalizovali", onda cemo najlakse da se oslobodimo nelojalne konkurencije u svemu, jer, imaces zakonskih osnova da to radis... Da ne pominjem o interesu... Wink

Zasto u Hrvatskoj skoro da i nema klubova koji rade kao centri? Ima lepo zakon o radu, o pruzanju usluga u turizmu, pa polako krenule inspekcije i zatvaraju bato... Mislim, mozes ti i dalje da se kurcis i da probas, ali, pitanje je kako ces da prodjes... Trenutno se polako ali sigurno priprema teren da se klubovi vrate u svoje okvire, a to je NEPROFITABILNOST, i nemogucnost RADA...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od _ Uto Mar 09, 2010 1:20 am

Imas, imas Urke ti si sportista u dusi samo to jos nisi otkrio... Very Happy Very Happy Very Happy

Ne bi se slozio s tobom, do pre neku godinu sam i ja sam mislio da svi treba da rade legalno i da pune drzavni budzet, medjutim zivot me je grubo demantovao. Ti se mozda ne kreces toliko u tim krugovima ali ljudi sa kojima ja radim i firme za koje radim koje su nekad bile jake i likvidne danas su u teskim problemima. A ta ista drzava ima 30.000 neradnika koje neko treba da izdrzava. Ne podstice nikakvu proizvodnju nego kredite i zaduzivanje i lazni standard.
Prema tome u tom kontekstu da sam ja vlasnik kluba bolelo bi me k.... da registrujem delatnost i da placam kao sto rece medigo 6000 evra godisnje.
Nazalost ja im to sad placam za moju firmu ali ako se ovako nastavi tesko da cu moci vise da izdrzim. Pa prvi tvoj gazda za kod si nekada radio u Srbiji duguje jednoj firmi za koju ja radim preko 100 000 evra i ne pada mu na pamet da im to plati. I ta firma duguje meni i to je zacarani krug iz koga nema izlaza.

Sto se Hrvatske tice sa njom uopste ne mozemo da se poredimo jel ta zemlja IMA MORE. I tu se sva prica zavrsava. Sa godisnjim prihodom od turizma od preko 6 milijardi evra mogu sasvim opusteno da se zaduzuju koliko hoce. Ako bas zapadnu u teskoce uvek mogu da prodaju jedno ostrvo kao Grci i rese probleme.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od medigo Uto Mar 09, 2010 1:49 am

Druze nisam niti imam namjeru da budem sarrkastican...
Ronjenje je po definiciji boravak pod vodom...
Primjera radi kad brod ode pod vodu on je potonuo, a podmornica nije potonula nego roni....ali da nebi bili djetinjasti nastavicu malo ozbiljnije...
Taj boravak pod vodom se djeli na vise stvari ili ti vise vrsta ronilackih aktivnosti, kao npr. ronjenje u svrhu sporta gdje su jasno prikazane ronilacke sportske aktivnosti, to je:
orijentacijono ronjenje
plivanje s perajama
ronjenje na dah
podvodni rugby
podvodni hokej
podvodna fotografija
podvodno gađanje u metu
Vjerovatno sam nesto i preskocio neznam, nisam se mnogo kroz ronj. osvrcao na ove stvari...
Ali sustina je da kad obuces odjelo, stavis bocu i bucnes se nisi po pravilu sportista, mozes da budes i istrazivac, arheolog, ili neznam ni ja sta...
A i ja sam dosta dugo bio u sportu i imao rezultate, pa cak i u skijanju koje mislim da si pomenuo....
Primjera radi imas HR gdje postoji sifra djelotnosti, voditelj ronjenja u turizmu, to ti pise u radnu knjizicu i kao takav si zaposlen....
Ronjenje se kao i druge oblasti djeli na vise stvari izmedju kojih je jedna i sport....
Napisao sam sve izbrkano ali mislim da sam bio jasan...
Pozz medigo.
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od ProUrke Uto Mar 09, 2010 3:08 am

@ Nemanja : Matori, ako tako gledamo, ajde da te ja zaposlim u jednoj organizaciji sa kojom imam veze - dobro se placa, porez se ne placa, jedino se malko krijes od poreskih korisnika u elegantno plavim uniformama... Wink Ima i tu potrebe za IT sektorom, ma sta ljudi mislili... Very Happy
Salu na stranu, sve se moze kad se hoce - jel mozes npr da budes SZR? Or da radis kroz neku drugu firmu? Or da radis za nekog drugog? Nego, tesko je kad vidis da drugi "stipaju" gde stignu, i onda, jebiga, sto da i ja budem glup kad su svi oni pametni... Ali, tako necemo nikada odmaci dalje od srednjeg veka prijatelju... Ni u ronjenju, ni u zivotu... No...

EDIT : I Grci su super prolazili od turizma, pa vidi gde su... A mislim prijatelju da nemaju dovoljno ostrva da prodaju da bi pokrili 310 milijardi evra duga... A Hrvati su u istom fazonu kao i mi, da ne placaju nikom nista sto ne moraju, i zato su u takvom kanalu prijatelju da nemozes ni da zamislis... No, o tom, potom - i oni prodaju sve sto mogu, ali, nema ko da kupi...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 2 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu