RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

+22
_
TRITON
medigo
mica77
posejdon
Don Hari
Omen
kinezsu
ProUrke
Scubasaurus
PasHke
alijas
Dixie RK Sebastian
morfeo
Bane
.
mr joy
Diver
milutinm
zensea
SRDJAN
anibus
26 posters

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od morfeo Ned Okt 25, 2009 2:05 am

@ProUrke

Svaka cast za Zileta. Prvi koji je od mnogih koji su pogledali ili napisali nesto na ovom forumu, rekao nesto u odbranu tog coveka. A mislim da ga mnogi poznaju.

Vidim nasao si vremena i gotovo na svaku temu ovog foruma dao po neki odgovor. Vidim da te i neki clanovi foruma poznaju i uvazavaju. Postovanje.

Ono sto si napisao pod 5 tacaka, duboko sam udahnuo i razmislio. Pa i nemam nesto posebno da dodam. U pravu si u potpunosti osim:

1. Definitivno da nije bilo kombinacije cave diving kursa i Trimix kursa. Jer ljudi koji su bili na kursu su istu tu pecinu ronili mnogo puta. Ljudi su samo videli prednosti trimix-a u okruzenju koje poznaju i u kome mogu da naprave jednostavno poredjenje ronjenja na vazduh i na trimix. Da sagledaju sve prednosti ronjenja na trimix. U Srbiji su izuzetno retke lokacije gde mozes raditi dublje zarone. Naravno da mozes koristiti trimix i na 40m, ali cemu to?

2. Prica o sertifikovanim instruktorima. TRITON je objasnio da su dazbine da jedan klub ima cetiri instruktora u teaching statusu u vise federacija prosto enormne i da ih je na ovim prostorima tesko kome prodati. O tome je ponesto napisao i D.Gacevic preko Srdjana. Vazno je imati sertifikovanog instruktora u klubu, a ne vise njih. Casna Titova pionirska.

3. Ne znam da li ti je predhodna tematika poznata, posto si negde izjavio da ti ne pada na pamet da osnivas svoj ronilacki klub u Srbiji. Ne znam da li ga imas negde drugo. Vodjenje kluba je posebna stvar. Ali o tome bi trebao neko drugi da prica, ne smatram sebe kompetentnim za tu temu.
Nego cisto hocu da pomenem kako nije bas lako uvek uskladiti sve pod konac iz prakticnih razloga, ali da se treba truditi da stvari budu sto blize nekom smislenom redu, slazem se.

4. Rekao bih da si delimicno, toj prakticnoj strani, pribegao i na licnom primeru. Verovatno iz istih razloga kao i kod svih nas ostalih, u cilju smanjenja izdataka, odlucio si se da ronis i koristis prednosti trimix-a i bez sertifikata, odnosno izdvajanja ne malih sredstava za taj kurs i sertifikat. Takodje, lakse ti je da sam sebe organizujes i odes na neku "duboku" destinaciju, a da se pri tome nikome ne pravdas zasto taj smestaj, zasto ovaj ili onaj aranzman, ko ce da mesa gasove, itd. I ne moras da mislis pod vodom o nekom drugom. Jednostavno odlucio si se da ronis sam. Hrabro, ali u suprotnosti sa onim sto kao covek sa kvalifikacijom instruktora trebas predstavljati. Ronjenje bez para je u suprotnosti sa svakim ronilackim standardom, kao i ronjenje bez sertifikata i to na gasove. Svi smo skloni kompromisima kada je motiv ronjenje zar ne. Jer je to ono sto nas interesuje. Toliko o odgovornosti.

Ne zelim ni slucajno da omalovazim ono sto si izneo kao stav, mislim da si u pravu, samo je ponekad to tesko realizovati u zemlji Srbiji iz samo jednog razloga, novca.

Svako radi kako misli da je najbolje, vodeci racuna pri tome da ne ugrozi tudje zivote. To pre svega, to je standard nad standardima.

Nadam se da ce ronilacka scena u Srbiji da se, kako bi ti rekao, pocisti...

Veliki pozdrav!
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Ned Okt 25, 2009 2:48 am

E pa sada ja moram da konstatujem da ti gresis, bez ljutnje, ali ipak ti nisi Instruktor da bi razumeo ovakve stvari. Ako cemo vec da gledamo pravila onda procitaj sledece.

Pod 1.
Zna se sta otvorena voda podrazumeva u obuci, nema obuke ni za jedan kurs u takvim uslovima, cak i uslovi vidljivosti moraju biti dobri. Svaki ekstrem se ne preporucuje. Kada polaznik zavrsi kurs, onda moze kombinovati sa ostalim stvarima, znaci ukoliko je Cave diver, moze kombinovati Cave i Trimix.

Pod 2.
Sta znaci vazno je imati sertifikovanog Instruktora u klubu, da jedan bude sertifikovan, a da ostali rade sta i kako hoce? Svaki Instruktor mora biti licenciran za onaj kurs koji drzi i tu nema kompromisa.

Ovo je po svim pravilima i standardima, sto bi se reklo By the book, ko nece, ne mora ih se pridrzavati, svako ima pravo da radi kako misli da je najbolje i to je njegova stvar, i to postujem, ali nemoj sada da pravimo budale od ostalih i da tvrdimo da je crno belo, neke stvari su evidentne. Mislim da ces ove stvari nauciti kada budes zavrsio bilo koji Instruktorski kurs, u bilo kojoj svetskoj asocijaciji, kao i nacin na koji se pocinje svaki kurs, evo da vidis kako to treba da izgleda na primeru SSI-a

Kada pocinjes sa bilo kojim kursom makar je tako sa OWD ti kao instruktor trebas da se kratko predstavis i pokazes ono sto pise u kartonu polaznika i sto je fond opste kulture:

- ja sam Srdjan Veljic, SSI AOWI 27986
- kratka biografija
- licenca za tekucu godinu
- licenca ronilackog centra za tekucu godinu
- ugovor sa SSI
- internet link gde mogu proveriti tvoju pricu ko si
- osiguranje
- cenovnik usluga centra
- radno vreme
- kad drzis kurs OWD predstavis asistenta ako ga imas
- pokazes polaznicima didakticke materijale, diplome i brevete koje ce
dobiti po zavrsetku OWD kursa, i napomenuti da je sertifikat
internacionalni i da ima Evropsku normu i jos mnogo toga.

Onda nemas cega da se stidis. Ne shvatam ko moze drzati kurseve bez didaktickih materijala. Polaznicima daju neke kopije ili sto je najgore neke svoje skripte ili sto je najcrnje knjigu od Koprivice.

E tako to izgleda po pravilima, da li ce ih se neko drzati ili ne, i kako ce raditi u svom klubu ili centru to je vec njegova licna stvar i drugi par rukava, ali prosto ne mozes tvrditi da je sve po propisu iako nije.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od ProUrke Ned Okt 25, 2009 2:51 am

Vidi, ako je kraj kursa za Tx bio u Krupaji, tesko da se ne moze pricati o "kombinaciji" ta dva kursa... Isto, koliko od Vas koji ronite u Krupaji i slicnom karstu imate ikakvu obuku, da ne kazem sertifikate za to? A ima dovoljno dubokih jezera u Srbiji da bi mogli da se rade ti kursevi, posebno uzevsi u obzir da je Normoxic do dubine od 60m...
A naravno da je tesko odrzavati teaching statuse u vise asocijacija - zato to niko i nigde ne radi - prica je bila o tome da NELICENCIRANI INSTRUKTRI NE SMEJU DA DRZE KURSEVE ! Kada kazem drze, mislim i asistiraju u izvodjenju - razlozi za to su mnogi, a proizilaze iz pravne odgovornosti takvog rada... O tome se i radilo u drugim temama - zasto i kako neko ko nema teaching status drzi kurs...
I naravno da necu da otvorim klub u Srbiji - otvoricu firmu, pa polako... A veruj mi, uvek moze 99,9% da se usaglasi sa redom i zakonom, samo ako postoji volja i zelja - kada bi svi "pomalo" odstupali od postavljenih pravila (u bilo cemu...) dosli bi ovde gde sada i jesmo svi zajedno - u tunelu, sa ugasenim svetlom na kraju istog, gde svi zajedno tumaramo i sudaramo se jedni sa drugima i zidovima u mrklom mraku...
A Tx koristim samo kada imam potrebu za njime (obezbedjivanje obaranja rekorda u dubinskim disciplinama ronjenja na dah npr...), nikako zato sto mi je drago i lepo roniti na taj nacin - cim pre, a u toku sledece godine nadam se cu da se sertifikujem kao Tx ronilac, a onda za koju godinu mozda cak i kao Tx instruktor... A gresis da solo ronim van standarda - SDI/TDI asocijacija poseduje plan i program obuke, kao i formulare oslobadjanja od odgovornosti za solo ronjenje, u strogo odredjenim uslovima, no o tome u drugoj temi... Wink I ja nisam hrabar - ja sam "samo" dovoljno iskusan, obucen i OPREMLJEN za tako nesto... I da, iskreno ne volim da ronim duboko - nije mi uzitak... I daleko je teze organizovati sebe, nego platiti nekom centru organizaciju ronjenja, veruj mi...
A bas zato sto svako misli i radi kako mu je najbolje je ovakva situacija - nema sta da se misli - postoje pravila koja su tu zbog smanjenja rizika u ronjenju...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Ned Okt 25, 2009 3:03 am

Dzabe je prica kada oni u tritonu taj deo nemaju u okviru obuke,kakvi kursevi takvi i studenti zato i lupetaju gluposti,da vas samo naucim to se zove kratko i jasno=standardi=
potrudicu se da okacim ovde iste iz IANTD pa cete imati odakle da naucite

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Bane Ned Okt 25, 2009 3:08 am

Откуд ти знаш шта ми имамо и немамо у Тритону??? Да нећеш ти да нас учиш и да нам држиш предавања а немаш херца ни да кажеш ко си и шта!!! Покри се ушима и не бламирај се више.
е, поздрави своје алтер его-е драгана, делфина, скубасауруса.....
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od morfeo Ned Okt 25, 2009 3:12 am

@Srdjan, @ProUrke

U pravu ste momci. Nisam instruktor. Red i zakon, vrlo rado. Hajde da se potrudimo da stvorimo uslove za primenu istih. Nisam zeleo nicim da Vas uvredim, mada vidim da je Vasa reakcija prilicno zustra. Verovatno sam negde pogresio. Nisam izrazio sumnju u Vasu strucnost i obucenost ni u jednom trenutku.
Samo sam mozda pokusao da skrenem paznju na realne aspekte ronjenja u ovoj zemlji. Koji su daleko od dobrih, a jos dalje od BY THE BOOK. Nisam ni za slobodno tumacenje standarda. Samo i sami znate da su mnogi zakoni vazeci, a da se ne primenjuju. Ne primenjuju se ne zato sto neko nece da ih primenjuje, vec stanje u drustvu onemogucava njihovu primenu makar i jednim delom.

Kada bolje razmislim, sada ovaj forum dobija na smislu.
Hajde pravimo ronilacku scenu Srbije By the Book.

Iskreno. Pozdrav.


Poslednji izmenio morfeo dana Ned Okt 25, 2009 3:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od morfeo Ned Okt 25, 2009 3:16 am

@Dajver

Razlikuj lupetanje od neceg konstruktivnijeg. Ti bar znas sta je "drvljenje". Mislim da je Bane upravu, jednostavno ne znas sta to mi u Tritonu imamo. Zahvaljujem ti se na dobroj nameri. IANTD standarde imamo u to budi siguran.

Nisam siguran da te treba pozdravljati.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od ProUrke Ned Okt 25, 2009 3:17 am

@Morfeo :

Ja nisam uvredjen, naprotiv - smisao originalni svakog foruma je da mogu da se razmenjuju misljenja, ideje, iskustva, a ne ovo u sta se bilo pretvorilo na kratko sve - nema potrebe za vredjanjima - ako neko i shvati nesto licno, treba da se ugrize za jezik pre odgovora... Wink
Polako, sve ce doci na svoje, samo, ja ZNAM da ce to naici na ogroman otpor 99,99% ronilaca u Srbiji - svaka promena je teska...
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od morfeo Ned Okt 25, 2009 3:27 am

@ProUrke

Vec sam sada u onih 0.01%. Veruj mi da je tako.

Pozdravljam te!
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od . Ned Okt 25, 2009 12:48 pm

Scubasaurus
Medjutim to ne smeta Vladi747 da i on pocne da brani Tritonove stavove,pocetnik,a vec sve zna,da prosto covek ne poveruje,kada je samo stigao sve to da nauci i na kom kursu,koji ga je instruktor tako ucio,pa sto onda nije zavrsavao kurs u Tritonu.

Pokusavajuci da ostanem neutralan u celoj raspravi, nekome je zasmetao moj komentar.

Ono sto cu zameriti novopridoslim clanovima i jos po nekima je sledeca stvar:
NITI JEDNOG TRENUTKA NISTE NAPISALI NISTA O SVOJIM RONJENJIMA, utiscima, vec ste odmah udarili u serpe i lonce. Cemu vi ucite vase kursiste. Da pljuju po vasim neistmisljenicima. "Na prvom casu cu Vas nauciti da to sto rade xx i yy klubovi je sranje. Dosli ste na pravo mesto. Samo mi znamo kako se pravilno roni." Drz da nabijem.

Pogledajte Edgarov posto o Albaniji. Sta kao nikome nije posla voda na usta prilikom citanja.

Ovaj forum je prvenstveno EDUKATIVNOG karaktera, ali se zadnjih dana pretvorio u P R O S E R A V A NJ E.

Ja bar imam velika dlakava muda pa sam se predstavio i napisao sta umem a sta ne. I na avataru je MOJA slika.
A sad jedno pitanje za sve vas: Ko se od vas junaka sto posto pridrzavao pravila u ronjenju? Sta, kao niste se pukli na vazduh preko dozvoljenog ili ne daj boze usli u neki rizik, deko, jebem li ga sta jos.

Pa mene su pre par godina u Hurgadi na intro vodili na 20 i kusur metara. Znate zasto? Zato sto ZNAM da ronim, zato sto je instruktor koji nas je vodio na zaron, to uvideo iz mog razgovora sa njim i sa ostalim Srbima koji su bili u grupi. Iako mi je kartica istekla pre deset godina.
Davne 93 godine, sam poceo sa ronjenjem. Na zalost, finansije mi nisu bile jaca strana (meni mama i tata nisu kupili auto, lezilebovici.) i nisam mogao sem kursa da ispratim odelo, samar (tada se tako ronilo, setite se), rukavice, putovanja... Maresova najprostija maska u prodavnici na Banjici je bila 50 DM. A radilo se mesec dana za 4 DM.
Sve te godine sam pratio desavanja u i oko ronjenja. Kada mi se ponovo ukazala prilika (mislim na finansije) vratio sam se u maticni klub i poceo ispocetka.
Prema tome Scubaseronjo, nemoj o coveku suditi prema tome sta je obukao.

Sto se mene tice kao moderatora ovog foruma, mozete do mile volje da se pljujete, ovo je otvoreni forum, za razliku od prethodnog.
Ako ste u stvarnom svetu instruktori, budite to i ovde, da mogu ljudi od vas nesto da nauce.
I bas me zabole sta rade u drugim klubovima. Mogu i da se jebu pod vodom. Mene interesuje moj klub. A to i vama toplo preporucujem.

Pozdrav

P.S. Izvinjavam se na grubim recima, morao sam sebi da dam malo oduska, tj. repliku.

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od kinezsu Pon Okt 26, 2009 1:54 am

Dixie RK Sebastian ::Srđane brate,
Nakon sto godina uđem na ovaj tupavi forum i imam šta da vidim - opšta tuča a Ti je nisi započeo!!! Da li je to moguće? Very Happy
Nego, idi na temu IZVEŠTAJI SA RONJENJA. Ima tamo neki koji sebe naziva Kinezsu, pa u odgovorima na svoj izveštaj sa ronjenja iz Hurgade nabraja koju je sve opremu nosio i kaže da je poneo i LIFE JACKET !?!?!? Pošto ovi moderatori i ostali ......ri to ne znaju, objasni deci zašto naš dobri BCD NIJE LIFE JACKET.
Ljubi Te brat ! ( i, pusti ove da se piče, baš je zabavno...)
Dixie vidim da si me prozvao pa je red da ti se javim, uhvatio si se oko toga kako sam napisao life jacket a ne kompezator plovnosti, suština teme je bila da predočim kako je bilo na tom odmoru i kako se može roniti i na lepim mestima za relativno malo para a ti si se uhvatio za jedan izraz koji ti bukvalno tumačiš.
Za tvoju informaciju imam ukupnog 16 godina ronilačkog staža, kategorija CMAS P3, ali pošto si ti tako načitan molim te prošitaj ponovo tu temu pa možda nađeš i neku grešku iz gramatike pa da i to ispravim, uzgred ispravio sam sa life jacket u kompezator plovnosti da ti više ne bode oči Dixie.
Tu zamerku si mogao ako ti baš toliko smeta i da mi uputiš preko PP ali ti si verovatno hteo da se deklarišeš kao vrsni čitalac i poznavalac tematike pa si našao da me ispravljaš pa si to napisao u temi koja i nema neke veze sa time, ili si možda hteo da skreneš temu na neki drugi pravac.
Nažalost ceo ovaj forum ide u nekom pravcu prepucavanja a ne druženja i populacieje ronjenja, prvo nisam hteo ovo da pišem ali nisam izdržao pa sam morao da se spustim na tvoj nivo, žao mi je što je to tako u svakom slučaju ima i lepših foruma gde nema tako načitanih članova Dixie.


Poslednji izmenio kinezsu dana Pon Okt 26, 2009 8:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
kinezsu
kinezsu

Broj poruka : 7
Datum upisa : 17.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Okt 26, 2009 8:04 am

kinezsu ::
Za tvoju informaciju imam ukupnog 16 godina ronilačkog staža, kategorija CMAS P3, ali pošto si ti tako načitan molim te prošitaj ponovo tu temu pa možda nađeš i neku grešku iz gramatike pa da i to ispravim, uzgred ispravio sam sa life jacket u kompezator plovnosti da ti više ne bode oči Dixie.
Nažalost ceo ovaj forum ide u nekom pravcu prepucavanja a ne druženja i populacieje ronjenja,
Pozdrav Dragan Đurđević

Uh bre prijatelju, 16 godina ronjenja i P3 a takva greška... Upravo zbog popularizacije ronjenja takve greške apsolutno nisu za toleranciju. Gramatičkih mislim da nije bilo...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od ProUrke Pon Okt 26, 2009 9:22 am

Ne znam cemu toliko zuci oko jednog lapsusa - doduse, budimo iskreni, jedan R3 ronilac ne bi nikako sebi smeo da dozvoli da ga napravi - svaki R3/DM MORA da bude primer u svemu drugim roniocima... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Okt 26, 2009 9:25 am

Upravo tako, ni manje ni više od toga...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od zensea Pon Okt 26, 2009 9:27 am

Pa zamisli da ti stjuardesa u avionu kaze "vas BCD je ispod sedista" Suspect
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Okt 26, 2009 9:34 am

Laughing Laughing Laughing
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 9:34 am

E jadan bi onda bio JAT, sleteli bi bez ijednog Very Happy Very Happy Very Happy
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od ProUrke Pon Okt 26, 2009 9:39 am

Ma dobro sad i ti, ne preteruj... Razz

Poenta je da su se vremena promenila, i pristup ronjenju takodje - klubovi u Beogradu imaju ogromno iskustvo koje prenose na sve svoje clanove, medjutim, trebalo bi malo osavremeniti neke stvari o kojima se kod nas NIKADA nije pricalo i ucilo, posebno na edukaciji "visih" kategorija...
Neke od tih stvari su "usadjivanje" ideje da ljudi uce svaki sekund, i da "upijaju" svaki pokret koji napravite i svaku rec koju kazete... Iz tog razloga je IMPERATIV da R3/DM/Instuktor budu BESPREKORNI u svemu sto rade sa ljudima... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:49 am

Немојте ме погрешно схватити, волео бих да је свако написао нешто о свом клубу, чак бих тему прекрстио у "ронилачи клубови" без да се ограничимо на Београд или Србију!!!
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Omen Pon Okt 26, 2009 11:10 am

Pozdrav svima

Omen

Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Don Hari Uto Okt 27, 2009 7:07 am

vlada747 ::
Scubasaurus
Medjutim to ne smeta Vladi747 da i on pocne da brani Tritonove stavove,pocetnik,a vec sve zna,da prosto covek ne poveruje,kada je samo stigao sve to da nauci i na kom kursu,koji ga je instruktor tako ucio,pa sto onda nije zavrsavao kurs u Tritonu.

Pokusavajuci da ostanem neutralan u celoj raspravi, nekome je zasmetao moj komentar.

Ono sto cu zameriti novopridoslim clanovima i jos po nekima je sledeca stvar:
NITI JEDNOG TRENUTKA NISTE NAPISALI NISTA O SVOJIM RONJENJIMA, utiscima, vec ste odmah udarili u serpe i lonce. Cemu vi ucite vase kursiste. Da pljuju po vasim neistmisljenicima. "Na prvom casu cu Vas nauciti da to sto rade xx i yy klubovi je sranje. Dosli ste na pravo mesto. Samo mi znamo kako se pravilno roni." Drz da nabijem.

Pogledajte Edgarov posto o Albaniji. Sta kao nikome nije posla voda na usta prilikom citanja.

Ovaj forum je prvenstveno EDUKATIVNOG karaktera, ali se zadnjih dana pretvorio u P R O S E R A V A NJ E.

Ja bar imam velika dlakava muda pa sam se predstavio i napisao sta umem a sta ne. I na avataru je MOJA slika.
A sad jedno pitanje za sve vas: Ko se od vas junaka sto posto pridrzavao pravila u ronjenju? Sta, kao niste se pukli na vazduh preko dozvoljenog ili ne daj boze usli u neki rizik, deko, jebem li ga sta jos.

Pa mene su pre par godina u Hurgadi na intro vodili na 20 i kusur metara. Znate zasto? Zato sto ZNAM da ronim, zato sto je instruktor koji nas je vodio na zaron, to uvideo iz mog razgovora sa njim i sa ostalim Srbima koji su bili u grupi. Iako mi je kartica istekla pre deset godina.
Davne 93 godine, sam poceo sa ronjenjem. Na zalost, finansije mi nisu bile jaca strana (meni mama i tata nisu kupili auto, lezilebovici.) i nisam mogao sem kursa da ispratim odelo, samar (tada se tako ronilo, setite se), rukavice, putovanja... Maresova najprostija maska u prodavnici na Banjici je bila 50 DM. A radilo se mesec dana za 4 DM.
Sve te godine sam pratio desavanja u i oko ronjenja. Kada mi se ponovo ukazala prilika (mislim na finansije) vratio sam se u maticni klub i poceo ispocetka.
Prema tome Scubaseronjo, nemoj o coveku suditi prema tome sta je obukao.

Sto se mene tice kao moderatora ovog foruma, mozete do mile volje da se pljujete, ovo je otvoreni forum, za razliku od prethodnog.
Ako ste u stvarnom svetu instruktori, budite to i ovde, da mogu ljudi od vas nesto da nauce.
I bas me zabole sta rade u drugim klubovima. Mogu i da se jebu pod vodom. Mene interesuje moj klub. A to i vama toplo preporucujem.

Pozdrav

P.S. Izvinjavam se na grubim recima, morao sam sebi da dam malo oduska, tj. repliku.

A ti si malo retardiran, jel da ? Koga boli dupe sto si frustriran. Ljudi pisu sta im je volja i bore se za svoje stavove, kakvi god oni bili.

Don Hari

Broj poruka : 3
Datum upisa : 27.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od posejdon Uto Okt 27, 2009 9:56 am

Nisam razumeo Baneta da li misli na nekog Delfina ili na Posejdona? Posejdon nije u raspravi ni sa kim.Samo vas gledam[citam].
posejdon
posejdon

Broj poruka : 227
Godina : 55
Lokacija : Becej
Datum upisa : 12.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od morfeo Uto Okt 27, 2009 10:03 am

@posejdon

Mislio je na Dolphin-a, vidi pod Diver, Scubasaurus, Dragan.

Pozdrav.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Diver Uto Okt 27, 2009 10:36 am

Najbolje bi bilo da se stavi pod "NOCNA MORA TRITONA"
Pozdrav za Poseidona, dobro dosao.

Diver

Broj poruka : 52
Datum upisa : 25.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od . Uto Okt 27, 2009 12:14 pm

DON HARI

Naravno da mogu da pisu sta im je volja, ali samo pod ZELJE, CESTITKE, POZDRAVI.

Pozdravljam i ja tebe.

.
Admin

Broj poruka : 507
Datum upisa : 29.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI - Page 4 Empty Re: BEOGRADSKI RONILACKI KLUBOVI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu