RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoc oko kupovine

+15
mr joy
Điđi
Sile
Nemanja87bgd
smexy
saleks
posejdon
SRDJAN
.
conybgd
milutinm
controlsound
markokg1982
Silent
Zuba
19 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Uto Apr 15, 2014 11:56 pm

A jel se oni ne mogu koristiti bez odela? Ja sam mislio da to moze i ako budem ronio u sorcu  Very Happy 

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Apr 16, 2014 1:14 am

Moze i bez odela. Ja tako ronim vec dve godine. Kada nabavis odelo, trebace ti veca tezina olova. Pravilno izbalansiran ronilac je kada sa pola punih pluca opet plutas, ali ti voda prelazi preko nosa otprilike.
To je bilo u teoriji receno.
U praksi: spremi tegove, nakaci recimo 2kg, i ukoliko normalno i dalje krstaris vodom i nemas problema, nakaci jos malo vecu kilazu, i onda trazi onu sredinu da ti ne predstavlja problem kada plivas sa perajima (savija se kicma tj ona tone i opet trosis energiju da ne tones). Ostatak tegova sacuvas kada nabavis odelo.

P.s. mnogo je lakse roniti sa tegovima. Bez njih, pogotovo na moru, voda te gura tj izbacuje, a sa tegovima kada plivas, kada pridjes nekom stenju, tegovi tee stite da te talasi manje tako bacaju, a pogotovo kada zaranjas na tako malo problematicnim mestima, bez tegova se okreces, trosis energiju dok ponovo zaranjas itd. Znaci, tegove obavezno
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Sre Apr 16, 2014 1:48 am

Sjajno, tako cu onda i ja a kada nabavim tegove onda balansiranje po tom receptu  Very Happy 

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 16, 2014 8:44 am

Smesna prica, raspravlja se o ceni peraja i razlici od par hiljada Dinara, a kurs i oprema su preko 500 Eura, bolje onda pozajmi peraja od nekog umesto da kupujes ta plasticna sranja.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Apr 16, 2014 9:21 am

Imas mogucnost da kupis ove osnovne sitnice i sigurno ulepsas sebi letovanje, ili da ne kupis (dok stedis za skuplju kvalitetnu opremu) i ides na letovanje bez icega.
Tebi je to smesno, ali meni je mnogo smesnija ova druga varijanta.

A i kakve veze ima kurs sa ovom pricom?
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Sre Apr 16, 2014 9:25 am

+1

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 16, 2014 9:27 am

Ima velike veze jer to je prva stvar koja treba da se zavrsi pre nego sto se bilo ko upusti u podvodni ribolov, znaci kupis masku i peraja, onda zavrsis kurs, pa onda kupis odelo i tegove i tek na kraju pusku.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Sre Apr 16, 2014 9:31 am

Slazem se sa redosledom, tako nesto i planiram, ali na kurs mozda odem sredinom leta a pusku cu najverovatnije kupiti tek za sledecu sezonu pa imam fore i da odem na kurs kada je jeftinije na jesen ili sledece prolece.
A odelo mogu uzeti tek godinu dana posle puske...  Sad  osim ako se ne popravi finansijska situacija  Smile 

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 16, 2014 9:39 am

Nemoj se zaludjivati da ces loviti bez odela, to je nerealno, i zbog termicke i zbog fizicke zastite, posavetuj se malo sa ljudima koji se bave time pa ces i sam videti sta ce ti reci. A peraja bolje potrazi i polovna neka pristojna nego ta sto si naveo, kao sto rekoh, to su obicna sranja za snorkeling od kojih nema vajde.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sile Sre Apr 16, 2014 9:47 am

Što bi narod rekao: UČI PILE KOKOŠKU KAKO SE NOSE JAJA!
Ali neka, to su Srđane te nove generacije koje sve bolje znaju.  Very Happy
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Apr 16, 2014 9:48 am

O kom kursu zapravo govorimo?
Nisam ironican nego zaista pitam jer me zanima i jer nisam upucen. Ako za podvodni ribolov boca ne dolazi u obzir, kao ni bilo kakva oprema koja ide uz bocu, sta je ostalo osim teorije kako izjednaciti pritisak i kako pravilno disati?
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sile Sre Apr 16, 2014 9:52 am

Očigledno da i tebi treba kurs! Pitaj apneaše čega se najviše plaše, ako žele da ti kažu. Ima puno onih koji to više "ne mogu" da ti kažu!  Twisted Evil
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Apr 16, 2014 9:54 am

Govoris o "black out"-u pretpostavljam?
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 16, 2014 9:55 am

Kurs za apneu je neophodniji nego za scuba ronjenje jer je isto mnogo opasnije, a na njemu se uci mnogo vise od izjednacavanja pritiska
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sile Sre Apr 16, 2014 9:57 am

Idi završi kurs pa će ti se samo kasti. Da li misliš da smo svi mi koji smo nešto od kurseva pozavršavali debili?
Sile
Sile

Broj poruka : 172
Godina : 68
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2008

http://www.nautilus.rs

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Apr 16, 2014 10:03 am

Ok Srdjane, obzirom da vidim da si instruktor za puno toga, nemam nikakve sumnje u tvoje znanje, i zaista postujem tvoj potpis.
Ja sam govorio samo o onome sto sam probao, koristio i sto znam da ce pomoci prilikom zarona.
E sada, slazem se da je bezbednost na prvom mestu, ali ovde se govori o opremi i daju se saveti oko kupovine. Ja sam samo o tome govorio.

Iako sam konkretno pitao sta se to uci na kursu za podvodni ribolov, dobio sam odgovor da se uci vise nego prilikom ronjenja sa opremom. Ne kazem da nije tako, ali nisam cuo sta se uci. Ako je ovo forum, zar ne treba da se napise i razmene iskustva o tome?
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od SRDJAN Sre Apr 16, 2014 10:43 am

Ne uci se vise, ali su neke stvari mnogo bitnije nego kod scuba ronjenja i mora im se posvetiti jako puno paznje jer greske mogu biti fatalne.
Sto se foruma i razmene iskustava tice slazem se, ali ne moze se kurs drzati preko interneta, da je tako onda ne bi postojali instruktori, ja licno ne radim obuku ronjenja na dah, ali ti mogu preporuciti instruktora ukoliko te nesto vise zanima pa popricaj sa njim. Generalno, fizika i fiziologija su iste kod svakog vida ronjenja i ne postoji kurs bez te oblasti.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Nemanja87bgd Sre Apr 16, 2014 10:42 pm

Ja se slazem sa svima vama a najvise za kurseve. I sam sam na pocetku gde niko nije ni pominjao kurseve napisao da mi je u planu da odem na jedan pocetnicki kurs gde bih naucio osnove i tehniku ronjenja.

U onome u cemu se ne slazem je da pocetnik treba odmah da kupi profi opremu. To mu dodje kao da F1 vozac posle polaganja za dozvolu sedne u formulu.
Nemam ja nista protiv te kvalitetne opreme, sta vise svi bi trebali da imamo sto kvalitetniju opremu ali ono sto mi se ne svidja je CENA i samo cena. Ja opremu za neko pocetnicko ronjenej u priobalju mogu da kupim za 50e i onda polako da iz godine u godinu kupujem jednu po jednu kvalitetnu stvar. Ja da imam sada 1000e da dam samo na opremu ne bih ni trenutka cekao niti jurio Ernesta koji je jeftiniji od prodavnica u Bg nego bih otisao lepo i kupio sve sto mi treba.

Znaci razlog je samo cena i dzaba price kako ce mi peraja od 200-300e trajati ceo zivot kad ja tih para nemam  Sad 

A da biram izmedju celodnevnog lezanja na plazi 10 dana i poludnevnog ronjenja ja biram ovo drugo jer to mogu imati za 50e.
Isto kao kad bih birao da dve godine idem peske ili da se vozim yugom. Pa neka je krs ali bar ne idem peske...

I jos jednom cenim sve vas i postujem ali razumite i vi mene  Crying or Very sad 

Nemanja87bgd

Broj poruka : 13
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od markokg1982 Sre Apr 16, 2014 10:56 pm

Prostije i jednostavnije, a u isto vreme razumljivije nisi mogao da napises.

E sada, ljudi sa kojima upravo komuniciramo ovde predlazu kurseve (i tebi i meni) iskljucivo zbog tvoje bezbednosti. To svakako moras da postujes i cenis.

Radi se o tome da ja, kada sam krenuo da ronim, mogao sam svega 5-6m da se spustim, i malo da ostanem. Vremenom naucis kako da se smiris, skoncentrises, kako da dises (kakvi su udisaji, a kakvi izdisaji), zatim ucis kako da sacuvas sto vise energije tj kako sto manje da se kreces dok zaranjas, jer svaki nagli pokret pokrece srce da jace lupa, pa se pre javlja potreba za kiseonikom (manje ostajes pod vodom).
Zatim kada treba krenuti ka povrsini vode tj da osetis da pratis znake tela (dijafragme koja refleksno krece da radi) itd.

E sa druge strane, peraja koja se preporucuju za spearfishing su duga, i za vece dubine, pa se postavlja pitanje do koje dubine ti zapravo ides i mozes da ides.
Opet, da si recimo sada kupio neka peraja poput gara 2000 hf, ovde bi ti neki rekli kako je to ok izbor i kako je to pravo peraje, a zapravo, kupio sam drugu ta peraja prosle godine, i nenormalno su tvrda tj nisu za mrsavije ljude sa slabim nogama, vec su u pitanju namenska peraja. Probao sam da plivam sa njima, da zaranjam da vidim kako se ponasaju u dubini, na povrsini... i shvatam da bih se dosta zeznuo da sam ih kupio za sebe.
Znaci, peraja jednostavno moras da probas.

P.S. Evo pogledaj par snimaka na youtube.. ja sam sada nasumicno nasao ove

https://www.youtube.com/watch?v=HqFkB_jdV1A
https://www.youtube.com/watch?v=v87uGLqmRgY

imas na netu dosta toga sto ti moze pomoci prilikom ronjenja..
markokg1982
markokg1982

Broj poruka : 56
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Điđi Čet Apr 17, 2014 2:35 am

Zato sam i rekao , da uz opremu koju hoćeš da kupiš, i način na koji hoćeš da roniš, tegovi ti netrebaju. Na "loša" pitanja, dobićeš"loš"odgovor. Nemožeš očekivati za tebe zadovoljavajući odgovor, o "amaterskoj" opremi od profesionalnih ronilaca. Na tvoja pitanja najbolje bi opdgovorio trgovac u , recimo, Intersportu. Po tvojim pitanjima , shvatam da si potpuni početnik u ovom. Iz svega gore navedenog, možeš kupiti, jeftina peraja,masku I disalicu. Eventualno I jeftinu pušku, I ništa vise od toga. I uživaj na odmoru.

Điđi

Broj poruka : 49
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od posejdon Čet Apr 17, 2014 3:18 am

Moj savet za pocetnicka apneaska peraja su najnoviji model seaca TALENT,malo su kraca od standardnih, meksa i cena 60 i kusur evra.
I da se pohvalim, postao sam zvanicni diler i serviser ronilacke opreme za Seac Sub.
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od mr joy Uto Apr 22, 2014 6:29 am

Ma nek ide covek da roni bez kursa i sa perajima kupljenim u Lidl ili Metro. Eto ja imam takva peraja, pa cu ih prodati za 10 eur.
Barem ce imati sta da pisu novine.

Dubok pozdrav mr joy

ps. a sto se tice maske, maska se ne kupuje po preporuci drugog ronioca nego kad sam probas masku. Svako ima drugaciju fizionomiju lica, pa tako isti model nije dobar za svakog, ali to je samo savet jednog ronioca......
mr joy
mr joy

Broj poruka : 316
Godina : 59
Lokacija : Segedin - Pfaffstatten
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Prophet Pon Jul 21, 2014 3:14 am

Posto sam novi clan , hteo bih da uzmem neku masku za ronjenje, inace sam u blizini Novog Sada, Svidela mi OCCHIO PLUS Maska,27e i ta duvaljka koju je clan Nemanja postavio Cressi DRY 9e, taman sam i mislio oko 35 e da dam najvise. Mislim da za te pare nema bolje. Pa me zanima od koga i gde mogu da kupim i po kojoj ceni? Inace ne lovim, samo uzivam. Uzeo sam vec letovanje na Lefkadi, ima jedna plaza agiofilli koja je prepuna riba i podvodnog zivota , a voda je kristalno cista. Pa bih tamo 20 dana proveo. Hvala na odgovoru.


Poslednji put izmenio Prophet dana Čet Avg 21, 2014 7:42 am, izmenio ukupno 2 puta

Prophet

Broj poruka : 5
Datum upisa : 21.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Prophet Uto Jul 22, 2014 1:45 am

posejdon ::Moj savet za pocetnicka apneaska peraja su najnoviji model seaca TALENT,malo su kraca od standardnih, meksa i cena 60 i kusur evra.
I da se pohvalim, postao sam zvanicni diler i serviser ronilacke opreme za Seac Sub.

Posto sam novi clan , hteo bih da uzmem neku masku za ronjenje, inace sam u blizini Novog Sada, Svidela mi se OCCHIO PLUS Maska,27e i ta duvaljka koju je clan Nemanja postavio Cressi DRY 9e, taman sam i mislio oko 35 e da dam najvise. Mislim da za te pare nema bolje. Pa me zanima od koga i gde mogu da kupim i po kojoj ceni? Inace ne lovim, samo uzivam. I jel mi mozete preporuciti neku ako ne ovu masku. Uzeo sam vec letovanje na Lefkadi, ima jedna plaza agiofilli koja je prepuna riba i podvodnog zivota , a voda je kristalno cista. Pa bih tamo 20 dana proveo. Hvala na odgovoru.


Poslednji put izmenio Prophet dana Čet Avg 21, 2014 7:43 am, izmenio ukupno 2 puta

Prophet

Broj poruka : 5
Datum upisa : 21.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Prodavnica u baru ili Sutomoru

Počalji od nevr Sre Jul 23, 2014 9:38 pm

Da li neko zna da li rade prodavnice ron. opreme u Baru ili Sutomoru?
Pozdrav

nevr

Broj poruka : 10
Godina : 54
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 27.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc oko kupovine - Page 4 Empty Re: Pomoc oko kupovine

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu