RONJENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sto mu DIR-ova!

+21
Sile
TRITON
bataduca
_
Edgar
Darko Petkovic
medigo
Diver
anibus
.
morfeo
alijas
Bane
ProUrke
PasHke
digger
milutinm
Dixie RK Sebastian
mr joy
SRDJAN
zensea
25 posters

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od bataduca Ned Nov 01, 2009 11:17 am

evo vrlo pristojan you tube filmic (cak dobrih 10 minuta)
sta je GUE

https://www.youtube.com/watch?v=quFnbnFbSL0

a uopste nije lose ni ovo:

https://www.youtube.com/user/overseasmedia#p/a/u/0/r6CJ2GNAKew
bataduca
bataduca

Broj poruka : 26
Godina : 60
Lokacija : BEG
Datum upisa : 30.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Dixie RK Sebastian Ned Nov 01, 2009 12:21 pm

skylab ::Ko god zavrsi GUE Dir Fundamentals skidam kapu, a kako neke od vezbi izgledaju mozete pogledati ovde: https://www.youtube.com/watch?v=tTj8CiTz_rI&feature=related
Hvala Tebi i Bataduci na ovim inspirativnim linkovima. Uz svo dužno poštovanje prema ovim podvodnim koreografijama, moram da napravim jedan otklon tako tipičan za Srbina-skeptika, pa da pitam - dobro i šta sad ? Onaj samo što nije obmot'o regulatore oko jaja, i to zaista izgleda impresivno. Mislim, uđeš u pećinu i kreneš da žongliraš. Ok.
Nema nikakve potrebe da ukazujem na SUŠTINSKU VAŽNOST BALANSIRANJA u ronjenju.Jasno kao dan ! Ovo sve ostalo što sam video: Rusi i Amerikanci bratsvo-jedinstvo, ona mala kaže da ostavite duvan i da ronite, a gazda k'o da je iz Tom Kruzove sekte.
Pustite mistifikacije, dajte da vidimo kakav je teorijski deo obuke, to mene zanima.
Iako je Srđan protiv toga, ja sam vrlo ponosan na svoje kompletno CMAS raspremanje i opremanje na 10 metara i nedam se lako fascinirati. Dajte malo, kako to novinari slikovito kažu, "mesa". Da vidimo šta tu još ima...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Ned Nov 01, 2009 8:40 pm

E, pa ovako dragi moji...
Bio sam prisutan dok su se snimale neke scene iz ovoga filmica sa russians.
Prvo, ovaj Bob S. je takav jedan kreten da vam ne mogu opisati...drao se ko nenormalan na ove jadne bolide koji ga nista nisu razumeli (njet panjemaju ingliski) a uzeli kurs od mule licno. Tako da su se svi ovde smejali i pitali se ko je ovaj? Tada jos nismo znali njegovo visocanstvo.
Drugo, ovako izmontirano izgleda cool za laicko oko, ali za moje istrenirano podvodno oko, vecina scena deluje krejnje smesno, da ne kazem komicno.
Sto vam cak i nasi Triton momci mogu potvrditi, ako su objektivni.
Trece, zbog ovoga sam poceo ovu temu, jer su to ti russi o kojima sam pricao, samo sto su ovde stavili mrsavije za kameru.
'Oce izadjem na televizor?
I jos jedno pitanje da li taj F-kurs(beginer) vredi koliko i jedan trimix kurs?


Poslednji izmenio zensea dana Ned Nov 01, 2009 11:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Dixie RK Sebastian Ned Nov 01, 2009 9:05 pm

Very Happy Ja pokušao da budem malko suptilniji, da se neko ne uvredi ! Naravno da je smešno, meni je TO klasično prodavanje magle, neuspeli, usiljeni, tržišno ( otmi pare ) orijentisani mix svega i svačega.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Ned Nov 01, 2009 9:28 pm

Pa to, vise deluje kao sky diving, nego SCUBA diving.
Inace ako se saslusa cela prica, onako bez predresuda, moze se utvrditi da je sve sam marketing i to gori od PADI.
E ,sada posto ovde pisem sa odredjenim stavom, to je zato sto sam seo i dobro izucio temu, video, sta- kako,probao, sta-kako i zakljucio da nema tu nesto puno RIGHT, bar ne vise od bilo cega drugog.
Svaki ronilac "mora" da zna da se neutralno iztrimuje brez greske, u svakom trenutku "mora" da zna gde mu je sta od opreme, sva oprema "mora" biti stremline, stav u ronjenju "mora" biti zdrav i otvorenih vidika...itd...itd, da ne nabrajam sada do u nedogled, tacno je sve sto kazu tamo u GUE, sto ja inace i ucim svoje OW studente(vrlo slicna prica samo jos vise prosvetljenija) i ne vidim zasto ljudi uzimaju precice kroz tamo neke fundamental kurseve. Svaki ronilac se gradi godinama (i sebe smatram da se jos gradim i ucim), i stavrno je previse nabijati im tamo neke advanced teorije i skills. Neka ljudi malo nauce da uzivaju u ronjenju, gledaju ribice,korale,zidove,olupine....a ne odma tec,dugo crevo,ventili zatvori,otvori,skidaj masku,disi na skrge......
I nije mi cilj nikoga da vredjam vec samo da malo demistifikujem celu ovu temu.
Svako moze da radi sta hoce i kako hoce i neka mu je sa srecom.
Mantrajte: "ja disem duboko i polako"
peace
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Ned Nov 01, 2009 10:02 pm

Prodavanje magle
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Dixie RK Sebastian Ned Nov 01, 2009 10:22 pm

zensea ::
Inace ako se saslusa cela prica, onako bez predresuda, moze se utvrditi da je sve sam marketing i to gori od PADI.
I meni tako deluje, da se ne naljute ovdašnji Padijevci-Gadijevci...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Pon Nov 02, 2009 12:43 am

Evo malo podataka o DIR Fundamentals kursu.

The GUE fundamentals course (or fundies) is designed for recreational divers who want to improve their skills, gain confidence and expand their capacity.
This 4 day course contains at least 10 hours of academics, 5 in-water sessions and a Swimtest. The course focuses on cultivating the basic skills required for all sound diving practice. It is focused on increasing diving fun by reducing stress and increasing diver proficiency through proper control of buoyancy, trim, propulsion, teamwork and other DIR principles.
As well as allowing you to continue your education within GUE, this course now qualifies you to use Nitrox 32% for minimum deco dives in the 0-30m range.
Cena kursa za Evropu iznosi oko 500 evra + troskovi instruktora. Otprilike kad bi se kurs odrzao u Srbiji cena bi bila oko 900 evra pod uslovom da ima cetiri polaznika. Da li je mnogo? Verujem da za vecinu nas ukljucujuci i mene sigurno nije naivna cifra. Da li vredi toliko para? Zavisi iz kog ugla posmatrate. Mozda je poredjenje je glupo ali neko ce za cvikere za sunce da potrosi te pare.
Dosta tehnickih instruktora iz IANTD i TDI asocijacije kursiste koji dodju na ADV. NITROX ili TRIMIX kurs uci da svoju opremu konfigurisu po DIR standardima i da iste postuju. Iz toga se moze zakljuciti da nesto sto bi platio 900 evra dobijas dzabe u sklopu ADV. NITROX iili TRIMIX kursa. I ne zaboravite kurs je jedna stvar ali ako stalno ne vezbate i ne ronite to su dzabe potrosene pare.
Ovo pricam iz licnog iskustva posto sam do sad u svoju ronilacku edukaciju i opremu dao vise hiljada evra a evo vec skoro godinu dana ne ronim. I ako se uskoro ponovo ne aktiviram mogu slobodno da smatram da sam dzabe dao tolike pare.
I slazem se u tome da GUE maksimalno marketinski eksplatisu celu DIR filozofiju i da na taj nacin njihovi instruktori uzimaju lepe pare. Opet bi postavio pitanje prvenstveno vlasnicima privatnih firmi i radnji kakvih medju Vama sigurno ima: Da li ce te maksimalno reklamirati Vase proizvode i usluge u zelji da steknete sto veci profit?
Pomirimo se vise sa cinjenicom da je kapitalizam dominantan sistem u svetu i da svako ima pravo da zgrabi parce kolaca za sebe.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Nov 02, 2009 1:32 am

Ako si hteo da pomogneš Gue-u, bolje da nisi okačio ovaj post !
Very Happy Vrhunska budalaština. Ali, dok bude ovaca biće i šišanja...
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Pon Nov 02, 2009 3:40 am

Dixie RK Sebastian ::Ako si hteo da pomogneš Gue-u, bolje da nisi okačio ovaj post !
Very Happy Vrhunska budalaština. Ali, dok bude ovaca biće i šišanja...

Jbg. Sta da radim osisali su me ko ovcu, a ja im taman spremio 900evra za fundamentals. Sad mi preostaje samo da se ubijem i sa tih 900 evra cu otici u Blue Hole staviti desetku na 100 sa bara na ledja i pravac do dna... da pokazem tim "Gujama" kako rone i umiru srpski junaci...

Veliki pozdrav Diksiju iz Sebastijana!

PS
Mogli bi nekad da skoknemo u Parlament na pivo da razmotrimo taj "fucking" DIR sistem Very Happy
Evo ja castim.

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Pon Nov 02, 2009 4:01 am

Za sve gore prikazano ti uopste ne treba kurs, baciti pare za nesto sto je iskljucivo stvar vezbe i sto mozes da radis i sam je totalno besmisleno.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Dixie RK Sebastian Pon Nov 02, 2009 5:22 am

skylab ::[
PS
Mogli bi nekad da skoknemo u Parlament na pivo da razmotrimo taj "fucking" DIR sistem Very Happy
Evo ja castim.

Sa velikim zadovoljstvom. Ja sam tamo, u principu, svaki dan između podne i 2. To mi dođe kao pauza, jer i živim i firma mi je u kraju.
Kad god si raspoložen, ostavi PP.
Dixie RK Sebastian
Dixie RK Sebastian

Broj poruka : 334
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Pon Nov 02, 2009 6:04 am

Pozdrav svima.
Dali postoji u Srbije TEC scena ili tako nesto.Na drugim forumima se obicno vodi diskusija o projektima dekompresiji o iskustvima a ja ovde citam ko je bolji ko je losiji ovaj nema pojma onaj samo prica gluposti prodaju maglu.Niko nije postavio pitanje ko je taj Bob Shervod koji sistem roni mozemo li da nesto naucimo od njega.Na seminarima na kijim ja prisustvujem je velika sansa nauciti nesto od takvih ljudi nebitno iz kakve asocijacije.Ovdje primjecujem da je stvar potpuno jasna i detaljno definisana.Mozete pogledati nas rad na sajtu dir-m. com pa presudite sami.Doc ti moras da me identifikujes na sajtu da nebi bilo ponovi neka varka.

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od morfeo Pon Nov 02, 2009 6:57 am

@Darko

Kao sto vidis ne postoji Tech scena u Srbiji. Mozda je u povoju, ali treba jos dosta truda. Trebas povesti racuna da i ljudi i ovde po nesto znaju o tome, ne mozes nastupiti dolazim iz GUE, sada cu da Vam objasnim. GUE je za postovanje, mada meni ovi spotovi stvarno deluju krajnje komercijalno. Nekada GUE nije delovao tako. U pravu si da je stvar u DIR jasna i potpuno definisana.
Postoje tech ronioci u Srbiji, postoji cak i tim, verovao ili ne.
Dobrodosao u Srbiju.

@svi

Mada je malo otrcano, u spotu se pominje recenica, da je sve stvar izbora. Zaista mislim da je vazno imati ga. Potrebno je "krasti" znanje gde god je to moguce i od koga je god moguce. Neko je vec negde napisao da najvise zavisi od instruktora sta ce te kao polaznika nauciti, mozda je manje bitno iz koje je federacije.
Mislim, ne tvrdim, da je DIR sasvim opravdan pristup ronjenju u pecinama i olupinama. Ko je ozbiljnije ronio na takvim lokacijama, onda mu DIR nece smetati ni u otvorenoj vodi.
Za timsko ronjenje, to je vec izlisno govoriti.

Veliki pozdrav!
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od zensea Pon Nov 02, 2009 8:20 am

U pravu ste scena ne postoji, al se verovatno formira. Mada ce to da potraje s obzirom u kakvom stanju ljudi zive (dno) tako se moze reci da smo svi po malo tekkie Laughing .
Za Avanture/projekte/sracunavanje deco-a/routovanja creva mozete da otvorite nove teme, sto iskreno podrzavam cheers
Evo dragi Darko mozes to uciniti prvi, posto si i predlozio.
Cilj ove teme je "to DIR or not to DIR" i sve sto ide uz to.
Ako ste primetili ovo citaju i ljudi koji tek ulaze u ovaj svet(ronilacki) tako da bi bilo lepo da imaju lep uvid sta je sta, i da mogu da vide da postoje razliciti stavovi,verovanja,ubedjenja. Mislim pored "jedinog i pravog" puta postoje i drugi i svako ce naci stazicu po kojoj moze da hoda u svojim crvenim cipelicama za ples.
eto.
zensea
zensea

Broj poruka : 346
Godina : 51
Datum upisa : 01.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od morfeo Pon Nov 02, 2009 8:46 am

Samo treba da zna da i druga stazica postoji i da moze i po njoj hodati (roniti), pod uslovom da cipelicu (peraje) ne izgubi na prvoj!

Veliki pozdrav!
morfeo
morfeo

Broj poruka : 47
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Pon Nov 02, 2009 8:49 am

Nije mi bila namjera niti sam dovoljno kompetentan da nekoga ucim.Postoje drugi za to.Volio bih da upoznam te ljude da izmijenimo misljenja, iskustva,mozda da uradimo neki zajednicki projekat.Smatram da je to pravi put.

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Pon Nov 02, 2009 8:51 am

Volio bih da cujem vasa misljenja o nasem sajtu.Usput ja sa na pocetnoj sranici.Hvala

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Pon Nov 02, 2009 10:11 am

Posto je sajt na nemackom sa kojim slabo stojim iskoristio sam google prevodilac koji je manje vise dobro obavio posao. Mozete pogledati na: http://translate.google.rs/translate?hl=sr&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.dir-m.com%2F

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od _ Sre Nov 04, 2009 2:05 am

Procitao sam detaljno sajt i odlican je. Posebno mi je bio interesantan deo o racunjanju dekompresije u toku samog zarona.
Pitanje za Darka.
Zanima me da li se na nekom od GUE tec. kurseva ovo regularno predaje ili je ovo vise koristan savet?

_

Broj poruka : 469
Datum upisa : 28.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od TRITON Sre Nov 04, 2009 3:32 am

GUE uci DECO on the Fly, jedino nisam siguran da to pocinju na fund. Inace to poducavaju i drugi u drugim asocijacijama (sto cesto zavisi od instruktora)! Zao mi je za pristalice "standarda" jer ne znam kako ce to definisati.
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od SRDJAN Sre Nov 04, 2009 4:14 am

Korisno je znati, zasto da ne, ja sam naucio da uvek nosim 2 backup plana, ali nije na odmet znati i tu racunicu.
SRDJAN
SRDJAN

Broj poruka : 1570
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od TRITON Sre Nov 04, 2009 4:34 am

@ Srdjan

znas i sam Deco on the Fly ili ne, ako dovoljno puta ponovis isti zaron pre ili kasnije ga naucis napamet cheers , a ako jos imas "kostur" kako da lakse pamtis onda je sve lako Cool
TRITON
TRITON

Broj poruka : 283
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

http://www.triton-ast.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Čet Nov 05, 2009 8:39 am

Pozdrav svima.
Deco profile koje mi koristimo su od GUE.Do 60metara idemo sa normalnim planom.Vece dubine koristimo Vplaner.Sto se tice Deco on the Fly je zadnja opcija u slucaju da doje do pomjeranja redovnog plana tj.vanredna situacija.Moje misljenje je da treba mnogo iskustva da bi se uopste pocinjalo sa tim.Moj prijatelj je to pisao posto je dugo vremena vjezbao te sisteme izranjanja.Moram da na startu navedem da su to individualni proracuni.Kod GUE se uce te procedure na TEK 1 i vrlo se polaze vrijednost na to.Moje licno misljenje je da je da zaroni nemogu da se nemogu na isti nacin da rone posto na to uticu vise faktora(dnevna spremnost,ishrana unosenje dovolno tecnosti prilikom dekomresije i mnogo toga).Sve sto je na sajtu dolazi od GUE i uci tj.perfekcionirase do krajnosti.I to je jedan dio DIR filizofije.
Pozdrav

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Darko Petkovic Čet Nov 05, 2009 8:51 am

Stupio sam u kontakt sa nekim ljudima u Srbije pa vjerujem da se poslije nove godine sretnemo i napravimo prvi seminar Tec.ronjrnja i eventualno dogovor za prvi fundi.Vidjecemo sta ce od toga da se ostvari

Darko Petkovic

Broj poruka : 38
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sto mu DIR-ova! - Page 7 Empty Re: Sto mu DIR-ova!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu