RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sto mu DIR-ova!

+21
Sile
TRITON
bataduca
_
Edgar
Darko Petkovic
medigo
Diver
anibus
.
morfeo
alijas
Bane
ProUrke
PasHke
digger
milutinm
Dixie RK Sebastian
mr joy
SRDJAN
zensea
25 posters

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Pet Okt 30, 2009 10:14 pm

Pozdrav
Drago mi je da pratis GUE projekte.Clan sam GUE asocijacije cekam priliku da i sam uskocim na neki od projekata.Momentalno se radi na jednom projektu u BiH (cave diving) i ocekujem da se ukjucim sledece godine.Momci iz GUE su mi licno poznati posto sa nekim kada ima vremena radimo odredjene vjezbe.Roniti na velikim dubinama zahtijeva veliki trening i veliko iskustvo.Nadam se da se slazemo u tome.Posjedujem skoro svu literaturu i video zapise o GUE projektima i neki materijal koji nije prikazan u javnosti.JJ McKenley,Ria,Cris,Mario Richard su veliki majstori ronjenja sa puno uspjesno ostvarenih projekata.Imam u planu da napravim jednu prezentaciju GUE u Srbiji i momentalno radim na tome.Nadam se da ima na nasem terenu zainteresovanih ronioca za ovakav sistem ronjenja.Puno se toga pise i prezentira na neki nacin koji nije povezan sa DIR principom i dolazi do pogresnog shvatanja cijelog sistema.Uskoro ce mi biti privatni sajt gotov sa mnogo video materijala sa svim vjezbama i procedurama kao i upotreba opreme i zasto je to tako.
Pozdrav svima

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Edgar Pet Okt 30, 2009 10:31 pm

Lepo da ima na ovom forumu i neko ko ucestvuje u ovakvim projektima pa da nam ponekad opise sta,kako i gde.
Listao sam malo po Gue sajtu i tragajuci za najblizim instruktorima u regionu, nadjem da ima u Pesti Zsolt Silagyi. Jedan od ko-osnivaca Dir Hung.
I tamo navodi da roni od 1999. a da je instruktor od 2001. !?
E sad ne znam sta da mislim? Racunam , da je stamparska greska vec bi covek video i ispravio brojke !
Nevezano za ovo ,
Darko, rado cemo procitati o tom projektu,kada ga prevedes, ili bilo sta o tvojim iskustvima.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Pet Okt 30, 2009 10:39 pm

Kakve to ima veze, vreme je relativan pojam, mozda je covek perspektivan, za 2 godine neki naprave i 2.000 zarona, a znamo da neki nasi Instruktori nisu usli u vodu vec deset godina, a redovno drze kurseve cak i za P3, jedan od njih je i u tvom okruzenju, ako treba mogu ga i imenovati. Najvaznije u svemu je sticati praksu, a ona se stice iskljucivo ronjenjem i nicime vise.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pet Okt 30, 2009 10:54 pm

Stvarno kakve veze ima od kada je instruktor, valjda je 10god u ovom slucaju dovoljna brojka pogotovo ako se uzme u obzir da je TEC na ovim prostorima (evropa/egipat) tada i poceo da se razvija. Pod uslovom da redovno roni u sta ne sumnjam ako je petjinar.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Pet Okt 30, 2009 11:05 pm

Ako pricamo o ronjenju kao rekreaciji ili sportu onda nema sumnje da se radi o vestini. Kako se vestina stice ili gubi u zavisnosti od toga da li treniramo ili ne kako svaku vestinu, pa i ronjenje, namece se prosto pitanje. Kako i ko moze licencirati Instruktora ronjenja koji godinama ne roni, a tako visoko se kotira u SOPAS-u i jos cesto puta deli lekcije po forumima. Sada je malo jasnije zasto Evropa uvodi i kontrolise Standarde, a preko njih i licence. Zato svi bezite od Standarda i Evropskih normi. Cemu sluze seminari SOPAS-a? Da se pojedini debeli instruktori najedu i napiju o trosku saveza i sluze kao uzor mladjim i potencijalnim roniocima. Zato treba sto pre napraviti neko drugo rukovodstvo SOPAS-a, a staro sto pre oterati u proslost.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Pet Okt 30, 2009 11:22 pm

Darko Petkovic ::Pozdrav
Drago mi je da pratis GUE projekte.Clan sam GUE asocijacije cekam priliku da i sam uskocim na neki od projekata.Momentalno se radi na jednom projektu u BiH (cave diving) i ocekujem da se ukjucim sledece godine.Momci iz GUE su mi licno poznati posto sa nekim kada ima vremena radimo odredjene vjezbe.Roniti na velikim dubinama zahtijeva veliki trening i veliko iskustvo.Nadam se da se slazemo u tome.Posjedujem skoro svu literaturu i video zapise o GUE projektima i neki materijal koji nije prikazan u javnosti.JJ McKenley,Ria,Cris,Mario Richard su veliki majstori ronjenja sa puno uspjesno ostvarenih projekata.Imam u planu da napravim jednu prezentaciju GUE u Srbiji i momentalno radim na tome.Nadam se da ima na nasem terenu zainteresovanih ronioca za ovakav sistem ronjenja.Puno se toga pise i prezentira na neki nacin koji nije povezan sa DIR principom i dolazi do pogresnog shvatanja cijelog sistema.Uskoro ce mi biti privatni sajt gotov sa mnogo video materijala sa svim vjezbama i procedurama kao i upotreba opreme i zasto je to tako.
Pozdrav svima
od DIR
Mene interesuje kako se ulazi u svet GUE? Pretpostavljam da prvo moras zavrsiti dobar deo kurseva kod njih od DIR Fundamentals pa nadalje. Ako s njima planiras ici na ekspediciju u pecinu pretpostavljam da moras zavrsiti bar njihov CAVE 1 kurs. Sta se desava posle? Oni koliko vidim imaju sponzore koji finansiraju njihove projekte. E sad moje pitanje je: da li ti kao clan tima koji je xx godina proveo kod njih i utrosio na xxxxx para na edukaciju kroz njihove kurseve i dalje placas sve troskove sam ili ronis za njih a sponzori placaju?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pet Okt 30, 2009 11:26 pm

@ Darko,Triton klub i Alfa team
Ako moze da nam obesite ovde neke od vasih akcija, znam da su Alfa team i Triton stavili njihove linkove i ti je odlicno. Mene recimo vise zanima da vidim neke mape i tako nesto(pogotovo ono potopljeno selo na Zaovinama) a mislim da sam to vec negde pitao u nekom postu.Posto nisam u mogucnocti da budem blizu i imam zadovoljstvo roniti sa istima.
Mada nadam se da ce mo i to obaviti u dogledno vreme.
@ Darko
Da li bih mogao da nam kazes koju imas lincencu (ronilacku) a i koji ti je GUE level?
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pet Okt 30, 2009 11:38 pm

@skylab
jok, sve ti placaju sponzori Laughing Jos nisam cuo da mi je iko bilo sta platio u ronjenju (ne racunam dok radim kao instruktor). ili radis dobrovoljno ili placas sam.
Ako pogledas i na WKPP projektu se radi za DZ. ima tu nekog sponzorstva da se ne umre od gladi ali ugkavnom je za dz, a med uzbiru samo face na vrhu poput svimanamaobozavanog JJ-a
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Pet Okt 30, 2009 11:41 pm

Ja isto mislim da najveci deo troskova snosis sam, ali bi ipak hteo da cujem odgovor od Darka koji je njihov clan.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Edgar Pet Okt 30, 2009 11:45 pm

Uf, eto ga sad.
Sam sam trazio.
Vreme jeste relativan pojam,odnosno ne iskoristimo ga svi na isti nacin. I sigurno je da je covek talentovan za boravak pod vodom kad je vec dogurao do ovakvih stvari( svejedno za koje vreme).
Teoretski je moguce napraviti po tri urona svakog dana u godini ,mada ...
U CMAS-u treba izmedju ostalog dve godine razlike izmedju p2 i p3, za pravila u drugim asocijacijama stvarno ne znam.
Naravno da se praksa u ronilastvu stice iskljucivo ronjenjem i naravno da je to najbitnije Ipak je za moj ukus tih dve godine za poceti roniti pa dogurati do instruktora ( svejedno u kojoj asocijaciji) relativno kratak period.

A ako sam dobro shvatio covek je u tom periodu osnovao i nekakvu svoju firmu a 2001. zavrsio Akademiju umetnosti u Szegedinu.
Hocu reci da se bavio i drugim stvarima koje isto zahtevaju neko vreme.
( Ni ne zna kako je postao popularan ovde)
Pa onda mislim da nije bas jak cudno sto sam se relativno zacudio.

A Sto se tice Belog,(imenovacu ga ja sasvim mirno) ja verovatno nisam najbolji sagovornik na ovu temu.
I ti ,isto kao i ja,a i mnogi drugi, cene i postuju ljude koji su ih uveli u svet ronilastva.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Sub Okt 31, 2009 12:03 am

Pa svestran neki mladic.
A, nije losa reklama ovaj forum?! Mogli bi admin/moderatori da se opare od silnog reklamiranja ovde.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Edgar Sub Okt 31, 2009 2:46 am

Inace,
stvarno nisam mislio nista lose vezno za GUE ( a ni sire),
I voleo bih da ovde neko pise i opisuje,u slici i reci, svoja iskustva vezana za tehnicke,deep,cave i ostale ''extra'' urone.
Posebno mi je zanimljivo sto je Darko iz Stutgarda pa ima prilike da se bavi sa ovakvim stvarima u drugacijem okruzenju nego sto je nase.
Edgar
Edgar

Broj poruka : 162
Godina : 60
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.04.2009

http://www.edgar-dive.com

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Sub Okt 31, 2009 3:56 am

Put izmedju P2 i P3 od 2 godine je zbog prastarih pravila odredjenih veselom sveskom SOPAS-a (UZOR) sto nema nikakog smisla, kao sto rekoh, vreme je relativan pojam, neki ljudi naprave tih zahtevanih 50 staznih ronjenja mesecno, a neki cekaju na to godinama. E sad, druga strana medalje je sto je opste pravilo Saveza i Scubasaurusa bilo da se onemoguci napredak u ronjenju i da je jedini nacin bio da se nekome uvuces u bulju i da budes rob koga svi iskoriscavaju, vise o tome nam mogu reci stariji clanovi ovog foruma, evo recimo ANIBUS, koji kao stara garda sigurno zna i najsitnije detalje.

Ako bi krenuli malo kroz sledece stavove i tacke, dosli bi do zakljucka da smo jos uvek u praistoriji, znacaj se pridaje apsurdnim stvarima poput clanstva u istom klubu vise od 2 godine (znaci ako promenite klub duvate ga dok ne prodju sledece 2) i raznoraznim misljenjima i preporukama, sto nema nikakve veze sa ronjenjem vec sa sektasenjem, posedovanju dozvole za upravljanje camcem (koja se dobija za rucak na Stenci), glupim vezbama poput raspremanja i opremanja na 10m, sto se kosi sa svim svetskim ronilackim i medicinskim standardima i preporukama, a zanemaruju se stvari kao sto je na prvom mestu osiguranje. Da ne idemo dalje kroz ostale kategorije gde cemo naci da su bitniji specijalisticki kursevi "flora i fauna Jadrana", "nocno ronjenje", "ronjenje na dah" od recimo "dubinskog ronjenja", "ronjenja sa Nitroxom", "ronjenja u strujama", kao i DAN-ovih kurseva. Gledajuci sajt "RK Spartak" naicicemo na smejuriju da izmedju CMAS-a i CEDIP-a nema razlike osim u clanstvu u Olimpijskom komitetu, tragedija, uz duzno postovanje ronilaca i Instruktora pomenute asocijacije, moram konstatovati da ista nigde nije priznata i da vecina ronilackih centara ni ne zna o cemu se radi, prosto ovo je bio jos jedan pokusaj otcepljenog krila Saveza da izdaje kategorije na foru i da strpa pare u dzep, a svi znamo kolovodju celog tog cirkusa. Posebna prica i javna tajna je sto se kod vas u Vojvodini kursevi organizuju tako da ih vode cak i P2 ronioci, a da na kraju Beli samo dodje, uradi ispit, potpise i uzme pare. Da je srece da preuzmemo rukovodjenje Savezom, pa cete videti kako se vrsi kontrola, evo ja se dobrovoljno javljam da o sopstvenom trosku odem i izvrsim kontrolu svakog kursa, kako i ko radi, i da li se postuju standardi. Ali da ne duzimo ovde sa ovom temom, nastavicemo u odgovarajucoj.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Sub Okt 31, 2009 8:46 am

Veoma mi je drago da postiji kako sam i prepostavljao interesovanje za nasu asocijaciju.Pocnimo od pocetka.Zavrsio sam fundamental i u zavrsnim sam pripremama za TEK1 I CAVE1.Moram da na pocetku naglasim da je sam fundamental vrlo tesko poloziti.U mojoj grupi kada sam polagao bili su istruktori sa 800 zarona i nisu polozili.Koliko zarona ili koliko godina ronis kao sportski ronioc neigra nikakvu ulogu vec kako se ponasas pod vodom,kakav ti je timski rad,prepoznavanje problema i brzo rijesavanje i mnogo toga.Sve se naravno radi u otvorenoj vodi i dozvoljeno odstupanje je+-50 centimetara.Super tesko da se izvede pod vodom.Kao naprimjer dubina 15 metara neutralan trim masku skinuti masku dodati instruktoru ponovo je uzeti kada ti je on da a to moze malo da traje i traje i traje i da je ponovo stavis na glavu a da pri tome ne promijenis pocetnu poziciju.Znaci ostati na istom mjestu i na istoj dubini.Probaj te i vidjecete da to nije nimalo lako.I mnogo drugih vjezbi.Nadam se da ako uspijem da na prezentaciji napravimo par zarona u bazenu koji ce biti video snimani.GUE neakceptira nikakve crossover sto znaci nemozes iz druge asocijacije da predjes u GUE.Sto se tice projekata treba puno rada dobar tim i puno vremena.i naravno vjezbanja.Veliki projekti su podrzani od vrha kako u logistici tako i u ljudstvu.Kris,Ricahrd i par drugih instrutora su aktivni u BiH.Ocekuje se sledece godine i dozak JJ i Deny Riordana.Slazem se sa Srdjanom u mnogim stavovima i smatram su neke stvari izmakle kontroli i vode u jednu vrlo opasnu situaciju.Ovdje bih iskoristio priliku da upozorim neke ljude da dobro razmisle sta rade i kako mlade ljude upucuje iz svog licnog neznenja u vrlo opasne avanture koje su hvala bogu i puno srece nisu zavrsili teskim nesrecama.Takodje poredjenje i Koristenje imena GUE za neke stvari od ljudi koji krse sva pravila ronjenja mogu da imaju velike poslidice.

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od morfeo Sub Okt 31, 2009 10:16 am

Postoji vezba koja se radi jos na Deep Air Diver-u koja podrazumeva da se uz neutralan balans na samo par metara dubine, mnogo teze odrzavati plovnost neutralnom na malim dubinama, uradi kompletna revizija ventila, tzv. ValveDrill. Sve to treba uraditi unutar vrlo kratkog vremena i ostati na pocetnoj poziciji. Vrlo je jasno da je +/- 50cm na dubini od 2m cak i velika tolerancija. Odredjenim redosledom se otvaraju i zatvaraju svi ventili, primarnog, sekundarnog regulatora i izolacije. Provera jednog, drugog regulatora i davanje dugog creva. Sustina je upravo u onome sto je Darko napomenuo, da je vazno kako se ponasas pod vodom, u datoj situaciji, sve ostalo se moze pricati ali postaje nista drugo do sama forma, ako ne uradis stvar kako treba nisi je uradio i tu je kraj price.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Sub Okt 31, 2009 11:10 am

Odlicno morfeo.Postoji tz ValveDrill,SaveDrill.Flouschek.Bubel Chek.GUE EDGEModifei S V Drill sistem izronjavanja i mnogo toga.+- 50 centimetara je dozvoljeno samo u Fundamentalu u daljim stepenima samo 10 centimetara.Naravno sve ove vjezbe se usavrsavaju do automatizma jer samo na taj nacin mozes brzo i efikasno da djelujes kod nastalog problema i ne gubi se vrijeme.Statistika teskih nesreca pod vodom je pokazala da je dovoljno 1 minut da eskalira situacija i da dodje do izbijanja panike.Panika nemoze da se kontrolise.Sistem koji mi koristimo pokazao se vrlo efikasnim i jednostavnim.Samo mora da se vjezba.
Pozrav

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od morfeo Ned Nov 01, 2009 12:20 am

Upravo to. Tzv. "muskulatorna memorija", napisah nesto ranije o tome. Ronilac i oprema postaju jedno. Zato je vazno , bez obzira na uslove, uvek roniti u istoj konfiguraciji opreme. Ne mislis gde je nesto, vec osecas da je tu.
Razlika izmedju blago neugodne situacije i katastrofe, upravo jeste unutar tog minuta, potpuno se slazem.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Gost Ned Nov 01, 2009 7:28 am

Pozdrav Darku i dobrodosao na forum...
Kada je pre godinu dana BUK iz Banja Luke ronio na Rosama,secam se,nosio si mokro Mero odelo i imao P1 kategoriju po CMASU...
Danas su ovo vec vidim ozbiljni komentari o DIR-u i tehnickom ronjenju uopste.
Drago mi je da si u meduvremenu mokro odelo zamenio suvim,sto si ulozio u svoju edukaciju...
Sa interesovanjem citam tvoje buduce postove.
Pozdrav Dr Igor Čikara SSI OWI 48009 DC Marina Herceg Novi.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od medigo Ned Nov 01, 2009 7:54 am

Hahahahaha.... Sjeba ti doco cijelu koncepciju..... Ovo je sou program...
medigo
medigo

Broj poruka : 936
Datum upisa : 08.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Gost Ned Nov 01, 2009 8:47 am

Sada sam se cuo sa Gacevicem pa me je ispravio...kaze da je to bilo predprosle sezone.
Inace moj post nije nikakva prozivka...Stvarno mi je drago sto je covek napredovao i sto ima svasta da kaze...
Mlado,ne dobacuj iz stroja Cool

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Ned Nov 01, 2009 9:20 am

Ko god zavrsi GUE Dir Fundamentals skidam kapu, a kako neke od vezbi izgledaju mozete pogledati ovde: https://www.youtube.com/watch?v=tTj8CiTz_rI&feature=related

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od morfeo Ned Nov 01, 2009 10:08 am

@skylab

Mislim da si ovo vec imao prilike da vidis i radis, uzivo Very Happy.

Pozdrav.
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Ned Nov 01, 2009 10:28 am

Naravno druze, a valjda cu ponovo kad zavrsim rad na prosirenju familije ... Very Happy

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Ned Nov 01, 2009 10:32 am

Pozdrav dok.Drago mije da se na ovaj nacin ponovo susrecemo.Nisam imao vremena prosle godine ni ove da dodjem u Rose posto sam se pripremao za ispit.Pripremam za dvije sedmice prezentaciju sa kolegom kojim ronim momentalno RB 80 u Banja Luci Pa te pozivam da dodjes sa starim morskim vukom Gacevicem.Poslije imam u planu da vjezbamo neke skilove pod vodom.Za dvije godine se mnogo radilo i ronilo.Imao sam srece da sam imao jaku podrsku od Derka i neki ljudi iz GUE.Bilo je i neki ozbiljniji zarona sa nekim mjesavinama ali otom potom.Nazalost sa mokrim odijelom 3.5 sati pod vodom i nije bas prijatno na temparaturi od 4 stepena pa sam morao da se malo pojacam sa suvim odijelom i grijanjem.Kazu poboljsava dekompresij.Postoje tu i neki video zapisi koje cemo ponijeti za Banja Luku pa navrati.Cestitam na polozenom instruktorskom ispitu.
Sa veliki postovanje
Pozravi Gacevica legendu

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Ned Nov 01, 2009 10:47 am

Samo da dodam ovo je stara verzija basik 5.Nova verzija ima jos dvije dodatne operacije.Stavicu ih na sajt pa mozete da pogledate i probate.Na pitanje koliko sam ulozio na edukaciju pa otprilike dvije godine i dosta sati pod vodom.
Pozdrav

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 6 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu