RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Incident na Adi

+20
denasi
BS-73 Faust Vrancic
Dixie RK Sebastian
ProUrke
mr joy
ssi-cmas, pa redom...
PasHke
Milan
cmas_ssi
alijas
uco
SRDJAN
Edgar
Bane
medigo
.
posejdon
ZlatkoS
_
TRITON
24 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od SRDJAN Pon Dec 06, 2010 2:20 am

uco ::
SRDJAN :: Da ne pominjem sto je smesno uopste i pricati o tretmanu u komori posle ronjenja na 8 metara, ne znam samo sta bi tu lecili osim svojih pametnih mozgova.

..vjerovatno plinsku emboliju pluća !

pozdrav

uco

A odakle se stvorila, pala s Marsa ?


SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od uco Pon Dec 06, 2010 9:06 am

Postoje dva ugla gledanja na događaj.

1. Pokušaj analize onog šta se zaista desilo i koji je uzrok ronilačkog incidenta.
2. Srdjanova tvrdnja da doktori ne znaju šta da rade.

Moj odgovor na prvi ugao gledanja jeste da je ronilac dobio hipoksiju zbog nepravilne upotrebe aparata, da je CPR-om jedva oživljen i da je trebalo vremena mozgu da povrati funkcije.

Moj odgovor na drugi ugao gledanja je isprovociran Srđanovom tvrdnjom da su doktori neznalice. Ja samo kažem da je doktor ispred sebe imao ronioca u komi koji je poslije 10 tak minuta CPR-e jedva oživljen. Doktor ne zna sa 100% sigurnošću šta se desilo (kao ni Mirko , ni ja , ni Srđan ) i mora uzeti i u obzir da je moglo doći do barotraume pluća, pa poslije do gasne embolije koja ga je mogla držati u komi.
Poenta je u tome da: tvrditi da su doktori neznalice zbog toga što su uzeli u obzir i mogućnost barotraume nije dobro. Doktor je savjesno uzeo u obzir i tu mogućnost. Da li je ona samo teoretska ili se i stvarno desila ja ne znam. Da li neko može tvrditi 100% da nije proletio koji mjehurić u krvotok i otišao u mozak? Ne može niko.

Pozdrav

uco

http://sr.wikipedia.org/sr/Arterijska_gasna_embolija


uco
uco

Broj poruka : 53
Godina : 54
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od SRDJAN Pon Dec 06, 2010 8:51 pm

Pricas gluposti, da se malo razumes u pomenuti aparat ne bi pisao tako nesto "nepravilna upotreba aparata" ?????????????
Tu nema sta da se upotrebljava pravilno ni nepravilno

Druga stvar,incident je bio neronilacki, sticaj okolnosti je bio takav da se desio tokom ronjenja, mogao se desiti i tokom voznje bicikla, a sto se stavljanja u komoru coveka koji je u komi tice mogao bi malo procitati o tome pre nego krenes da pises gluposti.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od Edgar Uto Dec 07, 2010 12:34 am

Svako bira stil i nacin kojim ce se obracati, i u zivotu i na forumu.
U krajnjoj liniji i dobro je da imamo razlicita mišljenja obicno iz toga izadje neki zakljucak.
Sasvim je moguce da je incident zapravo bio ne ronilačke prirode, ali je samo moguce ! I mislim da je to hteo Uca reci.
Ako sam ja dobro razumeo covek je stavljen u barokomoru kada je vec neko vreme bio pri svesti i kada je bio stabilan( ne znam bas detalje)

I odgovorno tvrdim da mu time nisu naneli stetu. Kolika je bila korist od tretmana, ja to ne znam ,ali je to bila intencija.
Još jednom podvlačim da nam je kolega ronioc dobro pa iz toga stvarno ne vidim razloga za toliko blaćenje onih koji su ga lečili.
Za one koji su ga ozivljavali smo se vec dogovorili.


Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od alijas Uto Dec 07, 2010 2:56 am

Uco ,na osnovu cega mislis da je hipoksija u pitanju ? Koliko je meni poznato mogao je da je dozivi na dva nacina, ako izuzmemo neispravnost uredjaja ( vec je receno da je ribrider bio ispravan 100%), na njemu roni vec neko drugi ( jos je ziv). Prvo je mrsav mix (hipoksican). Da je to u pitanju bilo bi jos izvrnutih , jer su svi disaji isti gas. Drugi nacin je da je presekao dovod ,sto je iskljuceno (imao je free-flow na povrsini). A i da mu je se crevo raskacilo imao bi sasvim dovoljno vrenena da mirno izroni. Tako da mi nije jasno odakle ti takva pretpostavka. Pozdrav
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od cmas_ssi Uto Dec 07, 2010 4:24 am

@Srdjan (prvenstveno) a i kao nastavak cele diskusije

Cinjenica je da niko (ukljucujuci i one koji su sa Dejanom ronili) ne zna sta se tacno desilo u tih par minuta od momenta kada su poslednji put videli Dejana tokom ronjenja do momenta kada su ga spazili da pluta na povrsini! Nadam se da se svi slazete po tom pitanju. Dejan je zadnji put vidjen na 2-3m dubine? Neka me neko ispravi ako gresim?

Cinjenica je da je barotraumu moguce dobiti sa samo 1m razlike u dubini (cak po nekim pokazatejima i manje), a kamoli sa 2-3m kao i da procentualno gledano pritisak najvise raste bas u prvom metru (10%) u odnosu na povrsinu a sa svakim sledecim metrom taj porast je procentualno manji sto znaci da su bas ti prvi metri i najopasniji. Bas ova cinjenica je vise nego dovoljno sama po sebi da opravda odluku doktora da Dejana stave u komoru! O ostalim odlukama ne bi komentarisao jer izlaze iz domena osnovnog ronilackog znanja za razliku od ove cinjenice vezane za barotraumu

Ono sto je zalosno da jedan instruktor ronjenja i to jos DAN instruktor dovodi u pitanje mogucnost pojave barotraume tokom izrona sa 2-3m a i tim opravdanost tretmana u komori i tim demonstrira nedostatak elementarnog znanja i poznavanja materije jos sa kursa sa prvu ronilacku kategoriju (OWD/One star diver/...)

Dovodjenje u pitanje ostalih odluka doktora tokom Dejanovog tretmana ne bi komentarisao vec bi to ostavio ipak ljudima iz lekarske struke poput Edgara ili drugih. I ako neko smatra da su doktori pogresili u nacinu lecenja Dejana neka to potkrepi cinjenicama (linkom, okaci fajl ...)

cmas_ssi

Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od SRDJAN Uto Dec 07, 2010 4:25 am

Edgar ::Svako bira stil i nacin kojim ce se obracati, i u zivotu i na forumu.
U krajnjoj liniji i dobro je da imamo razlicita mišljenja obicno iz toga izadje neki zakljucak.
Sasvim je moguce da je incident zapravo bio ne ronilačke prirode, ali je samo moguce ! I mislim da je to hteo Uca reci.
Ako sam ja dobro razumeo covek je stavljen u barokomoru kada je vec neko vreme bio pri svesti i kada je bio stabilan( ne znam bas detalje)

I odgovorno tvrdim da mu time nisu naneli stetu. Kolika je bila korist od tretmana, ja to ne znam ,ali je to bila intencija.
Još jednom podvlačim da nam je kolega ronioc dobro pa iz toga stvarno ne vidim razloga za toliko blaćenje onih koji su ga lečili.
Za one koji su ga ozivljavali smo se vec dogovorili.



Ne radi se o tretmanu koji je usledio posle, to u svakom slucaju ne moze da skodi, nisam to ni rekao, stvar je u tome da su po prijemu u urgentni centar hteli odmah da ga stave u komoru !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Smatram da nisi neko kome je potrebno objasnjavati koje su posledice takvog tretmana, mozemo samo da zahvalimo tome da isto nije uradjeno, i to iskljucivo na Vlatkov zahtev koji je sve vreme bio uz njega. Po meni neko ko moze da napravi takav propust ne zasluzuje ni da se naziva doktorom, a kamoli nesto vise, pa to su osnovni postulati.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od SRDJAN Uto Dec 07, 2010 4:29 am

cmas_ssi ::@Srdjan (prvenstveno) a i kao nastavak cele diskusije

Cinjenica je da niko (ukljucujuci i one koji su sa Dejanom ronili) ne zna sta se tacno desilo u tih par minuta od momenta kada su poslednji put videli Dejana tokom ronjenja do momenta kada su ga spazili da pluta na povrsini! Nadam se da se svi slazete po tom pitanju. Dejan je zadnji put vidjen na 2-3m dubine? Neka me neko ispravi ako gresim?

Cinjenica je da je barotraumu moguce dobiti sa samo 1m razlike u dubini (cak po nekim pokazatejima i manje), a kamoli sa 2-3m kao i da procentualno gledano pritisak najvise raste bas u prvom metru (10%) u odnosu na povrsinu a sa svakim sledecim metrom taj porast je procentualno manji sto znaci da su bas ti prvi metri i najopasniji. Bas ova cinjenica je vise nego dovoljno sama po sebi da opravda odluku doktora da Dejana stave u komoru! O ostalim odlukama ne bi komentarisao jer izlaze iz domena osnovnog ronilackog znanja za razliku od ove cinjenice vezane za barotraumu

Ono sto je zalosno da jedan instruktor ronjenja i to jos DAN instruktor dovodi u pitanje mogucnost pojave barotraume tokom izrona sa 2-3m a i tim opravdanost tretmana u komori i tim demonstrira nedostatak elementarnog znanja i poznavanja materije jos sa kursa sa prvu ronilacku kategoriju (OWD/One star diver/...)

Dovodjenje u pitanje ostalih odluka doktora tokom Dejanovog tretmana ne bi komentarisao vec bi to ostavio ipak ljudima iz lekarske struke poput Edgara ili drugih. I ako neko smatra da su doktori pogresili u nacinu lecenja Dejana neka to potkrepi cinjenicama (linkom, okaci fajl ...)

Prvo sto ne znas osnovne cinjenice, a drugo da nemas osnovnu kulturu da se predstavis imenom i prezimenom, tako da ne mozemo diskutovati ni na jednu temu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od Edgar Uto Dec 07, 2010 4:54 am

Dobro Srdjane , na kraju krajeva Dejan i nije isao odmah u komoru nego tek kasnije, kao neka varijanta - za svaki slucaj.

A sada ko je imao kakve ideje tokom lecenja ( a koje i nisu na taj nacin sprovedene) mozda to i nije tako vazno.

Uredu je da se pomisli i na barotraumu pluca , Ja nisam bio tamo itd, ali ovako na ,daljinski i ne mislim da je to opcija .

Znamo svi da je ona moguca i na tako maloj dubini( istina mozda najpre kod dece ,mada teoretski je moguca i kod odrasli ) ali eto kao lekar ( ja sam abdominali ili vec kakav hirurg a ne spec hiperbaricne med. niti sam reanimator,niti sam pulmolog) sa odredjenim iskustvom u ronilastvu
vam objasnjavam da je realno jako malo verovatnoca da se iza ovoga krije pulmonalna barotrauma.

Bez imalo zelje da omalovazavam bilo cije misljenje evo vam jedna jednostavna logika ( hocu reci da ne morate biti dr. niti morate biti na licu mesta da bi ovo znali)

U slucaju da je barotrauma dovela do bezsvesnog stanja, prestanka disanja i srcane akcije, u tako kratkom vremenu.Znaci da je u pitanju BAS BAROTRAUMA a neki laksi subklinicki oblik ( sa kasljucanjem)
Imacete sve znakove plucnog edema+jos i krvi vreovatno u gornjim disajnim putevima.( i donjim naravno ali vi to spolja ne vidite)
Nece moci unesrecenog da izreanimirate na terenu,
nece se tako brzo oporaviti ( MADA SUMNJAM DA BI SE TO UOPSTE I DESILO)
i za kraj ako i uspete da ga odrzite u zivotu neko vreme, promene na plucima ce biti jasno vidljive i obicnom upotrebom stetoskopa i na obicnom RTG pregledu grudnog kosa a kamoli na CT-U . Hocu reci da ne bi bilo nedoumica sta se desava sa plucima

ETO= ne bavim se kladionicom (uopste) ali ovo vam je iz 1 u 1.

Medjutim ne mislim da je poenta u ovome nego u nekim sasvim drugojacijim pogledima na stvar.

,
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od SRDJAN Uto Dec 07, 2010 5:03 am

A sto se ostalih ljudi na forumu tice, cinjenice su sledece,

"Dubina ca 2m. Ovo je poslednji put da sam sa Dekijem razmenio Ok."

na ovoj dubini ronilac se nalazi na 1.5 m jer nije krava da se vuce po mulju

"Preronio sam travu za nekih1-2min. Kad sam ustao na šljunku pored mene su bili Dane i Mika. Deki je nešto dalje od nas (nekih 15m)"

uzimajuci ove cinjenice u obzir, svako pametan moze zakljuciti da je Deki presao odredjeni put ka obali od zadnjeg vidjanja, u najgorem slucaju je smanjio dubinu makar 0.5 metara, sto nas dovodi do zakljucka da nije bio na vise od 1 m.

Pa cak i da nije ovako, najgora moguca varijanta bi bila 1.5 metara, a uzimajuci u obzir cinjenicu da je na povrsini plutao licem na gore, izbacenog regulatora, mogucnost dobijanja barotraume u pomenutim okolnostima se moze graniciti sa naucnom fantastikom, ne bi se sada bavio fizikom, ali svako ko ima iole iskustva u ronjenju zna da je teorija dobijanja barotraume u pomenutom slucaju nemoguca.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od SRDJAN Uto Dec 07, 2010 5:10 am

Edgar ::Dobro Srdjane , na kraju krajeva Dejan i nije isao odmah u komoru nego tek kasnije, kao neka varijanta - za svaki slucaj.

A sada ko je imao kakve ideje tokom lecenja ( a koje i nisu na taj nacin sprovedene) mozda to i nije tako vazno.

Uredu je da se pomisli i na barotraumu pluca , Ja nisam bio tamo itd, ali ovako na ,daljinski i ne mislim da je to opcija .

Znamo svi da je ona moguca i na tako maloj dubini( istina mozda najpre kod dece ,mada teoretski je moguca i kod odrasli ) ali eto kao lekar ( ja sam abdominali ili vec kakav hirurg a ne spec hiperbaricne med. niti sam reanimator,niti sam pulmolog) sa odredjenim iskustvom u ronilastvu
vam objasnjavam da je realno jako malo verovatnoca da se iza ovoga krije pulmonalna barotrauma.

Bez imalo zelje da omalovazavam bilo cije misljenje evo vam jedna jednostavna logika ( hocu reci da ne morate biti dr. niti morate biti na licu mesta da bi ovo znali)

U slucaju da je barotrauma dovela do bezsvesnog stanja, prestanka disanja i srcane akcije, u tako kratkom vremenu.Znaci da je u pitanju BAS BAROTRAUMA a neki laksi subklinicki oblik ( sa kasljucanjem)
Imacete sve znakove plucnog edema+jos i krvi vreovatno u gornjim disajnim putevima.( i donjim naravno ali vi to spolja ne vidite)
Nece moci unesrecenog da izreanimirate na terenu,
nece se tako brzo oporaviti ( MADA SUMNJAM DA BI SE TO UOPSTE I DESILO)
i za kraj ako i uspete da ga odrzite u zivotu neko vreme, promene na plucima ce biti jasno vidljive i obicnom upotrebom stetoskopa i na obicnom RTG pregledu grudnog kosa a kamoli na CT-U . Hocu reci da ne bi bilo nedoumica sta se desava sa plucima

ETO= ne bavim se kladionicom (uopste) ali ovo vam je iz 1 u 1.

Medjutim ne mislim da je poenta u ovome nego u nekim sasvim drugojacijim pogledima na stvar.

,

Slazem se, ali poenta je upravo to sto je moglo da se desi, u ideji i jeste stvar, zar neko ko nije lekar treba da donosi odluke koje su od zivotnog znacaja u datom momentu i da je tragedija izbegnuta iskljucivo zahvaljujuci tome. Nestrucnost naseg osoblja, kao i nepostojanje adekvatne ustanove u ovakvim slucajevima mogu dovesti samo do pogorsanja situacije i tragedije u ovakvim slucajevima.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od . Uto Dec 07, 2010 6:32 am

.


Poslednji izmenio vlada747 dana Sub Jun 08, 2013 2:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od _ Sre Dec 08, 2010 8:58 am

Mislim da to sto ce Deki izneti svoje vidjenje stvari uopste nece pomoci da se konacno dokuci sta je bilo, vec ubuduce na ronjenje sa ribriderima a i bez njih ne treba slati ljude koji nisu dovoljno fizicki, zdravstveno i psihicki spremni na to.
Tritonci rade ozbiljna ronjenja, i cudi me sto do sad nisu napravili neke standarde u kakvoj phiho-fizickoj kondiciji kandidat mora da bude da bi uopste mogao da roni sa njima. Da se ne lazemo za takav tip ronjenja potrebna je ogromna fizicka snaga i izdrzljivost kao i mentalna stabilnost licnosti. Naravno svaki kanditat mora biti medicinski zdrav.
Ko ne moze da ispuni takve standrade treba mu se zahvaliti na interesovanju bez obzira na njegovu dobru volju i novcana sredstva koje je spreman da ulozi u to.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od alijas Čet Dec 09, 2010 3:58 am

Skylab, na kom tipu rebridera ronis? Pozdrav
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od medigo Čet Dec 09, 2010 6:20 am

@Srdjan (prvenstveno) a i kao nastavak cele diskusije

Cinjenica je da niko (ukljucujuci i one koji su sa Dejanom ronili) ne zna sta se tacno desilo u tih par minuta od momenta kada su poslednji put videli Dejana tokom ronjenja do momenta kada su ga spazili da pluta na povrsini! Nadam se da se svi slazete po tom pitanju. Dejan je zadnji put vidjen na 2-3m dubine? Neka me neko ispravi ako gresim?

Cinjenica je da je barotraumu moguce dobiti sa samo 1m razlike u dubini (cak po nekim pokazatejima i manje), a kamoli sa 2-3m kao i da procentualno gledano pritisak najvise raste bas u prvom metru (10%) u odnosu na povrsinu a sa svakim sledecim metrom taj porast je procentualno manji sto znaci da su bas ti prvi metri i najopasniji. Bas ova cinjenica je vise nego dovoljno sama po sebi da opravda odluku doktora da Dejana stave u komoru! O ostalim odlukama ne bi komentarisao jer izlaze iz domena osnovnog ronilackog znanja za razliku od ove cinjenice vezane za barotraumu

Ono sto je zalosno da jedan instruktor ronjenja i to jos DAN instruktor dovodi u pitanje mogucnost pojave barotraume tokom izrona sa 2-3m a i tim opravdanost tretmana u komori i tim demonstrira nedostatak elementarnog znanja i poznavanja materije jos sa kursa sa prvu ronilacku kategoriju (OWD/One star diver/...)

Dovodjenje u pitanje ostalih odluka doktora tokom Dejanovog tretmana ne bi komentarisao vec bi to ostavio ipak ljudima iz lekarske struke poput Edgara ili drugih. I ako neko smatra da su doktori pogresili u nacinu lecenja Dejana neka to potkrepi cinjenicama (linkom, okaci fajl ...)

Pratim ovu temu u vezi ronilackog incidenta na Adi i sto vise pratim vise sam zbunjen. Najvise me zbunjuju komentari SSI ronilaca. Kako sam i ja jedan od SSI ronilaca, kao da se i SSI razlikuje od mjesta do mjesta, od drzave do drzave. Podsjeticu SSI ronioce koji komentarisu ronilacki incident na Adi sta pise u onoj maloj knjizici na kojoj pise Risscavernes i sastavni je dio didaktickog materijala za DIVECON-a. Ne znam kako je vas, vas instruktor ucio ovoj raboti, ali ja sam ovo morao da znam prije nego mi je urucen brevet DIVECON. Ucinicu mali napor i napraviti repetitori onoga sto pise u toj maloj knjizici, a i Standardi SSI obavezuju na to. Ukoliko se budemo pridrzavali istih bice manje udesa i po Adi i ostalim ronilackim destinacijama. A tamo pise po poglavljima:
- Planiranje ronjenja
- Analiza rizika
- Prevencija rizika i i pripravnost na nezgodu
- Planiranje ronjenja
- Postupak u slucaju nezge
- Izvjestaj o nezgodi

Analizirajmo sta pise u knjizici Risscavernes, a posebno „Sta se ne smije“. Prateci slucaj sa Ade upravo se potencira ono sto se „ne smije“.

- Izvlačiti zakljucke
- Razgovarati sa novinarima
- Davati izjave o kvalitetu svog rada / postupaka
- Davati medicinske ili pravne ocjene
Materijali su pisani u vremenu kad nije bilo foruma i slicnih drustvenih mreza. Mozda je u medjuvremenu napisana i dopuna, no ja o tome u ovom trenutku ne znam vise.
Namece mi se zakljucak da je ovaj brak CMAS_SSI sklopljen bez predbracnog ugovora i da nece dugo. Sto prije se razvedi od toga CMAS-a i jos jednom procitaj sta pise u carobnoj knjizici. Za one koji nijesu citali pomenutu knjizicu evo primjera stranice:
- Prevencija rizika i i pripravnost na nezgodu

[img]Incident na Adi - Page 2 Prevencija20rizika[/img]
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od SRDJAN Čet Dec 09, 2010 7:57 am

Sudeci po datumu registracije, broju postova i gomili izrecenih gluposti, kao i nedostatku elementarnog domaceg vaspitanja koje rezultuje ovakvim nikovima umesto imena, dozvolicu sebi da izvedem zakljucak da se opet radi o nekom "Belom" koji pokusava da se napravi pametniji nego sto jeste. Iz tog razloga ne verujem da ce ovo mnogo pomoci jer kao sto si i rekao, ovo je sa Divecon kursa, a da bi isti pohadjao potrebno je da pre toga zavrsis prethodne kurseve koji zahtevaju neko znanje koje je daleko iznad ovde pokazanog, bolje da si mu okacio Scuba rangers program da moze covek da zapocne sa edukacijom od samog pocetka.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od _ Čet Dec 09, 2010 11:37 am

alijas ::Skylab, na kom tipu rebridera ronis? Pozdrav

Ako si pazljivo procitao moje postove u ovoj temi mozes i sam da zakljucis da ne ronim sa ribriderom.

Medjutim sticajem nekih okolnosti nama u klubu Alfadiving Team se pruza mogucnost da povoljno nabavimo ribridere Buddy Inspirion i zavrsimo kurs za isti kod Damira Podnara PSS instruktora iz Slovenije. To kad kazem povoljno odnosi se na taj tip ribridera ali generalno ipak je skuplja prica od pSCR ribridera. Pri tom ne mislim samo cenu ribridera vec i na kurs i tekuce odrzavanje istog. Ima tu i jos nekih stvari koje je Mirko pominjao da se u tom slucaju menja cela filozofija ronjenja i kazem sve su to bitne stvari koje ulaze u faktor odluke. Iskreno i meni je jako tesko da napustim DIR filozofiju i okrenem se necem drugacijem.

Stoga smo jos u dilemi kojim putem poci i uopste ima li svrhe u nasim uslovima roniti na ribrider. Zbog toga mi je ova cela diskusija jako interesantna jel kao sto i sam vidis ronjenje na ribrider nosi i odredjene rizike koji u otvorenom krugu ne postoje.
Vama u Tritonu svaka cast sto ste prvi posli tim putem i veruj mi sva moja pitanja (ajde mozda da prihvatimo i da su "naivna") nemaju nikakvu zlonamernu konotaciju.

Pratio sam i ostale komentare i mogu reci da ako posmatras po kriterijumu ko roni na ribrider tu je jedini uco medju nama kvalifikovan da o samim ribriderima daje svoje misljenje, jel roni na ribrider i probao je nekoliko tipova ribridera.
A sto se tice doktora uz svo duzno postovanje prema ostalim clanovima mislim da Edgar ima najvise prava da daje ocene tog tipa.

Pozdrav

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od alijas Čet Dec 09, 2010 12:47 pm

Skaylab,
ja sam vrlo pazljivo procitao tvoje postove i dosao do zakljucka (po kolicini saveta,poredjenja itd.), da ti ronis na nekoliko vrsta ribridera. Jer ,ispravi me ako gresim,da bih poredio razlicite vrste ribridera ,moram na njima i da ronim. Pozdrav
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od _ Čet Dec 09, 2010 1:00 pm

Question Sleep

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od Milan Čet Dec 09, 2010 10:45 pm

Pratim s paznjom ovu diskusiju o tzv. incidentu na Adi jer je tema vise nego ozbiljna. Medjutim, nisam mogao a da se ne nasmejem posle procitanog uputstva SSI-ja, sta se ne sme, iz Medigovog posta. Pa ovo kao da je pisano za neku mafijasku bandu-ne smes nikada da priznas gresku, priznas ili prihvatis odgovornost. Ni ostalo sta se ne sme mi nije manje cudno, da ne kazem- smesno. Kako god, ne bih voleo nikada da ronim sa ljudima koji ce da se ponasaju u skladu sa takvim uputstvima, pa bili oni SSI ili neka druga organizacija. Nadam se da ovako nesto nije opste mesto i za neke druge organizacije i udruzenja jer je u najmanju ruku pateticno.
Milan
Milan

Broj poruka : 20
Godina : 64
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od PasHke Čet Dec 09, 2010 11:16 pm

ovo ko da je upustvo za neku narodnu stranku kad napravi sranje Smile
PasHke
PasHke

Broj poruka : 233
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od ssi-cmas, pa redom... Pet Dec 10, 2010 12:40 am

SRDJAN ::Pa pitanje je sta bi bilo da nije bilo ljudi iz Tritona................

Koliko sam ja ovde uspeo da se informišem ( a čitalo se pažljivo,nije loš forum) odgovor na ovu gornju dilemu glasi - DA NIJE BILO LJUDI IZ TRITONA NE BI BILO NI INCIDENTA. Za manje od godinu dana dva ozbiljna incidenta su imali, srećom oba bez fatalnog ishoda. Džaba im bilo...
Družićemo se ovde još... Pozdrav svima !

ssi-cmas, pa redom...

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od _ Pet Dec 10, 2010 1:20 am

alijas ::Skaylab,
ja sam vrlo pazljivo procitao tvoje postove i dosao do zakljucka (po kolicini saveta,poredjenja itd.), da ti ronis na nekoliko vrsta ribridera. Jer ,ispravi me ako gresim,da bih poredio razlicite vrste ribridera ,moram na njima i da ronim. Pozdrav

Izvini sinoc sam bio umoran ali evo sad bih i tebi postavio pitanje da li sa tim kanisterom skrabera, na slici sa profila, zelis na ovom forumu posebno da istaknes da ronis sa ribriderom?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od Edgar Pet Dec 10, 2010 2:55 am

ssi-cmas, pa redom... ::
SRDJAN ::Pa pitanje je sta bi bilo da nije bilo ljudi iz Tritona................

Koliko sam ja ovde uspeo da se informišem ( a čitalo se pažljivo,nije loš forum) odgovor na ovu gornju dilemu glasi - DA NIJE BILO LJUDI IZ TRITONA NE BI BILO NI INCIDENTA. Za manje od godinu dana dva ozbiljna incidenta su imali, srećom oba bez fatalnog ishoda. Džaba im bilo...
Družićemo se ovde još... Pozdrav svima !


Da i meni je drago da ima aktivnosti na forumu. Medjutim, za moj ukus ne bas na ovakav nacin. Manji je problem
sto koristite pseudonim.Forum to dozvoljava,naravno.ali napadati nekoga a da se pri tome ne usudjujete predstaviti ipak najvise govori o vama a ne o onome koga kritikujete.
Obzirom na ovo ne bih ni iznosio zasto smatram ovu opasku za Triton, netacnom, i zlonamernom.
A bih sam sebe izuzeo od druzenja-jos i pozdrava sa vase strane.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od ssi-cmas, pa redom... Pet Dec 10, 2010 5:29 am

Ja se izvinjavam, ali nisam video da se bilo ko ovde predstavio, vidim samo pseudonime. Bilo kako bilo, zovem se Ivan Đukić, iz Aranđelovca sam, student PMF-a, PADI RD.
A što se optužbi da sam zlonameran tiče, ni njih ne razumem. Pročitao sam pažljivo skoro sve teme, a ovu naročito, video da je jedino taj Triton imao dva teška incidenta ( srećom ne i sa fatalnim ishodima ) i to sam rekao. Šta tu nije tačno ?
Zar je zabranjeno pisati o nečemu o čemu je već pisano ?
Kao neko ko je ovde nov, to mi je bila najjača impresija. Žao mi je što se to dogodilo, ali kad se pročitaju te priče, nema ravnodušnih...

ssi-cmas, pa redom...

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Incident na Adi - Page 2 Empty Re: Incident na Adi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu