RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sto mu DIR-ova!

+21
Sile
TRITON
bataduca
_
Edgar
Darko Petkovic
medigo
Diver
anibus
.
morfeo
alijas
Bane
ProUrke
PasHke
digger
milutinm
Dixie RK Sebastian
mr joy
SRDJAN
zensea
25 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 6:51 am

[img]Sto mu DIR-ova! - Page 2 Slike153.th[/img][img]Sto mu DIR-ova! - Page 2 Dscf1769p.th[/img][img]Sto mu DIR-ova! - Page 2 Oprema.th[/img][img]Sto mu DIR-ova! - Page 2 Baneadat.th[/img]
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Gost Pon Okt 26, 2009 7:11 am

Covek rece: ... i moja je rekreativna oprema POLU DIR... Oprosti ali to je kao da si polu mrtav,ili pola trudan,da ne kazem polu jeben...Ili jesi ili nisi...
Shvatam ja da ti se svida halcyon,ali bez ostatka "DIR konfiguracije"? Cemu to?
A Triton fura neki svoj fazon,ulazu ljudi u opremu,treniraju...ok postujem.Samo sve u svoje vreme... Voleo bih da znam da li pocetnici odmah na sebe navuku "svoju standardnu konfiguraciju" jer prijatelju prvo se prohoda pa se onda potrci. Jos jednom naglasavam bez obzira na polemike i kritike na racun Tritona,ronio sam sa ljudima,video sta znaju i sve najbolje...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 7:23 am

Хвала! Своја стандардна конфигурација може бити и рекреативна, битно је да је ТВОЈА, и да се у њој сналазиш као риба у води. Хтео сам да кажем, ако си већ успео да набавиш неку добру опрему, рони у њој у свакој прилици. Ни мени се не вукља двобоцник стално.....
Слажем се да не треба прескакати степенике, можеш да се саплетеш. До сложеније опреме треба сазрети у ронилачком погледу, а незначи ни да ћеш бити бољи од некога у рекреативном комплету ко је тата мата. Не знам ни једног почетника у Тритону да се одмах изуо за пар сомића за ДИР конфигурацију. Углавном је већина нас куповала поступно и савладавала вештине константним вежбањем. Радимо ронилачке радионице на тему: суво одело, моталица, деко боце...
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 7:57 am

Jebes i DIR i svako drugo tudje pravilo kome trebas da se pokoravas, ja konfigurisem opremu kako se meni svidja, kako mi najvise odgovara i pruza mi dovoljan komfor, sve ostalo me ne zanima, neka drugi budu vojska, ja prosto ne zelim, da vidis kako gledaju ti majmuni od Rusa kad ih prodjem u sortiju i spicim na 70-80 metara, a oni ko medvedi sa sto kila opreme ne smeju da predju 50, a onda na dekompresiji ja lepo spavam na pesku, a ono milina, voda 30 stepeni, dok oni oce da riknu u suvim odelima, jos nemaju pojma sa balansiranjem pa se koprcaju ko prasici, ali vazno da su DIR.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pon Okt 26, 2009 8:13 am

@ galileo
...a sto mora odma da se psuje i ostalo??? Milslim da je samo polemika o DIR filozofiji i njenim sledbenicima.
A to sta cu da nosim i odevam moja je stvar. BC je BC kao sto je regulator jelida regulator i svako deo opreme sam "custom" uradio kako mi odgovara
znaci sam sam napravio harness, cak mi je i reg iz odgovarajucih delova, ni taj halcyon nije potpuno halcyon jer ima oms inflator i dump valve, posto su potonji sranjce.
Problem cele teme nije sam DIR nego bas kao sto su rekli "modiranje" i prodavanje magle pocetnicima. Ne znam za Triton ali ovo sto ja vidim kod mene u kraju je total bull-shit. Zato sam i postavio ovaj topic, sto se mene tice ronjenje je ronjenje i nema tu mnogo filozofije. KISS (keep it simple and stupid).
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Gost Pon Okt 26, 2009 8:22 am

Ako te je uvredilo ono polu jeben,izvini,a za ostalo, ne znam na sta si mislio ali eto izvini i za to...
A oprema koju si sam sastavio i ovde opisao,pa to je prijatelju moj vise za Kusturicu nego za ronjenje...
Ali u pravu si,sta ces da nosis i odevas to je tvoja stvar...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pon Okt 26, 2009 8:25 am

a, volis kustu i ti? Laughing
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od ProUrke Pon Okt 26, 2009 8:58 am

Evo napokon razlicitih misljenja... Smile

@Bane - naravno da se treba posevetiti necemu da bi mogao da koristis sve prednosti i razumes sve mane onoga sto koristis... Dosta toga se "vrti" oko motivacije ZASTO neko radi to sto radi - ako uzmemo da je motivacija Tritonovog tima istrazivanje novih izvora i pecina, i da se svi drze u dobroj kondiciji i konstantno koriste svoju opremu, to je odlicna stvar - mozda ja ne bi nesto pakovao ovako ili onako, ali, to je implementacija licnih iskustava... Problem je u onim "drugim" DIRovcima koji su se opteretili opremom koju su videli na nekome ili ih je instruktor "napujdao" na koristenje iste - precesto mozes videti da su to ljudi u jako losoj formi, i sa minimumom ronilackog iskustva i znanja - takvima je koristenje takve opreme krajnje opasno...

@ Galileo : ja vec 7 godina koristim "polu" tehnicke wing BCje za ronjenje sa jednom bocom, a "klasican" wing za dvobocnik - takodje, kad i ronim sa dvobocnikom, koristim moj Doing-It-Wrong odvojeni 2x15l sistem... Pakujem se tako da izgledam kao ikona - svi se krste kad me vide... Smile
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pon Okt 26, 2009 9:01 am

@ ProUrke
Respect!!!!
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Gost Pon Okt 26, 2009 9:08 am

Uz svu tu "polu" konfiguraciju najbolje nekako ide apneasko mono peraje...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:10 am

SRDJAN ::Jebes i DIR i svako drugo tudje pravilo kome trebas da se pokoravas, ja konfigurisem opremu kako se meni svidja, kako mi najvise odgovara i pruza mi dovoljan komfor, sve ostalo me ne zanima, neka drugi budu vojska, ja prosto ne zelim, da vidis kako gledaju ti majmuni od Rusa kad ih prodjem u sortiju i spicim na 70-80 metara, a oni ko medvedi sa sto kila opreme ne smeju da predju 50, a onda na dekompresiji ja lepo spavam na pesku, a ono milina, voda 30 stepeni, dok oni oce da riknu u suvim odelima, jos nemaju pojma sa balansiranjem pa se koprcaju ko prasici, ali vazno da su DIR.

Немој одмах да се нервираш, не кажем да човек треба да се униформише, ствар је неких принципа у роњењу. Вероватно конфигуришеш у складу са ситуацијом (колико видим још си жив тако да је било успешно с обзиром на дубину). Тај ДИР се добро брусио са временом и положај сваког дела опреме би требао да буде адекватан - доступан, на правом месту, употребљив, бекапован, добро спакован да те не угрози......! Увек је било и биће позера, они нису пример по коме се вреднује ДИР него су они који га користе у реалним условима стално!


drunken
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:23 am

Додао бих још нешто, не замерите! Униформност опреме може бити врло позитивна, поготово код неке "проблематике" доле. Жмурећи знам где је коме црево, лампа, спул, бекап..... Не кажем да не треба ронити са неким ко је другачије комплетирао опрему али онда га треба мало анализирати пре зарона, шта је где и сл....
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pon Okt 26, 2009 9:25 am

Doin' It Right Mon!!!
Photobucket
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 9:25 am

Ma ne nerviram se nego prosto ne volim da mi neko odredjuje pravila, licno uvek imam vise back-upova i uvek mislim na najgore, ali prosto ne prihvatam da se nesto "mora", po DIR-u nema ronjenja bez suvog odela, vecina stvari mora da bude okacena i pozicionirana na odredjenom mestu, lampa obavezna (ne znam samo sta da osvetljavas u crvenom moru u Avgustu), da ne nabrajam sada, cemu to ako je nepotrebno, svako ima nesto svoje sto mu odgovara, sto bi stavljao sebe u neprijatnu situaciju i radio nesto onako kako mu ne odgovara samo da bi ispostovao neka pravila, koji je primarni, a koji back-up regulator i gde stoji, koji ima duze ili krace crevo, kuda je provuceno, gde je bova..............hiljadu nebitnih sitnica, zaronis sto puta pa vidis sta ti smeta, onda to polako jedno po jedno ispravljas dok ne dovedes do savrsenstva, da se osecas kao kralj, pa ronimo da bi uzivali, zar ne, mislim da je taj pristup mnogo bolji od nekog vojnickog.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od ProUrke Pon Okt 26, 2009 9:29 am

Galileo ::Uz svu tu "polu" konfiguraciju najbolje nekako ide apneasko mono peraje...

Pa ono, da si nekada ronio sa mono perajom znao bi da je to samo za takmicenja i ni za sta drugo... A i to samo ako znas da je koristis...

Znas sta je najbitnije u toj "polu" konfiguraciji? Sve je redovno servisirano, cisto i ispravno i radi... Wink
ProUrke
ProUrke

Broj poruka : 355
Godina : 47
Lokacija : Beograd - Komiža
Datum upisa : 23.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Okt 26, 2009 9:30 am

zensea ::Doin' It Right Mon!!!
Photobucket
Auuuuuuuuuuu kako je ovo dobrooooo !!! Sačuvao sam je ! Svaka čast !!!
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 9:30 am

Bane ::Додао бих још нешто, не замерите! Униформност опреме може бити врло позитивна, поготово код неке "проблематике" доле. Жмурећи знам где је коме црево, лампа, спул, бекап..... Не кажем да не треба ронити са неким ко је другачије комплетирао опрему али онда га треба мало анализирати пре зарона, шта је где и сл....

Ne znam da li ste tokom kursa radili vezbu koja se zove "MATCHING" (za neupucene nesto poput Buddy-check u rekreativnom ronjenju), ona je po meni obavezna bas zbog takvih stvari, da se ronioci upoznaju sa badijevom opremom, moj Instruktor je striktno zahtevao na njoj iako sam dosta njih video da je ni ne pominju.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pon Okt 26, 2009 9:34 am

@ Dixie
To je lik koji je izmislio RB
evo ti i link
http://www.therebreathersite.nl/Zuurstofrebreathers/German/theodore_schwann.htm

Ziveli
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:35 am

@ Srdjan

Опет кажем, брусило се то временом и бирало најбоље место за неки део опреме. Сигурно је нећеш сваки пут другачије конфигурисати него ће се најбољи начин искристалисати временом. Слажем се за лампу, не треба увек, али углавном. Искрено, толико сам навикао да је ту да је и не констатујем, а увек имам где да је окачим.
Качење је здрава навика, ништа ти се не уплиће и и не прави већи отпор под водом.
Што се тиче мечинга, апсолутно, увек када роним са неким ко није униформисан добро погледан шта је где, а ако је он неискуснији објасним шта је шта код мене и где и наравно обавезан брифинг ако ја водим зарон! За крај зна се .... ВИЗУЕЛИЗАЦИЈА, ВИЗУЕЛИЗАЦИЈА, ВИЗУЕЛИЗАЦИЈА ......... cyclops
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Bane Pon Okt 26, 2009 9:36 am

zensea ::@ Dixie
To je lik koji je izmislio RB
evo ti i link
http://www.therebreathersite.nl/Zuurstofrebreathers/German/theodore_schwann.htm

Ziveli

Провали, има и суво одело !!!! jocolor
Bane
Bane

Broj poruka : 75
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Okt 26, 2009 9:38 am

zensea ::@ Dixie
To je lik koji je izmislio RB
evo ti i link
http://www.therebreathersite.nl/Zuurstofrebreathers/German/theodore_schwann.htm

Ziveli
Ime mu znam, ali njegov lik mi je ulepšao dan ! Odoh da se okačim na link ! Hvala !
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Gost Pon Okt 26, 2009 9:41 am

Pa ono,da sam nekada ronio sa mono perajem,nisam...
Ali nisam ni na jednom pismenom roniocu video bilo sta sto lici na "polu konfiguraciju".
Znam da ces da se uvredis,iako mi to nije namera,ali gore od nekada suvisnog i nepotrebnog DIR-a je nekakva izmisljena "POLU konfiguracija".
Zamisli da sutra drzis kurs i objasnjavas svoje polu stavove nekom pocetniku...Ajde da napravimo mercedes o delova fice,jugica i hamera...
Ne moras da izmisljas toplu vodu da bi bilo redovno servisirano,uredno i cisto,ali sto kaze covek svako nosi sta hoce...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pon Okt 26, 2009 9:52 am

...Ajde da napravimo mercedes o delova fice,jugica i hamera...
XAXAXA odlicno!
Ja bih mi satvio motor od fice, skoljku od hamera,sedista i volan od juga i znak i felne od merSedes!!
Ajde Galileo nemoj se ljutis mi tekkiji smo stare psihopate i volimo sve naopako tj. Wrong.
Nisi me razumeo pod polu DIR bila je to vise kao metafora na wing i crnu masku, sarkazam, pa lepo sam stavio "ako mogu tako da kazem" u postu.
Samo me pogodile ruzne reci, sto zelim svima na forumu da umanje.
Mozda bi admin/moderatori mogli malo to da regulisu?
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od alijas Pon Okt 26, 2009 9:54 am

od mene imate menjac od renoa Very Happy Very Happy Very Happy
alijas
alijas

Broj poruka : 55
Godina : 48
Lokacija : sabac
Datum upisa : 11.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Pon Okt 26, 2009 9:57 am

Daj da zovemo Scubasauruse u pomoc, oni mora da imaju neki od Dajca iz 1941.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 2 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu