RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li je ronjenje sport?

+8
.
Dixie RK Sebastian
_
medigo
SRDJAN
Sile
TRITON
ProUrke
12 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Da li je ronjenje sport?

Da li je ronjenje sport? - Page 3 Vote_lcap61%Da li je ronjenje sport? - Page 3 Vote_rcap 61% 
[ 11 ]
Da li je ronjenje sport? - Page 3 Vote_lcap39%Da li je ronjenje sport? - Page 3 Vote_rcap 39% 
[ 7 ]
 
Ukupno Glasova : 18
 
 

Da li je ronjenje sport? - Page 3 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od medigo Uto Mar 09, 2010 3:27 am

U pravu si Skylab da te boli k.... da rgistrujes d.o.o. ako nemoras, ali ima i druga strana, sta da si vec to uradio a da ti sa druge strane neko ispred nosa to radi ne registrovan a pritom je i stranac....
Onda bi se zapitao vjeruj mi....
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 3 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od _ Uto Mar 09, 2010 5:17 am

@Medigo,

ako se ozbiljno bavis tvojim poslom a cuo sam da radis podvodne radove i da si imao ozbiljnu firmu u Crnoj Gori koja je dobro radila, onda su u pitanju mahom ozbiljni klijenti i sva placanja idu preko racuna a tu vec ne mozes bez firme i racuna u banci.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 3 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od medigo Uto Mar 09, 2010 7:17 am

Ali poenta i jeste u tome ako se bavis bilo kojim pruzanjem usluge a nisi poreski obveznik, u prekrsaju si, to nece niko da prizna....
Ja o tome pricam...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 3 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od _ Uto Mar 09, 2010 11:20 am

Da znam sta si hteo da kazes nego sam hteo da kazem da ako neko radi ozbiljne poslove to obicno ide na racun a tu ne moze nista da sakrije. Ko radi na crno uvek radi za kes i on izbegava porez. Moja konstatacija je bila da taj neko ne moze ni da dobije posao, na primer ciscenja resetki na HE Bajina Basta jel Preduzece Drinsko-Limske hidroelektrane placa samo ako imas legalno otvorenu firmu. Naravno uvek mozes da radis preko necije firme ali tu opet drzavi placas porez. Znas i sam svako podizanje kesa sa racuna kosta 20%.
Jajare o kojima pricas mogu mozda da premeste po neki vez i slicno za 50 do 100 evra.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 3 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od Milan Sre Mar 10, 2010 1:19 am

Onako kako ja dozivljavam ronjenje, ono je za mene pre svega ( i jedino) rekreacija. Veci deo zivota, a i dan danas se bavim rekreaciom ( teretana, skijanje, tenis ranije). Ronjenje shvatam kao dodatnu aktivnost u TOM smislu u letnjem periodu. Posebna je stvar, po meni, sto je za ronjenje pozeljna odredjena mera psiho-fizicke spreme koju daje i razvija bavljenje takmicarskim disciplinama-sportom, ali svedoci smo posmatrajuci okolinu da to i nije neophodno ukoliko se ostane u razumnim fizioloskim granicama. Tj. da roni na odredjeni nacin moze i moja baba, a ona svakako nije sportista. Tu se i nalazi lep potencijal za ovu vrstu podvodne aktivnosti.

Da li ce neko ronjenje shvatiti kao takmicenje sa samim sobom Shocked ,kroz isto ispitivati sopstvene granice ili nesto strece, to je stvar svakog ronioca ponaosob kao i njegovih licnih afiniteta. Neke discipline apnee su dobar primer.

Moze se ovde povuci paralela sa planinarenjem-alpinizmom. Neko stalno ide da osvaja najvise vrhove, neke osvojene vise puta pre njega, po cenu da ostane bez glave i(li)prstiju i u tome nalazi zadovoljstvo. Mora da bude spreman fizicki i psihicki, a i spreman na bol i zrtvu nekog dela tela (ako ne i glave) koje to po pravilu nosi. A moze da se bavi tzv.planinarenjem i ima slican ili veci stepen uzitka. Da li ovo znaci da je prvi sportista zato sto je spremniji u svakom smislu od drugog a drugi "obicni"rekreativac. Mislim da to nije slucaj.
Verujem da generalno postoji zbrka i mesanje pojmova sta je bavljenje sportom kao takmicarskom kategorijom sa svime sto ona nosi (i pozitivno i negativno narocito), i bavljenje tzv.fizickom kulturom (odrzavanje duha i tela u optimalnim okvirima za svakog pojedinca ponaosob).

Automobilizam jeste sport. Vecina nas vozi auto. Da li to znaci da smo mi vozaci sportisti?
Milan
Milan

Broj poruka : 20
Godina : 64
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ronjenje sport? - Page 3 Empty Re: Da li je ronjenje sport?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu